Szkoła Podstawowa nr 12


Idź do treści

Menu główne:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Aktualności

W dniu 19 czerwca 2009 odbyło się uroczyste  zakończenie roku szkolnego 2008/2009. Oprawę artystyczną zaprezentowali uczniowie klasy VI a pod kierunkiem p. Marty Bieniek, p. Edyty Szymczak i p. Tomasza Krawczyka. Koncert życzeń dedykowany był nauczycielom i pracownikom naszej szkoły.

 

1 czerwca odbył się Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka. Tego dni na uczniów naszej szkoły czekało mnóstwo atrakcji, m.in.: konkursy plastyczne, rozgrywki sportowe, malowanie twarzy. Dużym zainteresowaniem cieszyło się Wesołe Miasteczko, gdzie zabawom nie było końca. Święto naszych podopiecznych uświetnił pokaz zespołu tanecznego NEW DANCE pod kierunkiem p. Elżbiety Kwiecińskiej.

       

W dniach 27 i 28 maja 2009 roku pani Barbara Petrykowska – Bodal przeprowadziła społecznie 6 godzin  nauki udzielania pierwszej pomocy w swojej klasie III c w oparciu o program szkoleniowy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ,, Ratujemy i Uczymy Ratować’’. Spotkania z uczniami obejmowały następujące treści:

·  bezpieczeństwo

· sprawdzanie przytomności

· Wzywanie pomocy

· Sprawdzanie oddechu

· pozycja boczna ustalona

· 0ddechy ratownicze

· uciskanie klatki piersiowej

· resuscytacja krążeniowo – oddechowa

· łańcuch przeżycia

Wszystkie wymienione wyżej zagadnienia uczniowie utrwalali poprzez wykonywanie ćwiczeń praktycznych na manekinie Little Anne. W otrzymanych podręcznikach do nauki pierwszej pomocy malowali ilustracje przedstawiające ratowanie ludzkiego życia. Na zakończenie zajęć wszyscy uczniowie pozytywnie napisali egzamin i otrzymali Certyfikaty.

 

<>   

 

        W dniu 21 maja klasy IIIc i Va uczestniczyły w wycieczce do Otrębusów (Muzeum Motoryzacji), Karolina (siedziba zespołu „Mazowsze”) i Powsina (Ogród Botaniczny PAN). Wycieczkę zorganizowali wychowawcy klas Barbara Petrykowska – Bodal i Tomasz Bodal, a opiekę nad uczniami sprawowały również Agnieszka Petrykowska – Chmielewska i Magdalena Drabik.
zdjęcia 

<>   

 

        Uczeń kl. VIc – Ireneusz Cichoński zdobył tytuł laureata Konkursu Przyrodniczego dla uczniów szkół Podstawowych w roku szkolnym 2008/2009.  W dniu 11 maja 2009 r. w Warszawie wraz z opiekunem panią Jolantą Osowską-Krzemińską odebrał dyplom laureata z rąk Pani Katarzyny Góralskiej Mazowieckiego Wicekuratora Oświaty.

 

 

<>   

 

 

W dniu 15-05-2009 odbył się  IX Rejonowy Przegląd Zespołów Muzycznych

„Co  nam  w  duszy  gra”

Organizatorem przeglądu była Szkoła Podstawowa Nr 12 w Płocku, a osobami odpowiedzialnymi za przygotowanie i przebieg imprezy  Elżbieta i Tomasz Krawczyk.

 

 

<>   

  

W dniu 13 maja 2009 w Bibliotece im.  W. Chotomskiej  odbyło się spotkanie z autorem opowiadań i legend dla dzieci Grzegorzem Kasdepke. W trakcie spotkania wreczono nagrody w konkursie „Najpiękniejszy zakątek mojego miasta” –pocztówka z Płocka. Na konkurs wpłynęło 200 prac. II miejsce zajęła praca wykonana przez uczennicę klasy Ib z naszej szkoły – Klaudię Kozłowską. W spotkaniu wzięły udział dzieci z klasy IB

 

<>   

 

W ramach wymiany doświadczeń nasza szkoła podjęła współpracę ze szkołą w czeskiej Dobrusce.

W dniach 4-7.05.2009 r. gościliśmy reprezentację uczniów z tejże szkoły.Podczas pobytu uczniowie z Czech uczestniczyli w różnych, ciekawych formach zajęć m.in. działania plastyczne oraz rekreacyjno-sportowe. Pani Dyrektor oprowadziła gości po naszej szkole, zaprosiła na spacer po Płocku. Uczniowie mieli możliwość obejrzenia ciekawych miejsc naszego urokliwego miasta oraz zapoznania się z jego historią.

Działania koordynowały: p. Anna Anulewicz - Wiercińska i p. Agnieszka Świtalska.

 

<>     

 

W ramach integracji ze społecznością naszej szkoły zorganizowano Piknik podczas którego dzieci poznały się wzajemnie. Wspólna zabawa i mile spędzony czas zaowocowały nawiązaniem nowych przyjaźni, wymianą adresów i telefonów.

Opiekę nad młodzieżą z Czech objęła klasa IV a wraz z wychowawcą         p. Bogdanem Kowalewskim.

 

<>   

Jedną z atrakcji podczas pobytu była wycieczka do Torunia. Spacerując po mieście uczniowie poznali jego historię, zobaczyli ciekawe zabytki         i pomniki, odwiedzili m.in. Planetarium.

W wolnym czasie zakupili pamiątki oraz mieli możliwość degustacji słynnych toruńskich smakołyków.

Pod Pomnikiem Mikołaja Kopernika młodzież zrobiła sobie pamiątkowe zdjęcie.

Koordynatorem działań tego dnia była p. Marta Bieniek.

 


SP12 admin © 2009


Powrót do treści | Wróć do menu głównego