Szkoła Podstawowa nr 12


Idź do treści

Menu główne:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Aktualności

 

18-06-2010 r. uczniowie z klasy IV c, IV d i V a uczestniczyli w wycieczce do Sarnowej Góry pod Ciechanowem.      Dzieci przez sześć godzin bawiły się na terenie KRAINY WESTERNU.

Uczestniczyli oni w bardzo licznych konkurencjach i zabawach, m.in.: odbyły się zawody strzeleckie na strzelnicy wiatrówkowej, łucznictwo, płukanie złota w kopalni. Dużą atrakcją okazało się zwiedzanie wioski indiańskiej połączonej z malowaniem twarzy i zapoznaniem ze zwyczajami Indian, mini ZOO, jazda ciuchcią oraz plac zabaw. Opaleni i w dobrych nastrojach wróciliśmy do Płocka.

W dniu 16 czerwca 2010r w Szkole podstawowej nr 3 odbyło się uroczyste podsumowanie XVI Edycji Międzyszkolnej Ligi Przedmiotowej. Nasi uczniowie oraz ich opiekunowie odebrali puchary, dyplomy i nagrody. SP 12 była szkoła która znalazła się w czołówce płockich podstawówek. Serdecznie gratulujemy.

 W dniach 8-11 czerwca 2010 w ramach międzynarodowej wymiany młodzieży nasi uczniowie gościli w Szkole Podstawowej w Dobruszcze w Czechach. Zostali ciepło przyjęci przez czeskie dzieci. W szkole odbyły się konkursy i zabawy integracyjne. Wieczorem Czesi przygotowali dla naszych uczniów zabawy na linach, ognisko z pieczeniem kiełbasek i wspólną dyskotekę.

Uczniowie zwiedzili także Pragę i Skalne Miasto.

 

 

Dnia 20 maja 2010 roku w Szkole Podstawowej nr 5 w Płocku odbył się VI Międzyszkolny Konkurs ,,Mnie ta ziemia od innych droższa” propagujący twórczość patrona placówki Władysława Broniewskiego. W konkursie recytatorskim pt. ,,Mój ulubiony wiersz Władysława Broniewskiego” wzięło udział 2 uczniów z klasy I b – Klaudia Kamińska i Bartłomiej Łukaszewski, których przygotowała p. Barbara Petrykowska – Bodal. Wśród uczniów klas 1 – 3 laureatem została Klaudia Kamińska, która zajęła II miejsce. Uczennica otrzymała dyplom i piękną książkę, a Bartek otrzymał dyplom za udział w w/w konkursie.

Dnia 11 maja 2010 roku w Szkole Podstawowej nr 12 w Płocku została przeprowadzona akredytacja upoważniająca do zdobycia Certyfikatu Szkoły Wspierającej Uzdolnienia.

Nauczycielki – p. Jolanta Ossowska – Krzemińska, p. Małgorzata Morawska – Zazga i p. Anna Anulewicz – Wiercińska prezentowały efekty pracy osiągnięte na lekcjach twórczości w klasach II b, IV a i IV d.

Prezentacja odbyła się przed Komisją Akredytacyjną, w skład której wchodzili: Grzegorz Skwarna – Kierownik Wydziału MSCDN w Płocku, Stefania Pastuszko – wizytator Kuratorium Oświaty w Warszawie Delegatura w Płocku, Katarzyna Rosa – główny specjalista Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Płocka, Elżbieta Lemańska – koordynator projektu z ramienia MSCDN Wydział w Płocku, Iwona Zaremba – doradca w zakresie pedagogiki twórczości, Marzena Matkowska – lider projektu „Szkoła Wspierająca Uzdolnienia”.

Nauczycielki przygotowały prezentację multimedialną przedstawiającą cele i założenia programu oraz ciekawe przykłady prac uczniów na zajęciach twórczości. Grupa dzieci z klasy IV d oczarowała komisję niekonwencjonalną opowieścią o Planecie Odkrywców, po której wędrowali na w/w lekcjach.

Naszej szkole przyznano Akredytację Szkoły Wspierającej Uzdolnienia.

Dwie grupy taneczne z naszej szkoły New – Dance ONE (grupa starsza) i New – Dance TWO (grupa młodsza) wzięły udział w XIV edycji Międzypowiatowego Konkursu Układów Gimnastyczno-Tanecznych organizowanego w Gimnazjum nr 2 w Płocku. Tradycyjnie od pięciu już lat tancerki z New – Dance zdobyły jedne  z czołowych miejsc. Szczęśliwe i dumne z II i III miejsca z pucharami i dyplomami wróciły do szkoły.

W dniu 8 maja 2010 r. tancerki uświetniły swoimi występami i bawiły zgromadzoną przed Urzędem Miasta publiczność podczas uroczystości związanych z XII Piknikiem Europejskim.

Nauczycielem i trenerem obydwu grup tanecznych jest p. Elżbieta Kwiecińska.

W dniu 8 maja w Płocku odbył się XII Piknik Europejski. Wzięła w nim udział także nasza szkoła. W sobotę 8 maja na Starym Rynku zaprezentowaliśmy jeden z krajów Unii Europejskiej – Litwę. Stoisko poświęcone naszemu sąsiadowi przygotowali  i prowadzili nauczyciele: Barbara Petrykowska – Bodal, Agnieszka Petrykowska – Chmielewska i Tomasz Bodal (opiekun Szkolnego Klubu Europejskiego),              a pomagali im uczniowie z klas: VI a, IV c, I b. Stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem uczestników Pikniku Europejskiego, a odwiedzający je otrzymywali ciekawie opracowany folder o Litwie oraz folder reklamujący naszą szkołę. Dzieci mogły poczęstować się cukierkami, z czego chętnie korzystały. 

W dniu 7 maja odbył się apel z okazji „DNIA ZIEMI”. Uczniowie Klasy Ia wykonali  inscenizację pt. „Eko-pogotowie” dla klas  I-III , natomiast uczniowie z klas IVc, Vc i VIa  zaprezentowali przedstawienie pt. „Ziemia-planeta życia” dla klas IV-VI.

W dniu 30-04-2010 odbył sie Apel z okazji uchwalenia Konstytucja 3 Maja.

W świetlicy szkolnej w dniach 19-30 kwietnia 2010r można obejrzeć wystawę przyrodniczą "Wiosenne kwiaty".

Prezentowane są odmiany kwiatów kwitnące wiosną,   ciekawostki dot. budowy i rozwoju kwiatów. Przygotowano również zabawne zagadki i wiersze Broniewskiego, Konopnickiej: "Kolorowe, pachnące w ogrodzie i na łące, chętnie je zbieramy na bukiet dla mamy".

Całość wzbogacają prace plastyczne dzieci na temat "Wiosennej łąki". 

W dniu 16 kwietnia 2010 r.   odbyła  się

MSZA ŚWIĘTA  W KOŚCIELE  PARAFIALNYM  PW ŚW. JÓZEFA  W INTENCJI OFIAR KATASTROFY SAMOLOTU      W DNIU 10-04-2010 POD SMOLEŃSKIEM.

We wtorek 30-03-2010r. odbyła się w klasie II b lekcja twórczości.

Uczniowie wykonywali pracę plastyczno – techniczną „Kwiat, inny niż wszystkie”. Zajęcia były poprzedzone ćwiczeniami spostrzegawczości, pamięci i skojarzeń.

Lekcje odbywają się w ramach projektu Szkoła wspierająca uzdolnienia.

Przystąpiliśmy do niego w roku 2009. Zajęcia twórczości odbywają się cyklicznie w klasie

II b z p. Małgorzata Morawską – Zazgą

IV a z p. Anną Anulewicz – Wiercińską

IV d z p. Jolantą Ossowską – Krzemińską.

15.03.2010 r. w siedzibie Biblioteki dla Dzieci odbył się międzyszkolny konkurs pod hasłem: ”Chotomek wyłania Mistrza Rymowania”.

Naszą szkołę reprezentowało pięcioro uczniów: Agata Prymuszewska z kl. III c, Jakub Krawczyk z kl. III c, Patryk Szczepaniak z kl. V c i Mateusz Roszak z kl. V c. Uczniowie zaprezentowali dwa utwory - jeden własnego autorstwa, drugi znanego twórcy.

Zaszczytny tytuł „MISTRZA RYMOWANIA 2010” zdobył Jakub Krawczyk.

Uczniów do konkursu przygotowała p. Magdalena Drabik i p. Elżbieta Krawczyk.

W dniu 05-03-2010 odbył sie apel z okazji urodzin wspanialej

Patronki Szkoły

Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej

26.02.2010 r. odbył się apel szkolny dla uczniów klas IV – VI.

Pani Dyrektor – Agata Bogiel podsumowała I sem. nauki i zachowania. Podczas apelu wręczono stypendia naukowe i sportowe.

Trzy najlepiej uczące się klasy otrzymały dyplomy i słodycze:

I miejsce zajęła klasa IV d

II miejsce zajęła klasa V a

III miejsce zajęła klasa IV a.

Rozstrzygnięto konkursy szkolne – konkurs ortograficzny i przyrodniczo – czytelniczy oraz plastyczny. Laureatom wręczono dyplomy, nagrody książkowe i rzeczowe.

Podsumowano także rozgrywki szkolne – ringo klas czwartych. Puchar przechodni przeszedł w ręce klasy IV c, która zajęła I miejsce.

Pani Dyrektor wyczytała nazwiska uczniów biorących udział w konkursach międzyszkolnych. Kończąc apel Pani Dyrektor życzyła wszystkim uczniom wielu sukcesów    i samych dobrych ocen w II sem. r.sz.2009/10.


SP12 admin © 2009


Powrót do treści | Wróć do menu głównego