Szkoła Podstawowa nr 12


Idź do treści

Menu główne:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Aktualności

 

W dniu 21 czerwca 2012r. uczniowie klas III b i V b byli na wycieczce w Jura Parku w Solcu Kujawskim. Uczniowie zwiedzali  z przewodnikiem park dinozaurów i Muzeum Ziemi , uczestniczyli w lekcji „Las karboński” i w warsztatach plastycznych oraz obejrzeli dwa filmy na temat dinozaurów, w tym jeden 5 D.  Organizatorem wycieczki był Tomasz Bodal, a opiekę nad uczniami sprawowały Barbara Petrykowska – Bodal i Agnieszka Petrykowska – Chmielewska.

Uczniowie klas szóstych należący do Szkolnego Klubu Europejskiego „EUROKOŁO”, którego opiekunem jest Tomasz Bodal, wykonali na zajęciach koła europejskiego plakaty poświęcone krajom Unii Europejskiej.

W dniu 6 czerwca 2012r. odbyły się dwa szkolne konkursy wiedzy o Unii Europejskiej. W pierwszym wzięli udział uczniowie z klasy 3 b, którzy przez cały rok uczestniczyli w zajęciach koła europejskiego prowadzonego przez ich wychowawczynię Barbarę Petrykowską – Bodal. Pierwsze miejsce zajęła Karolina Zalewska, drugie Kamil Kuźniewski, a trzecie Maria Wołodźko.  W drugim konkursie udział wzięli uczniowie z klas szóstych, którzy przez cały rok uczestniczyli w zajęciach koła europejskiego prowadzonego przez nauczyciela historii Tomasza Bodala. Pierwsze miejsce zajął Janusz Domaradzki z klasy 6 c, drugie troje uczniów z klasy 6 d: Grzegorz Borowski, Paulina Pazdrak i Paulina Rogalska, a trzecie Jan Nowowiejski także z 6 d. W obu konkursach laureaci otrzymali zestawy atrakcyjnych nagród, a wszyscy uczestnicy upominki. Zostały one przekazane przez Europejskie Centrum Informacji Europejskiej w Płocku, z którym stałą współpracę utrzymuje organizator konkursów - Tomasz Bodal.

Z inicjatywy pani Barbary Petrykowskiej – Bodal, wychowawczyni klasy III b, w dniu 6 czerwca 2012 roku uczniowie tej klasy uczcili rozpoczynające się w naszym kraju największe wydarzenie sportowe EURO 2012. Dzieci miały na sobie różne elementy w barwach narodowych, m. in.: koszulki, spodenki, czapki, szaliki, opaski, flagi i dyskretnie pomalowane twarze . Podczas zajęć uczniowie śpiewali piosenki związane z EURO 2012, na przykład ,,Koko Euro spoko”, tańczyli i bawili się w rytmie Euro. Na koniec zajęć, na boisku szkolnym chłopcy rozegrali mecz piłkarski, oczywiście w barwach narodowych, a dziewczynki grały w inne gry i zabawy, też w swoich strojach na Euro. Drugim elementem w naszej szkole  podkreślającym rozpoczynające się EURO 2012 jest piękna gazetka przedstawiająca wszystkie stadiony w Polsce i na Ukrainie umieszczona na górnym holu, a wykonana przez nauczyciela historii – pana Tomasza Bodala.

W dniu 29 maja odbyła się prezentacja projektu V Edycji Konkursu Grantowego Fundacji “Fundusz Grantowy dla Płocka” pt. POZWÓLMY DZIECIOM RADOŚNIE DĄŻYĆ DO POPRAWY. W programie był spektakl: „Dzieciaki od Korczaka” wykonane przez uczniów SP12, oraz dwie wystawy: fotografii -  „Janusz Korczak życie wśród ludzi” i malarstwa - Itzhaka Belfra (Wychowanka domu sierot na Krochmalnej) ”Mój Korczak” użyczone przez Romę Ludwicką, która opowiedziała o wystawie. Organizatorem było Stowarzyszenie “Szkoła Pod Brzozami”. Autorem scenariusza była Pani Roma Ludwicka - Laureatka Międzynarodowej Nagrody  im. Janusza Korczaka. Oprawa muzyczna Pan Piotr Wojciechowski - muzyk, aktor. Scenografia: wg zamysłu scenariusza: Pani Anna Anulewicz - Wiercińska  i  Magda Tyburska.

Dnia 28 maja 2012 roku z okazji Dnia Dziecka klasa III b wraz z wychowawcą panią Barbarą Petrykowską – Bodal była w McDonald. Dzieci były szczęśliwe i radosne – zjadły to, co chciały i bawiły się na zjeżdżalni. Natomiast po powrocie do szkoły, na zajęciach Koła Europejskiego wykonywały plakaty poświęcone wybranemu przez siebie krajowi należącemu do Unii Europejskiej. Te plakaty można było zobaczyć w dniu 1 czerwca na dolnym holu.

Dnia 25 maja 2012 roku w siedzibie III Liceum Ogólnokształcącego w Płocku odbyła się IV Edycja Międzyszkolnego Konkursu Pięknego Czytania zorganizowanego przez III L O im. Marii Dąbrowskiej w Płocku, Bibliotekę Pedagogiczną w Płocku i Książnicę Płocką im. Wł. Broniewskiego. Uczestnicy konkursu mieli do przeczytania nieznany im wcześniej tekst.

Laureatem w kategorii młodszych uczniów szkół podstawowych i zdobywczynią nagrody głównej została Klaudia Kamińska – uczennica klasy III b przygotowana przez panią Barbarę Petrykowską – Bodal, nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej.

 W dniu 22 maja 2012r. uczniowie klasy V c pod opieką p. B. Dzierżanowskiej i

p. A. Anulewicz -Wiercińskiej  zwiedzali siedzibę Sejmu RP w Warszawie.

Wycieczka była I nagrodą dla uczennicy Agaty Pijanowskiej i jej klasy w konkursie plastycznym „Narysuj HYMN – malarska interpretacja Mazurka Dąbrowskiego” organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury w Płocku. Do konkursu uczennice przygotowała nauczycielka plastyki – Pani Anna Anulewicz – Wiercińska.

Wyjazd do Warszawy współorganizowała Pani Elżbieta Gapińska - Posłanka Ziemi Płockiej, która oprowadziła i bardzo ciekawie opowiedziała uczniom o pracy w Sejmie.

Przejazd zapewniła Komunikacja Miejska w Płocku.

Dzieci pełne wrażeń i nowych wiadomości wróciły do Płocka.

W dniu 18 maja nastąpiło rozstrzygnięcie szkolnego konkursu dla klas I na najładniejszy słowniczek obrazkowy. Celem konkursu było zachęcanie i motywowanie dzieci do nauki języka angielskiego, powtórzenie, utrwalenie i poszerzanie znajomości angielskiego słownictwa z różnych dziedzin oraz rozwijanie zdolności manualnych. Organizatorkami konkursu były nauczycielki języka angielskiego – p. Marzena Smulska i p. Sylwia Lubińska. Nagrody ufundowało Wydawnictwo Macmillan.

Wyniki konkursu:

I miejsce

Mateusz Niewiadomski kl I c

Oliwia Smulska kl I c

Paweł Szymczak kl I c

 

II miejsce

Igor Chrostowski kl I b

Aleksandra Dendys kl I c

Dorota Maciejewska kl I c

 

III miejsce

Natalia Dworakowska kl I a

Katarzyna Dziadosz kl I c

 

Wyróżnienia

Franciszek Praxmajer kl I c

Oliwia Kulpa kl I a

Gabriela Bąbała kl I a

Natalia Gruk kl I c

Wiktoria Jabłońska kl I a

 

Pozostałe prace

Maja Mazuś kl I c

Anna Zbroja kl I c

Julia Lińska kl I c

Katarzyna Kreiner kl I a

 

Laureaci otrzymali dyplomy oraz nagrody. Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy wyróżnienia oraz dyplomy za udział, a także drobne upominki. Pod koniec maja została zorganizowana pokonkursowa wystawa prac uczniów na dolnym holu przy sali nr 5.

W dniu 16 maja 2012 klasa I c wyjechała na wycieczkę do Juraparku w Solcu Kujawskim. Najpierw dzieci wraz z przewodnikiem przeszły ścieżkę dydaktyczną pośród doskonale zrekonstruowanych modeli dinozaurów, a następnie zwiedziły Muzeum Ziemi z Ogrodem Zimowym. Po obiedzie odbyły się zajęcia dydaktyczne, w czasie których dzieci bawiły się w paleontologów i wykopywały kości dinozaurów.

Wielką atrakcją był seans filmowy w kinie 5D. Dzieci na własnej skórze mogły poczuć oddech dinozaura i poczuć deszcz padający w czasie, gdy te stworzenia żyły na Ziemi. Najwięcej radości przyniosły jednak dzieciom zabawy w parku rozrywki i na placu zabaw, gdzie mogły korzystać    z symulatorów, dmuchanych zjeżdżalni, huśtawek i karuzel. Na koniec pobytu w Juraparku dzieci zakupiły pamiątki.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z wycieczki.

 W maju ośmiu uczniów z klasy III b, pod opieką pani Barbary Petrykowskiej – Bodal wzięło udział w IX Edycji Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego związanego z Unią Europejską. Dzieci  miały wybrać  kraj Unii Europejskiej, przedstawić plastycznie z czego słynie i podpisać krótką rymowanką związaną z tematem swojej pracy. Prace dzieci były pomysłowe i twórcze, a rymowanki bardzo ciekawe. Laureatem w/w konkursu została Marysia Wołodźko, która zajęła III miejsce. Uczennica otrzymała dyplom i miłe upominki.

 W Płocku odbył się XIV Piknik Europejski. Wzięła w nim udział także nasza szkoła. W sobotę 12 maja na Starym Rynku zaprezentowaliśmy jeden z krajów Unii Europejskiej – Litwę. Stoisko poświęcone naszemu sąsiadowi przygotowali  i prowadzili nauczyciele: Barbara Petrykowska – Bodal (nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej prowadzący koło europejskie w klasie trzeciej), Agnieszka Petrykowska – Chmielewska (nauczyciel matematyki i informatyki) oraz Tomasz Bodal (nauczyciel historii prowadzący Szkolny Klub Europejski).  Pomagali        im uczniowie z klas IIIb i VId. Stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem uczestników Pikniku Europejskiego, a odwiedzający je otrzymywali ciekawie opracowany folder o Litwie oraz folder reklamujący naszą szkołę. Dzieci dostawały małe chorągiewki w barwach Litwy. Szczególnymi gośćmi byli przedstawiciele litewskiego miasta Możejki, którzy byli bardzo wdzięczni za przygotowanie stoiska poświęconego ich ojczyźnie. Wizytę złożyli także przedstawiciele władz naszego miasta na czele z prezydentem Andrzejem Nowakowskim oraz płoccy parlamentarzyści.

W kwietniu czterech uczniów z klasy III b: Wiktor Borowy, Mikołaj Siedlecki, Marysia Wołodźko i Kasia Ziółkowska pod opieką pani Barbary Petrykowskiej – Bodal wzięło udział w Powiatowym Konkursie Fotograficznym  ,,Fotowieża” zorganizowanym przez Wodociągi Płockie sp. z o. o. Wszyscy uczniowie wykonali ciekawe i piękne zdjęcia wieży ciśnień. Napłynęło około 500 zdjęć. W kategorii ,,Dzieci i młodzież” – 1 miejsce zajął i został laureatem Mikołaj Siedlecki. Uczeń otrzymał piękny dyplom i wiele wartościowych, ciekawych nagród. Pozostali trzej uczestnicy otrzymali dyplomy za udział w konkursie i drobne upominki.

 20.04.2012 r. uczniowie z kl. II b, II c i III c wyruszyli ŚLADAMI HISTORII do naszej stolicy Warszawy. Program wycieczki był bardzo interesujący i ciekawy. Uczniowie uczestniczyli w lekcji muzealnej nt. „Jak zostałem powstańcem” we wspaniałym, oddającym klimat tamtego historycznego wydarzenia - Muzeum Powstania Warszawskiego. Następnie zwiedzili Cmentarz Wojskowy na Powązkach. Przeszli szlakiem mogił żołnierzy Armii Krajowej oraz odwiedzili groby znanych i cenionych Polaków, m.in.  Miry Zimińskiej – Sygietyńskiej i Tadeusza Sygietyńskiego, Juliana Tuwima, Jana Brzechwy, byli przy pomniku ofiar katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem. Niewątpliwą atrakcją pobytu w Warszawie był seans w najnowocześniejszym w Polsce Planetarium, znajdującym się w Centrum Nauki Kopernik. Uczniowie z dużym zaciekawieniem oglądali gwiazdy i planety oraz obejrzeli film edukacyjny pt. „Niebo Kopernika”. W dobrych nastrojach wróciliśmy do Płocka.

 26.03.2012 r. w Bibliotece dla Dzieci w Płocku odbył się międzyszkolny konkurs pod hasłem „Chotomek wyłania Mistrza Rymowania 2012”. 

Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice z klasy V c: Agata Prymuszewska i Iga Wiśniewska. Dziewczęta zaprezentowały przed jury i zgromadzoną publicznością dwa utwory. Pierwszy – znanego autora, natomiast drugi - własnego autorstwa.  Uczennice otrzymały dyplomy za udział oraz książki znanej autorki i przewodniczącej jury  - Agnieszki Frączek. Pani Agnieszka wpisywała się do książek, rozdawała autografy oraz opowiedziała o sobie i swojej twórczości. Uczennice do konkursu przygotowała p. Magdalena Drabik.

 W Płockich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej siatkówki  „4” chłopców, które odbywały się w SP nr23 w Płocku drużyna naszej szkoły zajęła I miejsce w finałach  (chłopcy wygrali też w turnieju eliminacyjnym i półfinałowym) Wygrana dała awans do rozgrywek międzypowiatowych .W finale międzypowiatowym XIV Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej, który odbywał się w Sp nr22 w Płocku, drużyna chłopców zajęła II miejsce i uzyskała awans do rozgrywek na szczeblu województwa. Opiekun Elżbieta Krawczyk.

Skład drużyny: Jakub Chmielewski - 6a, Miłosz Kaim – 6b, Szymon Pietrzak – 6b, Przemek Sztupecki – 6b, Łukasz Szymura – 6b, Kamil Sokołowski - 6b, Kacper Kucharski – 6c, Patryk Piątkowski – 6c, Mateusz Murawski – 6c

 

Uczeń klasy 6b Szymon Pietrzak zajął II miejsce w eliminacjach miejskich Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom” i awansował do etapu powiatowego, gdzie zajął IV miejsce. Opiekun Elżbieta Krawczyk.

 

 

 Dnia 14 marca 2012 roku odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas trzecich przygotowany przez panią Barbarę Petrykowską – Bodal. Każdą klasę reprezentowało trzech uczniów. Przedstawiciele klas trzecich mieli do uzupełnienia tekst z lukami zawierający wiele wyrazów z różnymi trudnościami ortograficznymi. Rozstrzygnięcie nastąpiło już po pierwszym etapie. Mistrzem Ortografii został Marcel Boxberger z klasy III c, który uzupełnił tekst bezbłędnie. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali piękne dyplomy za udział, długopisy i słodkie upominki – lizaki, batony i czekoladę. Mistrz Ortografii otrzymał jeszcze dyplom i nagrodę książkową. Na podsumowaniu konkursu była obecna pani dyrektor Agata Bogiel, która pogratulowała uczniom dobrych wyników i przekazała w/w nagrody dla uczestników.

W dniu 14.03.2012 r. odbyły się Szkolne Mistrzostwa kl. V – VI na ergometrze wioślarskim.

W zawodach wzięli udział wszyscy chętni z kl. V – VI w kategorii dziewcząt i chłopców (29 dziewcząt, 31 chłopców).

„Mistrzostwa szkoły” zorganizowali i przeprowadzili p. Agnieszka Świtalska i p. Jerzy Stachowicz.

Wyniki ...

W ramach współpracy międzyszkolnej uczniowie naszej szkoły zostali zaproszeni na otwarcie wystawy „Janusz Korczak – zwyczajnie o niezwyczajnym”. Wystawa odbyła się 13.03.2012 r. w Bibliotece Szkoły Podstawowej nr 22 w Płocku. Uroczystego otwarcia wystawy wraz z przecięciem wstęgi dokonał Pan Janusz Banasiak – dyrektor szkoły. Uczniowie razem z drużyną harcerską zaprezentowali sylwetkę wybitnego człowieka, pedagoga, miłośnika dzieci Janusza Korczaka. Dzieci z grupy teatralnej przedstawiły scenkę z książki „Król Maciuś Pierwszy”.

Nasi uczniowie mieli także możliwość spaceru po szkole połączonego z obejrzeniem wystawy pokonkursowej prac plastycznych uczniów z SP 22 zatytułowanej „Dzieci Janusza Korczaka”.

W dniu 8 marca 2012 roku o godz. 17.00 w Sali Koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Karola Szymanowskiego w Płocku odbył się KONCERT GALOWY „DRZEWO MIGDAŁOWE” w wykonaniu laureatów Międzyszkolnego Konkursu Piosenki 20-lecia Międzywojennego, Pokolenia Miry Zimińskiej - Sygietyńskiej wraz z muzykami Płockiej Orkiestry Symfonicznej im. Witolda Lutosławskiego w Płocku. Organizatorem koncertu był Komitet Organizacyjny Akcji Na Rzecz Utworzenia Pomnika Miry Zimińskiej – Sygietyńskiej,  Szkoła Podstawowa nr 12 w Płocku, której patronką jest Pani Mira oraz Płocka Orkiestra Symfoniczna. czytaj więcej

W dniach od 26.02 do 03.03.2012r. odbył się obóz narciarski w miejscowości Biały Dunajec.

Uczniowie z klas IV – VI uczyli się i doskonalili umiejętności jazdy na nartach, na stokach Małe Ciche i Białka Tatrzańska.

Atrakcją wyjazdu była wycieczka do Zakopanego i spacer ulicą Krupówki, dyskoteka, pobyt na basenach termalnych oraz zawody narciarskie. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i medale za udział w obozie narciarskim „Biała Szkoła 2012”. Dziewczęta i chłopcy, którzy zajęli miejsca I, II i III nagrodzeni zostali pamiątkowymi statuetkami.

28 lutego 2012 roku nasza szkoła zorganizowała DZIEŃ OTWARTY dla dzieci urodzonych w roku 2005 i 2006 oraz ich rodziców.

Przybyłych gości, w progu szkoły, witała reprezentacja uczniów klas młodszych i starszych, obdarowując niespodziankami w postaci folderów o szkole i znaczków z logo Stowarzyszenia „Szkoła pod brzozami”.

Uroczystość rozpoczęła się o godz. 16.30 w sali gimnastycznej. Pani Agata Bogiel – Dyrektor SP 12 zaprezentowała placówkę, jej bazę lokalową, działalność oświatową i lokalną oraz szeroką ofertę edukacyjną. Słuchając wypowiedzi Pani Dyrektor, zgromadzeni mogli jednocześnie zobaczyć zdjęcia wyświetlane podczas prezentacji multimedialnej. Prezentację przygotowała nauczycielka informatyki - pani Agnieszka Petrykowska – Chmielewska.

Niewątpliwą atrakcją był występ dwóch grup cheerleaderek, prowadzonych przez panią Elżbietę Kwiecińską. Dziewczęta z zespołów tanecznych New Dance One i New Dance Two zaprezentowały bardzo efektowny układ choreograficzny. Kolejnym miłym akcentem było przedstawienie w wykonaniu uczniów klasy I c i III a oraz chóru szkolnego. Wspaniała gra aktorska, bajkowe stroje, charakterystyczne rekwizyty i odpowiednia muzyka wprowadziła dzieci i dorosłych w cudowny i magiczny „Świat bajek”. Publiczność z dużą radością i chęcią odpowiadała na zagadki zadawane przez młodych aktorów. Uczniów do występu przygotowali następujący nauczyciele: pani Małgorzata Morawska – Zazga, pani Grażyna Orłowska, pan Tomasz Sarniak.

Po części artystycznej Pani Dyrektor zaprosiła dzieci i ich rodziców do zwiedzania szkoły. Nasi goście      z zaciekawieniem oglądali kroniki szkolne i wystawkę o naszej wybitnej patronce – płocczance Mirze Zimińskiej – Sygietyńskiej. Rodzice i ich pociechy mieli możliwość porozmawiania z nauczycielami i dyrekcją szkoły oraz obejrzenia pracowni lekcyjnych, świetlicy, stołówki, biblioteki, sali do gimnastyki korekcyjnej.

24.02.2012 r. odbył się apel dla klas IV – VI podsumowujący I semestr nauki i zachowania.

Pani Dyrektor wręczyła stypendia motywacyjne uczniom klas czwartych, piątych i szóstych. Uczniowie ze średnią 5,0 i powyżej otrzymali dyplomy i słodkie niespodzianki.

Następnie Pani Dyrektor odczytała treść Listu Gratulacyjnego od Prezydenta Miasta Płocka adresowanego do uczniów mających wysokie osiągnięcia w nauce.

Trzy najlepiej uczące się klasy otrzymały dyplomy i słodkie niespodzianki. Klasyfikacja semestralna przedstawia się następująco: I miejsce – klasa IV b, II miejsce – klasa VI d, III miejsce – klasa V c.

Podczas apelu zostały wręczone dyplomy dla uczniów biorących udział w „Olimpiadzie wiedzy o Unii Europejskiej” oraz w konkursie „English High Flier 2011” zorganizowanym przez organizację „Łowcy Talentów JERSZ”.

Kolejnym punktem było podsumowanie szkolnych rozgrywek w ringo klas czwartych. Puchar Przechodni Dyrektora Szkoły otrzymała klasa IV a.

Pani Dyrektor podkreśliła udział uczniów w różnych konkursach i zawodach sportowych – szkolnych     i pozaszkolnych oraz zachęciła do dalszej pracy i życzyła wielu sukcesów w II semestrze.

Na zakończenie apelu wystąpiły uczennice reprezentujące naszą szkołę w Międzyszkolnym Konkursie Piosenki 20 – lecia Międzywojennego, Pokolenia Miry Zimińskiej - Sygietyńskiej „Drzewo migdałowe”. Maja Jarzyńska z kl. V b zaprezentowała się w utworze „Ada, to nie wypada”, a Natalia Różalska z kl. VI c wykonała utwór „W małym kinie”.

23.02.2012 r. w SP nr 3 w Płocku odbyła się XI edycja Międzyszkolnego Konkursu Literacko – Plastycznego zatytułowanego „Bohaterowie naszych lektur”.       

Naszą szkołę reprezentowały trzy uczennice z klasy II b: Ewa Chmielewska, Maria Żółtowska, Zuzanna Wilkosz. Dziewczęta pisały test ze znajomości trzech książek: „Jacek, Wacek i Pankracek”, „Doktor Dolittle i jego zwierzęta” i „Dzieci z Bullerbyn”. Uczniowie z naszej szkoły wzięli także udział w konkursie plastycznym adresowanym do uczniów klas drugich i trzecich. Należało narysować ilustrację do jednej z wyżej wymienionych książek. Uczennice otrzymały dyplomy za udział. Do konkursu ucz. przygotowała p. Magdalena Drabik.

Dnia 22 lutego 2012 roku klasa III b wraz z wychowawcą Barbarą Petrykowską – Bodal była w pizzerii Mammamia mieszczącej się na ul. Grodzkiej. Uczniowie zostali bardzo miło przyjęci i czekało na nich wiele niespodzianek. Na początku uczniowie zostali poczęstowani pysznymi sokami. Następnie wybrane dzieci pełniły rolę kelnerów i zbierały zamówienia od swoich kolegów i koleżanek. Po chwili właściciel pizzerii pan Maciej Lewandowski zapraszał przygotowane grupy uczniów na zaplecze, gdzie dokładnie wyjaśniał, jak powstaje ogromna pizza. Z jego pomocą dzieci wyrabiały ciasto, samodzielnie dobierały składniki do pizzy i wkładały ją do olbrzymiego pieca. Następnie obserwowały, jak pizza się piecze. Gdy wszystko było gotowe wybrani kelnerzy serwowali pizzę na stoły, życząc wszystkim smacznego. Na koniec wspaniałego i fajnego pobytu p. Maciej Lewandowski pogratulował dzieciom kucharskiego talentu i wręczył każdemu przepiękny dyplom, potwierdzający tę umiejętność.

17.02. 2012 r. odbyła się zabawa choinkowa dla przedszkolaków. Nasza szkoła gościła przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola nr 9 w Płocku oraz z Przedszkola Niepublicznego Modrzewiowa w Płocku.

Szereg zabaw ruchowych, tańców i zagadek związanych z bajkami przygotowała i poprowadziła nauczycielka kształcenia zintegrowanego – p. Elżbieta Kwiecińska. Dzieci ubrane w fantazyjne kreacje bawiły się wyśmienicie.

16.02.2012 r. odbyły się zabawy choinkowe dla uczniów naszej szkoły. Uczniowie bawili się w rytmie hitów polskich i zagranicznych. Wykazali się dużą pomysłowością w strojach karnawałowych. Miłą niespodzianką był pokaz rock and rolla w wykonaniu Studia Tańca Michała Milewskiego – SHOW TIME. Para taneczna uczyła dzieci latyno - amerykańskiego tańca towarzyskiego o nazwie cha - cha. Wszyscy uczestnicy balu bawili się znakomicie.

Dnia 14 i 15  lutego na lekcjach języka polskiego w klasie V a  i V c odbyła się Uczta na Olimpie, podsumowująca cykl zajęć o mitologii. Uczniowie wcielili się w bogów i postaci mitologiczne oraz zaprezentowali  historie swoich bohaterów. Zabawie towarzyszyła grecka muzyka. Nie zabrakło także boskiego nektaru- ambrozji oraz wielu oryginalnie wykonanych atrybutów. Ucztę poprowadził sam wielki Zeus. Na przyjęcie zjawili się: Hera, Posejdon, Achilles, Afrodyta i wiele innych znakomitych postaci.

 Uczniowie wykazali się dużą wiedzą na temat mitów i ich greckich bohaterów.

14 lutego obchodzone jest Święto Zakochanych. W związku z tym dniem w kl. VI c odbyła się uroczystość klasowa – WALENTYNKI. Zabawę poprowadziły dwie uczennice z tej klasy: Weronika Jabłońska i Arleta Rzepecka. Dziewczęta przygotowały ciekawą dekorację, szereg interesujących zabaw,  konkurencji i scenek związanych z tym świętem. Wszyscy uczestnicy włączyli się we wspólną zabawę. Podczas imprezy każdemu towarzyszył wesoły nastrój i uśmiech na twarzy. Uczniowie wykazali się dużą pomysłowością wykonując własną Walentynkę. Dziewczęta dziękując za udaną zabawę wręczyły swoim kolegom i koleżankom z klasy lizaki w kształcie serduszek.

9 lutego 2012 r. w naszej szkole odbył się Międzyszkolny Konkurs Piosenki 20-lecia Międzywojennego, Pokolenia Miry Zimińskiej – Sygietyńskiej „DRZEWO MIGDAŁOWE”.

Honorowy Patronat nad konkursem objęli Elżbieta Gapińska i Piotr Zgorzelski – Posłowie RP.

Organizatorzy imprezy to: Szkoła Podstawowa nr 12 w Płocku im. Miry Zimińskiej - Sygietyńskiej i Stowarzyszenie Rodziców, Nauczycieli i Przyjaciół SP nr 12 w Płocku „Szkoła pod brzozami”. Koordynatorem konkursu był nauczyciel muzyki – p. Tomasz Sarniak.

Sponsorem konkursu była Firma Multimedia Polska S.A., która ufundowała atrakcyjne nagrody.

Patronat Medialny objął Tygodnik Płocki.

W konkursie wzięło udział 23 uczestników z 14 szkół.

Przesłuchania podzielono na trzy kategorie: szkoły podstawowe, gimnazja i licea. czytaj więcej...

W dniu 13.01.2012 r. uczniowie klasy I d zaprezentowali swoim kolegom i koleżankom z klas I – III program artystyczny „Bezpieczne i zdrowe są ferie zimowe” pod opieką wychowawcy p. Anny Pietrzak.

Celem spotkania dzieci było zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo sportów oraz zabaw na śniegu i lodzie w okresie ferii zimowych. Scenki dramowe, piosenki, wiersze, ilustracje muzyczno – ruchowe przeplatane były prezentowanymi przestrogami, ze wskazaniem, jak bezpiecznie spędzić wolny czas od nauki.

Teraz każdy z nas wie, jak można bawić się beztrosko, a jednocześnie bezpiecznie.

22.12.2011r. o godz. 10.45 sala gimnastyczna naszej szkoły zapełniła się uczniami       kl. I – VI i zaproszonymi gośćmi, aby obejrzeć jasełka pt. „Przez Syna do Ojca”.

W bohaterów przedstawienia wcieliły się dzieci z kl. I c, III b, IV b, V c.

Scenariusz opracowała, przygotowała dzieci oraz scenografię katechetka - p. Elżbieta Wielkopolska.

O oprawę muzyczną zadbał nauczyciel muzyki – p. Tomasz Sarniak wraz z chórem szkolnym. Atrakcją okazał się występ herolda ogłaszającego spis ludności, śpiew i taniec aniołków oraz szczera gra wszystkich biorących udział w przedstawieniu. Treści nawiązujące do współczesności bardzo poruszyły dorosłych gości, np. wypowiedź człowieka interesu w wykonaniu Jakuba Krawczyka.

Na zakończenie młodzi aktorzy złożyli wszystkim obecnym życzenia świąteczne i noworoczne.

Wiele szczęścia i łask

Mamie, Tacie i Wam

Wiele szczęścia i łask

wszyscy życzą Wam dziś

14 grudnia 2011r. w naszej szkole odbył się konkurs języka angielskiego dla klas I – III.  Celem konkursu było doskonalenie znajomości języka angielskiego i motywowanie do nauki języka obcego. Organizatorami konkursu byli nauczyciele języka angielskiego – p. Sylwia Lubińska, p. Marzena Smulska, p. Karolina Gołębiewska i Wydawnictwo Macmillan.

Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się 22 grudnia.

Laureaci klas pierwszych:

I miejsce – Aleksandra Dendys – kl. I c

II miejsce – Dorota Maciejewska i Mateusz Niewiadomski – kl. I c

III miejsce – Aleksandra Duch – kl. I c

Laureaci klas drugich:

I miejsce – Michalina Jarocka i Gabriel Woźniak – kl. II c

II miejsce – Kalina Stańko – kl. II a

III miejsce – Kajetan Jarzynka – kl. II c

Laureaci klas trzecich:

I miejsce – Klaudia Kamińska – kl. III b

II miejsce – Kamil Kuźniewski – kl. III b

III miejsce – Miłosz Matynka – kl. III a

Laureaci konkursu otrzymali dyplomy i nagrody. Każdy uczestnik otrzymał dyplom uczestnictwa.

Kiermasz świąteczny odbył się w dniach 19 – 21.12.2011 r. w świetlicy szkolnej. Sprzedawano ozdoby choinkowe oraz kartki świąteczne rodzicom, nauczycielom oraz uczniom. Za uzyskaną kwotę świetlica zakupi gry, pomoce dydaktyczne i materiały plastyczne.

Konkurs „Najpiękniejsza karta świąteczna”.

 W dniu 12.12.2011 r. w świetlicy szkolnej odbyło się rozstrzygnięcie konkursu „Najpiękniejsza karta świąteczna”. Spłynęło 40 prac wykonanych różnymi technikami plastycznymi. I nagrodę z klas pierwszych zdobyła Natalia Gruk z kl. I c, wyróżnienie otrzymała Julia Lińska z kl. I c. I nagrodę z klas drugich otrzymała Klaudia Czwartos z kl. II a, a wyróżnienie Kalina Stańko z kl. II a. I nagrodę z klas trzecich zdobył Kacper Puda z kl. III c, wyróżnienie otrzymała Małgorzata Mikołajczewska z kl. III a. Z klas starszych wyróżnienie otrzymały Eliza Ogińska z kl. IV b i Natalia Gabryszewska z kl. VI b.

Wszyscy uczniowie, którzy brali udział w konkursie otrzymali nagrody oraz słodycze.

12 grudnia 2011 r. w Chotomku odbyło się spotkanie autorskie z

panią Małgorzatą Strzałkowską – autorką i ilustratorką książek dla dzieci.

Uczniowie kl. III a mieli możliwość poznać autorkę osobiście, zadać ciekawe pytania oraz otrzymać wpis do książki z autografem. Bohaterka spotkania w bardzo interesujący sposób czytała swoje wierszyki „łamiące języki”. Poza tym każde dziecko wcieliło się w rolę ilustratora. Pod czujnym okiem pani Małgorzaty powstawały bardzo pomysłowe prace o dowolnej tematyce wykonane w technice kolażu.

Gdy nadchodzą mikołajki na dzieci czeka mnóstwo niespodzianek. W klasie II a rodzice przygotowali   niezwykłe upominki oraz zakupili bilety do kina na film 3D pt. „Tupot małych stóp”. Niektóre z dzieci były po raz pierwszy w kinie oraz jechały miejskim autokarem. A jak im do twarzy w „czarodziejskich” okularach.:)

Dnia 7 grudnia 2011 roku odbyła się wycieczka do Skansenu Wsi Mazowieckiej w Sierpcu, w której uczestniczyli uczniowie klas: III b, V b i VI c. Dzieci zwiedzały wystawę "Boże Narodzenie na Mazowszu", miały przejażdżkę wozem po terenie skansenu, obejrzały prezentację multimedialną "Zwyczaje i obrzędy bożonarodzeniowe na Mazowszu", samodzielne wykonywały tradycyjne zabawki choinkowe pod kierunkiem artystów ludowych oraz uczestniczyły w zabawach z Mikołajem, od którego otrzymały słodycze. Wycieczkę zorganizowała Barbara Petrykowska – Bodal, a uczniami opiekowali się także: Agnieszka Petrykowska – Chmielewska, Magdalena Drabik i Tomasz Bodal.

1 i 6 grudnia 2011r. w siedzibie Stowarzyszenia Pomocy Osobom                                       z Niepełnosprawnością Umysłową „JESTEM” odbyły się warsztaty terapii zajęciowej, w których uczestniczyli uczniowie kl. IV b i VI a.

Dzieci pod kierunkiem p. Magdaleny Fudały – kierownika WTZ i p. Alicji Czarneckiej – psychologa wykonywały broszki z materiału, stroiki i ozdoby świąteczne oraz kartki bożonarodzeniowe. Uczniowie wykazali się dużą pomysłowością i fantazją. Wspólna praca spowodowała integrację naszych uczniów z podopiecznymi stowarzyszenia. Warsztaty przebiegały w bardzo przyjaznej, życzliwej i ciepłej atmosferze.

Jesienna galeria w klasach I-III

Wraz z początkiem roku szkolnego  rozpoczęła się nie tylko nauka, ale każda pracownia z dnia na dzień stała się skarbnicą twórczości dziecięcej. Podczas jesiennych miesięcy uczniowie wykonali szereg przepięknych prac. Każda z nich jest dziełem młodego artysty, gdyż w każdą z tych prac włożono  wiele uczuć, sił, pomysłu i staranności. Pod kierunkiem wychowawców wykonane prace eksponowano w salach oraz na holu. Przygotowano również wiele wystaw i gazetek okolicznościowych oraz tematycznych. Wystrój holu oraz pracowni niebawem przybierze świąteczno- zimową szatę.

Zgodnie z naszą polską tradycją, 30 listopada 2011r. na sali gimnastycznej odbyły się  SZKOLNE ANDRZEJKI.

Uczniowie klas I – III i IV – VI uczestniczyli w wielu ciekawych zabawach przygotowanych przez p. Jolantę Wróblewską i p. Małgorzatę Ćwiklińską - instruktorki z Młodzieżowego Domu Kultury w Płocku.

Dzieci rywalizowały ze sobą w dwóch grupach – Kolorowej i Białej. Zadania, które otrzymały grupy oparte były na formule teleturnieju „Kocham Cię, Polsko!”.

Spośród wielu atrakcji tą niewątpliwą było lanie wosku i odczytywanie powstałego          z niego kształtu oraz losy-wróżby imienne i przepowiadające przyszłość.

Podczas Andrzejek uczniom towarzyszył wspaniały nastrój, duże poczucie humoru      i kreatywność.

Pomysłodawczyniami imprezy były panie aktywnie działające w Stowarzyszeniu Rodziców, Nauczycieli i Przyjaciół Szkoły Podstawowej nr 12 „Szkoła pod brzozami” – p. Ewa Machała, p. Monika Ogińska, p. Alicja Dębska.

Dnia 28.11.2011 uczniowie klasy Va, Vc i IIIa byli na wycieczce w Warszawie. Podążali śladami gwiazd sportu i telewizji. Zwiedzali Centrum Olimpijskie, spotkali się z p. Iwoną Dzięcioł-Marcinkiewicz - polską łuczniczką, mistrzynią Europy oraz olimpijką z Atlanty i Aten. Potem uczniowie mogli poćwiczyć na symulatorach - ergometrach. Dużą atrakcją była również wizyta w gmachu Telewizji Polskiej połączona ze zwiedzaniem różnych pomieszczeń, gdzie nagrywane są programy sportowe i rozrywkowe. Uczestnicy wycieczki zobaczyli również Stadion Narodowy , Stadion Legii „Pepsi Arena" Torwar oraz centrum Warszawy.

                                 25-11-2011r. na apelu dla klas młodszych zaprezentowali się uczniowie klasy I c          w przedstawieniu pt. ”Przyjaciół wielu mam, nigdy nie będę sam”. Dzieci recytując wierszyki i śpiewając piosenki podkreślili znaczenie bardzo ważnej wartości jaką jest przyjaźń. Przedstawienie przygotowała wychowawczyni kl. I c – pani Małgorzata Morawska-Zazga.

                                 PODRÓŻ DO „KRAINY ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA”- KOŁACINEK 2011

Dnia 22 listopada uczniowie klas I b i II a udali się na wycieczkę do Kołacinka -z wizytą do „ Krainy świętego Mikołaja”. Na miejscu powitała ich Śnieżynka , która wprowadziła dzieci do bajkowej księgi. Ścieżka wiodła między domkami  bohaterów bajek, aż do domku Mikołaja, przy którym  stała choinka i przepiękna szopka ze Świętą Rodziną. Po spacerze wszyscy udali się do Sali Tronowej, gdzie Mikołaj powitał dzieci, a następnie rozdał wszystkim prezenty. Wiele uciechy sprawiły dzieciom zabawy w  „Mikołajowym wesołym miasteczku”, a kolorowa ciuchcia zawiozła wszystkich  aż do reniferów zaprzęgniętych w bajkowy powóz. Wycieczkę zorganizował i sponsorował Płocki Klub Rozrywek Umysłowych RELAKS.Uczniowie, ich rodzice oraz wychowawcy serdecznie dziękują za okazaną życzliwość i świąteczną wycieczkę.

LEKCJA PRZYRODY W ZOO  „PRZYGOTOWANIA ZWIERZĄT DO ZIMY”

Lekcje w ZOO są najlepszą formą kontaktu uczniów ze światem zwierząt, a nawet roślin. Dlatego uczniowie klas: II a i II b na terenie Ogrodu Zoologicznego w zajęciach na temat „ Przygotowania zwierząt  do zimy”. Dzieci dowiedziały się: jakie zwierzęta przebywają zimą w Polsce,  gdzie wtedy mieszkają, co  jedzą i jak im należy pomóc. Podczas lekcji miały okazję dotknąć egzotycznych żabek, węża i żółwi. Potem podglądały zachowania zwierząt, które zgromadzone są na terenie pawilonu dydaktycznego. Przejście przez dżunglę było niezwykłym przeżyciem, kiedy kolorowe, ogromne  motyle fruwały nad głowami dzieci. Przed wyjściem z ZOO ich uwagę zwróciły „dziecięce” zabawy naszych dorastających słoniątek.  Na zakończenie uczniowie podziękowali  pani przewodniczce oraz  organizatorom wycieczki z  Płockiego Klubu Rozrywek Umysłowych RELAKS.

Uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości Polski odbył się w dniu 10 listopada. W apelu wystąpili uczniowie z klas: III b, V b, VI c oraz chór szkolny. Uczniów przygotowali Barbara Petrykowska – Bodal i Tomasz Bodal, którzy wykonali także dekorację. Prezentację multimedialną ilustrującą treść apelu wykonała Agnieszka Petrykowska – Chmielewska. Oprawę muzyczną uroczystości przygotował Tomasz Sarniak. Apel bardzo się podobał uczniom zgromadzonym w sali gimnastycznej, czego dowodem były brawa podczas występu ich kolegów. 

 WYCIECZKA DO GOSPODARSTWA EKOLOGICZNEGO W GRZYBOWIE

21.10.2011r. uczniowie z kl. II a i III a uczestniczyli w wycieczce do Grzybowa. Dzieci miały możliwość obejrzenia Gospodarstwa Ekologicznego wraz z maszynami i zwierzętami.

Uczniowie samodzielnie nadawały kształt wypiekanym chlebkom, wykonywały regionalne wycinanki oraz świeczki woskowe.

Poza tym dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy na temat ekologii  i pszczół.

Niewątpliwą atrakcją było karmienie kóz i zaganianie ich do zagrody.

 20-10-2011r. klasy I c i II c były na wycieczce w Warszawie.

Dzieci zwiedzały interaktywne wystawy na terenie Centrum Nauki Kopernik.

Uczniowie wzięli udział w zajęciach na temat „Pałac 1001 nocy” połączonych ze zwiedzaniem Zamku Królewskiego. Odbyły spacer podczas którego zwiedziły  Starówkę. Z dużym zainteresowaniem wysłuchały warszawskich legend.

 HALLOWEENOWA DYSKOTEKA SZKOLNA 

19.10.2011r. w naszej szkole odbyła się halloweenowa dyskoteka. Uczniowie w wymyślonych strojach bawili się znakomicie w rytmie polskich i zagranicznych hitów. Dopełnieniem klimatu była dekoracja sali gimnastycznej obfitująca w czarne nietoperze i tajemnicze dynie.

 WYSTAWA PRZYRODNICZA P.H. „LAS I JEGO MIESZKAŃCY”

 W dniach od 18 do 30.10.2011r. w świetlicy szkolnej odbyła się wystawa przyrodnicza pt. ”Las i jego mieszkańcy”.  Uczniowie zwiedzający wystawę mogli dowiedzieć się:  Co to jest las? Jakie w Polsce występują rodzaje lasów, Warstwy lasu, Najczęściej występujące rośliny w naszych lasach, Długość życia drzew, Najczęściej spotykane w lasach zwierzęta, Przyczyny zmniejszania się powierzchni lasów w Polsce, Znaczenie lasu. Zaprezentowane zostały żywe eksponaty drzew, krzewów tj. cis, jałowiec, świerk, dąb, klon, sosna, olsza, lipa, grab, buk, modrzew, leszczyna, kalina, topola osika, brzoza, akacja, ściółka leśna. Dzieci wykonywały z masy solnej i plasteliny zwierzątka leśne (wiewiórki, jeże, węże, sarenki, dziki) oraz grzyby (muchomory, kurki, podgrzybki, zające).

 

WIZYTA CZECHÓW W RAMACH WSPÓŁPRACY Z NASZĄ SZKOŁĄ

 W dniach 18 – 21.10.2011r. w naszej szkole gościliśmy grupę uczniów wraz z opiekunami z Czech, w ramach współpracy ze Szkołą Podstawową w Dobruszce.  W czasie pobytu w Płocku na uczniów czekało mnóstwo atrakcji, takich jak: zwiedzanie Starego Miasta, Miejskiego Ogrodu Zoologicznego,            a także udział w lekcji „X wieków Płocka” w Muzeum Mazowieckim.  Niewątpliwa atrakcją dla naszych sąsiadów była wycieczka do Torunia, połączona ze zwiedzaniem Starówki i cennych zabytków. Dużo radości dostarczyła uczniom lekcja w Muzeum Piernika, gdzie młodzież mogła samodzielnie wykonać pierniki, zgodnie z tradycyjną recepturą. Zwieńczeniem pobytu w Toruniu był seans w Planetarium.

W kolejnym dniu pobytu uczniowie odwiedzili naszą szkołę. Wysłuchali ciekawego programu artystycznego w wykonaniu uczniów „dwunastki” oraz wzięli udział w licznych zabawach integrujących grupę. Pomiędzy naszymi uczniami, a dziećmi z Dobruszki zawiązały się przyjacielskie relacje. Nasza szkoła zrobiła na gościach z Czech duże wrażenie. Szczególnie podobały im się dekoracje, wystrój klas oraz gazetki szkolne. Miłym akcentem kończącym ich pobyt w Płocku była wspólna dyskoteka, połączona z wróżbami andrzejkowymi, zorganizowana przez Gimnazjum nr 2 .

W dniu 14 października, z okazji Dnia Nauczyciela w naszej szkole miało miejsce niezwykłe wydarzenie. Piętnaścioro nauczycieli wystawiło dla uczniów i wszystkich pracowników sztukę pt. „Czerwony Kapturek szuka Księcia”. Przedstawienie miało żartobliwy charakter, było baśnią na opak. Główna bohaterka- Czerwony Kapturek szuka ukochanego, którego poznała w internecie (jak się później okaże, oszusta), po drodze napotyka wiele baśniowych postaci. Sztuka, choć zabawna, a chwilami nawet absurdalna, ma poważne przesłanie- nie wolno ufać nieznajomym. W głównych rolach brawurowo wystąpili: pani Marta Bieniek w roli Czerwonego Kapturka  oraz w roli Narratora- ksiądz Marek Piątkiewicz. Pozostali aktorzy to: Krzycząca Księżniczka- pani Małgorzata Morawska- Zazga, Żaba- pani Małgorzata Skierkowska, Śnieżka- pani Grażyna Orłowska, Piękny Książę- pan Jerzy Stachowicz, Książę- pan Adam Załęski, Smok- pan Tomasz Sarniak, Wiedźma- pani Elżbieta Kwiecińska, Wilk- pani Edyta Szymczak, Babcia- pani Magdalena Drabik,, Drzewa- pani Sylwia Lubińska i pani Karolina Gołębiewska, Krasnoludki- pani Iwona Maławska i pani Madga Tyburska. Nad strona techniczną czuwała pani Agnieszka Świtalska.

  Wszyscy- i aktorzy, i widzowie świetnie się bawili. Występowi towarzyszyły wybuchy śmiechu i głośny aplauz. Nauczyciele sprawdzili się w nowych rolach- posmakowali tremy i niełatwej pracy nad przygotowaniem do spektaklu. Próby odbywały się w tajemnicy przed uczniami, także wieczorami :-). Opłaciło się- zadowolenie i uznanie dzieci były najlepszą nagrodą za te starania. To dowód, że w naszej szkole i uczniowie, i nauczyciele dobrze się ze sobą czują, odczuwają radość z przebywania ze sobą.

  Na zakończenie apelu wystąpiły także dzieci, które przygotowały dla swych wychowawców oraz pedagogów garść literackich życzeń i także wypadły rewelacyjnie.

  A nauczyciele nie powiedzieli ostatniego zdania- na pewno przygotują jeszcze jakąś niespodziankę.

O naszym występie ukazał się artykuł w "Gazecie Wyborczej"  link do artykułu w Gazecie Wyborczej

30-09-2011r. w naszej szkole odbyły się apele organizacyjno – porządkowe dla klas I – III i IV – VI.

Na apelu dla klas młodszych pani wicedyrektor – Beata Mokrska mówiła o zachowaniu bezpieczeństwa podczas pobytu w szkole oraz o programach Mleko i Owoce w Szkole.

Pani Małgorzata Miaśkiewicz – opiekun samorządu uczniowskiego przedstawiła członków samorządu oraz omówiła plan jego pracy na bieżący rok szkolny.

Klasa III a pod kierunkiem p. Grażyny Orłowskiej i p. Tomasza Sarniaka zaprezentowała inscenizację pt. „Już jesień”. Uczniowie tej klasy wprowadzili dzieci, nauczycieli i rodziców w bardzo pogodny, jesienny nastrój.

Na apelu klas starszych pani dyrektor – Agata Bogiel mówiła o bezpieczeństwie, zachowaniu uczniów oraz nagrodach i karach wynikających z dokumentów szkolnych. Uczniom klas IV – VI przedstawił się samorząd uczniowski, który omówił plan swojej działalności w roku szkolnym 2011/12.

Pani dyrektor życzyła wszystkim uczniom powodzenia i wielu sukcesów.

Dnia 29 września klasa IV b wraz z wychowawczynią Edytą Szymczak i panią Magdaleną Drabik uczestniczyła w zajęciach pod hasłem „Inny, ale taki sam”, zorganizowanych przez Stowarzyszenie Pomocy Osobom z Niepełnosprawnością Umysłową „JESTEM”. Spotkanie odbyło się w siedzibie stowarzyszenia, przy ul. 3 Maja 16.

  Uczniowie wzięli udział w rozmowie z Panią kierownik WTZ - Magdaleną Fudałą oraz panią psycholog Alicją Czarnecką. Dzieci mówiły o zasłyszanych stereotypach dotyczących niepełnosprawnych, wraz z prowadzącymi ustalały różnice i podobieństwa między osobami zdrowymi a niepełnosprawnymi.

   Spotkanie miało niezwykły finał. Uczniowie spotkali się z podopiecznymi stowarzyszenia, mogli podglądać ich w pracy twórczej. Obejrzeliśmy warsztat oraz przepiękne rzeczy wykonane przez gospodarzy. Na koniec wszyscy razem wykonali plakaty pokazujące uwrażliwienie na drugiego człowieka, jego inność. Nasi uczniowie dziś wiedzą, że człowiek niepełnosprawny myśli, czuje i ma podobne potrzeby do zdrowego człowieka. To była piękna lekcja wrażliwości.

W dniach 19 – 22 września 2011 r. odbyła się wycieczka do Czech.

Grupa uczniów z naszej szkoły, Gimnazjum nr 2 oraz Specjalnych Ośrodków Szkolno - Wychowawczych nr 1 i nr 2 w Płocku odwiedzili zaprzyjaźnione i współpracujące z tymi placówkami szkoły w miejscowości Dobruška. Uczestnicy wycieczki mieli możliwość obejrzenia tamtejszej szkoły podstawowej, gimnazjum i szkoły specjalnej.

Poza tym dzieci i młodzież zwiedzili Skalne Miasto oraz Nowe Miasto nad Metują. Uczestniczyli także w spotkaniu integracyjnym przygotowanym przez gospodarzy. Niewątpliwą atrakcją był Park Linowy, ognisko połączone z pieczeniem kiełbasek i dyskoteka z największymi przebojami.

W Polsce uczniowie zwiedzili Starówkę Wrocławską oraz Twierdzę w Kłodzku.

Uczestnicy wycieczki pełni pozytywnych wrażeń i wspaniałych nastrojów wrócili do Płocka.

„PODRÓŻ W CZASIE” Wycieczka do Warszawy

Dnia 13.09.2011r. uczniowie klas : IIa, IIb i IIIc, pod opieką wychowawców, wyjechali  do Warszawy. Dzieci były z „Wizytą u króla” w Zamku Królewskim. Wędrowały królewskim szlakiem  po Krakowskim Przedmieściu i Starówce, podziwiając najcenniejsze zabytki stolicy. Oglądały warszawskie pomniki wraz ze zmianą warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Zobaczyły również Pałac Prezydencki. Z historycznych miejsc Warszawy przeniosły się do Centrum Nauki Kopernik. Tam zwiedzały interaktywne wystawy: Człowiek i środowisko, Świat w ruchu, Korzenie cywilizacji, Strefa światła.

Słoneczna pogoda sprzyjała młodym turystom, którzy wrócili z podróży z ogromem niezwykłych przeżyć.  Już myślą o kolejnej wyprawie. :)

   

 

 


SP12 admin © 2012


Powrót do treści | Wróć do menu głównego