Szkoła Podstawowa nr 12


Idź do treści

Menu główne:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Aktualności 2015/2016

 

 

 

Zakończenie Roku Szkolnego 2015/2016 - klasy VI

 

Apel 21 czerwca 2016

 

Apel 21 czerwca 2016

Dnia 16 czerwca 2016 roku klasa I b wraz z wychowawcą panią Barbarą Petrykowską - Bodal i asystentem panią Moniką Marczewską uczestniczyła w warsztatach czekoladowych w Pijalni Czekolady Mount Blanc w Płocku. Na początku dzieci wysłuchały opowiadania o historii czekolady. Uzyskały odpowiedzi na pytania: Jak robi się czekoladę? Skąd pochodzi czekolada? Dlaczego jest taka dobra? Następnie samodzielnie z ogromnym zaangażowaniem ozdabiały i wykonywały lizaki z czekolady. Kiedy czekolada w lizakach zastygała pracownicy pijalni zorganizowali dzieciom bardzo ciekawe konkursy. Uczniowie mieli także okazję skosztować pysznych deserów lodowych. Na koniec pobytu w Pijalni Czekolady uczniowie otrzymali swoje lizaki, które pięknie zapakowali w torebki. Szczęśliwi i radośni opuszczali Pijalnię Czekolady z żółtymi balonami, które otrzymali na pamiątkę pobytu w Mount Blanc.

Dnia 10 czerwca klasa 2a uczestniczyła w podsumowaniu projektu pn. „ EKOrywalizacje”. Zaprezentowaliśmy ozdobione wg własnego pomysłu torby ekologiczne. Daria Kajetaniak recytowała wiersz zachęcający do używania ekologicznych toreb, wszyscy zaśpiewaliśmy piosenki pt. „ Moja planeta” oraz „ Posprzątajmy świat”. Za nasz występ otrzymaliśmy  dyplom, grę planszową oraz roślinkę, którą musimy pielęgnować w klasie wspólnymi siłami. Oglądaliśmy również zwierzęta z płockiego ZOO, robiliśmy eksperymenty oraz jedliśmy pyszne ciasta.

Z inicjatywy pani Barbary Petrykowskiej – Bodal, wychowawczyni kasy I b, w dniu 10 czerwca 2016 roku uczniowie tej klasy – prawdziwi kibice piłki nożnej uczcili rozpoczynające się we Francji wydarzenie sportowe EURO 2016 z udziałem naszej narodowej reprezentacji.  Dzieci miały na sobie różne elementy w barwach narodowych, m. in.: koszulki, spodenki, czapki, szaliki, opaski, flagi i dyskretnie pomalowane twarze . Podczas zajęć uczniowie prezentowali swoje biało – czerwone stroje, ćwiczyli okrzyki dopingujące polskich piłkarzy, tańczyli i bawili się w rytmie Euro. Również wychowawczyni klasy i pani Monika Marczewska – asystentka były , jak przystało na kibiców EURO 2016 w koszulkach związanych z tym wydarzeniem sportowym. W klasie panowała sportowa i wesoła atmosfera, a dzieci były podziwiane przez innych uczniów, dyrekcję szkoły  i nauczycieli.

 

10-06-2016 Międzyszkolny Konkurs Piosenki Agnieszki Osieckiej

 

Dnia 9 czerwca 2016 roku klasa I b wraz z wychowawczynią panią Barbarą Petrykowską – Bodal i asystentką panią Moniką Marczewską była na wycieczce, podczas której zwiedzała zabytki Płocka. Przewodnikiem dzieci był pan Tomasz Bodal – nauczyciel historii, który w bardzo ciekawy i przystępny sposób opowiadał uczniom o Wzgórzu Tumskim, katedrze, zamku, muzeum, pomnikach oraz wielu interesujących miejscach znajdujących się w naszym mieście. Następnie dzieci przeszły przez park im. Wł. Broniewskiego, gdzie biesiadowały pod gołym niebem i wspólnie  się bawiły. Wycieczka zakończyła się zabawami w ogródku jordanowskim. Uczniowie byli bardzo zadowoleni , zdobyli i zapamiętali wiele informacji o Płocku. Spędzili dużo czasu  bawiąc się na świeżym powietrzu.

Dnia 9 czerwca 2016 roku 12 osobowa drużyna złożona z uczniów klas I, IIi III wzięła udział w Turniejadzie Sportowej. Zawody zostały zorganizowane w Szkole Podstawowej nr 23 w Płocku pod patronatem MZOS Płock.

Drużyna z naszej szkoły zajęła II miejsce.

 

Dnia 8 czerwca dzieci z klas II i III wzięły udział w pikniku pn „ Ogród pełen marzeń” w Ogródku Jordanowskim. Organizatorem pikniku była Książnica Płocka im. Władysława Broniewskiego. Przedstawiciele klas wzięli udział w turnieju „ Mądra główka, piękne słówka”. Wszyscy chętni uczestniczyli w treningu drużyny Mustangs Płock – Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego. Można było również wykonać zakładkę do książki, pomalować gipsowe figurki, a także pomalować twarz lub zapleść kolorowe warkoczyki. Wszyscy świetnie się bawili.

Dnia 6 czerwca klasa 2 a wzięła udział w turnieju gier planszowych pn. „ EKOrywalizacje”. Dzieci grały w gry o tematyce ekologicznej, zdobywając w ten sposób wiedzę na temat ochrony przyrody oraz segregacji śmieci. Pomysłodawcą turnieju gier była jedna z naszych mam p. Katarzyna Szczawińska – Kamelska. Bardzo dziękujemy, zabawa była wspaniała.

 "Głośne czytanie Rzepki J. Tuwima"

 3 czerwca uczniowie klasy 2a i 3 c pojechali na wycieczkę do Łodzi gdzie obejrzeli spektakl zatytułowany „ Zorro” w Teatrze Muzycznym. Następnie mieli okazję pobawić się w Jupi Parku w Manufakturze, a po zjedzeniu obiadu mogli podziwiać przepiękne rośliny w Palmiarni. Wszyscy wrócili zmęczeni ale w dobrych humorach! Nad dziećmi opiekę sprawowała pani Katarzyna Noryca, pani Karolina Gołębiewska i pani Małgorzata Dolna.

 

FESTYN RODZINNY 1 czerwca 2016

 

        W dniach 16-31.05.2016 w świetlicy szkolnej odbyła się wystawa przyrodnicza „Owady”. Uczniowie wyszukiwali informacji, ciekawostek  dotyczących owadów takich jak: motyle, ważki, biedronki, trzmiele, jętki, mrówki, pchły, pszczół, os itp. Na wystawie umieszczono atlas owadów oraz  informacje dotyczące zagadnień: jak odróżnić owada od pajęczaka?, czy owady mają kości?, co owady robią w zimie?, czy owady lubią krew?, niebezpieczne i uciążliwe owady występujące w Polsce. Dzieci wykonywały prace plastyczne z plasteliny, kolorowego papieru oraz bibuły.

Dnia 25 maja 2016 roku klasa I b wraz z wychowawcą panią Barbarą Petrykowską – Bodal była na wycieczce w płockim ogrodzie zoologicznym. Podczas spaceru po ZOO z panią przewodnik dzieci obejrzały wiele ciekawych zwierząt. W mini zoo mogły głaskać i karmić kózki oraz zobaczyć inne domowe zwierzęta. Po spacerze dzieci bawiły się na placu zabaw, który tematycznie związany jest ze zwierzętami. Po zabawie miały czas na zjedzenie swojego drugiego śniadanka. Po posiłku czekała na uczniów prawdziwa frajda – zabawy w parku linowym znajdującym się na terenie zoo. Na koniec pobytu w płockim ZOO dzieci mogły zaopatrzyć się w pamiątki i skosztować różnych słodkości. To była wspaniała wycieczka, którą pierwszaki będą długo wspominać. Opiekę nad dziećmi oprócz wychowawcy pełniła asystentka pani Monika Marczewska i rodzic pan Patryk Reszczyński.

W dniu 23.05.2016r w ramach kampanii " Stop zwolnieniom z wf" gościem naszej szkoły był Pan Jan Kłębek -  Mistrz Świata i Europy w karate tradycyjnym. Mistrz poprowadził 3 godziny zajęć w klasach 5a, 5b i 5c. Podczas zajęć uczniowie mieli możliwość zapoznania się z zasadami treningu karate oraz nauczyli się uderzenia i kopnięcia w tarczę. Na zakończenie Pan Jan Kłębek odpowiadał na pytania uczniów i rozdawał zdjęcia ze swoich autografem. Każdy uczestnik zajęć otrzymał breloczek z logo kampanii.

17 maja 2016 r. klasy I a i I c były na wycieczce w Solcu Kujawskim.

Główna atrakcją wycieczki była ścieżka dydaktyczna w Jura Park.

Uczniowie spacerując pośród doskonale zrekonstruowanych modeli dinozaurów, gadów ssakokształtnych mogli uzmysłowić sobie różnorodność i niesamowitość zaginionego już świata.

W Muzeum Ziemi oglądali bogatą kolekcję skamieniałości z następujących po sobie okresów w dziejach Ziemi.

 W Kinie Emocji Cinema 5D dzieci obejrzały dwa filmy o dziejach Ziemi.

Na zakończenie wycieczki upragniony przez najmłodszych – plac zabaw.

Opiekę nad uczniami sprawowali: pani Mariola Jakóbczyk, pani Grażyna Orłowska. pani Magda Tyburska oraz pani Agnieszka Krzywda-Zgorzelska.

Obóz kondycyjny dla klas sportowych w Mrzeżynie k/Kołobrzegu w dniach od 16 do 20 maja 2016 roku.

Korzystając z pięknej, słonecznej pogody uczniowie klasy II e z wychowawcą - p.Elżbietą Kwiecińską w ramach zajęć wychowania fizycznego, w Ogródku Jordanowskim na "Orliku", rozegrali mecz piłki nożnej z uczniami klasy IV Szkoły Muzycznej. Mecz ten odbył się dzięki p.Dariuszowi Malinowskiemu - Ambasadorowi Ligi NIKE PLAY ARENA, który jest jednocześnie kapitanem drużyny KLUGE TEAM ( tego dnia był bramkarzem!).

Zwycięstwo!!! - nasza drużyna wygrała mecz -  4:1. Gratulacje dla naszych zawodników i serdeczne podziękowania dla p. Dariusza.

TORUŃ- miasto piernika i Kopernika - urzekająca Starówka, piękny bulwar i multum innych atrakcji spowodował, iż uczniowie klasy II e i II d w dniu 11.05.br wraz z opiekunami: p.p. Elżbietą Kwiecińską, Moniką Lisowską, Magdaleną Drabik i Agnieszką Krzywdą stanęli koło Krzywej Wieży, z którą wiąże się legenda. Dowiedzieliśmy się, skąd wzięła się nazwa miasta Toruń (:"to ruń" - powiedziała Wisła do wieży). Spacerowaliśmy po najstarszej części Torunia po Rynku Staromiejskim, gdzie układ ulic nie zmienił się od siedmiu stuleci. Podziwialiśmy posąg Mikołaja Kopernika, figurę psa Filusa oraz statuetkę flisaka otoczoną żabami. Następnym punktem programu wycieczki było CENTRUM NOWOCZESNOŚCI MŁYN WIEDZY w Toruniu. Motywem przewodnim wystawy jest przygoda.To świat kreatywnej zabawy, pełen niezwykłych stanowisk rozwijających sferę zmysłową, ruchową i intelektualną. Po dwugodzinnej super zabawie i obiedzie w pięknej, stylowej restauracji dotarliśmy do oryginalnego, XIX-wiecznego artyleryjskiego FORTU PRUSKIEGO.W ówczesnych kazamatach wojskowych uczniowie bawili się wspaniale. Przygotowane zadania w podchodach i ich wykonywanie sprawiło dzieciom wiele radości i zadowolenia. Z bagażem nowych doświadczeń wróciliśmy z wycieczki bardzo zadowoleni.

 

PIKNIK EUROPEJSKI 2016

DZIEŃ FLAGI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ

 2 maja obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.

W tym roku, równie uroczyście świętowaliśmy ten dzień. Od godz. 10.30 w ogrodzie Książnicy Płockiej zorganizowano Piknik z biało-czerwoną. Prezydent Płocka przywitał uczestników pikniku i przypomniał ideę święta Flagi. Następnie nastąpiło przekazanie przez Gimnazjum nr 6 im. prof. Władysława Szafera do Gimnazjum nr 7  im. ks. Józefa Tischnera, proporca ufundowanego przez środowisko kombatantów w 50. rocznicę wybuchu II wojny światowej z przesłaniem – pielęgnowania tradycji oraz szacunku do flagi narodowej i pokoju. Jednym z punktów uroczystości było ogłoszenie wyników, organizowanego przez MDK, Konkursu wiedzy o polskim parlamentaryzmie pod patronatem Pani Elżbiety Gapińskiej Posłanki na Sejm RP i Pana Andrzeja Nowakowskiego Prezydenta Miasta Płocka. Naszą szkołę reprezentowała drużyna składająca się z dwóch uczniów kl. Vc – Pawła Szymczaka i Bartłomieja Jastrzębskiego. Chłopcy przeszli do II etapu konkursu i zdobyli wyróżnienie. Otrzymali oni dyplomy, nagrody rzeczowe i słodycze. Do konkursu przygotowała uczniów p. Magdalena Drabik. Grupa uczniów z naszej szkoły wzięła udział w zabawach i animacjach przygotowanych przez Książnicę Płocką. Uczniowie z zaciekawieniem wysłuchali Gawędy o polskim mundurze i obejrzeli uzbrojenia żołnierzy z czasów II RP – Stowarzyszenie Patria Polonia. Dzieci uczyły się podstawowych kroków poloneza, pisały życzenia dla Polski, rozwiązywały krzyżówki, kolorowały, wspólnie recytowały wiersz „Kto ty jesteś?” oraz śpiewały piosenki patriotyczne. Na zakończenie pikniku, po wysłuchaniu Hejnału Płocka dzieci ze SP nr 1, 6, 12 puściły biało-czerwone balony. Wraz z uczniami, w uroczystości wzięły udział: p. Beata Mokrska, p. Bożena Dzierżanowska, p. Magdalena Drabik.

Apel Konstytucja 3-Maja - NASZE PRAWA WAŻNA SPRAWA

Dnia 22 kwietnia 2016r. w naszej szkole wystawiono ekologiczną bajkę „Królewna Przyroda i siedmiu krasnoludków”. Inscenizacja, w której wzięli udział uczniowie klasy Ic oraz ich starsi koledzy z klas V, odbyła się w ramach obchodów Światowego Dnia Ziemi. Przedstawienie przeniosło nas w świat magii i czarów, w którym niepodzielnie rządzą para królewska, królewna, królewicz, krasnale oraz liczne leśne zwierzęta. Klimat inscenizacji, jak na bajkę przystało, był magiczny, choć tematyka przedstawienia nawiązywała do spraw ważnych i szczególnie nam bliskich, takich jak ekologia i ochrona środowiska. O tym, jak „Pięknie żyć”, jak żyć w zgodzie z naturą opowiadała nam w piosence Roksana Korzeniewska z klasy VIa. „Pierwszaczki” wspierane przez uczniów z klas starszych mistrzowsko wykreowały niezwykłe i barwne postaci, za co dostały owacje na stojąco. Nad miłą atmosferą przedstawienia czuwały panie Grażyna Orłowska, Marta Bieniek oraz Agnieszka Krzywda, a o oprawę muzyczną zadbał pan Tomasz Sarniak.

Napisali o nas: link

    Lekcja o bezpieczeństwie na kolei  "KOLEJOWE ABC".

    Lekcja WF-U  z mistrzem w ramach Kampanii "Stop zwolnieniom z wf".

14 kwietnia 2016 roku obchodziliśmy 1050. rocznicę Chrztu Polski.

W związku z tym doniosłym wydarzeniem pracownicy Książnicy Płockiej – Filii nr 2 gościli w naszej szkole. Tego dnia, w samo południe rozpoczęło się głośne czytanie następujących tekstów o zabarwieniu historycznym: „Aaa to ci historia” autorstwa Kazimierza Szymeczko, „Dziecko poznaje historię Polski” autorstwa Wojciecha Widłaka oraz Pawła Wakuły „Jagiełło pod prysznicem”. Osobami czytającymi były: p. Mariola Wiśniewska – kierownik Filii nr 2, p. Anna Jasińska – pracownik Filii nr 2, p. Małgorzata Skierkowska – nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej i wychowawca klasy III b oraz p. Beata Mokrska – wicedyrektor szkoły. Uczniowie klas trzecich z dużym zaciekawieniem wysłuchali prezentowanych tekstów oraz chętnie brali udział w dyskusji na temat 1050. rocznicy przyjęcia chrztu przez Mieszka I.

    W dniu 13.04.br dziewczęta z zespołu tanecznego NEW-DANCE zadebiutowały w centrum widowiskowo-sportowym ORLEN ARENA w Płocku podczas meczu ORLEN WISŁA PŁOCK - ZAGŁĘBIE LUBIN.

    Nie sposób opisać emocji towarzyszącym dziewczętom przed, w trakcie i po meczu: błyszczące oczy, rozpalone policzki i bijące serduszka. A po prezentacji - buuurza oklasków.

Tak serdeczne podziękowanie kibiców za pokaz taneczny, to dla naszych Gwiazdeczek najwspanialsza nagroda i bodziec do dalszej pracy.

    9-10 kwietnia br. - to następny weekend, gdzie dziewczęta z zespołu tanecznego New-Dance - grupa młodsza i grupa starsza -  mogły zaprezentować się w Galerii Wisła przed szeroką publicznością. Tym razem, w tych dniach, dzięki pracownikom Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki, którzy zorganizowali  wspaniałą imprezę dla dzieci i młodzieży naszego miasta pod hasłem "ZABAWY Z HISTORIĄ", nasze "gwiazdeczki" nie tylko bawiły publiczność swoimi występami, lecz brały czynny udział w różnorodnych warsztatach, takich jak: - plastycznych (gdzie malowano historyczną panoramę Płocka i makietę zamku); - kukiełkowych; - cyrkowych. Brały też udział w konkursach żonglerskich. Podziwiały występy grup tanecznych i wokalistek z POKiS. Czas spędzony w Galerii upłynął w niezwykle miłej i wesołej atmosferze.

2 kwietnia, w Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, tysiące miejsc w Polsce rozświetliło się kolorem niebieskim.

Fundacja JiM zorganizowała kolejną kampanię "Polska na niebiesko", w tym roku pod hasłem "Autyzm. Poznaj, zanim ocenisz". W Warszawie zaświeciły się m.in. Złote Tarasy, w Łodzi - Manufaktura, a w Płocku - jedno z największych centrów handlowych - Galeria "Wisła". Do akcji " Polska Na Niebiesko" włączyła się również nasza szkoła, gdzie dziewczęta z zespołu tanecznego New-Dance - grupa młodsza i grupa starsza - zaświeciły dla dzieci i ich rodziców w układach tańca nowoczesnego, aby w ten sposób okazać wsparcie osobom z autyzmem. 

1 kwietnia klasa 5a razem z wychowawczynią panią Karoliną Gołębiewską gościła w płockim ZOO. Zajęcia poprowadził tata naszego ucznia- pan Lewandowski, za co jeszcze raz bardzo dziękujemy! Opowiedział nam różne ciekawostki o zwierzętach, pokazał miejsca niedostępne dla zwiedzających, oprowadził po ogrodzie zoologicznym. Dużo się dowiedzieliśmy i mieliśmy niesamowitą lekcję o zwierzętach na świeżym powietrzu! Dziękujemy !

TURNIEJ Z PODWÓRKA NA STADIONY O PUCHAR TYMBARKA

21 marca 2016r w naszej szkole odbył się „ Wiosenny Talent Show”. Impreza została zorganizowana w ramach obchodów Dnia Samorządności Szkolnej. Uczniowie biorący udział w konkursie prezentowali swoje talenty i możliwości w następujących kategoriach: śpiew, układy taneczne, skecze oraz gra na instrumencie muzycznym. Artystów oceniało jury złożone z nauczycieli oraz uczniów z Samorządu Uczniowskiego. W trakcie zmagań konkursowych wyłoniono zwycięzców.

Wyniki konkursu:

I miejsce- formacja taneczna „Zumba girls”- klasa VI c

II miejsce- Emilia Wysocka z klasy V c (śpiew)

                  Mikołaj Nowaliński z klasy IV b (taniec breakdance)

III miejsce- Kinga Brzezińska z klasy IV a (taniec free style)

                    Maciej Żuk z klasy V a ( pokaz gry na keyboardzie)

 

Jury przyznało 3 wyróżnienia. Są to:

-        Mateusz Krużmanowski i Piotr Kujawski z klasy IV a w pokazie tańca breakdance

-        Zuzia Kiciak i Weronika Wiśniewska z klasy V c w pokazie pantonimy

-        Mikołaj Seklucki z klasy IV a- śpiew

 

Uroczystość uświetnił występ wspaniałych dziewczynek z grupy „ New Dance” przygotowany przez panią Elżbietę Kwiecińską. Jesteśmy naprawdę pełni podziwu dla małych tancerek! Dziękujemy!

Występy artystów były niezwykle oryginalne, a publiczność oceniła je gromkimi brawami. Wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki, a zwycięzcy zostali uhonorowani nagrodami i dyplomami. Uroczystość przygotowały pani Marta Bieniek, Karolina Gołębiewska, Marzena Smulska i pan Tomasz Sarniak.

Dnia 21 marca 2016 r. w naszej szkole odbył się apel „ Powitanie wiosny”.

Apel przygotowali uczniowie klasy II a wraz z wychowawcą p. Katarzyną Noryca.

Tego dnia wszyscy uczniowie klas I – III ubrani byli na zielono. Uczniowie zaprezentowali wiersze i piosenki o tematyce wiosennej.

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych, w naszej szkole, został zorganizowany Kiermasz Ozdób Świątecznych w wykonaniu podopiecznych Stowarzyszenia Osób z Niepełnosprawnością Umysłową „JESTEM”. Kiermasz odbył się 18 marca i cieszył się ogromnym powodzeniem. Uczniowie zakupili ozdoby świąteczne, króliki-przytulanki z materiału, poduszki, stroiki i wianki świąteczno-wiosenne.

W dniu 10 marca 2016 odbyło się spotkanie Rodziców dzieci, które podejmą naukę w Klasie I w roku szkolnym 2016/17. Uczniowie klas I-III przedstawili mała inscenizację - bajek dla dzieci, a w tańcu nowoczesnym wystąpiły czirliderki . Rodzice mogli zapoznać się jak jest zorganizowana nauka w klasie I, a  dzieci mogły obejrzeć sale lekcyjne.

   W dniu 22 lutego 2016r. z okazji 115 urodzin Patronki Szkoły - Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej szkolna delegacja złożyła kwiaty przed pomnikiem-ławeczką .

    Dani 26 lutego 2016r. uczniowie klasy Id wraz z wychowawcą Agnieszką Kijanowską przygotowali apel poświęcony patronce. Dzieci ubrane w ludowe stroje , tańcem, śpiewem oraz wierszami przybliżyły życie i twórczość Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej.

Apel w dniu 29 stycznia 2016

 

BEZPIECZNE I ZDROWE SĄ FERIE ZIMOWE.

   Jasełka BOŻONARODZENIOWE.

21 grudnia w naszej szkole miał miejsce Kiermasz Wyrobów Świątecznych. Uczniowie sprzedawali swoje rękodzieła- choinki, kartki, ozdoby, wypieki. Przy okazji uczyli się podstaw przedsiębiorczości. Było dużo zabawy! Kiermasz zorganizowały pani Marta Bieniek, pani Karolina Gołębiewska i pani Marzena Smulska.

   W świetlicy szkolnej odbył się konkurs „Najpiękniejsza ozdoba Bożonarodzeniowa”.

Dzieci przygotowały piękne ozdoby. Przy ich wykonaniu zastosowały różnorodne techniki i materiały. Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się 21 grudnia 2015 roku. Wszyscy uczestnicy konkursu dostali wspaniałe nagrody, upominki, słodycze oraz dyplomy.

Wychowawcy świetlicy szkolnej serdecznie dziękują za udział w konkursie.

   Dnia 9 grudnia 2015 roku w Miejskim Ogrodzie Zoologicznym w Płocku odbyło się podsumowanie Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego pn.: ,,Odkryj z nami Płock” zorganizowanego przez Płocką Lokalną Organizację Turystyczną w ramach akcji turystyczno – edukacyjnej ,,Odkryj z nami Płock” dofinansowanej ze środków Miasta Płock. Z klasy I b 8 dzieci zachęconych przez wychowawczynię Barbarę Petrykowską – Bodal wykonało piękne i ciekawe prace na w/w konkurs. Z rąk Prezesa Zarządu Płockiej LOT pani Iwony Krajewskiej uczniowie odebrali piękne, kolorowe dyplomy i puzzle związane z Płockiem lub z ZOO. Cała klasa miała okazję pooglądać ciekawe okazy zwierząt w  herpetarium, a niektóre nawet osobiście dotknąć i pogłaskać.

   Dnia 8 grudnia 2015 roku uczniowie klasy 1 b byli w Bibliotece dla dzieci ,,Chotomek”. Uczestniczyli tam w lekcji bibliotecznej nt. Idealne święta – tradycje i zwyczaje Świąt Bożego Narodzenia” prowadzonej przez panią Anetę Krzemińską – Wojtczak. Pani Aneta w bardzo ciekawy i przystępny sposób opowiadała dzieciom o tradycjach związanych ze  świętami Bożego Narodzenia. Uczniowie kolejno rozwiązywali zagadki świąteczne, malowali bombki w kształcie serduszek, którymi potem udekorowali choinkę z szarego papieru, która stała się piękna i kolorowa. Dzieci także wysłuchały pięknego świątecznego opowiadania, bawiły się, tańczyły, a na koniec z worka Św. Mikołaja losowały prezenty, które może znajdą się pod ich choinką.

   Mikołajki w dniu 4 grudnia 2015.

    Dnia 4 grudnia 2015 roku w świątecznej, klasowej scenerii stworzonej przez asystenta klasy panią Monikę Marczewską  odbyły się Mikołajki. Święty Mikołaj przy pomocy śnieżynki w osobie pani Moniki rozdawał uczniom klasy I b długo wyczekiwane prezenty. Kiedy już wszystkie dzieci trzymały w rękach upominki zapakowane w piękne świąteczne torby i kolorowe okolicznościowe papiery, nastąpił moment kulminacyjny – pani wychowawczyni Barbara Petrykowska – Bodal dała sygnał, że można je rozpakować. W klasie nastąpił gwar, śmiech, radość i wspólna zabawa nowo otrzymanymi prezentami. Potem był bardzo słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Klasowe Mikołajki w sali nr 8 przebiegły w miłym i tajemniczym nastroju.

   Dnia 30 listopada 2015 roku w klasie 1 b odbyły się klasowe andrzejki. Był to dzień tradycyjnych wróżb andrzejkowych i żartów. Pani wychowawczyni Barbara Petrykowska – Bodal opowiadała dzieciom o dawnych i ciekawych wróżbach andrzejkowych . Wszyscy uczniowie wróżyli sobie w sali nr 8 i w świetlicy szkolnej, która przygotowała ciekawe wróżby i zabawy andrzejkowe.  Następnie w sali lekcyjnej dzieci wspólnie się bawiły i ucztowały przy słodkim poczęstunku przygotowanym przez rodziców.

   W dniu 27 listopada 2015 r. uczniowie klasy 3a: Natalia Kujawa, Aleksandra Dobrzeniak, Kacper Kosowski oraz Maciej Celmer pod opieką p. Katarzyny Leiblich wzięli udział w IV Edycji Międzyszkolnego Turnieju Ogólnorozwojowego dla Najmłodszych „Świetlicjada”, organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 6 w Płocku. Turniej przebiegał w trzech etapach: sprawność myślowo-logiczna, fizyczno-zręcznościowa oraz praca plastyczna. Uczniowie z naszej szkoły zajęli  3 miejsce.

       27 listopada odbył się apel, którego hasłem przewodnim było „Jedz owoce i warzywa – to na zdrowie dobrze wpływa”. Uczniowie klasy II d, przygotowani przez wychowawcę Monikę Lisowską, zachęcali swoich kolegów i koleżanki do zdrowego odżywiania. Ubrani w piękne, kolorowe stroje recytowali wiersze, zadawali zagadki i śpiewali piosenki przy akompaniamencie Tomasza Sarniaka. Postać zabawnego dr Zdrówko, występującego w przedstawieniu, uświadamiała wszystkim, że owoce i warzywa są zdrowe, pełne witamin i pełnią bardzo ważne role w organizmie. Każda klasa, uczestnicząca w apelu, przebrana była na wcześniej wylosowany kolor i miała różnego rodzaju ozdoby z owocem, bądź warzywem. Dzięki temu, szkoła wypełniła się tego dnia kolorami i stała się wesoła mimo pochmurnej, jesiennej aury.

W dniu 23 listopada 2015 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie autorskie z Tomem Justyniarskim, autorem książki pt. „ Psie Troski”. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas drugich i trzecich. Gość przybył do nas ze swoim pupilem – pieskiem Toją.

Opowiadał historię o wielkiej przyjaźni psa i człowieka, którą opisał w książce.

Przypominał również o odpowiednim traktowaniu zwierząt. Dzieci dyskutowały z autorem o jego książce i pracy – zadawały dużo pytań. Dowiedzieliśmy się, że Tom Justyniarski pracował w Straży dla zwierząt, jest pomysłodawcą pierwszego w Polsce Okienka Życia dla zwierząt. Poza tym jest podróżnikiem (zwiedził ponad 65 krajów świata).

Po zakończeniu spotkania była możliwość kupienia książki z autografem autora. Dzieci uśmiechnięte i zadowolone, serdecznie podziękowały za miłe spotkanie i obiecały, że będą dbać o swoje zwierzęta. To było interesujące i serdeczne spotkanie z książką i jej autorem, które mamy nadzieję, nie tylko pozostanie na długo w pamięci dzieci, ale przede wszystkim zachęci do czytania.

        18 listopada 2015 r. klasy Ia i Ic były na wycieczce w Warszawie. Uczniowie eksperymentowali w Centrum Nauki Kopernik oraz uczestniczyli w warsztatach dla dzieci w Manufakturze „Cukier – Lukier”. Mogli tam własnoręcznie wykonać pysznego lizaka. Opiekę nad uczniami sprawowali: pani Grażyna Orłowska, pani Mariola Jakóbczyk, pani Karolina Gołębiewska oraz pani Agnieszka Krzywda - Zgorzelska.

Święto Niepodległości Polski było obchodzone, jak co roku bardzo uroczyście. W dniu 9 listopada uczniowie klas II i III obejrzeli prezentację multimedialną oraz wysłuchali wierszy, pieśni i  informacji związanych z 97 rocznicą odzyskania wolności przez Polskę. Poszczególne klasy przychodziły o wyznaczonych godzinach do sali   nr 8,  gdzie Barbara Petrykowska – Bodal i Agnieszka Petrykowska -Chmielewska wraz z uczniami z klasy IV A, przybliżyły dzieciom wydarzenia związane z najważniejszym świętem wszystkich Polaków. Natomiast w dniu 10 listopada, prezentację związaną ze Świętem Niepodległości obejrzeli uczniowie klas IV – VI. Do Sali nr 18 przychodziły kolejno klasy starsze, aby wysłuchać informacji, wierszy i pieśni związanych ze świętem oraz  obejrzeć  adresowaną do nich prezentację. Przygotowali ją Tomasz Bodal i Agnieszka Petrykowska – Chmielewska wraz z uczniami z klasy VI A .Uczniowie mieli jak co roku piękną lekcję patriotyzmu.

                                                                                                   „Dzisiaj wielka jest rocznica,

                                                                                                                         11 Listopada!

                                                                                                                         Tym, co zmarli za Ojczyznę,

                                                                                                                          Hołd wdzięczności Polska składa…”

 

                  11 listopada – to wielka data – symbol miłości Ojczyzny, walki o wolność, symbol wiary i zwycięstwa.

Pamiętając o bohaterstwie przodków, którzy walczyli o naszą wolność, 40-osobowa grupa uczniów z klas II – VI wystąpiła w dniu 6 listopada br. przed całą społecznością szkolną i rodzicami w programie artystycznym podczas akademii przygotowanej przez panią Elżbietę Kwiecińską i pana Tomasza Sarniaka.

                 Polacy, odzyskując niepodległość po 123 latach „niebytu” – co jest fenomenem na skalę globalną – po raz kolejny udowodnili, że są jednym z najbardziej niestrudzonych i najbardziej dumnych narodów świata. Ta lekcja historii o wielkich czynach, jakich dokonywali Polacy na przestrzeni wieków, przedstawiona w montażu słowno-muzycznym, pozostanie na długo w pamięci dzieci. Wśród głębokiego szacunku i wzruszenia, z biało-czerwonymi chorągiewkami falującymi nad głowami, wszyscy uczniowie zgromadzeni na sali zaśpiewali na zakończenie:

                                                      „Jak długo w sercach naszych, choć kropla polskiej krwi,

                                                        tak długo w sercach naszych, ojczysta miłość tkwi…”

 

    Bardzo serdecznie dziękuję wychowawcom uczniów biorących udział w akademii, ich rodzicom oraz wszystkim koleżankom za pomoc i zaangażowanie w przygotowaniu uroczystości.

 E. Kwiecińska

Dnia 3 listopada 2015 roku uczniowie klasy IV a, V c i VI c uczestniczyli w warsztatach ekologicznych Włocławskiego Centrum Edukacji Ekologicznej, realizowanych w ramach projektu „Mówimy NIE bezmyślnym zakupom- budujemy społeczeństwo recyklingu”. Warsztaty prowadzone były przez trenera z Regionalnego Centrum Edukacji Ekologicznej w Płocku, panią Kamilę Marczak, a ich celem było rozwijanie postaw proekologicznych  u uczniów i uwrażliwienie ich na stan środowiska. Podczas zajęć dzieci z wielką ciekawością wysłuchały prelekcji na temat segregacji odpadów i ich przetwarzania oraz obejrzały prezentację multimedialną, poświęconą zagadnieniom ekologicznym. Najwięcej wrażeń dostarczyło im zadanie, polegające na zaprojektowaniu eko-toreb. Uczniowie ozdabiali torby hasłami ekologicznymi oraz zabawnymi motywami, według ich własnego pomysłu. Ćwiczenie to zachęciło ich do noszenia własnej, oryginalnej, ekologicznej torby na zakupy.

14 października tradycyjnie nasza szkoła obchodziła uroczystość Dnia Edukacji Narodowej.  Z tej okazji pani Katarzyna Noryca i pani Karolina Gołębiewska przygotowały wraz ze swoimi klasami apel- uczniowie z 2a wyrecytowali wierszyki o nauczycielach a uczniowie z 5a rozśmieszyli nas scenką o zaczarowanej pani nauczycielce. Na koniec zaprezentowały się nasze cheerleaderki pod kierunkiem pani Elżbiety Kwiecińskiej. Ogromne brawa dla występujących i serdeczne życzenia dla wszystkich pracowników szkoły!.

W dniach od 05 do 09 października 2015 roku odbył się obóz kondycyjny w Tatrach dla uczniów klas sportowych.

       W dniu 05.10.2015 r. odbyła się wycieczka po naszym prastarym grodzie. Uczniowie klasy II e wraz z wychowawcą – p. Elżbietą Kwiecińską, korzystając z uroków słonecznej, jesiennej pogody spacerowali po Wzgórzu Tumskim, zbierając dary jesieni. Opadająca mgła nad największą z rzek Polski – Wisłą, nie zasłoniła widoku pięknej panoramy lewobrzeżnej dzielnicy Płocka – Radziwia, oraz Sobótki. Uczniowie zwiedzili Bazylikę Katedralną, podziwiali grobowce Bolesława Krzywoustego i Władysława Hermana. Z zainteresowaniem słuchali ciekawostek o księciu Bolesławie III Krzywoustym i jego pieszych wojach ze sztandarem przy pomniku na Placu Książęcym w okolicy kościoła farnego. Bogatsi o nowe doświadczenia wrócili z wycieczki bardzo zadowoleni.

W dniu 3 października br. na zorganizowanych przez Miasto Płock i Stowarzyszenie Innowacja "TARGÓW ZDROWEGO ŻYCIA" - obok Premier Ewy Kopacz i prezydenta Płocka Andrzeja Nowakowskiego - wzięło udział w imprezie blisko 70 firm i instytucji. Nie zabrakło również naszych dziewcząt  z zespołu New-Dance, które swoim występem godnie reprezentowały SP 12. Burza oklasków, uśmiechy  na twarzach wdzięcznej publiczności, odgłosy podziwu - to najpiękniejsze podziękowanie dla naszych "gwiazdeczek".

   Nauczyciel i trener zespołu  bardzo serdecznie dziękuje wszystkim rodzicom za pomoc podczas imprezy.

30 września - DZIEŃ CHŁOPAKA - to święto, o którym nie zapomniały dziewczęta z klasy IIe. Wspólnie z Klasową Radą Rodziców przygotowały dla swoich kolegów mnóstwo atrakcji. Tańce w rytmach ulubionych utworów muzycznych, wspólne uczestnictwo w konkursach oraz wspaniały poczęstunek, to super dwugodzinna zabawa i aktywnie spędzony czas.

Dziękuję Rodzicom za sponsoring i pomoc w zorganizowaniu imprezy.

Wychowawca klasy IIe - Elżbieta Kwiecińska.

Dnia 25 września 2015 roku klasa 1a odwiedziła Ogród  Zoologiczny. Dzieci brały udział w lekcji przyrodniczej nt. „Przygotowania zwierząt do zimy.” Miały też możliwość poznania zwierząt: węża, jaszczurki, żaby...  Następnie uczniowie poznali pracę niektórych osób oraz zobaczyły kuchnię,

w której przygotowuje się posiłki dla zwierząt.  Na końcu był spacer po ZOO i karmienie zwierząt: żyraf, słoni.

23 września 2015 roku klasa II b i II c była na wycieczce w Warszawie.

Uczniowie oglądali Stadion Narodowy oraz eksperymentowali w Centrum Nauki Kopernik.

Opiekę nad uczniami sprawowali pani M. Morawska- Zazga, pani H .Michalak i pani M. Tyburska.

NARODOWE CZYTANIE „Lalki” Bolesława Prusa

        Dnia 5 września 2015 roku, w sobotnie popołudnie, odbyło się NARODOWE CZYTANIE „Lalki” Bolesława Prusa w ramach ogólnopolskiej akcji publicznego czytania pod patronatem Pary Prezydenckiej. Organizatorami tego jakże ważnego wydarzenia  kulturalnego była Książnica Płocka im. Władysława Broniewskiego oraz Urząd Miasta Płocka.

Na Wzgórzu Tumskim, we wspaniałej scenerii odbyło się głośne czytanie. Po powitaniu przybyłych przez Dyrektora Książnicy Panią Joannę Banasiak, czytanie powieści rozpoczął Prezydent Miasta Pan Andrzej Nowakowski, następnie Zastępca Prezydenta Miasta Pan Roman Siemiątkowski, Posłanka na Sejm RP Pani Elżbieta Gapińska, Radny Rady Miasta Płocka Pan Wojciech Hetkowski oraz aktor Teatru Dramatycznego w Płocku Pan Mariusz Pogonowski.

Około godz. 14.30 fragmenty „Lalki” czytali uczniowie płockich podstawówek. Po szkołach podstawowych czytały gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne. Naszą szkołę reprezentowała czteroosobowa grupa uczniów z kl. VI a: Cristian Di Ianne, Roksana Korzeniewska, Wiktoria Rietz, Giulia Morreale.

Osoby, które zabrały ze sobą egzemplarz „Lalki” otrzymały okolicznościowy stempel w książce.

Pani Magdalena Drabik odebrała z rąk Pani Joanny Banasiak CERTYFIKAT potwierdzający udział SP nr 12 w ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania.

We wtorek 1 września odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016.

   

 

 

 

 


SP12 admin © 2014


Powrót do treści | Wróć do menu głównego