Szkoła Podstawowa nr 12


Idź do treści

Menu główne:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Aktualności 2017/2018

 

Apel z okazji 99 rocznicy odzyskania niepodległości.

Kolejny nasz szkolny konkurs rozstrzygnięty ! Tym razem ocenianymi dziełami były dynie Halloweenowe.  Przypomnijmy: należało przygotować ciekawą, artystycznie odkrywczą, chwytającą za serce… lub każdą inną dynię, która mogłaby zwyciężyć w konkursie. Na załączonych zdjęciach możecie zobaczyć wszystkie dynie konkursowe (numery obok, te na które głosowaliście). Oto wyniki: 1 miejsce – klasa II b, 2 – miejsce klasa III a, 3 – miejsce klasa III d.

Komisja konkursowa miała trudne „zaDYNIE” – spójrzcie sami – są naprawdę odlotowo Halloweenowe. I jak tu wybrać najlepszą?

Dnia 3 listopada 2017 roku klasa 3 b pod opieką wychowawcy pani Barbary Petrykowskiej – Bodal była w teatrze płockim na bajce ,,Koziołek Matołek”. Uczniowie z ogromnym zainteresowaniem oglądali przedstawienie. Gromkimi brawami nagrodzili wspaniałą grę aktorów, kolorową i ciekawą scenografię oraz przepięknie uszyte kostiumy. Po obejrzeniu bajki dzieci zwiedziły kulisy teatru. Był to dla nich zaczarowany świat, w którym zwiedziły zaplecze teatru, pracownie krawieckie, pracownię robienia peruk i wiele innych ciekawych pomieszczeń.

18 października 2017 r. uczestnicy projektu pod nazwą „Szkoła- Kreacja- Innowacja.  Happening i performance w szkole” wzięli udział w happeningu, będącym zwieńczeniem zajęć projektowych. Uczestnicy grupy teatralnej ( pod opieką pani Edyty Szymczak) oraz przedstawiciele grupy plastycznej ( opiekunka- pani Anna Anulewicz- Wiercińska), muzycznej ( opiekun pan Tomasz Sarniak ) i tanecznej ( opiekunka pani Elżbieta Kwiecińska) wyszli poza teren szkoły, aby spotykać się z różnymi osobami spotkanymi na ulicy, sklepie, poczcie, komendzie policji, placu zabaw.

 Młodzi aktorzy, przebrani w kolorowe stroje, mieli za zadanie spontanicznie nawiązać kontakt z przechodniami, porozmawiać, zachęcić do uśmiechu. Robili to taktownie, z wyczuciem, z poczuciem humoru.Uczniowie wykrzykiwali również przez megafon hasła promujące radosne postawy, proponowali do włączania się do barwnego korowodu, wbrew jesiennym smutkom.  Młodzież  rozdawała także drewniane serduszka przygotowane przez  członków grupy plastycznej. Na serduszakch znajdowały się  hasła motywacyjne, które młodzi aktorzy sami wymyślili podczas zajęć.

Ten radosny happening wywołał wiele wzruszeń nie tylko wśród uczestników, ale także napotkanych osób. Były uśmiechy, ciepłe rozmowy, a nawet serdeczne uściski. Młodzi ludzie otrzymali mnóstwo dobrych słów od ludzi starszych,młodzieży, kierowców, pracowników sklepu. Nagle ulice stały się kolorowe, a świat pogodniejszy. Nasi uczniowie nauczyli się także czegoś o sobie-że potrafią otworzyć się do drugiego człowieka, przełamać nieśmiałość, ale też umieć się wycofać, gdy ktoś nie życzy sobie kontaktu. Ale także,  że pięknie jest być bezinteresownym, dawać uśmiech, poświęcić chwilę na rozmowę z kimś, kto czasami nie ma z kim porozmawiać.

Młodzi Artyści- byliście wspaniali! :-)

 

ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH

 

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Szkoła Podstawowa nr 12 w Płocku, uczestniczyła w Kampanii "Serfuję Bezpiecznie", organizowanej przez Fundusz Grantowy dla Płocka.

Bezpieczeństwo w Internecie jest  bardzo ważnym i aktualnym tematem, który należy poruszać wśród młodzieży. Coraz częściej dzieci i młodzież przenoszą swoje życie do świata wirtualnego i wypierają rzeczywistość. Niestety nie zdają sobie sprawy, że wirtualny świat nie jest całkowicie bezpieczny. W sieci nie ma prywatności, a każde kliknięcie jest zapamiętywane.

Nasza szkoła wzięła udział, w każdym działaniu, jakie oferowała kampania "Serfuję Bezpiecznie"

1.Warsztaty dla uczniów

2.Celem tych warsztatów, jest uświadomienie uczniów na temat zagrożeń jakie mogą wynika z nierozważnego korzystania z Internetu. Na zajęciach została przedstawiona opowieść w formie storytellingu. Aktorzy odgrywali sceny jakie mogą ich spotkać w Internecie np. Facebooku. W strategicznych momentach sceny zostały przerwane, a uczniowie otrzymali pytania jak oni by się zachowali i co by zrobili. Dalsze losy aktorów zależały od odpowiedzi i wyboru uczniów. Zakończenie sceny, mogło się skończyć szczęśliwie lub tragicznie.

3.Warsztaty uświadomiły młodzieży, jak niebezpiecznie może być w sieci, jak źle mogą się skończyć znajomości z nieznajomymi z Internetu.

4.Warsztaty dla rodziców

5.Podczas tych warsztatów rodzice i opiekunowie poznali najważniejsze zagrożenie w sieci takie jak np. kradzież wizerunku oraz danych, seksting, hejting, uzależnienie od gier itp.

6.Rodzice dowiedzieli się  jak można zabezpieczyć urządzenia i ochronić dane. Uzyskali odpowiedzi na pytania i wątpliwości.

7.Gra miejska

8.Gra miejska, w której wzięla udział klasa 4b, polegała na tzw. Podchodach. Uczniowie rozwiązywali w otrzymanych ksiażeczkach zadania, które były umieszczone w 7 punktach rozmieszczonych w Płocku. Za wykonane zadania można było uzyskać punkty zapisywane w otrzymanych książeczkach. Klasa 4b, zdobyła ich najwięcej, oraz mieli świetny czas pokonania wszystkich stacji, dzięki czemu wygrali grę miejską i otrzymali nagrody.

9.Udział w grze pozwolił się uczniom lepiej poznać. Można było obserwować jak pięknie potrafią ze sobą współpracować, rozmawiać i szukać najlepszego rozwiązania.

 

Dnia 09.10.2017 w „Chotomku” klasa 4a wzięła udział w spotkaniu autorskim z p. Grzegorzem Kasdepke. Dzieci bardzo chętnie zadawały pytania, rozmawiały a na koniec zakupiły książki z osobistą dedykacją autora dla każdego dziecka.

6 października odbył się Bieg Tumski, w którym wystartowali nasi najlepsi  długodystansowcy:

Wiktor Sułek - klasa V sportowa, zajął 3 miejsce,

Dominik Piotrowski -klasa IV, zajął 4 miejsce.

Bardzo dobrze zaprezentowała się Alicja Sułek z klasy VII b - sportowej. Gratulujemy!

 

Dn.05.10.2017r. klasa 3a i 3d były na wycieczce w Warszawie.

     W Muzeum  Geologicznym dzieci zobaczyły szkielety wymarłych zwierząt z epoki lodowcowej, rekonstrukcję polskiego dinozaura oraz jaskini. Szczególną atrakcją były rekonstrukcje szkieletów mamuta i nosorożca włochatego oraz niedźwiedzia jaskiniowego.

   W Teatrze Muzycznym Roma uczniowie obejrzeli 500 przedstawienie „ Małego Księcia”. Po spektaklu uczestniczyliśmy w uroczystości związanej z jubileuszem: spotkanie z reżyserem, aktorami, wspólne zdjęcie, które można zobaczyć na stronie teatru.

    Ostatnim punktem wycieczki było Lotnisko im. Fryderyka Chopina. Z tarasu widokowego dzieci z ogromnym zaciekawieniem oglądały startujące i lądujące samoloty.

   Opiekę nad dziećmi sprawowały: p. Mariola Jakóbczyk, p. Agnieszka Kijanowska, p. Katarzyna Leiblich, p. Małgorzata Dolna.

Dnia 3 października 2017 roku klasa I a i I b odwiedziła „Zakątek Odkrywców” w Starym Boryszewie. Uczniowie własnoręcznie wykonywali barwne i pachnące kredki przy doskonale przygotowanych stanowiskach pracy, w rękawiczkach i specjalnych okularach . Następnie uczestniczyli w zabawach przy muzyce i oglądali pokaz sztuczek magicznych. Wszyscy w dobrych humorach opuścili „Zakątek Odkrywców”, zabierając ze sobą kredki.

Spotkanie pierwszoklasistów ze Strażą Miejską - "Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny"

W dniu 2.10.2017r. na terenie Szkoły Podstawowej Nr 12 Płock, odbył się Międzyszkolny Turniej Piłki Nożnej Chłopców klas III, o Puchar Dyrektora. Młodzi zawodnicy  płockich szkół, mieli przyjemność rozgrywania zawodów, na pięknym  obiekcie sportowym.  W turnieju uczestniczyli uczniowie ze szkół podstawowych: nr 5, nr 11, nr 12, nr 17, nr 23.  System rozgrywek „każdy z każdym”. 

Klasyfikacja końcowa:

I – miejsce  - SP nr 23 – 12 Pkt,

II – miejsce – SP nr 11 – 7 pkt  - lepszy bilans bramkowy od SP nr 12 (1 gol !),

III – miejsce – SP nr 12 – 7 pkt, 

IV – miejsce – SP nr 5 – 3pkt,

V – miejsce – SP nr 17 – udział.

- statuetkę dla najlepszego golkipera odebrał:  Kuba P. z SP nr 23,

- statuetkę „Króla strzelców” – Franek Sz. SP nr 23 – dwanaście goli,

    Nasi chłopcy wygrali dwa mecze, jeden przegrali i jeden zremisowali  z SP nr 11 (3:3). Brawo !!!

    Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali medale, drużyny dostały dyplomy i puchary. Fundatorem nagród była Płocka Akademia Piłki Nożnej.  Szkoła zabezpieczyła dla uczestników wodę dla oraz przekąskę.  sp;

    Trofea wręczali: p. Dyrektor A. Bogiel, oraz  p. Z. Mierzyński koordynator Płockiej Akademii Piłki Nożnej.

Organizatorem: J. Stachowicz, P. Gruk, Z. Mierzyński, SP nr 12.

   Reprezentacja SP nr 12 : Wiktor, Dawid, Franek, Krzysiek, Janek, Kacper, Tomek,  Alek.

   Trener: Pierre G. J

W środę 27 września 2017 r. uczniowie klasy III c uczestniczyli w zajęciach sportowo - rekreacyjnych na ściance wspinaczkowej w Orlen Arenie. Była to nagroda, jaką klasa otrzymała od Prezydenta miasta Płocka w kampanii "Rowerowy Maj".  Uczniowie z liną asekuracyjną i pod opieką instruktorów wspinali się na różne rodzaje i wysokości ścianek. Niektóre dzieci po raz pierwszy mogły poznać tajniki wspinaczki skałkowej i pokonać swój strach. Inni uczniowie doskonale radzili sobie na 9- metrowych ściankach. W czasie zajęć wspinaczkowych każdy uczeń mógł spróbować swoich sił i poprawić tężyznę fizyczną. Wszystkim uczniom oraz wychowawczyni p. Grażynie Orłowskiej bardzo podobały się zajęcia sportowo - rekreacyjne w Orlen Arenie.

Dnia 21września 2017 roku klasa III b pod opieką wychowawczyni pani Barbary Petrykowskiej – Bodal i klasa III d pod opieką wychowawczyni pani Agnieszki Kijanowskiej oraz pani Małgorzaty Dolnej i pani Agnieszki Petrykowskiej - Chmielewskiej była w Zakątku Odkrywców w Starym Boryszewie. Uczniowie przy doskonale przygotowanych stanowiskach pracy uczestniczyli w warsztatach biologicznych. Był to dla uczniów wyjątkowy czas na poznanie świata w mikroskali. Mali badacze poznali mikroskop, samodzielnie przygotowywali próbki do obserwacji oraz poznali różnice w budowie komórek zwierzęcych i roślinnych. Między obserwacjami próbek na mikroskopach uczniowie wspaniale się bawili przy rytmach energicznej muzyki. Dzieci były zachwycone pobytem w Zakątku Odkrywców, do szkoły wróciły roześmiane i zadowolone.

W dniach 11- 12. 09.2017r klasa III c razem z wychowawcą Panią  Grażyną Orłowską oraz asystentką Panią Barbarą Kozioł była w ,,SSM - Zielona Szkoła" w Sendeniu. Wszystkim uczniom bardzo podobały się warsztaty przyrodnicze w terenie pt. ,,Poszukiwanie skarbów z GPS" oraz zajęcia z sokolnikiem, w czasie których każdy mógł dotknąć, a nawet potrzymać sokoła wędrownego.  Na zajęciach ,, Pożyteczne pszczoły" uczniowie samodzielnie wykonali figurki z wosku pszczelego. Cała klasa chętnie uczestniczyła we wszystkich warsztatach edukacyjnych w Sendeniu.

W dniu 8.09.2017r uczennice SP nr 12, uczestniczyły w Turnieju Piłki Nożnej Dziewcząt zorganizowanym przez SP nr 17 Płock oraz Radę Osiedla Miodowa. Nasze dziewczynki były zdecydowanie najlepsze. Wygrały 3 spotkania i jedno zremisowały. Zajęły I miejsce w turnieju. Otrzymały złote medale, dyplom oraz piękny puchar. Najlepszą zawodniczką turnieju została nasza uczennica Weronika- brawo. W ramach dodatkowej nagrody, dziewczyny  miały zaszczyt zagrać mecz, przeciwko zawodniczkom z klubu Królewscy Płock. Oby tak dalej. Skład: Weronika, Lena, Wiktoria, Oliwia, Sylwia, Natalia, Malwina, Julia. BRAWO !!!! Trener: Piotr Gruk

4 września 2017 r. nasza szkoła, po dwumiesięcznej przerwie wakacyjnej, znów zatętniła życiem. Uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego 2017/2018 towarzyszyło jeszcze jedno wyjątkowe i radosne wydarzenie- otwarcie długo oczekiwanego przez całą społeczność szkolną kompleksu sportowo- rekreacyjnego wybudowanego na terenie Szkoły Podstawowej nr 12.

Tę doniosłą chwilę uświetniła obecność wielu osób, które przyczyniły się do powstania boisk. Gościem specjalnym był  Prezydent Miasta Płocka, pan Andrzej Nowakowski, który nie tylko życzył wszystkim przyjemnego korzystania z obiektu, ale w ramach prezentu przywiózł piłki dla wszystkich uczniów. Pan Prezydent otrzymał także z rąk pani Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 12- Agaty Bogiel statuetkę, wykonaną przez nauczycielkę plastyki- panią Annę Anulewicz- Wiercińską.

Po przemówieniu pani Dyrektor Agaty Bogiel oraz księdza proboszcza Andrzeja Smolenia, nastąpiło uroczyste przecięcie wstęgi oraz poświęcenie boiska.

Po części oficjalnej zgromadzeni obejrzeli widowisko, które przeniosło oglądających na pokład samolotu wracającego z wakacji do szkoły. Samolotu niezwykłego, bo przypominającego wyglądem supernowoczesny obiekt sportowy Szkoły Podstawowej nr 12.

Po spektaklu widzowie obejrzeli nowoczesny układ tańca sportowego, w wykonaniu grupy tanecznej, pod kierunkiem pani Elżbiety Kwiecińskiej.

 Przedstawienie przygotowała nauczycielka języka polskiego- pani Edyta Szymczak, o oprawę muzyczną zadbał nauczyciel muzyki- pan Tomasz Sarniak, zaś rekwizyty przygotowała pani Anna Anulewicz-Wiercińska, nauczycielka plastyki. W widowisku udział wzięli młodzi aktorzy z grupy teatralnej, a także grupy muzycznej i plastycznej, jak również chętni uczniowie z klas 5, 6 i 7. Dziękujemy wszystkim osobom, które pomogły przy przygotowaniu dzieci do występu, a szczególnie pani Marcie Bieniek, nauczycielce przyrody.

W sobotę 2 września 2017 roku w Książnicy Płockiej im. Władysława Broniewskiego czytaliśmy "Wesele" Stanisława Wyspiańskiego. Głośne czytanie tego polskiego dramatu odbyło się w ramach szóstej edycji Narodowego Czytania - ogólnopolskiej akcji pod patronatem Pary Prezydenckiej.

Weselna zabawa zaczęła się o godz. 14.00. Rozpoczęli ją Joanna Banasiak - dyrektor Książnicy Płockiej i Mariusz Pogonowski - aktor Teatru Dramatycznego. Czytali politycy, dziennikarze, ludzie kultury i młodzież szkolna. Nasza szkoła rokrocznie bierze udział w tym wspaniałym przedsięwzięciu. W tym roku fragmenty "Wesela" czytały uczennice klas siódmych - Emilia Wysocka i Gabriela Bąbała. Uczennice przygotowały nauczycielki - Pani Magdalena Drabik i Pani Małgorzata Dolna, które także uczestniczyły w tym niecodziennym wydarzeniu. "Dwunastka" otrzymała z rąk pani dyrektor certyfikat potwierdzający udział szkoły w czytaniu. Już dziś zapraszamy za rok.

 

 

 

 


SP12 admin © 2016


Powrót do treści | Wróć do menu głównego