Menu główne:

Aktualności 2017/2018

W dniach 11- 12. 09.2017r klasa III c razem z wychowawcą Panią  Grażyną Orłowską oraz asystentką Panią Barbarą Kozioł była w ,,SSM - Zielona Szkoła" w Sendeniu. Wszystkim uczniom bardzo podobały się warsztaty przyrodnicze w terenie pt. ,,Poszukiwanie skarbów z GPS" oraz zajęcia z sokolnikiem, w czasie których każdy mógł dotknąć, a nawet potrzymać sokoła wędrownego.  Na zajęciach ,, Pożyteczne pszczoły" uczniowie samodzielnie wykonali figurki z wosku pszczelego. Cała klasa chętnie uczestniczyła we wszystkich warsztatach edukacyjnych w Sendeniu.

W dniu 8.09.2017r uczennice SP nr 12, uczestniczyły w Turnieju Piłki Nożnej Dziewcząt zorganizowanym przez SP nr 17 Płock oraz Radę Osiedla Miodowa. Nasze dziewczynki były zdecydowanie najlepsze. Wygrały 3 spotkania i jedno zremisowały. Zajęły I miejsce w turnieju. Otrzymały złote medale, dyplom oraz piękny puchar. Najlepszą zawodniczką turnieju została nasza uczennica Weronika- brawo. W ramach dodatkowej nagrody, dziewczyny  miały zaszczyt zagrać mecz, przeciwko zawodniczkom z klubu Królewscy Płock. Oby tak dalej. Skład: Weronika, Lena, Wiktoria, Oliwia, Sylwia, Natalia, Malwina, Julia. BRAWO !!!! Trener: Piotr Gruk

4 września 2017 r. nasza szkoła, po dwumiesięcznej przerwie wakacyjnej, znów zatętniła życiem. Uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego 2017/2018 towarzyszyło jeszcze jedno wyjątkowe i radosne wydarzenie- otwarcie długo oczekiwanego przez całą społeczność szkolną kompleksu sportowo- rekreacyjnego wybudowanego na terenie Szkoły Podstawowej nr 12.

Tę doniosłą chwilę uświetniła obecność wielu osób, które przyczyniły się do powstania boisk. Gościem specjalnym był  Prezydent Miasta Płocka, pan Andrzej Nowakowski, który nie tylko życzył wszystkim przyjemnego korzystania z obiektu, ale w ramach prezentu przywiózł piłki dla wszystkich uczniów. Pan Prezydent otrzymał także z rąk pani Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 12- Agaty Bogiel statuetkę, wykonaną przez nauczycielkę plastyki- panią Annę Anulewicz- Wiercińską.

Po przemówieniu pani Dyrektor Agaty Bogiel oraz księdza proboszcza Andrzeja Smolenia, nastąpiło uroczyste przecięcie wstęgi oraz poświęcenie boiska.

Po części oficjalnej zgromadzeni obejrzeli widowisko, które przeniosło oglądających na pokład samolotu wracającego z wakacji do szkoły. Samolotu niezwykłego, bo przypominającego wyglądem supernowoczesny obiekt sportowy Szkoły Podstawowej nr 12.

Po spektaklu widzowie obejrzeli nowoczesny układ tańca sportowego, w wykonaniu grupy tanecznej, pod kierunkiem pani Elżbiety Kwiecińskiej.

Przedstawienie przygotowała nauczycielka języka polskiego- pani Edyta Szymczak, o oprawę muzyczną zadbał nauczyciel muzyki- pan Tomasz Sarniak, zaś rekwizyty przygotowała pani Anna Anulewicz-Wiercińska, nauczycielka plastyki. W widowisku udział wzięli młodzi aktorzy z grupy teatralnej, a także grupy muzycznej i plastycznej, jak również chętni uczniowie z klas 5, 6 i 7. Dziękujemy wszystkim osobom, które pomogły przy przygotowaniu dzieci do występu, a szczególnie pani Marcie Bieniek, nauczycielce przyrody.

W sobotę 2 września 2017 roku w Książnicy Płockiej im. Władysława Broniewskiego czytaliśmy "Wesele" Stanisława Wyspiańskiego. Głośne czytanie tego polskiego dramatu odbyło się w ramach szóstej edycji Narodowego Czytania - ogólnopolskiej akcji pod patronatem Pary Prezydenckiej.

Weselna zabawa zaczęła się o godz. 14.00. Rozpoczęli ją Joanna Banasiak - dyrektor Książnicy Płockiej i Mariusz Pogonowski - aktor Teatru Dramatycznego. Czytali politycy, dziennikarze, ludzie kultury i młodzież szkolna. Nasza szkoła rokrocznie bierze udział w tym wspaniałym przedsięwzięciu. W tym roku fragmenty "Wesela" czytały uczennice klas siódmych - Emilia Wysocka i Gabriela Bąbała. Uczennice przygotowały nauczycielki - Pani Magdalena Drabik i Pani Małgorzata Dolna, które także uczestniczyły w tym niecodziennym wydarzeniu. "Dwunastka" otrzymała z rąk pani dyrektor certyfikat potwierdzający udział szkoły w czytaniu. Już dziś zapraszamy za rok.

SP12 admin © 2016