BIBLIOTEKA CENTRUM MULTIMEDIALNE I INFORMACYJNE


Idź do treści

Imprezy


IMPREZY W ROKU SZKOLNYM 2013/2014

 

28 listopada 2013r. o godz. 17.00 w Bibliotece dla Dzieci odbyła się promocja książki zatytułowanej „Rany Julek! O tym, jak Julian Tuwim został poetą”. Niewątpliwą atrakcją wieczoru było spotkanie autorskie z p. Agnieszką Frączek, autorką promowanej książki. Pani Agnieszka bardzo ciekawie opowiedziała ciekawostki z dzieciństwa małego Julka Tuwima oraz bardzo interesująco zaprezentowała fragmenty swojej książki. Podczas spotkania odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów uczestnikom I Międzyszkolnego Turnieju o Puchar Sówki Poliglotki „Mądra Sówka i jej słówka”. Reprezentanci kl. IV b – Weronika Kruk i Radosław Leiblich odebrali z rąk p. Frączek dyplom za udział. Popołudniowej imprezie towarzyszył kiermasz książek. Po spotkaniu, autorka dokonała imiennych wpisów z dedykacją i podpisała zakupione przez dzieci i dorosłych książki. W spotkaniu uczestniczyła 11 - osobowa grupa uczniów z naszej szkoły wraz z p. Magdaleną Drabik i p. Katarzyną Leiblich.

 

 

Dnia 24 września 2013 roku w Chotomku odbyło się spotkanie autorskie z p. Joanną Olech – autorką książek dla dzieci i młodzieży. Na spotkanie została zaproszona kl. IV a wraz z wychowawcą p. Tomaszem Bodalem. Na spotkaniu obecna była także p. Magdalena Drabik. Bohaterka spotkania w sposób bardzo ciekawy i pomysłowy opowiedziała o sobie i swojej twórczości. Czytając fragmenty swoich książek autorka zadawała uczniom pytania. Nagrodą za poprawną odpowiedź była słodka niespodzianka. Dzieci bardzo chętnie brały udział w mini konkursach przygotowanych przez p. Olech. W dalszej części spotkania odbyła się konferencja w stylu 100 pytań do … Uczniowie mieli możliwość zadać pisarce ciekawe pytania. Na zakończenie spotkania p. Joanna dokonała wpisu do zakupionych przez uczniów książek. Na książkach i zakładkach oprócz imiennej dedykacji p. Olech umieściła pieczątki wraz z tytułami swoich książek.


Dnia 7 września 2013r. odbyło się NARODOWE CZYTANIE utworów Aleksandra Fredry. Spotkanie będące częścią ogólnopolskiej akcji publicznego czytania pod patronatem prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, zorganizowała Książnica Płocka. W sobotnie popołudnie podczas „Podwieczorku u Hrabiego” dzieci i dorośli, wśród nich prezydent Płocka Andrzej Nowakowski, czytali wspólnie utwory Aleksandra Fredry. Na skwer przy pomniku Ludwika Krzywickiego przyszło wielu płocczan. Naszą szkołę reprezentowała grupa dziewcząt z kl. VI a, VI b, V b i IV b. Uczennice wraz z p. Magdaleną Drabik czytały znane i mniej znane wiersze Fredry. Organizatorzy częstowali herbatą i ciastkami oraz zapraszali do odpoczynku na kocach piknikowych. Pani Joanna Banasiak – Dyrektor Książnicy Płockiej wręczyła CERTYFIKAT potwierdzający udział SP nr 12 w tym wspaniałym przedsięwzięciu.


 

 
 
 
 

Biblioteka |  

Powrót do treści | Wróć do menu głównego