Narodowe czytanie „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego

W sobotę 8 września 2018 r. miało miejsce niecodzienne wydarzenie. W ogrodzie Książnicy Płockiej, po raz siódmy, odbyło się Narodowe Czytanie „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego.

Patronat honorowy objęła Para Prezydencka. Fragmenty książki czytali znamienici Goście, m.in. Prezydent Miasta Płocka Andrzej Nowakowski, Zastępca Prezydenta Roman Siemiątkowski, Posłanka na Sejm RP Elżbieta Gapińska, Dyrektor Książnicy Płockiej Joanna Banasiak, aktor Teatru Dramatycznego w Płocku Mariusz Pogonowski. Nasza szkoła w pełni popiera inicjatywę głośnego czytania i co roku bierze w niej udział. „Dwunastkę” godnie reprezentowały trzy uczennice z klas ósmych – Gabriela Bąbała, Alicja Sułek, Wiktoria Jabłońska. Wraz z uczennicami w projekcie uczestniczyły nauczycielki – p. Magdalena Drabik, p. Małgorzata Dolna, p. Agnieszka Kruszewska. Dziewczęta otrzymały z rąk Pani Dyrektor certyfikat potwierdzający udział SP Nr 12 w tym ważnym wydarzeniu.