SPOTKANIE AUTORSKIE Z KATARZYNĄ RYRYCH

16 listopada klasa VIIIC uczestniczyła w spotkaniu autorskim z niezwykłą postacią – Katarzyną Ryrych. Jak się okazało pani Katarzyna jest osobą tak samo skromną, jak i wszechstronnie uzdolnioną. Ukończyła ona filologię angielską na UJ i od lat naucza języka angielskiego. Maluje obrazy, pisze oraz ilustruje własne książki dla dorosłych, młodzieży i drobiazgu – jak mówi o dzieciach. Jest trzykrotną laureatką Konkursu Literackiego im. Astrid Lindgren, otrzymała także nagrodę literacką im. Kornela Makuszyńskiego za książkę „O Stephenie Hawkingu, Czarnej Dziurze i myszach podłogowych”. Została ona także wpisana na listę Outstanding Books for Young People with Disabilities 2015 oraz Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej.

Osobiście pani Katarzyna jest urokliwą, ciepłą kobietą, która ma niesamowicie dobry kontakt z młodzieżą i bez najmniejszego trudu znajduje z nią wspólny język. I to dosłownie …