„Szkoła- Kreacja- Innowacja. Happening i performance w szkole”

30 października 2018 r. uczestnicy projektu pod nazwą „Szkoła- Kreacja- Innowacja.  Happening i performance w szkole” wzięli udział w happeningu, będącym zwieńczeniem zajęć projektowych. Hasłem wiodącym przedsięwzięcia było ”Nic tak tak serca nie budzi , jak bycie dobrym dla ludzi” Uczestnicy grupy teatralnej ( pod opieką pani Edyty Szymczak) oraz  grupy plastycznej ( opiekunka- pani Anna Anulewicz- Wiercińska), muzycznej ( opiekun pan Tomasz Sarniak )  wyszli poza teren szkoły, aby spotykać się z różnymi osobami spotkanymi na ulicy, sklepie, poczcie, placu zabaw.

Młodzi aktorzy, przebrani w kolorowe stroje, mieli za zadanie spontanicznie nawiązać kontakt z przechodniami, porozmawiać, zachęcić do uśmiechu. Robili to taktownie, z wyczuciem, z poczuciem humoru. Uczniowie wykrzykiwali również przez megafon hasła promujące radosne postawy, proponowali do włączania się do barwnego korowodu, wbrew jesiennym smutkom.  Młodzież  rozdawała także własnoręcznie wykonane medale, przygotowane przez  członków grupy plastycznej. Miały one zachęcać do czynienia dobra oraz wspierania innych ludzi.

Taki medal otrzymała także nasza patronka- pani Mira Zimińska- Sygietyńska, gdyż barwny korowód dotarł także do pomnika tej znanej płocczanki.

Uczestnicy happeningu odwiedzili także pracowników urzędu miasta. Miłym akcentem było spotkanie z prezydentem, panem Andrzejem Nowakowskim, który ugościł uczniów i chętnie pozował do zdjęć, wykorzystując aktorskie rekwizyty.

Ten radosny korowód wywołał wiele wzruszeń nie tylko wśród uczestników, ale także napotkanych osób. Były uśmiechy, ciepłe rozmowy, a nawet serdeczne uściski. Młodzi ludzie otrzymali mnóstwo dobrych słów od ludzi starszych, młodzieży, kierowców, pracowników sklepu. Nagle ulice stały się kolorowe, a świat pogodniejszy. Nasi uczniowie nauczyli się także czegoś o sobie-że potrafią otworzyć się do drugiego człowieka, przełamać nieśmiałość, ale też umieć się wycofać, gdy ktoś nie życzy sobie kontaktu. Ale także,  że pięknie jest być bezinteresownym, dawać uśmiech, poświęcić chwilę na rozmowę z kimś, kto czasami nie ma z kim porozmawiać.