WOLONTARIAT W SP12

„Kto w wolontariacie pracuje, ten na radości innych zyskuje!!!”

Trzymając się tego hasła nasza szkoła wraz z początkiem października rozpoczęła swą działalność wolontariacką. Do naszej pierwszej akcji przygotowywaliśmy się dość długo, ale solidnie. Formowaliśmy rzetelne i odpowiedzialne ‘oddziały’, odbyliśmy spotkanie z przedstawicielem płockiego wolontariatu oraz gromadziliśmy konkretną wiedzę na temat możliwości pomagania innym. I stało się… 23 listopada po raz pierwszy wsparliśmy swą obecnością i działaniem akcję PAKA DLA RODAKA w płockiej Panoramie. Podczas naszej zbiórki zgromadziliśmy mnóstwo żywności dla Polaków mieszkających na Ukrainie.

Szczerze mówiąc akcja straaaaasznie nam się podobała!!! Było miło, przyjaźnie i przede wszystkim owocnie. Serce się radowało, gdy ludzie w każdym wieku z uśmiechem na ustach oddawali coś, by innym żyło się nieco lepiej… Będziemy działać dalej!!!