Klasy I b i Ic w Zakątku Odkrywców

Dnia 4 grudnia 2018 roku  klasa I c pod opieką wychowawczyni pani Barbary Petrykowskiej – Bodal i pani Magdaleny Dąbkowskiej oraz klasa I b pod opieką wychowawczyni pani Małgorzaty Skierkowskiej i pani Katarzyny była w Zakątku Odkrywców w Starym Boryszewie na Mikołajkach. Uczniowie przy doskonale przygotowanych stanowiskach pracy poznali wyjątkowy przepis na Zakątkowe Ciasteczka. Następnie sami wyrabiali ciasto, rozwałkowywali je i nadawali kształt późniejszym wypiekom.  Następnie wspaniale się bawili przy rytmach energicznej muzyki, żeby potem spotkać się ze Św. Mikołajem i otrzymać od niego zaczarowane ołówki.  W drugiej części zajęć dzieci poznały przepis na domowy likier i sposoby dekoracji, które mogły wypróbować, dekorując swoje ciasteczka. Dzieci były zachwycone pobytem w Zakątku Odkrywców, do szkoły wróciły roześmiane trzymając w dłoniach własnoręcznie wykonane ciasteczka. Uczniowie otrzymali także mikołajowe czapki.