Bądź Człowiekiem- kochaj Zwierzęta

Od września 2018 roku w naszej szkole trwa konkurs „ZGRANA PAKA”, organizowany  przez Stowarzyszenie „Szkoła pod Brzozami”.  Jest to rodzaj pozytywnej rywalizacji między zespołami klasowymi. W listopadzie uczniowie mieli przygotować „podarunek” dla zwierząt z płockiego schroniska.  Przede wszystkim potrzebna była karma oraz koce – dzieci przynosiły również inne smakołyki i akcesoria dla zwierząt.

W piątek (07.12.2018) Szkolne Koło Wolontariatu oraz sekcja kulturalno-oświatowa zorganizowały spotkanie dla uczniów klas 4 – 8 z pracownikami Schroniska dla zwierząt w Płocku, będące finałem zadania listopadowego. Podczas apelu dzieci zadawały mnóstwo ciekawych, poruszających pytań, na które odpowiedzi udzielała Pani Izabela Cwalina. „Jak wygląda praca w schronisku?”, „Co mamy zrobić,   gdy zobaczymy bezdomnego psa na ulicy?”, „Czy są tam rasowe pieski?” to tylko niektóre z pytań zadawanych przez uczniów podczas spotkania. Pracownikom schroniska towarzyszyła trzynastoletnia Szaza, bardzo przestraszona suczka, która jak wiele innych psiaków, oczekuje na własny dom.

Po skończonym spotkaniu  wszystkie zebrane przez dzieci  rzeczy ( karma, koce, miski, ręczniki) zostały dostarczona do schroniska. W tym miejscu chcemy bardzo podziękować zarówno rodzicom, którzy zapewnili transport oraz wszystkim pakującym towar do samochodów.  Był to bardzo miły gest.