Uczniowie klasy IV B uczestniczyli warsztatach ceramicznych.

Uczniowie klasy IV B uczestniczyli w okresie przedświątecznym w warsztatach prowadzonych przez pracownię ceramiczną w Płocku. Podczas dwóch spotkań wykonywali domki – kominki. Najpierw musieli rozwałkować duże kawałki gliny, w których następnie wycinali drzwi i okna o różnych kształtach. Potem zwijali glinę formując ściany domków, a następnie wykonywali dachy. Podczas kolejnego spotkania ozdabiali domki, które zostały wcześniej wypalone w piecu ceramicznym. Malowali je różnymi szkliwami starając się, aby były jak najładniejsze. Potem domki zostały ponownie wypalone w piecu i wreszcie uzyskały swój ostateczny wygląd. Dzieci uczestniczyły w warsztatach bardzo chętnie, bawiły się znakomicie i były zachwycone końcowym efektem swojej pracy.