Tym razem gościliśmy w Nadleśnictwie Łąck oraz w Lucieniu

W sobotę, 21 września, odbyła się ostatnia z zaplanowanych w tym semestrze wycieczek, w ramach realizacji projektu unijnego „Z podstawówką w świat”. Tym razem gościliśmy w Nadleśnictwie Łąck oraz w Lucieniu. Mimo pochmurnej aury humory dopisywały wszystkim uczestnikom wyprawy. Na dzieci czekało sporo zadań. Były  zajęcia z wykorzystaniem przyrządów meteorologicznych, obserwacje terenowe, połączone z rozpoznawaniem gatunków drzew liściastych i iglastych, a także tropów zwierząt. Uczniowie wysłuchali prelekcji na temat fauny Gostynińsko-Włocławskiego Parku Krajobrazowego, a następnie sprawdzali swoją wiedzę biorąc udział w licznych grach dydaktycznych. Młodzi przyrodnicy wrócili do Płocka pełni pozytywnych wrażeń, z uśmiechem na twarzy i dużym zapasem tlenu na najbliższe dni 🙂