Wycieczka do Rezerwatu Przyrody „Sikórz”

Dnia 7 września, w ramach realizacji projektu unijnego „Z podstawówką w świat” uczniowie klas II, III, V i VI, uczestniczący w zajęciach rozwijających pasje przyrodnicze, wzięli udział w wycieczce do Rezerwatu Przyrody „Sikórz”. Wyjazd ten dostarczył dzieciom niesamowitych wrażeń. Uczniowie mieli okazję zwiedzić obserwatorium meteorologiczne w Murzynowie, jak również zobaczyć ciekawe eksponaty w Muzeum Etnografii. Na ścieżce dydaktycznej, w rezerwacie, opiekunowie grup zorganizowali warsztaty ekologiczne, połączone z obserwacją flory i fauny parku krajobrazowego. Dzieci podczas obcowania z przyrodą mogły oderwać się od codziennych obowiązków, dotlenić organizm, a także rozwinąć nowe umiejętności. Na końcu szlaku dydaktycznego czekała ich niespodzianka- ognisko, gdzie mogły samodzielnie upiec sobie kiełbaskę. Wszyscy uczestnicy zajęć wrócili do Płocka bogatsi o nowe doświadczenia oraz tryskając pozytywną energią, którą daje kontakt z naturą.