Spotkanie autorskie z Krzysztofem Piersą

Dnia 8 października 2019 r. naszą szkołę odwiedził niezwykły Gość – Krzysztof Piersa, autor poradników „Komputerowy ćpun”, „Trener Marzeń” oraz serii fantastycznej „Kosmiczne Bobry”.
Organizatorem spotkania autorskiego była Książnica Płocka im. Władysława Broniewskiego. Odbiorcami natomiast uczniowie klas szóstych, siódmych i ósmych.
Pan Krzysztof jest terapeutą uzależnień, dlatego bardzo ciekawie tłumaczył młodym ludziom jak niezwykła i jednocześnie niebezpieczna potrafi być cyfrowa rozrywka. Mając wieloletnie doświadczenie z grami komputerowymi oraz dziennikarstwem Autor bardzo interesująco omówił wszelkie zjawiska związane z nowoczesnymi technologiami. Bohater spotkania przedstawił proste mechanizmy zarządzania czasem oraz radzenia sobie z krytyką. Prezentując swoje książki zachęcił uczniów do próbowania własnych sił w pisarskiej profesji.
Krzysztof Piersa tak siebie opisuje „Jestem astygmatykiem, dyslektykiem i dysortografikiem. Nie mam talentu pisarskiego, malarskiego ani aktorskiego. Mam kanał na YouTube, nagrywam rap, piszę książki, wygrywam zawody modelarskie rangi wojewódzkiej, a w wolnym czasie chodzę na siłownię i uczę się grać na pianinie. Nie ma czegoś takiego jak talent, lecz potrzeba i determinacja”.
Uczniowie zadawali dużo nurtujących ich pytań, głównie związanych z grami komputerowymi oraz warsztatem pracy pisarza fantastyki. Spotkanie było bardzo ciekawe i pouczające. Należy mieć zdrowe podejście do cyfrowej rozrywki.