Nic tak serca nie budzi, jak bycie dobrym dla ludzi

Zapraszamy w czwartek 30 stycznia o godz. 10:00 i 12:00 do Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki na spektakl pt.: „Nic tak serca nie budzi, jak bycie dobrym dla ludzi”. Jest to efekt pracy uczniów i nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 12. Przedstawienie kładzie nacisk na kwestię tolerancji, akceptacji i szacunku do drugiego człowieka, podejmuje także trudną tematykę hejtu.
Spektakl  to kompilacja różnych form teatralnych, m.in.: scenek rodzajowych oraz elementów pantomimy. Powstał w ramach projektu „Happening performance w szkole” i środków otrzymanych z Urzędu Miasta Płocka przez Stowarzyszenie „Szkoła pod Brzozami”. Uczniowie pracowali w 3 grupach tematycznych – teatralnej, muzycznej i plastycznej.

Przedstawienie daje wskazówki jak żyć w zgodzie ze sobą, by zamiast reagować i krytykować, móc czerpać radość z życia, kontaktu z drugim człowiekiem. Okazuje się bowiem, że „wystarczy zmienić niewiele, by zmieniło się naprawdę wszystko”. Odpowiedź, jak to zrobić, widzowie znajdą z pewnością w zaprezentowanych treściach spektaklu przygotowanego przez nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 12 w Płocku.

Do obejrzenia spektaklu zaproszono uczniów klas VIII wszystkich szkół podstawowych w Płocku. Serdecznie zapraszamy!