Szkoła Podstawowa nr 12


Idź do treści

Menu główne:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Aktualności

 

Jak dziennikarz z dziennikarzem...

16 czerwca 2011 klasa IV c, pod opieką pani Edyty Szymczak i pani Bożeny Dzierżanowskiej, uczestniczyła w spotkaniu z dziennikarzem „Gazety Wyborczej”- panem Rafałem Kowalskim.

Uczniowie realizujący w bieżącym roku szkolnym program dziennikarski mieli okazję zwiedzić redakcję gazety, osobiście podpatrzeć pracujących dziennikarzy. Pan redaktor opowiadał o specyfice pracy, odpowiadał na najtrudniejsze pytania uczniów. Było to bardzo udane spotkanie młodych dziennikarzy z doświadczonymi redaktorami.

W dniu 16 czerwca 2011r. odbyła się wycieczka do Józefowa koło Warszawy.   Uczniowie z klas: II b, IV b i V c, uczestniczyli w warsztatach edukacyjno – artystycznych w Domu Aktywności Twórczej „Werbena”. Dzieci miały zajęcia na temat średniowiecznego rycerstwa z prezentacją multimedialną oraz związane z tematem  warsztaty artystyczne. Dziewczynki ozdabiały drewniane szkatułki, a chłopcy  malowali drewniane miecze. Efekty swojej pracy uczniowie zabrali na pamiątkę.  Dzieci uczestniczyły także w grach i zabawach ruchowych na świeżym powietrzu. Miały także dwukrotnie poczęstunek, na powitanie słodkie bułki, a na zakończenie hamburgery z grilla z serem i pomidorami. W drodze powrotnej uczniowie zwiedzali z przewodnikiem  warszawską starówkę. Wycieczkę zorganizowała Barbara Petrykowska – Bodal, a opiekunami byli: Magdalena Drabik, Marta Bieniek i Tomasz Bodal.

Wyniki XVII edycj Międzyszkolnej Ligi Przedmiotowej

 

  1. Edukacja matematyczna – klasy III – Piotr Liński – III b - zajął I miejsce, drużyna uczniów klas III (Piotr Liński, Karolina Dziadosz, Adrian Osędowski) – II miejsce
  2. Przyroda klasy IV – Aleksandra Wojewódzka – kl. IV a - zajęła II miejsce
  3. Historia klasy V –  Grzegorz Borowski - zajął III miejsce  więcej ...
 

DZIEŃ SZKOŁY BEZ PRZEMOCY

Uczniowie klas młodszych wzięli udział w zawodach sportowych, które odbyły się podczas Festynu Rodzinnego z okazji Dnia Dziecka. Tematem przewodnim były zasady „fair play” w sporcie. Odbyły się wyścigi na czas, z przeszkodami oraz różnorodne gry i zabawy zręcznościowe. Wszyscy uczniowie otrzymali drobne upominki. W ramach obchodów Dnia Szkoły bez Przemocy uczniowie klas czwartych obejrzeli film edukacyjny zatytułowany „Przemoc i agresja – jak się im przeciwstawić”. Uczniowie klas piątych i szóstych wzięli udział w debacie poświęconej przemocy. Wspólnie odpowiedzieli na pytania: Czym jest przemoc i jakie są jej rodzaje? Jak właściwie rozwiązać konflikty? Gdzie szukać pomocy? Czym jest asertywność i jak się jej nauczyć? Po skończonej dyskusji uczniowie wykonali prace plastyczne na temat: Jak wyobrażam sobie szkołę oraz świat bez przemocy? Wszystkie prace zostały następnie zaprezentowane na wystawie tak, aby inni uczniowie mogli się z nimi zapoznać.

„… Chcemy przeprosić za troski i zmartwienia,

podziękować za trud i ciężką pracę…”

 W dniu 31 maja 2011 r. odbyła się w naszej szkole uroczystość z okazji Dnia Matki i Dnia Ojca, na którą zostali zaproszeni rodzice uczniów klasy III c oraz rodzice dziewcząt z trzech grup tanecznych: New-Dance ONE, New-Dance TWO i „Cheerleadusi”. Piosenki, wiersze i tańce wprowadziły zaproszonych gości w inny niż zwykle-dziecięcy świat. Wychowawcą uczniów klasy III c, trenerem zespołów oraz inicjatorem imprezy była p. Elżbieta Kwiecińska.

28 maja 2011 r. odbyła się XXXIII edycja powiatowego finału konkursu recytatorskiego dla dzieci i młodzieży „Pięknie być człowiekiem”. Organizatorem konkursu była Książnica Płocka im. Wł. Broniewskiego. Naszą szkołę reprezentował uczeń kl. IV c - Jakub Krawczyk, który zaprezentował szacownemu jury dwa utwory – wiersz i fragment prozy. Za wspaniały występ Jakub został nagrodzony II miejscem. Gratulujemy!

24-05-2011 r. w Bibliotece dla Dzieci odbyła się II edycja międzyszkolnego konkursu pod hasłem CHOTOMEK WYŁANIA MISTRZA RYMOWANIA. Warunkiem uczestnictwa było publiczne – aktorskie zaprezentowanie wybranego, rymowanego utworu literatury dziecięcej oraz utworu własnego autorstwa. Naszą szkołę reprezentowała trójka uczniów: Jakub Krawczyk z kl. IV c, Agata Prymuszewska  z kl. IV c i Patryk Szczepaniak z kl. VI c. Gościem honorowym i przewodniczącą jury była p. Agnieszka Frączek – popularna i lubiana autorka wierszy dla dzieci. Wyróżnienie zdobył Jakub Krawczyk, który otrzymał dyplom i książkę z autografem poetki.

W dniach 27 – 29 kwietnia odbyła się „zielona szkoła” w miejscowości Ramsowo        na Mazurach. Uczniowie z klasy II a i III b odwiedzili zamek w Nidzicy, Park Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie oraz Mikołajki i Olsztyńską Starówkę. Dzieci uczestniczyły w projekcji filmu edukacyjnego oraz zajęciach interaktywnych w Planetarium. Na terenie kompleksu wypoczynkowego dużą atrakcją okazały się gry zręcznościowe na powietrzu, zabawy basenowe, gra w bilard i kręgle oraz ognisko połączone z pieczeniem kiełbasek i dyskoteka.

W dniach od 16 do 19 maja uczniowie z klas VI a, V d, V a, V b, IV c i VI b uczestniczyli w Górskiej Szkole Przygody odbywającej się na terenie Parku Narodowego Gór Stołowych – w bajkowym krajobrazie utworzonym przez liczne baszty z piaskowca, szczeliny, skalne grzyby, rzeźby, fascynujące labirynty oraz punkty widokowe na całą okolicę.

Program „zielonej szkoły” obfitował w moc atrakcji i niesamowitych przeżyć.

Uczniowie uczestniczyli w ciekawych zajęciach integracyjnych prowadzonych przez animatorów, poznali elementy survivalu oraz nauczyli się chodzić po cienkiej taśmie  o nazwie Slackline. Zabawą, która dostarczyła wszystkim dużo emocji okazała się Kula Sferyczna oraz gra strategiczna na terenie wsi Pasterka – Operacja Passendorf. Niezapomnianych wrażeń dostarczyła przeprawa mostem linowym nad 50 metrową przepaścią w Górach Stołowych. Uczestnicy przeszli trasą turystyczną na Szczelińcu Wielkim oraz podziwiali Labirynt Skalny znajdujący się na terenie Błędnych Skał. Dużą pomysłowością wykazali się uczniowie biorący udział w Kicz Party, prezentując swoje oryginalne stroje dyskotekowe. We wspaniałych nastrojach wróciliśmy do Płocka.

9 marca 2011 r. w Szkole Podstawowej nr 3 w Płocku odbyła się X edycja Międzyszkolnego Konkursu Literackiego pod hasłem „Polscy pisarze dzieciom”. Naszą szkołę reprezentowały trzy uczennice z klasy III b: Adrianna Machała, Klaudia Kozłowska i Aleksandra Rashid. Uczestniczki konkursu rozwiązywały pisemnie test ze znajomości książek i wierszy.

Zaszczytne I miejsce zajęła Adrianna Machała.

III miejsce wspaniale wywalczyła Klaudia Kozłowska.

Uczennice do konkursu przygotowała p. Magdalena Drabik.

10-02-2011 r. w naszej szkole odbyły się apele podsumowujące I semestr nauki i zachowania.

Uczniowie z najwyższą średnią oraz mający znaczne osiągnięcia w sporcie otrzymali listy gratulacyjne i stypendia motywacyjne.

Zostały także rozstrzygnięte konkursy szkolne. Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody książkowe oraz słodkie niespodzianki.

Pani Dyrektor wymieniła uczniów mających wysokie osiągnięcia w konkursach pozaszkolnych i zawodach sportowych.

Podczas apelu dla klas młodszych wystąpili uczniowie z kl. III a. Przedstawili oni scenki zawierające zabawy zimowe a także udzielili dzieciom cennych wskazówek dotyczących bezpiecznych ferii. Inscenizację przygotowała p. Halina Michalak.

Na koniec apelu dla klas starszych Pani Dyrektor wręczyła dyplomy młodym artystom, którzy wspaniale wystąpili w przedstawieniu  „Mira – wspomnień czar”.

                Dnia 7 lutego na lekcji języka polskiego w klasie V a  odbyła się Uczta na Olimpie, podsumowująca cykl zajęć o mitologii. Uczniowie wcielili się w bogów i postaci mitologiczne oraz zaprezentowali  historie swoich bohaterów. Zabawie towarzyszyła grecka muzyka. Nie zabrakło także boskiego nektaru- ambrozji oraz wielu oryginalnie wykonanych atrybutów. Ucztę poprowadził sam wielki Zeus. Na przyjęcie zjawili się: Hera, Posejdon, Achilles, Afrodyta i wiele innych znakomitych postaci.  Uczniowie wykazali się dużą wiedzą na temat mitów i ich greckich bohaterów.

              W dniu1 lutego 2011r. w Sali Koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej w Płocku odbyła się uroczysta inauguracja obchodów

110 rocznicy urodzin Patronki naszej szkoły Miry Zimińskiej – Sygietyńskiej.

                22-12-2010r. odbyły się Jasełka dla uczniów naszej szkoły.

Uczniowie z klas młodszych i starszych zaprezentowali scenki upamiętniające narodziny Pana Jezusa.

Szczególnego klimatu dodał chór szkolny śpiewając kolędy i pastorałki.

Szkołę swoją obecnością zaszczycili: rodzice, emerytowani nauczyciele i przyjaciele szkoły.

Jasełka przygotowali następujący nauczyciele: p. Elżbieta Wielkopolska i p. Tomasz Sarniak.

                16-12-2010r. uczniowie klasy II a zostali zaproszeni na spotkanie świąteczne zorganizowane w Chotomku. Młodzież  z płockiej „70-tki” przybliżyła dzieciom tradycje i zwyczaje związane z nadchodzącymi Świętami Bożego Narodzenia. Miłym akcentem było wspólne śpiewanie kolęd oraz otrzymanie w prezencie samodzielnie wykonanych przez młodzież aniołków i świątecznych ciasteczek.

                  Dnia 7 grudnia 2010r odbyło się rozstrzygniecie Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego ,, Chrońmy środowisko z Unią Europejską poprzez oszczędzanie wody i właściwe oczyszczanie ścieków”. Podsumowania konkursu dokonali przedstawiciele Wodociągów Płockich Sp.z o. o. W w/w konkursie wzięło udział 12 osób z klasy II b, których przygotowała p. Barbara Petrykowska – Bodal i uczniowie z klasy IV c przygotowani przez p. Annę Anulewicz – Wiercińską. Dzieci miały do wykonania malarstwo lub rysunek na formacie A3. Następnie prace zostały wysłane do Wrocławia. W ciągu 2 tygodni Komisja powołana przez organizatorów wyłoniła laureatów – czyli 12 najlepszych prac, które znalazły się w kalendarzu na 2011 rok. Laureatami zostali Jakub Nowakowski, Ewa Jankowska i Marysia Wołodźko z klasy II b oraz Wiktor Duch i Iga Wiśniewska z klasy IV c. Autorzy tych prac otrzymali dyplomy, nagrody książkowe, zestawy farb i oczywiście kalendarze. Pozostali uczestnicy także otrzymali piękne nagrody.

                  Literackie wydarzenie w Książnicy. Sukces naszych uczniów.

 Dnia 4 grudnia 2010 roku w Książnicy Płockiej odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie XX edycji ogólnopolskiego konkursu „Młodzi twórcy literatury”.

  Laureatami zostali m.in. Uczniowie naszej szkoły: Kacper Kucharski z klasy V c zajął III miejsce, a Agata Olecka z klasy IV c otrzymała wyróżnienie.

  Młodym twórcom nagrody wręczały autorki znanych książek dla dzieci i młodzieży: pani Joanna Papuzińska i pani Małgorzata Strzałkowska. Uroczystość uświetniła rozmowa autorek z laureatami oraz koncert w wykonaniu Harcerskiego Zespołu Pieśni i Tańca Dzieci Płocka.

  Nagrodzonym osobom serdecznie gratulujemy, a wszystkich uczniów zachęcamy do uruchamiania wyobraźni oraz tworzenia własnych opowiadań i różnych form literackich.

Dnia 6.12.10r. w klasie II b odbyły się Mikołajki klasowe. Uczniowie kilka dni wcześniej ciągnęli losy, a w dniu św. Mikołaja obdarowali się prezentami. Było przy tym wiele radości i zabawy. W roli Śnieżynki rozdającej prezenty wystąpiła wychowawczyni Barbara Petrykowska – Bodal.

Dnia 1 grudnia 2010 roku w Szkole Podstawowej nr 21 w Płocku odbyło się podsumowanie V Edycji Międzyszkolnego Konkursu Literacko – Plastycznego ,, Z biegiem Wisły, czyli Wędrówki po kraju z Pyzą Mazowiecką”. Do konkursu przystąpiło 5 uczniów z klasy II b pod opieką wychowawczyni p. Barbary Petrykowskiej – Bodal. Byli to: Baniecka Natalia, Kamińska Klaudia, Łukaszewski Bartłomiej, Strzałkowska Oliwia i Wołodźko Maria. Dzieci miały ułożyć wiersz o Warszawie i zilustrować swoją pracę. Na konkurs Literacko – Plastyczny wpłynęło 46 prac. Przyznano I, II, III miejsce oraz wyróżnienia. Laureatem III miejsca została Oliwia Strzałkowska, która otrzymała piękny dyplom, interesującą książkę i ciekawe nagrody.

08-11-2010r. odbyły się apele okolicznościowe dla uczniów naszej szkoły. Uczniowie z kl. VI a przypomnieli wydarzenia związane z odzyskaniem przez Naród Polski niepodległego bytu państwowego w 1918 r. Chór szkolny urozmaicił apel pieśniami patriotycznymi. Scenariusz i uczniów przygotowali: p. Sylwia Lubińska, p. Karolina Gołębiewska  i p. Tomasz Sarniak.

W dniu 30-09-2010 roku odbył się w klasie IIIb konkurs "Bezpieczna droga do szkoły". Dzieci odpowiadały na pytania dotyczące ruchu drogowego. uczniowie otrzymali nagrody ufundowane przez "Urząd Marszałkowski"; kaski, światełka, kamizelki, opaski, kodeksy.

27.09.2010r. w naszej szkole odbyły się apele organizacyjno – porządkowe.

Apel dla klas młodszych prowadziła pani wicedyrektor – Beata Mokrska, która omówiła zasady bezpieczeństwa obowiązujące w szkole oraz zachowanie uczniów podczas przerw lekcyjnych.

Opiekun Samorządu Uczniowskiego klas młodszych – p. Małgorzata Miaśkiewicz przedstawiła działalność samorządu na bieżący rok szkolny.

Apel dla klas starszych prowadziła pani dyrektor – Agata Bogiel, która przypomniała uczniom o bezpieczeństwie, czystości i porządku na terenie szkoły. Zapoznała także uczniów z systemem kar i nagród wynikającym ze Statutu Szkoły.

Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego klas starszych – Adam Mikołajczyk przedstawił poszczególne sekcje samorządu oraz plan jego działalności.

Dyrekcja Szkoły życzyła wszystkim uczniom wielu sukcesów i powodzenia w nowym roku szkolnym.

Uczniowie klasy III a, III b, III c wzięli udział w projekcie

OD GROSIKA DO ZŁOTÓWKI.

Podczas „podróży po planetach” z Grosikiem, przewodnikiem międzygalaktycznej podróży, dzieci zdobyły wiedzę i umiejętności potrzebne do samodzielnego podejmowania decyzji o formie oszczędzania i gospodarowania własnymi zasobami.

 

W dniu 1 września odbyło się uroczyste rozpoczęcie nowego roku 2010/2011. Powitano nowych uczniów naszej szkoły z klas pierwszych. Pierwszoklasiści złożyli ślubowanie, otrzymali małe upominki od szkoły oraz dzienniczki ucznia od Straży Miejskiej.

 

 


SP12 admin © 2009


Powrót do treści | Wróć do menu głównego