Wycieczka edukacyjna do Łodzi

W dniu 24 października 2019r. uczniowie klasy Vc oraz VI d pod opieką swoich wychowawców, udali się na wycieczkę edukacyjną do Łodzi.

Swoją przygodę rozpoczęli od zwiedzanie EC1 – Centrum Nauki i Techniki. Uczniowie zobaczyli unikalną, secesyjną halę maszyn w EC1 Wschód i nowoczesne przestrzenie budynku N, zbudowanego na śladzie dawnej kotłowni. Zobaczyli również sterownię, kotłownię i maszynownię EC1 zachód.

Kolejnym punktem wycieczki był seans w najnowocześniejszym w Europie środkowo-wschodniej Planetarium EC1. Uczniowie mieli przyjemność oglądać pokaz pt. „Gwiazdozbiory jesiennego nieba”. Był to czas spędzony w przestworzach, pośród gwiazd, planet i innych ciał niebieskich. Wszyscy czuli się, jakby byli częścią kosmosu.

Ostatnią atrakcją była zabawa w największym w Polsce centrum gier laserowych Arena Laser Game. To nowoczesne centrum rozrywki, oferuje grę w elektroniczny paintball, która  to dała  naszym uczniom możliwość sprawdzenia swojego refleksu, inteligencji, sprytu i przemyślanej strategii podczas szalonej walki laserowej.