Szkoła Podstawowa nr 12


Idź do treści

Menu główne:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Aktualności

 

26.06.2013 odbył się apel podsumowujący drugi semestr oraz wyniki w nauce uczniów klas młodszych.  Pani Dyrektor wręczyła uczniom nagrody za udział w licznych konkursach. Przewodnicząca samorządu szkolnego klas młodszych p. Małgorzata Miaśkiewicz wręczyła uczniom dyplomy za aktywny udział w życiu szkoły. Nauczyciele i wychowawcy klas młodszych otrzymali podziękowania za pracę dydaktyczno – wychowawczą.  Po uroczystym wręczeniu nagród wybrani uczniowie klas  I – III  wystawili dla swoich kolegów i przybyłych gości inscenizację. „Nadchodzą wakacje, mija roczek szkolny, będę sobie hasał, jak ten konik polny” – tymi słowami, z uśmiechem na twarzy uczniowie pożegnali szkołę.

19 czerwca 2013 roku w naszej szkole odbył się uroczysty koncert. Dzień Matki i Dzień Ojca to święta szczególne, którym towarzyszy magiczna atmosfera… „Jest takie słowo, słowo jedyne, przy którym inne słowa bledną…”. Porywające za serce słowa wierszy skierowane do najwdzięczniejszej publiczności, śpiew piosenek i niejedna łza w oku… - to panująca tego dnia atmosfera w SP nr 12. Nie zabrakło również pokazu tańca nowoczesnego w wykonaniu zespołów tanecznych New Dance oraz New Dance Junior. Uroczysty koncert przygotowali uczniowie klas I – V oraz klasa II a pod kierunkiem nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej – p. Elżbiety Kwiecińskiej.

 

W dniach 12.06.- 13.06.2013. klasy II b, III a i III b wybrały się na wycieczkę to Torunia i Ciechocinka. Uczniowie zwiedzali Toruń śladami wielkiego astronoma. Swoją wycieczkę rozpoczęli seansem w planetarium. Następnie zwiedzili dom Mikołaja Kopernika.  Nieodzownym punktem wycieczki był pomnik astronoma na Starym Rynku i Katedra św. Jana. Uczniowie po poznaniu toruńskiej legendy udali się na zakupy słynnych katarzynek i innych pamiątek. Po szaleństwie zakupów pojechaliśmy na warsztaty piernikarskie połączone z poczęstunkiem i warsztaty czerpania papieru. Uczniowie na terenie zamku mieli okazję przenieść się w inne czasy, co spotkało się z ogromnym entuzjazmem. Po zajęciach przejechaliśmy do Ciechocinka, gdzie wieczorem odbyła się dyskoteka. Drugi dzień zaczęliśmy od zwiedzania  Warzelni Soli, Tężni, Parku Zdrojowego, po czym mieliśmy okazję przejechać się tramwajami konnymi na rancho, co również wywołało ogromny entuzjazm u dzieci. Uczniowie wzięli udział w ognisku z kiełbaskami. Następnie mogli wyszaleć się na placu zabaw i pojeździć konno. 

29 maja 2013 po raz kolejny w naszej szkole odbył się Festyn Rodzinny. Na uczniów klas O – III i IV – VI oraz ich rodzin czekało mnóstwo atrakcji. Uczniowie klas O – VI mieli okazję zmierzyć się ze sobą w konkursie przyrodniczym i plastycznym oraz zawodach sportowych a także w konkursie PlayStations zorganizowanym przez Radę Mieszkańców Osiedla Wyszogrodzka. Uczniowie klas IV - VI dodatkowo wzięli udział w konkursie wiedzy o Unii Europejskiej. Uczniowie we wszystkich konkurencjach zdobywali punkty, które sumowaliśmy w ogólnej punktacji. Każda klasa otrzymała nagrody w postaci sprzętu sportowego do gier i zabaw. Poza tym było bicie rekordów na ergometrze wioślarskim, malowanie twarzy, zabawa na dmuchanym wesołym miasteczku i trampolinie. Kózka, króliczek, żółw – to tylko jedni z wielu mieszkańców MiniZoo, którzy nas odwiedzili.  Duże emocje wzbudził także pokaz Zakładowej Straży Pożarnej Orlenu. Fani piłki nożnej otrzymali od piłkarzy Wisły Płock plakaty z autografami. Chętne dzieci miały także okazję zagrać ze swoimi idolami!! Pogoda dopisała, zabawa była wyśmienita a dzieci bardzo szczęśliwe. Dzięki temu Festyn Rodzinny na długo pozostanie w pamięci naszych pociech.  

   28 maja 2013 r. w Zespole Szkół Technicznych nr 70,  odbył się Finał Międzyszkolnej Płockiej Ligi Młodzików Badmintona, kończący cykl rozgrywek badmintonowych dla uczestników ze szkół podstawowych Płocka i okolic. W ciągu całego roku szkolnego odbyły się cztery turnieje,

 w czasie których wyłoniono 16 najlepszych zawodników w różnych kategoriach wiekowych.

  Uczniowie reprezentujący naszą szkołę, przygotowywani byli do turnieju przez trenera Adama Załęskiego i już od początku trwania Ligi wyraźnie prowadzili, wyróżniając się dobrą techniką gry i sportowym zaangażowaniem. Ostatecznie zawodnicy Szkoły Podstawowej nr 12 wygrali cały turniej, zajmując najwyższe miejsce na podium. Oto wyniki indywidualne naszych badmintonistów na koniec cyklu rozgrywek:

Krystian Pielaciński - I miejsce

Laura Gronkiewicz - I miejsce

Gabriel Piechocki - II miejsce

Paulina Baran - III miejsce

Olga Krzemińska - III miejsce

Anna Pytlas - IV miejsce

Patryk Wereszyński - IV miejsce

Zawodnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

28 maja 2013 roku uczniowie klasy II c i II d pojechali na wycieczkę do Józefowa na warsztaty edukacyjno – artystyczne. Dzieci brały udział w bardzo interesujących zajęciach „Wokół tematu”. Dowiedziały się, jak można tworzyć swój mały teatr, kto tworzy spektakle teatralne, jakie są rodzaje teatrów i lalek teatralnych. W trakcie zajęć manualnych pracowały techniką decoupagu, ozdabiały drewniane przedmioty. Dzieci uczestniczyły w ruchowych zajęciach integracyjnych. Pobyt w ośrodku aktywności twórczej zakończyliśmy wspólnym grillem. Wycieczkę zorganizowały p. M. Morawska – Zazga, p. H. Michalak, p. A. Anulewicz – Wiercińska i p. M. Tyburska.

27 maja 2013 roku odbyła się wycieczka do Solca Kujawskiego. Wzięły w niej udział klasy I a i Ib z wychowawcami p. Barbarą Petrykowską – Bodal i p. Grażyną Orłowską oraz opiekunami p. Katarzyną Leiblich i p. Agnieszką Świtalską. Wizyta w „Jura Parku” pozwoliła nam odbyć wędrówkę przez erę mezozoiczną i poznać wiele gatunków wymarłych dinozaurów. Natomiast warsztaty paleontologiczne polegające na preparowaniu z gipsowego bloku „szkieletu” dinozaurów dostarczyły dzieciom kolejnych wrażeń. Dzięki najwyższej technologii obejrzeliśmy wspaniałe widowiska z niespotykanymi pejzażami i kinie 5D. Na koniec pobytu w Solcu Kujawskim uczniowie byli w Parku Rozrywki. Tam dopiero było szaleństwo. Długo będziemy pamiętali naszą wspaniałą wycieczkę i „spotkanie z Dinozaurami”.

 

  W dniach od 6 do 10 maja 2013 r. Klasy 5B, 4C, kilkoro uczniów z klasy 6B i 5C uczestniczyło w o w Aktywnej Zielonej Szkole w Żabince na Mazurach. Pogoda była fantastyczna, a zajęć mnóstwo. Braliśmy udział w warsztatach rzeźbiarskich, prowadzonych przez uznanego mazurskiego rzeźbiarza, pana Józefa Niewińskiego. Każdy z uczestników przyczynił się do powstania rzeźby z drzewa lipowego- głowy Mazura, którą obecnie możemy oglądać na dolnym holu naszej szkoły.

  Z Żabinki przywieźliśmy też własnoręcznie wykonane przedmioty i naczynia z ceramiki. Na zajęciach z lepienia ceramiki poznaliśmy różne techniki łączenia gliny i formowania jej w ciekawe wzory.

  Podczas pobytu nie zabrakło też zajęć ruchowych, tym bardziej, że ośrodek, położony nad samym jeziorem, w mazurskim lesie, wyposażony był w różnorodne boiska, także z powierzchnią tartanową. Grupy rywalizowały ze sobą w zajęciach sportowych, ale także o czystość pokoi, czy najciekawszy program artystyczny zaprezentowany podczas wieczornego ogniska. Wszyscy uczestnicy wykazali się niezwykłą kreatywnością oraz poczuciem humoru. Wieczorami spędzaliśmy czas na wspólnych zabawach i dyskotekach. Braliśmy także udział w zielonoszkolnym „Mam Talent”- uczestnicy przeszli samych siebie w przygotowaniu i prezentacji swoich występów. Niektórzy naprawdę wyjawili swoje skryte talenty. Występom towarzyszyły wybuchy śmiechu i ogromne brawa. Całość zakończyła się specjalną dyskoteką przygotowaną przez właścicieli ośrodka.

  Jednym z ciekawszych punktów programu wycieczki był pobyt w Parku Wodnym „Tropikana” należącym do Hotelu „Gołębiewski”. Korzystaliśmy z basenów, grot solnych i lodowych oraz wszystkich urządzeń aquaparku, następnie udaliśmy się do hotelowej restauracji na wykwintny obiad.

  Nie zabrakło także spaceru po  Mikołajkach oraz giżyckim porcie.

Nie sposób wymienić wszystkich atrakcji tegorocznej Zielonej Szkoły, zapraszamy więc do obejrzenia galerii zdjęć :-)

W  sobotę 11 maja  w Płocku odbył się XV Piknik Europejski. Wzięła w nim udział także nasza szkoła prezentując jeden z krajów Unii Europejskiej – Litwę. Stoisko poświęcone  naszemu sąsiadowi przygotowali  i prowadzili nauczyciele: Barbara Petrykowska – Bodal, Agnieszka Petrykowska – Chmielewska oraz Tomasz Bodal (opiekun Szkolnego Klubu  Europejskiego).  Pomagali im uczniowie z klas VIb i Ia. Stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem uczestników Pikniku Europejskiego, a odwiedzający je otrzymywali ciekawie opracowany folder o Litwie  z wkładką poświęconą Możejkom, czyli miastu partnerskiemu oraz folder reklamujący naszą szkołę.  Szczególnymi gośćmi byli przedstawiciele litewskiego miasta Możejki, którzy  odwiedzili nas już po raz drugi.

29 kwietnia 2013 r. odbyło się długo wyczekiwane Powitanie Wiosny. Tego dnia uczniowie klas młodszych wybrali się wraz ze swoimi wychowawcami do Ogródka Jordanowskiego, aby razem z kolegami ze Szkoły Podstawowej nr 17 przywitać wiosnę. Uczniowie klas I, II i III, przy niesamowitym dopingu swoich kolegów i koleżanek, rozegrali między sobą mecz piłki nożnej. Niewątpliwą atrakcją była możliwość obejrzenia od środka radiowozu policyjnego. Dzieci wzięły także udział w konkursie plastycznym. Wydawać się mogło, że zabawie na bujaczkach, ślizgawkach i pozostałym sprzęcie nie było końca. Wizyta w Ogródku Jordanowskim zakończyła się podsumowaniem konkursu na najładniejszą Marzannę, które wystawione były przez długi czas w galerii Handlowej Mazovia. Pierwsze miejsce w konkursie zajęła Marzanna wykonana przez klasę I b z naszej szkoły pod kierunkiem p. Grażyny Orłowskiej. Gratulujemy!!

Więcej zdjęć z imprezy na stronie:

W dniu 26.04.2013. w Centrum Edukacji Humanistycznej w Warszawie odbył się finał IX Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego „Z poprawną polszczyzną na co dzień”, do którego z klas młodszych zakwalifikowało się czworo uczniów.

Oto nasi finaliści:

Gabriela Babała – uczennica klasy II a (przygotowana pod kierunkiem p. Elżbiety Kwiecińskiej)

Bartosz Misiak – uczeń  klasy II b (przygotowany pod kierunkiem p. Julity Ruteckiej)

Amelia Duch i Oliwia Smulska – uczennice klasy II c (przygotowane pod kierunkiem p. Małgorzaty Morawskiej – Zazga)

„ … Gratulujemy dociekliwości poznawczej w zakresie świadomego posługiwania się dobrą polszczyzną. Dziękujemy za udział w konkursie. życzymy wytrwałości w zgłębianiu wiedzy o „obcym języku polskim” – tymi słowami dziękowali finalistom: sekretarz konkursu – dr Izabela Kochan, przewodniczący jury – Andrzej Jonas oraz dyrektor konkursu – Andrzej Michalski. Dyrekcja i nauczyciele SP 12 gratulują oraz życzą uczniom dalszych sukcesów.

19 kwietnia 2013 roku w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas II i III. Uczniowie mieli okazję zmierzyć się  z zagadkami ortograficznymi i sprawdzić swoje umiejętności. Nad przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie: p. Iwona Maławska, p. Magdalena Drabik i p. Beata Mokrska.

Spośród wszystkich uczniów klas drugich biorących udział w konkursie

I miejsce zajął Mikołaj Derlukiewicz z klasy II c

II miejsce zajęła Gabriela Bąbała z klasy II a

III miejsce zajęła Dorota Maciejewska z klasy II c

Spośród uczniów klas trzecich:

I miejsce zajął – Radosław Leiblich z klasy III b

II miejsce zajęła – Michalina Jarocka z klasy III c

III miejsce zajął Szymon Bromka z klasy III a

 

 

W dniach 17 – 18 kwietnia 2013 roku odbyły się szkolne eliminacje konkursu recytatorskiego „Pięknie być człowiekiem” dla dwóch grup wiekowych I-III i IV-VI. Uczniowie z młodszej grupy wiekowej prezentowali, przed komisją w skład której wchodziły: p. Magdalena Drabik, p. Iwona Maławska i p. Julita Rutecka, wiersz ulubionego autora, natomiast uczniowie klas starszych recytowali wiersz i fragment prozy. W skład komisji wchodzili: p. Magdalena Drabik, p. Edyta Szymczak, p. Adam Załęski oraz przedstawicielka samorządu szkolnego – Agata Olecka. Spośród uczniów klas młodszych ex aequo dwa pierwsze miejsca zajęły: Gabriela Bąbała z klasy II a (przygotowana pod kierunkiem pani Elżbiety Kwiecińskiej) oraz Oliwia Kraszewska z klasy II c (przygotowana pod kierunkiem pani Małgorzaty Morawskiej  - Zazga). Spośród uczniów klas starszych pierwsze miejsca zajęli: Klaudia Kozłowska z klasy V i Jakub Krawczyk z klasy VI. Nagrodzeni uczniowie reprezentowali naszą szkołę podczas eliminacji Rejonowych w Młodzieżowym Domu Kultury. Nasi uczniowie swoim talentem tak oczarowali jury, że będą nas reprezentować także podczas finału konkursu w Książnicy Płockiej 18 maja. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!!

Zdjęcia z konkursu w MDK:

 

W dniu 12 kwietnia nastąpiło  rozstrzygnięcie drugiej edycji konkursu na najładniejszy słowniczek obrazkowy dla klas I. Konkurs miał na celu zachęcenie dzieci do nauki języka angielskiego, utrwalenie i poszerzenie poznanego słownictwa oraz rozwijanie zdolności manualnych.

W konkursie udział wzięło 38 dzieci z klas I. Ocenie podlegały: samodzielność wykonania pracy, estetyka, pomysłowość, staranność i zgodność z regulaminem. Komisja oceniająca słowniczki miała bardzo trudny wybór, gdyż dzieci wykazały się niezwykła inwencja twórczą. W związku z tym przyznano równorzędne miejsca I, II i III oraz wiele wyróżnień. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe, a pozostali uczestnicy dyplomy – wyróżnienia lub dyplomy za udział oraz drobne upominki.
Pokonkursowa wystawa słowniczków cieszyła się bardzo dużym powodzeniem zarówno wśród uczniów, jak i rodziców.

I miejsce

Izabela Woźnowska  I a
Oliwia Sobocińska I b
Julia Szalkowska I b

II miejsce

Agata Lewandowska I c
Kinga Brzezińska I a
Maria Lewandowska I a

III miejsce

Piotr Wojciechowski I c
Nina Okraszewska I b

Wyróżnienia

Alicja Iwandowska I b

Alicja Graczyk I b
Joanna Staniszewska I b

Agnieszka Mikołajczewska I b
Laura Bednarska I a
Maja Bieńkowska I b
Marcel Piórkowski I c
Mateusz Reguliński I b
Mikołaj Nowaliński I c
Oliwia Zych I c
Zuzanna Skrok I b
Weronika Kwiatkowska I c
Szymon Machała I b
Marcel Kalina I c
Anastazja Podgórska I b

21 marca 2013 r. Powitanie Wiosny.

16 marca 2013 r. w Szkole Podstawowej nr 21 w Płocku odbył się drugi turniej badmintona z cyklu „Grand Prix Mazowsza” organizowany przez Klub Sportowy Masovia. W zawodach wzięły udział dzieci ze szkół podstawowych z Warszawy, Starych Babic, Sierpca, Goleszyna i Płocka. Znakomite rezultaty odnieśli uczniowie reprezentujący Szkołę Podstawową

nr 12 w Płocku: Krystian Pielaciński, Laura Gronkiewicz, Mateusz Kalinowski, Kamil Krusiewicz, Olga Krzemińska oraz Szymon Bromka.

    Spektakularny sukces osiągnął Krystian Pielaciński, który wykazując się świetną techniką i dynamiką gry, zwyciężył cały turniej, natomiast Laura Gronkiewicz dopiero w finale musiała uznać wyższość zawodniczki z Warszawy. Blisko podium był Mateusz Kalinowski, który w ćwierćfinale przegrał jedną lotką awans do półfinału, ostatecznie zajmując 5 miejsce.

  Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów w kolejnym turnieju z tego cyklu, który odbędzie się 27 kwietnia 2013 r. w Warszawie.

  Dnia 6 marca 2013 roku nasza szkoła zorganizowała DZIEŃ OTWARTY dla dzieci urodzonych w roku 2006 i 2007 oraz ich rodziców.

Przybyłych gości, w progu szkoły, witała reprezentacja uczniów klas starszych, obdarowując niespodziankami w postaci folderów o szkole i znaczków z logo Stowarzyszenia „Szkoła pod brzozami”.

Uroczystość rozpoczęła się o godz. 17.00. w sali gimnastycznej. Pani Agata Bogiel – Dyrektor SP 12 powitała przybyłych gości oraz zaprosiła na przedstawienie pt.: „Tradycja i nowoczesność” w wykonaniu uczniów klas I, II, III, V i VI. Wspaniała gra aktorska oraz występy dziewcząt z chóru szkolnego wprowadziły dzieci w nowoczesny a zarazem bardzo wyjątkowy charakter lekcji i tradycyjny świat ludowości. Uczniów do występu przygotowali: pani Julita Rutecka oraz  pan Tomasz Sarniak. Niewątpliwą atrakcją był występ dwóch grup cheerleaderek, poleczka w wykonaniu uczniów klasy II a oraz występ furmana. Występy grup tanecznych przygotowała pani Elżbieta Kwiecińska.

Po części artystycznej Pani Dyrektor zaprosiła dzieci i ich rodziców do zwiedzania szkoły. Nasi goście      z zaciekawieniem oglądali wystawkę o naszej wybitnej patronce – płocczance Mirze Zimińskiej – Sygietyńskiej. Rodzice i ich pociechy mieli możliwość porozmawiania z nauczycielami i dyrekcją szkoły oraz obejrzenia pracowni lekcyjnych wyposażonych w nowoczesne pomoce dydaktyczne, świetlicy, stołówki, biblioteki, sali do gimnastyki korekcyjnej.

    W dniu 24.02.13r. w Warszawie odbył się pierwszy turniej badmintonowy z cyklu Grand Prix Mazowsza. W zawodach mogły wziąć udział wyłącznie dzieci uczęszczające do szkół podstawowych z terenu województwa mazowieckiego.

   Ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Płocku do turnieju przystąpiło troje uczniów: Olga Krzemińska, Laura Gronkiewicz oraz Szymon Bromka.  Rywalizowali oni z zawodnikami z wielu szkół podstawowych, m. in. Warszawy, Płocka, Starych Babic, Sierpca. Nasi uczniowie zajęli odpowiednio następujące lokaty: Laura (6 miejsce), Olga (7 miejsce), Szymon (9 miejsce).     Zawodnicy z SP 12 wykazali się waleczną postawą i sportowym charakterem. Podczas turnieju  mogli zmierzyć się z najlepszymi z młodymi badmintonistami z województwa mazowieckiego i ocenić własne umiejętności.

   Gratulujemy tak wysokich lokat!

 22 lutego 2013r., w dniu 112 rocznicy urodzin patronki naszej szkoły, Pani Miry Zimińskiej- Sygietyńskiej, odbyło się spotkanie z uczniami, mające na celu przypomnienie sylwetki tej sławnej płocczanki.

  Uroczystość składała się z części artystycznej przygotowanej przez uczniów klas 6c i 5b. Występowi towarzyszył chór szkolny oraz dzieci z klasy 2a, które wykonały, wraz z Maciejem Żukiem utwór „Furman” z repertuaru „Mazowsza”.

  Podczas przedstawienia przenieśliśmy się do roku 1901, w którym oprócz narodzin Miry Zimińskiej- Sygietyńskiej, miało miejsce wiele ciekawych wydarzeń , m. in. pierwsza ceremonia  wręczenia Nagród Nobla, światowa wystawa P. Picasso, skonstruowanie odkurzacza elektrycznego.

Dowiedzieliśmy się tych wszystkich ciekawostek od uzdolnionych młodych redaktorów Wiktora Ducha, Piotra Ostrowskiego i Kacpra Grzegorzewskiego z klasy 6c, którzy nadawali dla nas wiadomości telewizyjne właśnie z 1901 r.

 Na scenie natomiast Nikola Motyka, Klaudia Kozłowska, Karolina Dziadosz i Julia Duch przypomniały najważniejsze wydarzenia z życia pani Miry, podzielone na trzy etapy: dzieciństwo, czas teatru i kabaretu oraz okres działalności z Państwowym Zespole Pieśni i Tańca „Mazowsze”.

Część artystyczną dopełniła piękna recytacja Jakuba Krawczyka, a całą uroczystość poprowadziły Adrianna Machała i Aleksandra Rashid.

Najważniejszym momentem tego szkolnego wydarzenia był występ Zespołu Pieśni i Tańca „Wisła”. Goście wykonali dla nas kilka utworów ludowych, a także zaprezentowali tańce regionalne.

  Po obejrzeniu przedstawienia uczniowie mogli obejrzeć wystawę poświęconą patronce, a także podziwiać wiosenną dekorację, która była pięknym dopełnieniem części artystycznej.

Dnia 25 stycznia 2013r. odbył się apel dla klas I – III ph.” Pomysł na zimę”. Apel przygotowała p. Grażyna Orłowska z uczniami z kl. I b. Uczniowie przedstawili kilka scenek, jak bezpiecznie i zdrowo spędzić ferie zimowe. Uroczystość urozmaiciły piosenki śpiewane przez uczniów z kl. I b o tematyce zimowej. Na koniec apelu uczeń z tej klasy przebrany za policjanta odczytał „Kodeks bezpiecznych ferii”.

W dniu 22 stycznia odbyły się w Płocku uroczystości związane ze 150 rocznicą wybuchu Powstania Styczniowego. Uczczono pamięć powstańców, którzy zginęli w naszym mieście podczas walk, które rozegrały się 22 stycznia 1863 roku. W obchodach wzięli udział przedstawiciele naszej szkoły. Uczniowie z klasy VI b, pod opieką swojego wychowawcy pana Tomasza Bodala, złożyli wiązanki kwiatów na mogile powstańców na cmentarzu wojskowym przy ulicy Norbertańskiej oraz na płycie grobu nieznanego żołnierza na placu Narutowicza.

Uroczystość Dnia Babci i Dnia Dziadka.

„Dzień dobry, to uśmiech od dzieci, dzień dobry, to chlebek i sól….” - słowami tej piosenki przywitały dzieci swych dostojnych Gości BABCIE  i  DZIADKÓW  w  dniu  Ich święta- 22 stycznia 2013 roku. Uczniowie przygotowali program artystyczny w podziękowaniu za miłość, cierpliwość i troskę okazywane przez Nich na co dzień. Pięknie udekorowana sala gimnastyczna w naszej szkole była tego dnia wypełniona „ po brzegi”. W programie wystąpili: uczniowie klasy II a – prezentując taniec „ Poleczka”; zespół tańca nowoczesnego NEW-DANCE; zespół tańca nowoczesnego „NEW-DANE JUNIOR” ( debiut ) oraz soliści: Maciej ŻUK – uczeń kl. II a  w  piosence z repertuaru zespołu „Mazowsze” pt. „Furman” i Julia KRASUSKA – uczennica kl. III b, która zaśpiewała piosenkę pt. „Słoneczna samba”. Przygotowanie uczennicy i aranżacja piosenki – muzyk płocki – pan Ryszard Charzyński.

Wiersze, piosenki oraz tańce wzbudziły podziw, uznanie oraz dumę z młodych artystów. Dziadkowie z  „łezką w oku”  spoglądali na piękne laurki wręczane podczas koncertu.

Bo przecież … babcia to starsza dziewczynka, co kiedyś miała usta jak malinka, mamę i tatę dawno wychowała, za to w prezencie wnuki dostała, wnuki dostała – to właśnie – my !

Program artystyczny przygotowała p. Elżbieta Kwiecińska przy w współpracy z: p. Agnieszką Petrykowską-Chmielewską- wykonanie zaproszeń; p. Marzeną Smulską  - ozdabianie laurek; p.-Anną Anulewicz- Wiercińską – dekoracja sali gimnastycznej; p. Tomaszem Sarniakiem – nauczycielem muzyki. Składam wszystkim Państwu serdeczne podziękowanie. Dziękuję również rodzicom za sponsoring – (piękne stroje) – oraz za czas i poświęcenie - Elżbieta KWIECIŃSKA

Dnia 21 stycznia 2013 r. w klasie „0” odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Licznie przybyli goście obejrzeli program artystyczny przygotowany przez dzieci. Usłyszeli wiersze i piosenki, które maluchy prezentowały z dużym zaangażowaniem. Babcie i Dziadkowie otrzymali prezenty – własnoręcznie wykonane laurki oraz serca z masy solnej, było również mnóstwo życzeń i całusów.       

Goście podziwiali również swoje portrety namalowane przez maluchy.

Uroczystość zakończył wspólny poczęstunek oraz wspólne zdjęcia. Wszyscy miło spędzili czas.

„ Dziś w naszej szkole tańczymy sambę, dziś w naszej szkole wspaniały bal …” - słowami tej piosenki rozpoczął się w dniu 16 stycznia 2013r. BAL KARNAWAŁOWY dla uczniów klas I – III SP nr 12. Na sali gimnastycznej, przypominającej pięknie udekorowaną salę balową, wśród kolorowych serpentyn, confetti, balonów, wspaniałych, świeżych, zielonych choinek, przy dźwiękach ulubionej przez dzieci muzyki bawiły się księżniczki, piraci, klowni, biedronki, motylki. Nie zabrakło również konkursów: „Wyboru króla, królowej i dam dworu”, „Żonglerki”, „Zagadek muzycznych”, „Tańca z gwiazdami”, oraz nagród, które zakupiła Rada Rodziców. Królem balu został Paweł Szymczak z kl. II c, zaś Królową -Amelia Stoińska z kl. IIb. Panie wychowawczynie, na czele z paniami dyrektorkami – p. Agatą Bogiel i p. Beatą Mokrską  wirowały z dziećmi na parkiecie w rytmie przeplatających się melodii, począwszy od „Walczyka”, „Klapoka”, „Poleczki”, poprzez „Gangnam Style”, „Sambę” do „Macareny”. Był też dla wszystkich uczestników słodki poczęstunek, zasponsorowany przez „ Stowarzyszenie pod Brzozami”, który z wdzięcznym uśmiechem został przyjęty przez dzieci. Scenariusz i prowadzenie balu – p. Elżbieta Kwiecińska; oprawa muzyczna - p. Tomasz Sarniak, dekoracja sali  - p. Anna Anulewicz – Wiercińska; obsługa techniczna – p. Zbigniew Piątkiewicz

Dnia 21 grudnia 2012 r. w naszej szkole odbył się koncert kolęd „Świąteczne kolędowanie”.  Koncert przygotowały dzieci z kl. III b i III c wraz z wychowawczyniami: p. Małgorzatą Skierkowską i p. Iwoną Maławską. Podkład muzyczny i aranże przygotował p. Tomasz Sarniak.

Dzieci ubrane w alby, z gwiazdkami na głowach śpiewały polskie kolędy i pastorałki.

Na koncert zostali zaproszeni emeryci, proboszcz parafii Św. Józefa oraz rodzice dzieci.

Uczniowie śpiewali kolędy i recytowali wiersze o tematyce bożonarodzeniowej.

Już od andrzejek w sali nr 8, w której zajęcia mają uczniowie klasy I a zapanował świąteczny nastrój. Uczniowie razem z wychowawczynią p. Barbarą Petrykowską – Bodal ubrali choinkę. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem wieszały piękne, błyszczące bombki, różnokolorowe łańcuchy i inne ozdoby. Następnie malowały różne obrazki związane z zimą i Świętami Bożego Narodzenia, które wychowawczyni umieściła na świątecznych gazetkach. I w tej magicznej atmosferze dnia 17 grudnia 2012 roku odbyła się uroczysta wigilia, którą przygotowała p. katechetka Elżbieta Wielkopolska. Dzieci recytowały wiersze związane z Bożym Narodzeniem. Następnie wszyscy podzielili się opłatkiem. Na pamiątkę pierwszej, klasowej wigilii uczniowie otrzymali od p. Elżbiety Wielkopolskiej piękne obrazki, a na koniec z radością śpiewali kolędy.

Dnia 14 grudnia na sali gimnastycznej odbyło się przedstawienie pt. „Boże Narodzenie w Wielkiej Brytanii” przygotowane przez panią Marzenę Smulską i panią Sylwię Lubińską wraz z uczniami klas:
6b, 6c, 4a i 3b.

W przedstawieniu uczniowie zaprezentowali tradycje i zwyczaje świąteczne związane z Bożym Narodzeniem w Wielkiej Brytanii, dotyczące m.in. choinki, rodzinnych spotkań, zabaw, potraw i wręczania prezentów. Tło muzyczne stanowiły najpiękniejsze kolędy i angielskie piosenki świąteczne, m.in. „Silent Night”, „White Christmas”, „Rudolph the Red Nosed Reindeer”, „Mistletoe and wine”. Na zakończenie uczennice klasy 6b wręczyły nauczycielom samodzielnie wykonane kartki świąteczne.
Chcemy podziękować pani Annie Anulewicz-Wiercińskiej za pomoc przy dekoracjach oraz panu Tomaszowi Sarniakowi za pomoc przy oprawie muzycznej.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

13 grudnia w naszej szkole odbył się coroczny Kiermasz Świąteczny- chętni uczniowie przygotowali słodkości,  świąteczne ozdoby i karty. Wśród kupujących byli nie tylko uczniowie ale także nauczyciele i  inni pracownicy szkoły. Kiermasz zorganizowały panie Marta Bieniek i  Karolina Gołębiewska wraz z sekcją porządkową samorządu uczniowskiego.

13 grudnia uczniowie klas trzecich, czwartych, piątych i szóstych brali udział w konkursie językowym Sezam. Test pisało 32 dzieci przygotowanych przez panią Sylwię Lubińską, panią Karolinę Gołębiewską oraz panią Marzenę Smulską- szkolnego koordynatora konkursu. Z niecierpliwością czekamy na wyniki!

 

„Mikołajkowe krzyżówki”

W dniach 11-12 grudnia nasze kochane Przedszkolaki oraz wspaniali Uczniowie klas I-III rozwiązywali  krzyżówki  oraz tworzyli fantastyczne zwierzątka. Zajęcia zorganizował Płocki Klub Miłośników Rozrywek Umysłowych RELAKS.

Honorowym gościem był prezes klubu Pan Andrzej Jakubowski wraz z małżonką. Na zakończenie Mikołajkowego spotkania dzieci otrzymały słodkie upominki.

Uroczyste otwarcie Placu Zabaw przy Al. Kilińskiego

 

11 grudnia 2012 r. o godz. 12:00 nastąpiło uroczyste otwarcie Placu Zabaw przy Al. Kilińskiego              w Płocku.

 Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonał Prezydent Płocka – Pan Andrzej Nowakowski w asyście dzieci. Świadkami tego niecodziennego, bardzo przyjemnego wydarzenia były dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie z klas I – III naszej szkoły.

Uroczystości otwarcia towarzyszył występ magika, który zaprezentował kilka niesamowitych sztuczek. Oprócz wspaniałej zabawy w odnowionym ogródku jordanowskim, dzieci zostały poczęstowane bardzo smacznym, zielonym tortem w kształcie choinki oraz rozgrzewającym wiśniowo-jabłkowym kompotem.

 Link do artykułu w „Gazecie Wyborczej”

Na zaproszenie Pani Dyrektor Agaty Bogiel i nauczyciela bibliotekarza Pani Magdaleny Drabik naszą szkołę odwiedził niezwykły gość. Był nim Pan Arkadiusz Niemirski – powieściopisarz, kontynuator serii przygód „Pana Samochodzika” ale także dziennikarz i satyryk. Spotkanie autorskie odbyło się  7 grudnia 2012 roku. Na spotkanie zostali zaproszeni uczniowie klasy III b, klas IV – VI oraz osoby zainteresowane i współpracujące ze szkołą: p. Aneta Krzemińska – Wojtczak z Chotomka i p. Jolanta Kaczyńska z Filii bibliotecznej Książnicy Płockiej. Bohatera spotkania powitała Pani Wicedyrektor – Beata Mokrska oraz uczennice sekcji kulturalno – oświatowej Agata Olecka i Iga Wiśniewska. Po części powitalnej „ster przejął w swoje ręce” sam autor. Pisarz opowiadał o sobie prezentując jednocześnie bardzo ciekawą prezentację multimedialną, obfitującą w mnogość zdjęć, ilustracji do książek, podkładów muzycznych. Autor w sposób oryginalny zachęcał uczniów do czytania książek, powołując się na smutne statystyki czytelnicze. Podkreślił, że byłoby Jemu bardzo miło, gdyby znaleźli się czytelnicy czytający literaturę Jego autorstwa. Autor zafascynowany powieściami i serialami detektywistycznymi zaprezentował swoich ulubionych detektywów. Zdradził nam, że jego ulubionym detektywem jest Colombo, znany z serialu telewizyjnego.

Pan Niemirski po przedstawieniu swojej sylwetki i swoich zainteresowań wysłuchał fragmentów książki „Pan Samochodzik i europejska przygoda”, które odczytał uczeń klasy VI c - Jakub Krawczyk.

Po wysłuchaniu fragmentów z książki rozpoczęła się konferencja w stylu 100 pytań do. Uczniowie z chęcią zadawali autorowi nurtujące ich pytania. Autor odpowiadał ciekawie, pomysłowo, z dużym poczuciem humoru, co spodobało się uczestnikom spotkania.

Po zakończonej serii pytań autor rozdawał autografy. Niektóre wpisy były z imienną dedykacją.

Dziękując za udane i ciekawe spotkanie uczennice podarowały Panu Arkadiuszowi kwiaty, podziękowanie w formie dyplomu, bombkę z imieniem, a także zaprezentowały  okolicznościowy wierszyk dedykowany naszemu gościowi. Wierszyk napisała uczennica klasy VI c – Agata Prymuszewska.

Po zakończeniu spotkania uczennice przeprowadziły wywiad z pisarzem.

Organizacją przedsięwzięcia i przygotowaniem uczniów zajęły się p. Magdalena Drabik i p. Edyta Szymczak.

W piątek 7 grudnia odbyły się Mikołajki w klasie VI B, której wychowawcą jest Tomasz Bodal. Podczas imprezy zorganizowanej przez sekcję rozrywkową samorządu klasowego wszyscy uczniowie otrzymali prezenty. Wręczający je Mikołaj zadawał „trudne” pytania. Zabawa była doskonała.

W dniu 6 grudnia 2012 r. odbyła się szkolna wycieczka do Gniezna i Biskupina.

Uczestnikami wyjazdu były klasy trzecie. Uczniowie odwiedzili Fabrykę Bombek w Gnieźnie. Zwiedzając, obserwowali proces technologiczny wyrobu bombek. W prezencie dzieci otrzymały bombki z własnymi imionami.

Następnie dzieci uczestniczyły w lekcji muzealnej pod hasłem „Życie i zwyczaje rycerskie”, połączonej ze zwiedzaniem Muzeum Początków Powstania Państwa Polskiego.

Kolejnym punktem programu wycieczki był pobyt w Przystani Biskupińskiej, gdzie uczniowie wzięli udział w zajęciach dydaktycznych, takich jak: wyrób pierniczków, wykonanie stroików i kart świątecznych, lepienie figurek z masy solnej, wspólne kolędowanie. Podsumowaniem nabytej wiedzy o obrzędach Świąt Bożego Narodzenia była Wigilia Staropolska, połączona z dzieleniem się opłatkiem, składaniem sobie życzeń oraz skosztowaniem tradycyjnych potraw wigilijnych.

Wycieczka odbyła się w Mikołajki, dlatego nie mogło zabraknąć wizyty Świętego Mikołaja, który obdarował dzieci słodyczami.

Wszystkim uczestnikom bardzo podobała się wycieczka. W świątecznych nastrojach wróciliśmy do Płocka.

Wycieczkę zorganizowała p. Małgorzata Miaśkiewicz, opiekę nad uczniami sprawowały: p. Iwona Maławska, p. Małgorzata Skierkowska, p. Magdalena Drabik i p. Katarzyna Leiblich.

6 grudnia 2012 roku klasy II c i II d były na Spotkaniu Mikołajkowym w ZOO. Na terenie obiektu dydaktycznego wykonywały papierowe zabawki, które wieszały na choince. Dzieci odwiedził Mikołaj. W ogromnym worku miał słodycze i wielkiego węża! Uczniowie mogli dotykać przyniesione zwierzęta i dowiedzieć się o nich różnych ciekawostek. Spotkanie zakończyło się wspólnym zdjęciem przy kolorowej choince. Wyjście zorganizowały: p. Halina Michalak oraz p. Małgorzata Morawska – Zazga.

Dnia 6 grudnia 2012 roku w klasie I a odbyły się Mikołajki. Pod choinką czekały na dzieci pięknie zapakowane prezenty, które zostawił Św. Mikołaj. Wszystkim uczniom prezenty rozdała pani wychowawczyni Barbara Petrykowska – Bodal. Dzieci były bardzo szczęśliwe i uradowane. Oglądały swoje upominki i wspólnie się bawiły. Na koniec miały prawdziwy mikołajkowy poczęstunek.

4 grudnia 2012r z okazji zbliżających się Mikołajek Pan Krzysztof Izmajłowicz – zastępca Prezydenta Miasta Płocka odwiedził dzieci z oddziału przedszkolnego. Dzieci z niecierpliwością czekały na wizytę gościa, którego powitały świąteczną piosenką. Spotkanie upływało w miłej atmosferze. Dzieci przekonały Pana Prezydenta, że są grzeczne i zasłużyły na prezenty. Każdy otrzymał upominek – grę edukacyjną. Na zakończenie wizyty dzieci składały życzenia świąteczne, wręczały własnoręcznie wykonane kartki świąteczne oraz z przyjemnością pozowały do pamiątkowego zdjęcia.

=

3 grudnia 2012 roku uczniowie klas II a, II c, II d pojechali na wycieczkę do Biskupina i Gniezna. W programie wycieczki było zwiedzanie fabryki bombek w Gnieźnie, zwiedzanie Muzeum Państwa Polskiego połączone z lekcją pt.: „Życie i zwyczaje rycerskie”, wieczerza wigilijna – Wigilia Staropolska w Biskupinie”. W trakcie spotkania wigilijnego dzieci piekły pierniczki, robiły ozdoby choinkowe, wykonywały stroiki, kartki świąteczne, śpiewały kolędy, spotkały się z Mikołajem. Na zakończenie wszyscy zasiedli do pięknie nakrytego wigilijnego stołu. Organizatorem wycieczki były: p. Elżbieta Kwiecińska, p. Halina Michalak, p. Małgorzata Morawska – Zazga, p .Anna Anulewicz - Wiercińska.

Dnia 29 listopada 2012 roku w klasie I a odbyły się Andrzejki. Przy pięknie ubranej choince oświetlonej kolorowymi światełkami pani wychowawczyni Barbara Petrykowska – Bodal opowiadała dzieciom o różnych tajemniczych i ciekawych wróżbach andrzejkowych. Pierwszaki słuchały z ogromnym zainteresowaniem. Następnie uczniowie klasy I a przystąpili do wróżb. Dzieci z dużym zaangażowaniem uczestniczyły w wielu wróżbach andrzejkowych. Panował wesoły nastrój. Na koniec zabawy uczniowie mieli pyszny, bardzo urozmaicony poczęstunek.

29 listopada 2012 roku odbyła się w szkole dyskoteka andrzejkowa dla klas I-III oraz IV – VI. Uczniowie wszystkich  klas tańczyli i bawili się w rytm piosenek muzyki rozrywkowej. Wszyscy uczniowie świetnie się bawili. Dyskoteka okazała się wielkim przeżyciem dla oddziału „O” oraz pierwszoklasistów, wszak to ich pierwsza dyskoteka w życiu. Po zakończeniu imprezy jury wybrało spośród klas pierwszych, drugich i trzecich Damę oraz Dżentelmena klas młodszych. Wybrani przez wychowawców reprezentanci klas mieli za zadanie zatańczyć ze swoim kolegą lub swoją koleżanką. W ten oto sposób:

Damą i Dżentelmenem oddziału „0” zostali:

Laura Lalayan; Jakub Sieklucki

Damą i Dżentelmenem klas I zostali:

Aleksandra Kochańska, kl. I c; Igor Grzywiński, kl. I c

Damą i Dżentelmenem klas II zostali:

Gabriela Bąbała, kl. II a; Krystian Dusza, kl. II c

Damą i Dżentelmenem klas III zostali:

Milena Raczkowska, kl. III c; Oliwier Kamiński, kl. III c

23 listopada klasa II c pod opieką p. Małgorzaty Morawskiej- Zazga przygotowała apel pt.: „Witaminki dobrze znam i dlatego humor mam”. W przedstawieniu wzięli udział: uczniowie, witaminki, owoce, warzywa, wirusy grypy oraz Doktor Zdrówko. Uczniowie zachęcali do zdrowego trybu życia, a w szczególności do tego, aby jeść dużo warzyw i owoców, które są źródłem cennych witamin. Dowiedzieliśmy się jaką rolę odgrywają one w naszym życiu i w jakich pokarmach możemy je znaleźć.  Owoce i warzywa zatańczyły w rytm piosenki „Zatańczyły witaminy” oraz wyruszyły mlecznym pojazdem w galaktyczny rejs po potrawach. Wirusy grypy zostały skutecznie pokonane przez witaminy, napar z lipy, sok malinowy i tabletkę aspiryny. Przyjaciele z Krainy Zdrowego Żywienia przygotowali pytania związane ze zdrowiem. Uczniowie oglądający przedstawienie mieli za zadanie odpowiedzieć na te pytania pokazując znak z literką A, B lub C. Na koniec wszyscy chórem powtórzyli hasło „Chcesz być zdrowy jak ryba, jedz owoce i warzywa”.

12 listopada 2012r. w naszej szkole gościliśmy muzyków z Płockiej Orkiestry Symfonicznej.

Uczniowie z kl. III – VI mieli możliwość poznania wyglądu, pochodzenia i brzmienia instrumentów dętych drewnianych z grupy aerofonów stroikowych z podwójnym stroikiem, tj. obój, fagot, rożek angielski. Pani prowadząca audycję muzyczną opowiadała uczniom historię pochodzenia danego instrumentu. Nazwa obój pochodzi z francuskiego Hautbois oznaczającego „wysokie drewno”. Natomiast fagot z włoskiego „fagotto” – co oznacza wiązka drewna. Uczestnicy koncertu doznali wielu pozytywnych wrażeń w obcowaniu z muzyką.

W dniu 11 listopada przedstawiciele naszej szkoły, uczniowie klasy VI c, Agata Olecka i Wiktor Duch wraz z panią Marzeną Smulską, wzięli udział w obchodach 94 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Po wysłuchaniu przemówienia prezydenta Płocka, uczniowie złożyli kwiaty przy Grobie Nieznanego Żołnierza.

„Zabawa halloweenowa”

 

Dnia 30 października uczniowie klasy IV a i IV c pod opieką p. Sylwii Lubińskiej i p. Marty Bieniek wzięli udział w imprezie szkolnej z okazji święta Halloween. W przyjaznej atmosferze dzieci uczestniczyły w licznych zabawach i konkursach. Podczas dyskoteki wybrano miss i mistera najbardziej mrocznego przebrania. Wszystkim uczestnikom imprezy halloweenowej dopisywał humor, a wspólne zabawy przyczyniły się do zintegrowania obu zespołów klasowych.

WYSTAWA PRZYRODNICZA „ Jak zwierzęta i rośliny przygotowują się do zimy”

W dniach 24.10- 09.11.2012 r. w  świetlicy szkolnej odbyła się wystawa przyrodnicza pt. „ Jak zwierzęta i rośliny przygotowują się do zimy”. Uczniowie zwiedzający wystawę dowiedzieli się o zmianach zachodzących w przyrodzie jesienią. Kolorowe ilustracje z ciekawymi opisami dostarczały wiedzy m.in.: o tym jakie ptaki odlatują do ciepłych krajów, zostają w Polsce bądź też przylatują do nas na zimę. Uczniowie zapoznali się z różnorodnymi informacjami dotyczącymi sposobów przetrwania zimy przez  zwierzęta i rośliny. Wystawę zorganizowały: p. Katarzyna Leiblich, p. Joanna Kicińska-Majewska, p. Marta Zawadewicz.

Uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości Polski odbył się w dniu 9 listopada.  W apelu wystąpili uczniowie z klas: I a, IV b, VI b oraz chór szkolny. Scenariusz uroczystości oraz uczniów klas starszych przygotował Tomasz Bodal. Uczniów klasy I a, którzy po raz pierwszy wystąpili na apelu szkolnym przygotowała Barbara Petrykowska – Bodal. Prezentację multimedialną ilustrującą treść apelu wykonała Agnieszka Petrykowska – Chmielewska. Oprawę muzyczną uroczystości przygotował Tomasz Sarniak. Dekoracje wykonała Anna Anulewicz - Wiercińska. Apel bardzo się podobał uczniom klas I - VI zgromadzonym w sali gimnastycznej, czego dowodem były częste brawa podczas występu ich koleżanek i kolegów.

Kampania – Mały uczestnik ruchu drogowego

26 października 2012 roku uczniowie klasy 4a wzięli udział w przedstawieniu pt: „Bezpieczna droga do szkoły”. Dzieci, pod kierunkiem wychowawcy p. Sylwii Lubińskiej- przygotowały krótką inscenizację w ramach współpracy z Fundacją na Rzecz Ofiar Wypadków Komunikacyjnych i Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym „FENIKS”. Celem przystąpieniem do kampanii- „Mały uczestnik ruchu drogowego”- była nauka prawidłowych zachowań małych dzieci w ruchu drogowym.

Zaproszeni goście przekazali dyplomy dla szkoły i klasy oraz wręczyli atrakcyjne nagrody dla wszystkich uczestników przedstawienia. Klasa 4a została zaproszona do dalszej współpracy z fundacją.

23 października  2012r. w naszej szkole miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Społeczność „dwunastki”   odwiedził wspaniały  sportowiec, Olimpijczyk -  Pan  Adam Cwalina.         Pomysłodawcą  i inicjatorem spotkania  był  Pan  Adam Załęski – nauczyciel  i  trener badmintona.

Link do artykułu w Gazecie Wyborczej.

Dnia 12 października został rozstrzygnięty konkurs dla klas 0-3 na NAJŁADNIEJSZEGO STWORKA Z SUROWCÓW WTÓRNYCH, zorganizowany przez p. Marzenę Smulską i p. Martę Bieniek. Konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem, a dzieci przygotowujące stworki wykazały się dużą pomysłowością. Oceny prac dokonały organizatorki oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego.
Wyniki:
I miejsce – klasa IIa
II miejsce – oddział 0
III miejsce – klasa IIIc

Wyróżnienia indywidualne:
Łukasz Garlicki – klasa IIa
Alicja Leiblich – klasa I b

Zwycięzcy otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe o tematyce przyrodniczej. Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy za udział. Wszystkie klasy biorące udział w konkursie otrzymały również słodkie upominki.

Dnia 12 października 2012r. odbył się apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Przedstawienie przygotowały klasy III a i III c pod kierunkiem p. Małgorzaty Miaśkiewicz i p. Małgorzaty Skierkowskiej. Dzieci śpiewały piosenki, recytowały wiersze związane z pracą w szkole. Złożyły również serdeczne życzenia wszystkim pracownikom szkoły.

Dzień Chłopca w klasie III a

Do uroczystości klasowej przygotowali się wszyscy: uczniowie pod opieką wychowawczyni oraz niezawodni rodzice. Najpierw dziewczynki złożyły swoim kolegom życzenia i wręczyły upominki. Trzecioklasiści przygotowali konkursy. Sami je prowadzili, a następnie  zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom wręczali nagrody. Nie mogło zabraknąć gratulacji i uścisków dłoni od organizatorów. W konkursie wzięli również udział rodzice. Wzajemne konkurencje i kibicowanie sprawiło wszystkim ogromną radość. Między konkursami trwała klasowa dyskoteka. Uroczystość zakończyła się wspólnym poczęstunkiem, który przygotowały mamy.

11 października 2012r. klasy I b i II b odwiedziły Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu. Uczniowie wzięli udział w prelekcji z prezentacją multimedialną ph. „Od ziarenka do bochenka”, połączonej z możliwością obejrzenia wielu starych eksponatów „z tamtych czasów”. Następnie dzieci zwiedzały ekspozycję Skansenu: Galerię Rzeźby, Powozownię, Dworek, Chałupy oraz Wiatrak. W jednej z chałup   znajdowała się Szkoła i izba nauczyciela, która wzbudziła zainteresowanie dzieci. Niezapomnianych wrażeń dostarczył przejazd wozem konnym na terenie obiektu. Natomiast niewątpliwą atrakcją było ubijanie masła. Dzieci z dużym apetytem skosztowały kromek chleba posmarowanych samodzielnie przygotowanym masłem. Wycieczkę zorganizowały: Pani Grażyna Orłowska i Pani Julita Rutecka. Opiekę nad uczniami sprawowały: Pani Katarzyna Leiblich i Pani Magdalena Drabik.

28-09-2012 r. w naszej szkole odbyły się apele organizacyjno – porządkowe dla klas I – III i IV – VI.

Na apelu dla klas młodszych Pani Wicedyrektor – Beata Mokrska podczas prezentacji multimedialnej mówiła o bezpiecznej drodze do szkoły,  o właściwym zachowaniu w szkole oraz o programach dla uczniów Mleko i Owoce w Szkole.

Pani Małgorzata Miaśkiewicz – Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego przedstawiła członków Samorządu oraz omówiła plan jego pracy na bieżący rok szkolny.

Klasa II a pod kierunkiem p. Elżbiety Kwiecińskiej zaśpiewała piosenkę zatytułowaną ….. informującą o znajomości znaków drogowych. Natomiast uczniowie kl. III a pod kierunkiem p. Małgorzaty Miaśkiewicz wykonali utwór pt.”Niechcący” mówiący o koleżeńskich zachowaniach uczniów w szkole i poza nią.

Na apelu dla klas starszych Pani Dyrektor – Agata Bogiel mówiła o bezpieczeństwie, o zachowaniu uczniów podczas przerw śródlekcyjnych i zajęć dydaktycznych oraz o nagrodach i karach wynikających z zapisu w Statucie Szkoły. Uczniom klas IV – VI zaprezentował się Samorząd Uczniowski. Uczennica kl. VI c Agata Olecka – Przewodnicząca SU przedstawiła plan jego działalności na rok szkolny 2012/13.

Pani Dyrektor życzyła wszystkim uczniom powodzenia i wielu sukcesów w nowym roku szkolnym.

W piątek 21.09.2012. klasy II b, IIc, II d oraz klasy IV i V wzięły udział w festynie, który zorganizowała dla wszystkich małych Płocczan Straż Miejska, z okazji święta XX-lecia swojego istnienia. Młodsi uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie malarskim, za co w nagrodę otrzymali dyplomy. Za pokolorowanie kolorowanki z wizerunkiem swojej ulubionej maskotki – Lwa Honorka każdy uczeń otrzymał odblaski lub plan lekcji. Dzieci wzięły również udział w zabawie z „Autochodzikiem” pt.: „Moje pierwsze prawo jazdy”. Aby je zdobyć każdy uczeń musiał wykazać się znajomością zasad obowiązujących najmłodszych uczestników ruchu drogowego oraz podstawowych znaków drogowych i bezpiecznych zachowań na drodze. Po zakończonym sukcesem „egzaminie na prawo jazdy” uczniowie mieli okazję obejrzenia wozu strażackiego. Dzieci zadawały strażakom wiele ciekawych pytań, na które usłyszały wiele ciekawych odpowiedzi. Na koniec uczniowie zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie przy wozie strażackim oraz przy makietach do fotografii strażnika miejskiego i Lwa Honorka. Starsi uczniowie również znaleźli coś dla siebie. Największym zainteresowaniem wśród nich cieszyły się: pokaz sztuk walki i samoobrony w wykonaniu uczniów z PUL-u oraz możliwość obejrzenia policyjnego radiowozu.

W dniu 20 września 2012 klasy VI c i VIa, oraz poszczególni uczniowie klas V i IV, wyjechali na wycieczkę do Warszawy. Na początku uczniowie mieli możliwość uczestniczyć w lekcji na terenie Łazienek Królewskich. Na zajęciach połączonych ze zwiedzaniem przewodniczka opowiadała o zwierzętach żyjących na terenie parku łazienkowskiego. Uczniowie mogli wykazać się tu umiejętnościami fotograficznymi i artystycznymi.

Po obiedzie, dzieci mogły podziwiać panoramę Warszawy z dachu biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego.

Kolejnym punktem programu był seans  w najnowocześniejszym w Polsce  Planetarium „Niebo Kopernika”. Uczestnicy mieli okazję obejrzeć film „Galileusz: Potęga Teleskopu”, przed filmem prezentowany był interaktywny pokaz „Niebo nad Warszawą”.

Czas wolny uczniowie wraz z opiekunami spędzili w Centrum Nauki Kopernik, gdzie mogli zwiedzać interaktywne wystawy: Człowiek i środowisko, Świat w ruchu, Korzenie cywilizacji, Strefa światła, a także obejrzeć przedstawienie w którym jedynymi aktorami były roboty „O królewiczu Ferrycym i królewnie Krystali”. Scenariusz oparto na jednej ze słynnych „Bajek robotów” Stanisława Lema o tym samym tytule.

Organizatorem wycieczki była pani Bożena Dzierżanowska.

3 września o godz. 10.00, na boisku szkolnym, odbyło się uroczyste

rozpoczęcie roku szkolnego 2012/13.

Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor Agata Bogiel witając przybyłych gości, uczniów, rodziców i nauczycieli. Następnie odczytała List od Prezydenta Miasta Płocka Pana Andrzeja Nowakowskiego życząc wielu sukcesów w nowym roku szkolnym. Na naszą szkolną uroczystość przybyli: Proboszcz Parafii św. Józefa w Płocku Ks. Andrzej Smoleń, katecheta Ks. Marek Piątkiewicz, Prezes Stowarzyszenia „Szkoła pod brzozami” Pani Ewa Machała, Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Magdalena Kozłowska, pracownicy Straży Miejskiej oraz Lew Honorek, którzy mówili o bezpieczeństwie podczas drogi do szkoły, a także rozdali pierwszoklasistom znaczki odblaskowe, żeby byli oni widoczni na drodze. Dalszą część uroczystości poprowadziła Pani Wicedyrektor Beata Mokrska. Szczególnie ważnym wydarzeniem dla uczniów klas pierwszych było złożenie ślubowania. Część artystyczną przedstawili uczniowie z kl. II c, V b i VI c. O oprawę muzyczną zadbały dziewczęta z chóru szkolnego. Uczniowie w żartobliwej formie zaprezentowali scenki z życia szkoły. Mieliśmy okazję zobaczyć uczniów stęsknionych za szkołą, panią woźną martwiącą się o stan czystości klas a także rozmarzoną nauczycielkę. Nad wszystkim czuwała pełna energii reporterka, która przeprowadzała wywiady z osobami, które wróciły po wakacjach do szkoły. Uczniów do występu przygotowali: Pani Małgorzata Morawska – Zazga – nauczycielka kształcenia zintegrowanego, Pani Edyta Szymczak – nauczycielka języka polskiego, Pan Tomasz Sarniak – nauczyciel muzyki.

Po części oficjalnej uczniowie wraz z wychowawcami udali się do sal lekcyjnych.

   
   

 

 


SP12 admin © 2013


Powrót do treści | Wróć do menu głównego