Szkoła Podstawowa nr 12


Idź do treści

Menu główne:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Aktualności

 

Uroczyste zakończenie roku szkolnego dla kl. VI

Uroczyste zakończenie roku szkolnego dla kl. III

W dniu 17 czerwca 2014 roku uczniowie klas II A i IV A byli na wycieczce w Warszawie. Najpierw uczniowie podziwiali piękne i często egzotyczne drzewa, krzewy i kwiaty w Ogrodzie Botanicznym Polskiej Akademii Nauk. Potem zjedli posiłek w McDonalds. A następnie odwiedzili Manufakturę Cukierka, gdzie obserwowali pokaz  produkcji cukierków z karmelu. Na zakończenie otrzymali wspaniałe słodkie upominki. Wycieczkę zorganizowali wychowawcy obu klas Barbara Petrykowska – Bodal i Tomasz Bodal, a opiekę nad uczniami sprawowały także Magdalena Drabik i Marta Bieniek.

Dnia 13 czerwca 2014 roku w Szkole Podstawowej nr 5 w Płocku odbył się Międzyszkolny Konkurs Recytatorski poezji Władysława Broniewskiego ,,Mnie ta ziemia od innych droższa…”. W konkursie tym wzięły udział 2 uczennice z klasy II a przygotowane przez panią Barbarę Petrykowską – Bodal. Dziewczynki zostały laureatami w/w konkursu. Aleksandra Kochańska zajęła II miejsce, a Emilia Sosnowska zajęła III miejsce. Obydwie uczennice otrzymały piękne dyplomy i bardzo ciekawe nagrody książkowe.

Również w maju 2014 roku w Zespole Szkół nr 2 w Płocku nastąpiło rozstrzygnięcie Międzyszkolnego Konkursu Europejskiego, którego laureatem została także uczennica klasy II a - Maria Lewandowska, zajmując II miejsce. Uczennica była  przygotowana przez panią Barbarę Petrykowską – Bodal.

W dniu 11 czerwca uczniowie i nauczyciele naszej szkoły odebrali nagrody i podziękowania za Zdobycie Laureata w XX edycji Międzyszkolnej Ligi Przedmiotowej.

Nasi uczniowie zajęli następujące miejsca:

Szymon Machała 3 miejsce - Edukacja matematyczna ; klasa 2b, opiekun  p. Grażyna Orłowska

Łukasz Domaradzki 2 miejsce - Matematyka ; klasa 4a, opiekun  p. Bożena Dzierżanowska

Nikola Motyka 2 miejsce - Język angielski ; klasa 6b, opiekun  p. Karolina Gołębiewska

Adrian Osędowski 2 miejsce - Matematyka ; klasa 6b, opiekun  p. Bożena Dzierżanowska

Piotr Liński 3 miejsce - Matematyka ; klasa 6b, opiekun  p. Bożena Dzierżanowska

Drużynowo klasy VI zajęły 1 miejsce , opiekun  p. Bożena Dzierżanowska

Rycerze, czy Indianie?

11.06.2014 r.- wycieczka

Uczniowie klas: I b, II c i III a odbyli wycieczkę „ w czasie”.

Najpierw „ przenieśli się „ do zamku w Łęczycy. Tam poznali kunszt rycerski i zostali pasowani na rycerzy. Potem gościli w zagrodzie  mieszkańca Łęczycy, a następnie dostali się do krainy diabełków. Wcale nie były takie straszne… Tylko psotnik Boruta trochę im „dokuczał”, kiedy wchodzili na wysoką wieżę.

Trzeba było nabrać sił u „Kargula”! Pyszny obiadek szybko zniknął  z talerzy.

Kolejnym punktem podróży była zagroda młynarska. Aby wypiec staropolski chleb, musieli najpierw własnoręcznie uruchomić młyn. Wszyscy  użyli swojej siły. I się  udało- młyn został odwrócony do wiatru.

Następnie powędrowali do wioski indiańskiej. Tam ciężko było odnaleźć się w wysokiej trawie. A jak miło było poleżeć na „zielonym” dywanie… Po krótkim leniuchowaniu,  wszyscy stanęli do indiańskiej rywalizacji. Przed wyjazdem wykonali piosenkę i taniec indiański.

To była fascynująca podróż!

W dniu 8 czerwca 2014r. o godzinie 14:00 przy ulicy Tumskiej odbyła się uroczystość odsłonięcia pomnika patronki naszej szkoły Miry Zimińskiej – Sygietyńskiej. Imprezie towarzyszył występ aktorki Moniki Majewskiej oraz chór Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze”.

Więcej informacji na temat akcji znajduje się na stronie głównej pn. Akcja Na Rzecz Utworzenia „Pomnika – Ławeczki” Miry Zimińskiej – Sygietyńskiej. link

Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 12 im. Miry Zimińskiej – Sygietyńskiej SERDECZNIE DZIĘKUJE CAŁEJ SPOŁECZNOŚCI SZKOLNEJ za zaangażowanie, organizację imprez i uroczystości okolicznościowych podczas których organizowane były zbiórki publiczne.

Udział szkoły w akcji był znaczący i w dużej mierze przyczynił się do realizacji celu.

 

link do strony GazetyWyborczej

 

link do strony PortalPłock

 

W dniu 5 czerwca 2014r.  uczniowie kl. IIIa pod opieką p. Elżbiety Kwiecińskiej wzięli udzial we wspólnym czytaniu „Rzepki” Juliana Tuwima w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” i „ Czytać wypada, czyli książek parada” oraz w Baśniowym Korowodzie wokół Starego Rynku.

Nasi uczniowie przebrali się  za bohaterów ulubionych bajek oraz przygotowali okrzyk promujący akcję.

Zdjęcie naszych barwnie przebranych uczniów bierze udział w plebiscycie ogłoszonym  (wkrótce) przez Książnicę Płocką pt: „CzyTa Fotka?” . Zachęcamy do głosowania na SP12  na stronie internetowej Książnicy Płockiej i Tygodnika Płockiego.

 

Linki do stron Książnicy Płockiej:

http://www.bibl.plock.pl/

http://www.bibl.plock.pl/dzieci/2014/album/index.html

 

Link do strony Tygodnika Płockiego:

http://www.tp.com.pl/zdjecia/rekordowa-rzepka-na-starowce-wideo-zdjecia.html

 

W dniu 2 czerwca 2014 roku podczas apelu porządkowego odbyło się rozstrzygnięcie konkursu „Ambasador Grzeczności”. W miesiącu maju na puchar zasłużyli uczniowie dwóch klas: * klasy I b - wych. p.Iwona  Maławska

                                      * klasy III c  -   wych. p. Małgorzata Morawska-Zazga

                                             zdobywając  98 punktów i I miejsce.

Drugie miejsce zdobyli uczniowie klasy III a  - wych. p. Elżbieta Kwiecińska.

Trzecie miejsce – uczniowie klasy III b  - wych. p. Julita Rutecka.

Na wyróżnienie zasłużyli uczniowie klasy II b – wych. p. Grażyna Orłowska

i uczniowie klasy II c – wych. p. Mariola Jakóbczyk.

Pani dyrektor Agata Bogiel pogratulowała uczniom zwycięskich klas bardzo dobrych wyników. Natomiast wszystkie dzieci pochwaliła za właściwą postawę i doskonałe zrozumienie celu konkursu.

 

30-05-2014 Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka

Podróże kształcą!

Dnia 28 maja 2014 r. odbyła się wycieczka autokarowa wspaniałych pierwszaków z I a i I c. Uczniowie byli bardzo zainteresowani zajęciami i  zwiedzaniem zamku w Łęczycy. Grzecznie wysłuchali legendy o diabełku Borucie i jego psotach, obejrzeli najstarsze znaleziska Łęczycy oraz poznali dawne życie mieszkańców miasta. Pani przewodniczka w ciekawy i przystępny sposób przekazała dzieciom te historyczne informacje. Potem wędrowali schodami na wieżę, aby obejrzeć panoramę miasta.

Nieopodal zamku, na wygłodniałych turystów, czekał pyszny obiad. 

Następnie mali podróżnicy udali się do wioski indiańskiej, gdzie poznali zwyczaje i zabawy tajemniczych Indian. Przybrawszy uroczyste barwy, sprawdzali swoje umiejętności w różnorodnych indiańskich konkurencjach, zwiedzili muzeum, wspólnie tańczyli i śpiewali językiem Indian .

Aktywne zwiedzanie i wspaniała zabawa w „dawnym świecie”, to niezapomniane przeżycie dla wszystkich uczestników wycieczki.

W dniach 21-23 maja uczniowie klas 6a, 6c, 5a i 5b wyjechali na wycieczkę w Góry Świętokrzyskie. Pierwszego dnia dzieci zwiedzały ruiny zamku w Chęcinach, podziwiały Jaskinię Raj i Dąb Bartek.

 Drugiego dnia wspięły się na Łysą Górę, w Nowej Słupi zwiedziły Muzeum Starożytnego Hutnictwa Świętokrzyskiego, a w Świętej Katarzynie odwiedziły Zespół Klasztorny Bernardynek, Kapliczkę Żeromskiego i źródełko Św. Franciszka. Wieczorem odbyła się dyskoteka.

Ostatniego dnia pojechaliśmy do Jura Parku w Bałtowie. Tam przewodnik oprowadził nas ścieżką dydaktyczną, zobaczyliśmy Prehistoryczne Oceanarium. Dużych emocji dostarczył seans w kinie 5D oraz park rozrywki. W drodze powrotnej spotkała nas niespodzianka- podczas postoju na posiłek dzieci miały okazję zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia z członkami zespołu Hatbreakers, znanymi z programu X Factor.

Opiekę nad uczniami sprawowały panie Wanda Dąbrowska, Bożena Dzierżanowska, Sylwia Lubińska i Karolina Gołębiewska.

W dniu 24 maja 2014 roku w ramach PIKNIKU LITERACKIEGO z MARCINEM PAŁASZEM, organizowanego podczas DNI HISTORII PŁOCKA, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie literackim „Z baśnią w herbie”. Zaprezentowali bajkę muzyczną Jana Brzechwy pt.  „Jaś i  Małgosia”. Przedstawienie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem zarówno wśród dzieci jak i dorosłych. W pięknej scenerii, na Wzgórzu Tumskim, przy sprzyjającej tego dnia słonecznej pogodzie, nasi uczniowie godnie prezentowali swoją szkołę przed szerszą publicznością. Jurorzy w składzie: * Marcin Pałasz – pisarz, * Joanna Banasiak – dyrektor Książnicy Płockiej, *  Iwona Kosewska – metodyk ds. czytelnictwa w  Książnicy Płockiej – jednogłośnie przyznali naszym aktorom I miejsce. Jesteśmy dumni z odniesionego sukcesu.

       Zaangażowanie uczniów, ich talent, burza oklasków po przedstawieniu  i najwyższa nota jurorów – to niewątpliwie bodźce do dalszej pracy i wspaniałej zabawy.

        Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

12,13 i 14 maja klasa IIb i IIIc przebywała na Zielonej Szkole w Ramsowie na Mazurach. Dzieci zwiedziły zamek w Nidzicy, oglądały w olsztyńskim Planetarium seans „Ziemia, Księżyc, Śłońce”, brały udział w zajęciach naukowych, spacerowały od opieką przewodnika po Parku Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie. Dzieci na terenie ośrodka aktywnie korzystały ze wszystkich atrakcji : basenu, hali sportowej, pomieszczenia zabaw. Opiekę nad dziećmi w trakcie wycieczki sprawowali: p. Grażyna Orłowska, p. Małgorzata Morawska-Zazga, p. Anna Anulewicz-Wiercińska, p. Magda Drabik, p. Jerzy Stachowicz.

W sobotę 10 maja, odbył się w Płocku coroczny Piknik Europejski. Wzięła w nim udział także nasza szkoła. Zaprezentowaliśmy jeden z krajów Unii Europejskiej – Niemcy oraz miasto partnerskie Płocka - Darmstadt. Stoisko na Starym Rynku, poświęcone naszemu zachodniemu sąsiadowi, przygotowali Barbara Petrykowska – Bodal i Tomasz Bodal, a pomagali im uczniowie z klas: II a, VI b i VI a. Stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem uczestników Pikniku Europejskiego, a odwiedzający je otrzymywali ciekawie opracowane informacje o Niemczech i Darmstadt oraz folder reklamujący naszą szkołę. Dzieci otrzymywały małe chorągiewki w barwach Niemiec. Na stoisku prezentowane były niemieckie produkty regionalne, a ozdobą były jak co roku żywe kwiaty.

10 maja w ramach Pikniku Europejskiego nasza szkoła brała udział w Paradzie Europejskiej podczas której zaprezentowaliśmy zachodnich sąsiadów naszego kraju – Niemcy, z miastem partnerskim Darmstadt. Uczniom SP 12, państwo to kojarzy się ze znanymi na całym świecie markami samochodów: Opel, Mercedes, Volkswagen, BMV, Audi. Dlatego też najważniejszym elementem dekoracyjnym parady była makieta samochodu, która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem ze strony  oglądających. Parada wyruszyła z Placu Teatralnego. Przemarsz odbył się ulicą Nowy Rynek, a następnie Tumską, gdzie przed kinem „Przedwiośnie” zaprezentowaliśmy  przygotowany materiał dotyczący Niemiec. Dalej przemieściliśmy się na ulicę Grodzką i dotarliśmy na Stary Rynek, gdzie nastąpiło oficjalne otwarcie XVI Pikniku Europejskiego. Na scenie zaprezentowały się cheerleaderki. Układ taneczny przygotowała p. Elżbieta Kwiecińska.

W niedzielne przedpołudnie 11 maja przedstawiciele miast partnerskich Płocka obecni na tegorocznym Pikniku Europejskim wraz z uczniami płockich szkół, posadzili drzewa w Pasażu Roguckiego. Oczywiście nie zabrakło także delegacji z naszej szkoły, w skład której weszli: pani dyrektor Agata Bogiel, pani wicedyrektor Beata Mokrska oraz  Anna Dębska, Inga Cichońska, Oskar Krajewski i Gabriel Gołaszewski z kl. VI b.

Konkurs „Ambasador Grzeczności” w naszej szkole trwa.

A oto, co napisał w swoim sprawozdaniu z apelu uczeń klasy III a – Bartosz Budyta:

„W dniu 5 maja 2014 r. o godz. 11.00 na holu w SP nr 12 w Płocku odbył się apel. Były ogłoszone wyniki konkursu za miesiąc kwiecień „Ambasador Grzeczności”, w którym wzięli udział uczniowie klas I-III oraz ich wychowawcy. Na wyniki czekaliśmy w napięciu. Przemowę wygłosiła pani  dyrektor Agata Bogiel. Pierwsze miejsce zajęła klasa II b, która zdobyła max. liczbę 100 punktów.

Na zakończenie pani dyrektor powiedziała o grzecznym zachowaniu i ogłosiła wszystkim uczestnikom apelu o zakupie nowych zabawek – piłek, skakanek, którymi będziemy mogli bawić się podczas przerw na boisku szkolnym. Mnie osobiście podobał się ten apel, ponieważ była bardzo miła atmosfera. Myślę, że konkurs był dobrym pomysłem, bo nakłonił nas do lepszego zachowania”.

                             Gratulujemy zwycięskiej klasie i jej wychowawcy – p. Grażynie Orłowskiej.

Dnia 5 maja 2014 r. Biblioteka Pedagogiczna w Płocku oraz Książnica Płocka im. Wł. Broniewskiego zorganizowały VI edycję Konkursu Pięknego Czytania. Ideą konkursu jest popularyzacja literatury polskiej i kształtowanie umiejętności pięknego czytania. Naszą szkołę reprezentowała czwórka bardzo dobrze czytających uczniów: Kacper Kosowski z kl. I a, Emilia Wysocka z kl. III b, Maria Wołodźko z kl. V b i Adrianna Machała z kl. VI b. Uczestnicy konkursu losowali teksty, które mieli do przeczytania w czasie dwóch minut. Jury oceniało: dykcję, intonację oraz interpretację tekstu. W każdej kategorii wiekowej przyznana została jedna nagroda główna. Wszyscy uczestnicy konkursu zostali uhonorowani dyplomami pamiątkowymi. Nasi uczniowie pięknie reprezentowali szkołę.

W dniu 2 maja 2014 r. nastąpiło uroczyste rozstrzygnięcie międzyszkolnego konkursu wiedzy o polskim parlamentaryzmie. Drużyna z naszej szkoły – Inga Cichońska i Anna Dębska  zdobyła III nagrodę. Uczennice odebrały z rąk Pani Elżbiety Gapińskiej Posłanki na Sejm RP i Pana Andrzeja Nowakowskiego Prezydenta Miasta Płocka pamiątkowe dyplomy, nagrody książkowe i rzeczowe. Dziewczętom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Po zakończeniu oficjalnych uroczystości na Starym Rynku rozpoczęły się animacje kulturalno – sportowe przygotowane przez płockie szkoły podstawowe nr 3, 11, 12 i 17.

Apel.

Konstytucja 3 Maja.

Dnia 28 kwietnia 2014 r. odbył się międzyszkolny konkurs wiedzy o polskim parlamentaryzmie ph. „Bez praw nie może być prawdziwej wolności”.

Konkurs został zorganizowany pod patronatem Pani Elżbiety Gapińskiej Poseł na Sejm RP       i Pana Andrzeja Nowakowskiego Prezydenta Miasta Płocka.

Konkurs adresowany był do uczniów klas IV – VI szkół podstawowych. Celem konkursu była popularyzacja wiedzy o polskim parlamentaryzmie, o roli i znaczeniu Sejmu i Senatu. Ponadto podniesienie świadomości obywatelskiej wśród młodego pokolenia oraz przybliżenie mechanizmów funkcjonowania państwa.

Organizatorem konkursu był Młodzieżowy Dom Kultury w Płocku. Naszą szkołę reprezentował dwuosobowy zespół, składający się z uczennic, z klasy VI b: Ingi Cichońskiej i Anny Dębskiej.       W pierwszym etapie dziewczęta rozwiązywały test składający się z 20 pytań zamkniętych z trzema propozycjami odpowiedzi. Uczennice zdobyły 18 punktów, które dały im możliwość przejścia do drugiego etapu. W drugim etapie dziewczęta losowały pytania z zestawu i odpowiadały na nie ustnie.

Rozstrzygnięcie konkursu i uroczyste wręczenie nagród zostało zaplanowane na Dzień Flagi RP 2 maja 2014 r. o godz. 16.00 przed Ratuszem.

Uczennice do konkursu przygotowała p. Magdalena Drabik.

W dniu 26 kwietnia br. odbyły się Eliminacje Rejonowe XXXVI Konkursu Recytatorskiego „PIĘKNIE BYĆ CZŁOWIEKIEM”, którego organizatorem był Młodzieżowy Dom Kultury w Płocku. W wyniku eliminacji szkolnych, przeprowadzonych przez nauczycieli: p. Magdalenę Drabik, p. Iwonę Maławską, p. Julitę Rutecką -  wyłoniono  spośród  30 osobowej, chętnej grupy uczniów z klas I-VI, siedmioosobową reprezentację z naszej szkoły:

kl. I b -  Aleksandra Dobrzeniak - wychowawca p. Iwona Maławska

kl. II b – Julia Szalkowska – wychowawca p. Grażyna Orłowska

kl. III a – Gabriela Bąbała i Wiktoria Jabłońska – wychowawca – p. Elżbieta Kwiecińska

kl. III b – Emilia Wysocka – wychowawca p. Julita Rutecka

kl. III c -  Oliwia Kraszewska - wychowawca p. Małgorzata Morawska-Zazga

kl. VI b – Aleksandra Kruszewska – wychowawca p. Edyta Szymczak.

Ogłoszenie wyników nastąpiło w dniu 30 kwietnia 2014r. Uczennice: Wiktoria JABŁOŃSKA oraz Aleksandra DOBRZENIAK zdobyły wyróżnienia. Jesteśmy dumni z naszych uczennic. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Malowane pisanek przed Ratuszem.

Dnia  16.04.2014 r. odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego na „Najpiękniejszą kartę świąteczną”. Organizowanego przez świetlicę szkolną.

Prace zostały rozstrzygnięte w trzech kategoriach wiekowych:

KLASY I

1 miejsce - Kuba Ważeński  - klasa Ia

2 miejsce – Julia Bury – klasa Ic

3 miejsce – Julia Załęgowska – klasa Ic

Wyróżnienia: Inga Rosiak – kl Ic, Krystian Atlak – kl Ia

KLASY II-III

1 miejsce - Dorota Maciejewska – klasa IIIc

2 miejsce -  Maja Mazuś – klasa IIIc; Maja Ogińska – klasa IIb

3 miejsce – Alicja Leiblich – klasa IIb; Agnieszka Mikołajczewska – klasa IIb

Wyróżnienie: Alicja Sułek – klasa IIId

 KLASY IV-VI

1 miejsce – Julia Dylewska – klasa Va; Aleksandra Kruszewska – klasa VIb

2 miejsce – Roksana Radaszkiewicz – klasa IVa

3 miejsce – Barbara Kowalkowska – klasa VIa

Wyróżnienie – Klaudia Czwartos – klasa IVa; Eliza Ogińska – klasa VIb

Dnia 7 kwietnia 2014 roku odbyła się XII edycja Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 21 w Płocku. Patronat honorowy objął Teatr Dramatyczny w Płocku.

Naszą szkołę reprezentowały trzy uczennice z klas trzecich. Uczestnicy konkursu recytowali jeden dłuższy utwór poetycki o tematyce dziecięcej.

Konkurs przebiegał w bardzo miłej atmosferze. Przewodniczącym Jury był aktor Teatru Dramatycznego w Płocku – Piotr Bała.

Uczennice naszej szkoły zaprezentowały się rewelacyjnie. Wszyscy jesteśmy z nich bardzo dumni.

Komisja konkursowa postanowiła przyznać ex aequo dwa pierwsze miejsca:

Oliwia Kraszewska i Gabriela Bąbała zajęły I miejsca, natomiast Wiktoria Jabłońska zajęła II miejsce.

Zwyciężczyniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych, tak wspaniałych sukcesów!

Uczennice do konkursu przygotowała p. Magdalena Drabik.

W dniu 4 kwietnia 2014 r. odbył się Międzyszkolny Konkursie Piosenki Jerzego Wasowskiego i Jeremiego Przybory. W konkursie wzięło udział 25 podmiotów wykonawczych podzielonych na trzy kategorie. Zarówno szkoły podstawowe, gimnazja jak i licea obfitowały w solistów, duety oraz zespoły muzyczne prezentujące niesłychanie wysoki poziom artystyczny. Zgodnie z regulaminem konkursu opiekunowie musieli akompaniować swoim podopiecznym na żywo. Pomimo bardzo trudnej tematyki zmagań konkursowych młodzi artyści wraz z nauczycielami stanęli na wysokości zadania przez co przysporzyli dużo trudu jurorom. Werdykt jury...     czytaj więcej

 

W dniu 3.04.2014r. w naszej szkole gościła ZUMBA.

Zumba to taniec zainspirowany połączeniem elementów tańców latynoamerykańskich oraz elementów fitness. Został on opracowany przez tancerza i choreografa Alberto "Beto" Pereza w Kolumbii w latach 90. XX wieku

Uczniowie klas II – VI mieli możliwość wzięcia udziału w zajęciach prowadzonych przez absolwenta naszej szkoły, a jednocześnie instruktora zumby Łukasza Świtalskiego.

Uczniowie naszej szkoły chętnie włączyli się w ćwiczenia, które w połączeniu z rytmiczną muzyką sprawiły, że wszyscy zaczęli się wspaniale ruszać, a przy tym odczuwali niesamowitą radość z tańca.

              Drugi miesiąc konkursu „ Ambasador Grzeczności” – był to długi miesiąc. Uczniowie przestrzegają zasad: starają się nie biegać – spacerują. Nie krzyczą głośno – rozmawiają w grupach, śpiewają. Są radośni, uśmiechnięci.

              Rozstrzygnięcie  konkursu za miesiąc marzec  nastąpiło podczas apelu porządkowego w obecności dyrekcji szkoły. Po odczytaniu protokołu przez p. dyrektor  - Beatę Mokrską. 

-  PUCHAR AMBASADORA GRZECZNOŚCI zdobyła  klasa III a – wychowawca -  p. Elżbieta Kwiecińska

Drugie miejsce  - klasa II b – wychowawca – p. Grażyna Orłowska.

Trzecie miejsce – klasa  I a – wychowawca – p. Iwona Maławska.

                Serdecznie gratulujemy i życzymy wszystkim uczniom sukcesu w miesiącu kwietniu.

Rozśpiewana wiosna!  27 marca nasi uczniowie wzięli udział w konkursie piosenki angielskiej „ Let's sing” zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 18 w Płocku.

Klasy trzecie reprezentowała Gabriela Bąbała z III a, przygotowana przez panią Marzenę Smulską. Reprezentantem klas drugich był Jakub Paweł Kalinowski z klasy II b, przygotowany przez panią Sylwię Lubińską. Pierwsze miejsce w kategorii klas pierwszych zajęła nasza uczennica Aleksandra Dobrzeniak z klasy I a, przygotowana przez panią Karolinę Gołębiewską. Serdecznie gratulujemy!!

 

W dniu 24 marca 2014 r. w Bibliotece dla Dzieci im. W. Chotomskiej w Płocku odbyła się V edycja międzyszkolnego konkursu pt. „Chotomek wyłania Mistrza Rymowania” , z udziałem autorki p. Agnieszki Frączek. Zadaniem uczniów w tym konkursie była prezentacja dwóch wierszy, w tym jednego własnego autorstwa.  Z dumą informujemy , iż uczennice naszej szkoły:

  • Wiktoria Jabłońska – kl. IIIa - zdobyła tytuł „Mistrza Rymowania”
  • Gabriela Bąbała – kl. IIIa – wyróżnienie
  • Oliwia Kraszewska – kl. IIIc – dyplom za udział w konkursie

Uczennice kl. IIIa – to wychowanki p. Elżbiety Kwiecińskiej, zaś uczennica kl. IIIc – p. Małgorzaty Morawskiej – Zazga. Do konkursu przygotowywała p. Magdalena Drabik – nauczyciel bibliotekarz.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dziewczętom dalszych sukcesów.

Dnia 21 marca klasa II a wraz z wychowawcą Barbarą Petrykowską – Bodal przywitała wiosnę. Każde dziecko, jak i wychowawczyni miało zielone elementy w swoim stroju. Uczniowie klasy II a świetnie się bawili. Śpiewali piosenki o wiośnie, rozwiązywali zagadki przyrodnicze i tematyczne. Rywalizowali przy tym ze sobą w prawdziwie wiosennym stylu. Na koniec zabawy wszyscy uczniowie dostali od wychowawczyni słodki poczęstunek.

21 marca uczniowie klas IV-VI wzięli udział w imprezie szkolnej „Wiosenne przebudzenie”, zorganizowanej przez opiekunów Samorządu Szkolnego. Trzyosobowe drużyny klasowe rywalizowały ze sobą w licznych konkursach i konkurencjach sportowych. Podczas zmagań międzyklasowych dokonano wyboru najpiękniejszej pani wiosny, najciekawszej Marzanny ekologicznej oraz najbardziej radosnego okrzyku wiosennego. Młodzież mogła sprawdzić swoją wiedzę o zjawiskach przyrodniczych w konkursie „Wiosenne łamigłówki” oraz pochwalić się talentami plastycznymi w konkursie „Wiosenne pejzaże”. W konkurencji „Wiosenny maraton uśmiechu” uczniowie zaskoczyli publiczność dowcipem, pomysłowością oraz wiosenną świeżością. Zmaganiom klasowym uważnie przyglądało się jury, na czele którego stanęła Pani Magdalena Drabik. W ocenianiu drużyn i wyborze „Zielonych Klas” pomagali jej przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego. O dobry nastrój i wrażenia estetyczne J wszystkich uczestników zabawy zadbał chór szkolny, który zaśpiewał piosenki z wiosennego repertuaru. Impreza „Wiosenne przebudzenie” dostarczyła występującym uczniom i  dopingującej ich publiczności niesamowitych emocji.

Dnia 19 marca 2014 roku odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny uczniów klas drugich, który przygotowała pani Barbara Petrykowska – Bodal. Konkurs był podzielony na dwa etapy, w których dzieci miały do uzupełnienia tekst z lukami. Każdy z nich zawierał wiele trudności ortograficznych. Już podczas I etapu został wyłoniony Mistrz Ortografii, którym został Szymon Machała z klasy 2b.  Wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy za udział. 

Dnia 14 marca 2014r.naszą szkołę odwiedziła bardzo liczna grupa przedszkolaków. Były to dzieci z płockich przedszkoli nr 9, 12, 20 i 33. Nasi mali goście zostali zaproszeni na bajkę muzyczną pt. „Jaś i Małgosia” w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Następnie przedszkolaki wzięły udział w zabawach integracyjnych, które odbyły się w pracowniach lekcyjnych klas młodszych. Dzieci miały także możliwość zwiedzenia naszej szkoły. Na zakończenie pobytu w szkole przygotowany został słodki poczęstunek. Radosne i zadowolone przedszkolaki opuściły szkołę i wróciły do swoich przedszkoli.

Drzwi szeroko otwieramy

i serdecznie zapraszamy!

Dzieci oraz ich rodziny

przyjdźcie do nas

w odwiedziny!

Dnia 11 marca 2014 roku o godz. 17:00 w naszej szkole miało miejsce niecodzienne wydarzenie – dzień otwarty dla dzieci 6 i 7 – letnich oraz ich rodziców. Program uroczystości zakładał: część artystyczną w wykonaniu uczniów naszej szkoły, zwiedzanie szkoły wraz z rodzicami, rozmowy z nauczycielami i dyrekcją oraz informacje na temat naboru do klas pierwszych.

Dzień otwarty rozpoczął się na sali gimnastycznej. Pani Dyrektor Agata Bogiel serdecznie powitała wszystkich gości i opowiedziała o szkole. Po zaprezentowaniu prezentacji multimedialnej Pani Dyrektor zaprosiła do obejrzenia części artystycznej. Niewątpliwą atrakcją wieczoru była bajka muzyczna „Jaś i Małgosia”. Obsadę przedstawienia tworzyli następujący uczniowie i nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej: Narrator – p. Elżbieta Kwiecińska, Jaś – Wiktoria Jabłońska z kl. III a, Małgosia – Gabriela Bąbała z kl. III a, Czarownica – Julia Krasuska z kl. IV b, Wilk – Maciej Żuk z kl. III a, Matka – Adriana Kurnik z kl. VI a, Drwal – Adam Leśniewski z kl. VI c. Muzyka – p. Tomasz Sarniak, Scenografia – p. Anna Anulewicz-Wiercińska, p. Zbigniew Piątkiewicz, Reżyseria – p. Elżbieta Kwiecińska.

Kolejną atrakcją był występ dwóch grup cheerleaderek. Dziewczęta zaprezentowały się w nowoczesnym układzie tanecznym. Grupy taneczne przygotowała p. Elżbieta Kwiecińska. Naszym gościom, tym małym i dużym bardzo podobała się część artystyczna. Wyrazili to gromkimi brawami i okrzykami radości.

W dalszej kolejności dzieci wraz z rodzicami odwiedzali pracownie lekcyjne, małą salkę gimnastyczną, świetlicę, bibliotekę i stołówkę. Rodzice i ich pociechy mieli możliwość porozmawiania z nauczycielami. Dzieci wykonywały prace plastyczne oraz bawiły się z nauczycielami przy użyciu tablic interaktywnych.

Nasi goście w znakomitych humorach i pod dużym wrażeniem opuścili szkołę.

 7 marca uczennice klasy VI b wzięły udział w konkursie języka angielskiego w Niepublicznym Gimnazjum Katolickim w Sikorzu. Test składał się  z części gramatycznej, krótkiej formy pisemnej oraz zadania na słuchanie. Jesteśmy bardzo dumni z wyników:

Motyka Nikola- 3 miejsce

Machała Adrianna- 4 miejsce

Rashid Aleksandra- 5 miejsce

Duch Julia- 7 miejsce

Nikola odebrała nagrodę podczas Dni Otwartych w Gimnazjum. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! Uczennice przygotowała pani Karolina Gołębiewska

 

Z myślą o bezpieczeństwie uczniów w naszej szkole w miesiącu styczniu 2014r.  Samorząd Uczniowski klas I – III opracował i  ogłosił  zasady  Konkursu o Puchar Przechodni pt. „ AMBASADOR GRZECZNOŚCI”.

Wykonano plakaty i informacje dotyczące szkodliwości hałasu na nasze zdrowie, które rozwieszone są na dolnym holu edukacji wczesnoszkolnej.

Wychowawcy klas przeprowadzili z dziećmi pogadanki na w/w temat oraz przekazali swoim uczniom zasady konkursu.

Uczniowie klas I-III w sposób poważny, z zaangażowaniem przystąpili do konkursu.

W miesiącu lutym zwycięską klasą okazali się uczniowie kl.III b, zdobywając 97 punktów za wzorowe zachowanie podczas przerw lekcyjnych. Uroczyste wręczenie pucharu nastąpiło podczas apelu „ Ferie z serduszkiem”.

Dyrekcja i Samorząd Uczniowski gratulują uczniom i wychowawcy - pani Julicie Ruteckiej.

13 lutego klasy I a, I b, I c, II b, II c, III b, III c, III d wybrały się na interaktywne warsztaty „Magia obrazu” organizowane przez Teatr Show. Do kina „Przedwiośnie” przyjechało studio telewizyjne, specjalnie po to by wprowadzić uczniów w świat animacji i ożywiania kreskowych bohaterów. Zajęcia rozpoczęły się bardzo magicznie. Dzieci wraz z czarodziejem sprawiły, że głowy i ręce ich kolegów i koleżanek znikały z ekranu wraz z wypowiadaniem magicznych słów „Green screen”. Następnie wybrani uczniowie mogli zagrać swoje pierwsze role filmowe. Mali aktorzy wcielili się w role  kowbojów uciekających przed pomidorami, czarodziejek odczarowujących sklep z „żabawkami” i  gości smoka wawelskiego. Dzieci zobaczyły sprzęt i elementarny skład ekipy filmowej. Poznały także historię rysunku i  sposoby i techniki animacji postaci na podstawie filmu „Kajko i Kokosz”. Chętni uczniowie  podłożyli głos pod rysunkową bohaterkę – krówkę, śpiewając piosenki i  recytując wierszyki.  Na koniec dzieci  otrzymały praktyczne porady do samodzielnego tworzenia animacji i obejrzały zmontowany film animowany, w którym udział brali ich koledzy i koleżanki. Efekt był piorunujący. Już wkrótce otrzymamy płytę z nagraniem. Czekamy z niecierpliwością.  Dzieci z warsztatów wyszły bogatsze o wiedzę na temat tworzenia filmów  i niesamowite doświadczenie.

 

W dniu 14 lutego 2014  odbył się apel dla klas starszych podsumowujący I semestr nauki połączony z zabawą walentynkową "Randka w ciemno".

W dniu 14 lutego 2014  odbył się apel dla klas młodszych "Ferie z serduszkiem".

12 lutego 2014 naszą szkołę odwiedziły przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola nr 9 w Płocku.

Tego dnia dzieci miały okazję poczuć się jak prawdziwi uczniowie. Wraz z klasą II b uczestniczyły w zajęciach wychowania fizycznego, prowadzonych pod kierunkiem p. Agnieszki Świtalskiej, p. Małgorzaty Dolnej oraz p. Grażyny Orłowskiej.  Po rozgrzewce wszyscy uczniowie i ci duzi i ci mali, w rytm opowieści „Z wizytą na wsi” improwizowali ruchem zabawy kotka, psa, kurki oraz czynności ludzi mieszkających na wsi. Wszystko to w ramach nauki poprzez zabawę. Lekcja zakończyła się zabawami relaksacyjnymi i wyciszającymi. Po zakończonych zajęciach uczniowie klasy II b i III c wraz z wychowawczyniami zaprosili młodszych kolegów i koleżanki do swoich sal lekcyjnych. Dzieci miały okazję nie tylko bliżej się poznać i porozmawiać o szkolnych sprawach, ale także zobaczyć „lekcję na żywo” oraz samemu wziąć w niej udział. Dużo emocji w małych uczniach wzbudziła lekcja z wykorzystaniem tablicy interaktywnej. Przedszkolaki pokazały, że świetnie sobie radzą i mają ogromny potencjał. W końcu już niedługo też zasilą szkolne szeregi. Dzieci żegnały szkołę z entuzjazmem, uśmiechem na ustach i niezapomnianym doświadczeniem.

6 lutego w naszej szkole odbyły się zabawy choinkowe dla klas 0 – III i IV – VI. Na sali gimnastycznej przy dźwiękach ulubionej przez dzieci muzyki bawiły się m.in. księżniczki, królowie, pszczółki, biedronki, piraci i wiele innych dzieci w przebraniach bohaterów bajek i nie tylko. W trakcie zabawy nie zabrakło konkursów m.in. „Żonglerka piłeczkami” i  „Jaka to melodia”. Panie wychowawczynie, na czele z panią dyrektor – Agatą Bogiel wirowały z dziećmi na parkiecie w rytmie przeplatających się melodii. Tańce zakończone zostały konkursem na króla i królową balu. Na koniec zabawy odbył się drużynowy konkurs „Malowanie konturów postaci”. Każda drużyna z klasy I, II i III miała za zadanie odrysować członka drużyny i jak najszybciej pokolorować postać. Dzieci spisały się na medal. Nagrody w konkursach oraz słodki poczęstunek dla wszystkich dzieci ufundowane przez Stowarzyszenie „Szkoła pod brzozami” oraz przez pana Łukasza Dąbrowskiego zostały z uśmiechem na twarzy przyjęte przez dzieci. Scenariusz i prowadzenie balu – p. Elżbieta Kwiecińska; oprawa muzyczna - p. Tomasz Sarniak, dekoracja sali  - p. Anna Anulewicz – Wiercińska; obsługa techniczna – p. Zbigniew Piątkiewicz. Klasy IV – VI tradycyjnie bawiły się w rytmie dyskotekowych przebojów. Zabawa była przednia a uczniowie zadowoleni.

W dniu 12 stycznia 2014 r.  nasi uczniowie wsparli Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

W tym dniu chór szkolny pod kierunkiem Pana Tomasza Sarniaka śpiewał Kolędy i Pastorałki. Imprezy z udziałem młodzieży szkolnej odbył się na terenie

Miejskiego Ogrodu Zoologicznego w Płocku.

Dnia 20 grudnia 2013r. odbyły się Jasełka pt. „Mały Książę”.

W tym pięknym przedstawieniu brali udział uczniowie naszej szkoły z następujących klas: II b, III a, IV a, V a, VI b oraz chór szkolny.  Do jasełek uczniów przygotowali – katechetka p. Elżbieta Wielkopolska, nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej p. Grażyna Orłowska oraz nauczyciel muzyki p. Tomasz Sarniak. Na uroczystość przybyli zaproszeni emerytowani nauczyciele oraz goście i przyjaciele naszej szkoły.

Na zakończenie Pani Dyrektor Agata Bogiel złożyła bożonarodzeniowe życzenia wszystkim zebranym i całej społeczności szkolnej.

Dnia 19 grudnia w naszej szkole odbył się coroczny Kiermasz Bożonarodzeniowy.  Uczniowie sprzedawali własnoręcznie przygotowane ozdoby , pyszne wypieki oraz karty świąteczne.  W tym roku dołączyły do nas dzieci z klas młodszych, które również chciały spróbować swoich sił w handlu. Wszyscy uczniowie wspaniale się przygotowali, było dużo zabawy, wszyscy byli zadowoleni - sprzedający z zarobku, kupujący z wspaniałych zakupów.  Kiermasz zorganizowały panie Marta Bieniek, Karolina Gołębiewska i Marzena Smulska.

Uczniowie  z klas II a i IV a uczestniczyli w akcji charytatywnej organizowanej przez Teatr Dramatyczny w Płocku.  Dzieci wraz ze swoimi wychowawcami Barbarą Petrykowską – Bodal i Tomaszem Bodalem zbierały zabawki i materiały edukacyjne przeznaczone dla małych pacjentów płockich szpitali. Upominki przekazano chorym dzieciom 6 grudnia, czyli w Mikołajki.

W dniu 6 grudnia w klasie II a odbyły się Mikołajki. Dzieci otrzymały prezenty, które rozdawał Mikołaj z pomocą wychowawczyni Barbary Petrykowskiej - Bodal. Najpierw była wielka radość z otrzymanych upominków, a potem wspólna zabawa. Na koniec dzieci otrzymały poczęstunek, słodycze i napoje przygotowane przez rodziców.

Nieco wcześniej 29 listopada odbyła się w klasie równie udana impreza andrzejkowa.

W klasie IV a, której wychowawcą jest Tomasz Bodal, odbyły się w ostatnim czasie dwie imprezy klasowe Andrzejki i Mikołajki. Podczas pierwszej z nich uczniowie bawili się przy tradycyjnych wróżbach, a podczas drugiej otrzymali upominki od Mikołaja. Obie imprezy były bardzo udane i dały uczniom dużo dobrej zabawy.

Dnia 5 grudnia 2013r. klasy I b, I c i II c uczestniczyły w wycieczce szkolnej do Łodzi i Kołacinka.

W przeddzień Mikołajek uczniowie mieli moc niesamowitych wrażeń i pozytywnych przeżyć.

Na początku odwiedzili Eksperymentarium, gdzie wykonywali fizyczne doświadczenia na interaktywnych stanowiskach. Następnie  brali udział w zabawach, w Kinder Planecie. Ostatnim, bardzo wyczekiwanym punktem programu była wizyta u Świętego Mikołaja. Dzieci spacerowały po krainie dziecięcych marzeń i snów. Były gośćmi w domach Świętego Mikołaja i Dziadka Mroza. Spotkali się z królewną Śnieżką i krasnoludkami, Jasiem i Małgosią oraz niegroźną Babą Jagą. Zobaczyły piękną Szopkę Bożonarodzeniową, przy której zrobiono pamiątkowe zdjęcia. W dalszej kolejności uczniowie wzięli udział w zajęciach artystycznych połączonych z projekcją bajek o tematyce świątecznej. Naturalnie nie mogło zabraknąć prezentów od Świętego Mikołaja. W doskonałych humorach uczestnicy wycieczki wrócili do Płocka.

Wycieczkę zorganizowała p. Małgorzata Miaśkiewicz, opiekę nad uczniami sprawowały: p. Małgorzata Skierkowska, p. Mariola Jakóbczyk, p. Magdalena Drabik, p. Magda Tyburska.

                Dnia 29 listopada 2013 roku w świetlicy szkolnej odbyły się andrzejki dla klas I-III oraz grupy przedszkolnej.

                Uczennice klasy VI b przebrały się za wróżki i prowadziły różnego rodzaju zabawy  andrzejkowe. Na zakończenie dzieci bawiły się przy muzyce, uczestnicząc przy tym w rozmaitych konkursach.

                Organizatorami zabaw andrzejkowych były: Magda Tyburska, Joanna Kicińska-Majewska, Katarzyna Leiblich.

28 listopada 2013r. o godz. 17.00 w Bibliotece dla Dzieci odbyła się promocja książki zatytułowanej „Rany Julek! O tym, jak Julian Tuwim został poetą”. Niewątpliwą atrakcją wieczoru było spotkanie autorskie z p. Agnieszką Frączek, autorką promowanej książki. Pani Agnieszka bardzo ciekawie opowiedziała ciekawostki z dzieciństwa małego Julka Tuwima oraz bardzo interesująco zaprezentowała fragmenty swojej książki.

Podczas spotkania odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów uczestnikom I Międzyszkolnego Turnieju o Puchar Sówki Poliglotki „Mądra Sówka i jej słówka”. Reprezentanci kl. IV b – Weronika Kruk i Radosław Leiblich odebrali z rąk p. Frączek dyplom za udział.

Popołudniowej imprezie towarzyszył kiermasz książek. Po spotkaniu, autorka dokonała imiennych wpisów z dedykacją i podpisała zakupione przez dzieci i dorosłych książki.

W spotkaniu uczestniczyła 11 - osobowa grupa uczniów z naszej szkoły wraz z p. Magdaleną Drabik i p. Katarzyną Leiblich.

18 listopada 2013 roku uczniowie klasy IIIc wystawili przedstawienie pt. „Zamieniam słodycze na owoce i warzywa”. Wiersze, piosenki i inscenizacje pozwoliły wszystkim zgromadzonym na sali dzieciom zrozumień, w jaki sposób musimy dbać o swoje zdrowie. Apel został przygotowany przez uczniów klasy IIIc pod kierunkiem p. M. Morawskiej-Zazga. Gośćmi przedstawienia były dzieci z Przedszkola nr 9  w Płocku.

W projekcie Teleturniej "1 z 12”  brały udział wszystkie dzieci edukacji wczesnoszkolnej naszej szkoły. Spośród 200 uczniów wyłonionych zostało drogą testów po 12 uczniów na każdym poziomie. Następnie uczniowie ci systematycznie uczęszczali na zajęcia pozalekcyjne, gdzie w cyklu 60 godzin poszerzały swoją wiedzę z zakresu różnych dziedzin. Po zakończeniu procesu dydaktycznego przeprowadzono kolejny etap teleturnieju – półfinał. Najlepsza trójka wśród 12 zakwalifikowała się do finału.

Uroczysty finał odbył się 15 listopada 2013r. w sali gimnastycznej naszej szkoły. Publicznością, która dopingowała finalistów byli uczniowie klas młodszych i czwartych.

Do ścisłego finału zakwalifikowali się następujący uczniowie:

z klas drugich – Maja Bieńkowska z kl. II b, Szymon Machała z kl. II b, Weronika Kwiatkowska z kl. II c

z klas trzecich – Bartosz Misiak z kl. III b, Amelia Duch z kl. III c, Paweł Szymczak z kl. III c

z klas czwartych – Wiktoria Rietz z kl. IV a, Michał Ruszczak z kl. IV b i Maria Ciszewska z kl. IV a

Na poziomie klas drugich wygrał Szymon Machała z kl. II b.

Na poziomie klas trzecich wygrała Amelia Duch z kl. III c

Na poziomie klas czwartych wygrała Maria Ciszewska z kl. IV a.

Cały projekt zakończył się wycieczką do Warszawy, do Telewizji Polskiej.

Uczniów do teleturnieju przygotowywały nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej: p.  Grażyna Orłowska (edukacja przyrodnicza), p. Małgorzata Morawska-Zazga (edukacja polonistyczna), p. Halina Michalak (edukacja matematyczna).

Teleturniej „1 z 12” w Szkole Podstawowej Nr 12 w Płocku w całości sfinansowany jest  ze środków otrzymanych od Gminy Miasto Płock,  w ramach realizacji  przez Stowarzyszenie   „Szkoła pod Brzozami” zadnia publicznego  z obszaru nauki, edukacji, oświaty i wychowania pn. „Tworzenie systemu wspomagania dzieci i młodzieży szczególnie uzdolnionych oraz podwyższenie jakości pracy placówek oświatowych”.

W dniu 13 listopada 2013r.  klasa III a wraz z wychowawcą – p. Elżbietą Kwiecińską zwiedzała Muzeum Mazowieckie w Płocku.

                Uczniowie podziwiali piękne wnętrza mieszczańskie z przełomu XIX i XX wieku, sale rzemiosła artystycznego, galerię malarstwa i rzeźby. Przewodnik wycieczki w sposób bardzo interesujący opowiadał o życiu ludzi w dawnych czasach, zwracając szczególną uwagę na wyposażenie salonów, pokoju dziecinnego, biblioteki, sypialni oraz mebli i przedmiotów w nich się znajdujących.

                Dzieci bardzo ładnie odpowiadały na zadawane pytania podczas podsumowania lekcji muzealnej. Z wycieczki wróciły bardzo zadowolone.

 

Z okazji Święta Niepodległości Polski uczniowie naszej szkoły obejrzeli 8 listopada apel, który przybliżył  im wydarzenia związane z walką Polaków o wolność. Apel przygotowali: Barbara Petrykowska – Bodal, Agnieszka Petrykowska – Chmielewska, Tomasz Bodal i Tomasz Sarniak. Wystąpili uczniowie z klas: IIa, IVa i Vb oraz chór szkolny. Wiersze i piosenki o charakterze patriotycznym oraz teksty dotyczące wydarzeń historycznych zostały wysłuchane przez uczniów z wielkim zainteresowaniem, a wykonawcy kilka razy zostali nagrodzeni brawami.

30 października uczniowie klasy 5a, 5c i 6c zorganizowali spotkanie Halloweenowe. Opiekę nad uczniami sprawowały panie Sylwia Lubińska, pani Marta Bieniek, pani Marzena Smulska i pani Karolina Gołębiewska. Dzieci zaprezentowały fantazyjne przebrania, brały udział w wielu konkursach, przygotowały słodki poczęstunek oraz bawiły się na mini dyskotece. Po podliczeniu oddanych głosów królową balu została Natalia  Walczewska z klasy 5c a królem balu Olaf Szulczewski z klasy 6c. to była naprawdę udana zabawa!!

W dniu 24 października dzieci z zerówki uczestniczyły w zajęciach warsztatowych w Pizzerii Dominium. Poznały historię pizzy oraz proces jej wytwarzania. Samodzielnie komponowały składniki, a na zakończenie degustowały swoje wypieki. Dzieci z zadowolonymi minami po zakończonych zajęciach otrzymały małego pizzeria i upominki od pizzerii.

Dnia 17-X-2013r. uczniowie klasy 3c i 3 d pojechali na wycieczkę do Brudzeńskiego Parku Narodowego. Dzieci zapoznały się urządzeniami znajdującymi się w Stacji Meteorologicznej w Murzynowie. Następnie odbyły spacer po Cierszewie. Później dzieci przeszły ścieżkami dydaktycznymi w lesie w Sikorzu, zapoznając się z budowa lasu, roślinnością i zwierzętami występującymi na tym terenie oraz podziwiając Skrwę. Spacer zakończył się pieczeniem kiełbasek przy ognisku. Po lesie oprowadzał pan leśniczy, a opiekę sprawowały p. H. Michalak,  p. M. Morawska-Zazga, p. A. Świtalska, p. J. Kicinska-Majewska.

30 września 2013r. - z okazji Dnia Chłopaka dziewczęta z klasy III a zorganizowały razem ze swoją wychowawczynią – p. Elżbietą Kwiecińską – dyskotekę klasową.

                Szybko i przyjemnie mijał czas przy dźwiękach lubianej przez dzieci muzyki, konkursach, słodkim poczęstunku i wspólnym tańcu.

 

„Usłyszę – zapomnę, zobaczę – zapamiętam, zrobię – zrozumiem”.

27 września 2013r. uczniowie kl. II b i III e Gimnazjum nr 5 w Płocku pod kierunkiem p. Olgi Zalewskiej przeprowadzili warsztaty przyrodnicze, której uczestnikami byli uczniowie kl. III a SP nr 12 z wychowawczynią p. Elżbietą Kwiecińską.

Uczniowie sprawdzali swoją wiedzę regionalno – przyrodniczą pisząc odpowiedzi do quizu i rozwiązując krzyżówki.

Odpowiadali na pytania:

- Jak zużywać mniej wody?

- Jak jej nie marnować?

Zasiali również rzeżuchę, którą hodowali później w swojej klasie. Wykazali się kreatywnością w kalamburach.

Uczniowie Gimnazjum nr 5 przygotowali również prezentację multimedialną nt. ekologii i segregacji odpadów.

Z warsztatów wróciliśmy bardzo zadowoleni z bagażem utrwalonej i nowo zdobytej wiedzy.

27.09.2013 roku w naszej szkole odbył się apel organizacyjno porządkowy dla klas IV-VI.

Na apelu Pani Dyrektor – Agata Bogiel mówiła o bezpieczeństwie, zachowaniu uczniów podczas przerw śródlekcyjnych i zajęć dydaktycznych, a także o nagrodach i karach wynikających z zapisu w Statucie Szkoły. Uczniom klas IV – VI zaprezentował się Samorząd Uczniowski. Uczeń kl. VI b – Wojciech Sadecki – Przewodniczący SU przedstawił plan jego działalności na rok szkolny 2013/14.

Pani Dyrektor życzyła wszystkim uczniom powodzenia i wielu sukcesów w nowym roku szkolnym.

Dnia 24 września 2013 roku w Chotomku odbyło się spotkanie autorskie z p. Joanną Olech – autorką książek dla dzieci i młodzieży. Na spotkanie została zaproszona kl. IV a wraz z wychowawcą      p. Tomaszem Bodalem. Na spotkaniu obecna była także p. Magdalena Drabik.

Bohaterka spotkania w sposób bardzo ciekawy i pomysłowy opowiedziała o sobie i swojej twórczości. Czytając fragmenty swoich książek autorka zadawała uczniom pytania. Nagrodą za poprawną odpowiedź była słodka niespodzianka. Dzieci bardzo chętnie brały udział w mini konkursach przygotowanych przez p. Olech. W dalszej części spotkania odbyła się konferencja w stylu 100 pytań do … Uczniowie mieli możliwość zadać pisarce ciekawe pytania. Na zakończenie spotkania p. Joanna dokonała wpisu do zakupionych przez uczniów książek. Na książkach i zakładkach oprócz imiennej dedykacji p. Olech umieściła pieczątki wraz z tytułami swoich książek.

Dnia 20 września 2013 roku odbyły się apele organizacyjno – porządkowe dla klas młodszych. Spotkania w poszczególnych grupach wiekowych poprowadziła Pani Wicedyrektor – Beata Mokrska.  Pani Wicedyrektor przygotowała prezentację multimedialną dotyczącą bezpieczeństwa w szkole i w drodze do szkoły. Poza tym rozmawiała z uczniami na temat właściwego zachowania w szkole, na lekcjach oraz podczas przerw śródlekcyjnych.  Opowiedziała także o programach „Szklanka mleka”, „Owoce w szkole”. Uczniowie mieli możliwość zadać Pani Wicedyrektor nurtujące ich pytania.

Pani Wicedyrektor życzyła wszystkim uczniom bezpiecznego i miłego pobytu w szkole oraz wielu sukcesów w nowym roku szkolnym.

Dnia 7 września 2013r. odbyło się NARODOWE CZYTANIE utworów Aleksandra Fredry.

Spotkanie będące częścią ogólnopolskiej akcji publicznego czytania pod patronatem prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, zorganizowała Książnica Płocka.

W sobotnie popołudnie podczas „Podwieczorku u Hrabiego” dzieci i dorośli, wśród nich prezydent Płocka Andrzej Nowakowski, czytali wspólnie utwory Aleksandra Fredry.

Na skwer przy pomniku Ludwika Krzywickiego przyszło wielu płocczan. Naszą szkołę reprezentowała grupa dziewcząt z kl. VI a, VI b, V b i IV b. Uczennice wraz z p. Magdaleną Drabik czytały znane i mniej znane wiersze Fredry. Organizatorzy częstowali herbatą i ciastkami oraz zapraszali do odpoczynku na kocach piknikowych.  Pani Joanna Banasiak – Dyrektor Książnicy Płockiej wręczyła CERTYFIKAT potwierdzający udział SP nr 12 w tym wspaniałym przedsięwzięciu.

   

 

 


SP12 admin © 2014


Powrót do treści | Wróć do menu głównego