Szkoła Podstawowa nr 12


Idź do treści

Menu główne:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Aktualności

 

 W piątek 26 czerwca o godz. 11.30 w sali gimnastycznej odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego klas III.

Tego dnia trzecioklasiści przybyli ze swoimi Rodzicami. Podczas uroczystości zostały wręczone uczniom świadectwa. Rodzice otrzymali z rąk Pani Dyrektor Listy Gratulacyjne.

Część artystyczną przygotowali uczniowie klas trzecich, pod kierunkiem p. Barbary Petrykowskiej-Bodal, p. Grażyny Orłowskiej, p. Marioli Jakóbczyk.

 W piątek 26 czerwca o godz. 8.30 w sali gimnastycznej odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego klas VI.

Tego dnia szóstoklasiści przybyli ze swoimi Rodzicami. Podczas uroczystości zostały wręczone uczniom świadectwa z wyróżnieniem i Złote Tarcze. Rodzice otrzymali z rąk Pani Dyrektor Listy Gratulacyjne.

Część artystyczną przygotowali uczniowie klas szóstych, pod kierunkiem p. Sylwii Lubińskiej, p. Marty Bieniek  i p. Tomasza Sarniaka. Dekorację wykonała p. Anna Anulewicz-Wiercińska.

 Dnia 16 czerwca klasa I a odwiedziła Ogród Zoologiczny. Zostaliśmy zaproszeni przez naszego kolegę Wiktora Gołębiewskiego, który opiekuje się zwierzętami. Nasza wizyta rozpoczęła się od pokazu zwierząt. Poznaliśmy żaby, papugę, węże i jaszczurki. Następnie poznaliśmy podopieczną Wiktora - małpkę „Tamarynę cesarską” oraz odwiedziliśmy inne zwierzęta. Później bawiliśmy się w parku linowym oraz piekliśmy kiełbaski na ognisku. Wszyscy dobrze się bawiliśmy i wróciliśmy zadowoleni.

 12 czerwca 2015 roku odbyło się przedstawienie przygotowane przez klasę IB.

Było ono podsumowaniem projektu promującego zdrowy tryb życia „Smaki zdrowia”.

Przedstawienie przygotowała z uczniami klasy IB p. Małgorzata Morawska-Zazga.

 Zielona Szkoła- Trójmiasto

  W dniach 9-12 czerwca odbyła się wycieczka klas: 3b i 4c do Trójmiasta. Opiekę nad uczniami sprawowali wychowawcy : p. Grażyna Orłowska, p. Bożena Dzierżanowska, p. Agnieszka Świtalska       i p. Katarzyna Leiblich.                                                                                                                                                  Pierwszego dnia uczniowie zwiedzali reprezentacyjny plac w Gdańsku - Długi Targ, Fontannę Neptuna, ulicę Mariacką z Kościołem Mariackim, Westerplatte: Wojskową Składnicę Tranzytową, Cmentarz Obrońców Westerplatte i Pomnik Obrońców Wybrzeża. Uczniowie podziwiali  nowoczesny obiekt sportowy - Stadion PGE Arena.  W drugim dniu dzieci wyjechały do Słowińskiego Parku Narodowego, meleksami przejechały do wyrzutni rakiet, bawiły się na ruchomych wydmach i plażą wróciły do Łeby. Trzeciego dnia odbyła się wycieczka na Hel do Fokarium – Stacji Morskiej Oceanografii, uczniowie oglądali karmienie fok, a w Chłopowie odwiedzili pracownię  bursztynu.   Ostatniego dnia dzieci pojechały autokarem do Gdyni , skąd popłynęły do Sopotu, spacerowały po molo, zwiedziły miasto. Wracając wstąpiły do Mc Donalds. Podczas wycieczki nie było czasu na nudę, dzieci świetnie się bawiły, wyjazd ten na długo zostanie w ich pamięci.

 W dniu 8 czerwca odbył się X Powiatowy Konkurs Europejski zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 5 w Płocku. W konkursie wiedzy o Unii Europejskiej uczennice klasy VI A: Laura Gronkiewicz, Małgorzata Mikołajczewska i Wiktoria Wierzbicka, zajęły pierwsze miejsce drużynowo. Uczennice przygotował opiekun Szkolnego Klubu Europejskiego „Eurokoło” Tomasz Bodal. W konkursie plastycznym „Bohater dziecięcej literatury europejskiej” drugie miejsce zajęła Maria Lewandowska z klasy III A. Uczennica wykonała swoją pracę pod opieką wychowawczyni Barbary Petrykowskiej – Bodal, prowadzącej zajęcia koła europejskiego.

                                                                    „ … Dzień dobry, to uśmiech od dzieci,

                                                                       dzień dobry, to chlebek i sól …”

 

          - słowami i tańcem tej piosenki przywitały dzieci swych gości – Rodziców – z okazji Dnia Matki i Dnia Ojca w dniu 8 czerwca 2015r.

           W programie artystycznym wystąpili:

- uczniowie klasy I e;

- zespół tańca nowoczesnego New-Dance – grupa starsza;

- zespół tańca nowoczesnego New-Dance -  grupa młodsza;

- soliści – Julia Moreale – ucz.kl.Va

             - Julia Krasuska – ucz.kl.Vb

- uczennice z klasy IV a – Gabriela Bąbała i Wiktoria Jabłońska w scence rodzajowej.

Niewątpliwie dużo radości i uśmiechów wywołały konkursy, w których brały udział Mamy wraz ze swoimi pociechami.

            Wiersze, piosenki oraz tańce wzbudziły uznanie oraz dumę rodziców z młodych artystów. Z łezką w oku spoglądali na laurki wręczane podczas koncertu.

Bo przecież…

                         „Mamo, mamo, mamusiu,

                           jesteś ze mną, gdy mi dobrze i źle.

                          Tato, tato, tatusiu,

                          Chcę powiedzieć Tobie, że kocham Cię.

                                 …Mamo, Tato – moje życie mam dzięki Wam…”

Scenariusz i oprawę muzyczną przygotowała p .Elżbieta Kwiecińska

Zaproszenia – p. Agnieszka Petrykowska-Chmielewska.

Dekoracja – p. Anna Anulewicz Wiercińska.

Nagłośnienie – p. Tomasz Sarniak.

Dnia 8 czerwca klasa 1a uczestniczyła w zajęciach w Restauracji „ Estera”zorganizowanych przez Stowarzyszenie „ Szkoła pod Brzozami” w ramach zadania „Smaki Zdrowia”. Wizyta miała na celu kształtowanie właściwych nawyków żywieniowych. Dzieci miały możliwość samodzielnie pod kierunkiem kucharza wykonać pyszne sałatki. Wszyscy pracowali – kroili, mieszali z wielkim zaangażowaniem. Na koniec spróbowaliśmy wszystkich sałatek, popijając wodą z cytryną i miętą. Wszystko bardzo nam smakowało.  

W ramach obchodów XIV Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom, promujących akcję CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM, klasa II b wraz z p. Małgorzatą Skierkowską, p. Magdaleną Drabik i rodzicami uczniów tej klasy uczestniczyli w wielkim czytaniu „Lokomotywy” Juliana Tuwima. Impreza miejska pod hasłem „Czytać wypada, czyli książek parada” miała miejsce 3 czerwca 2015 roku na Rynku Starego Miasta. Głośno czytali przedstawiciele władzy, m.in. Prezydent Miasta Płocka Andrzej Nowakowski, Posłanka na Sejm RP Elżbieta Gapińska, dyrektorzy szkół i bibliotek publicznych, m.in. nasza Pani Dyrektor Agata Bogiel.

Wydarzenie zostało zrealizowane w ramach projektu Zajrzyj do nas” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Imprezę poprowadził Mariusz Pogonowski – aktor Teatru Dramatycznego w Płocku.

Uczniowie klasy II b przygotowali wspaniały okrzyk zachęcający do czytania książek:

                                                        CZYTAĆ KSIĄŻKI            DOBRZE JEST

                                                        KTO JE CZYTA             JEST THE BEST!

W ramach obchodów XIV Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom, promujących kampanię społeczną CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM, klasa I b wraz z p. Małgorzata Morawską-Zazga i p. Magdaleną Drabik została zaproszona do siedziby Chotomka, redakcji „Tygodnika Płockiego” i księgarni The Bookshop na głośne czytanie.  Wydarzenie pod hasłem „Marsz po książkę” miało miejsce 2 czerwca 2015 roku. Pierwszoklasiści z kolorowymi chorągiewkami  przeszły ulicami Płocka pod wodzą p. Anety Krzemińskiej-Wojtczak – pracownika Biblioteki dla Dzieci.              W redakcji „Tygodnika Płockiego” dzieci wysłuchały fragmentu książki Renaty Piątkowskiej „Z przysłowiami za pan brat” czytanej przez dziennikarkę, a potem posypały się pytania dotyczące pracy dziennikarza i powstawania kolejnych numerów naszego płockiego tygodnika.

 FESTYN RODZINNY  z okazji DNIA DZIECKA

W dniu 31 maja br. podczas obchodów Dni Historii Płocka połączonych z Jarmarkiem Tumskim dziewczęta z zespołu tanecznego New-Dance godnie reprezentowały naszą szkołę.

Wystąpiły na scenie przed Urzędem m. Płocka oraz dwukrotnie przed kinem Przedwiośnie.

Pogoda była piękna, a tłum widzów z zainteresowaniem przyglądał się naszym tancerkom i gromkimi oklaskami nagrodził ich występy.

W miesiącu maju, w klasie III a odbyły się zajęcia z cyklu ,,Ratujemy i uczymy ratować” przeprowadzone przez wychowawczynię panią Barbarę Petrykowską – Bodal. Uczniowie dostali od pani podręczniki, na których pracowali. Dzieci po obejrzeniu filmu uczyły się wzywania pomocy i jej udzielania przy pomocy manekina Little Anne, a także zapoznały się z następującą tematyką:

·         Bezpieczeństwo,

·         Sprawdzanie przytomności,

·         Wzywanie pomocy,

·         Sprawdzanie oddechu,

·         Pozycja boczna ustalona,

·         Oddechy ratownicze,

·         Uciskanie klatki piersiowej,

·         Łańcuch przeżycia.

Po części teoretycznej i praktycznej zaliczyły ,,Twój egzamin” i otrzymały certyfikat ukończenia kursu pierwszej pomocy.

Dnia 23 maja 2015r. w Karolinie, w siedzibie zespołu „Mazowsze”, odbył się koncert poświęcony Tadeuszowi Sygietyńskiemu, kompozytorowi, dyrygentowi  i  założycielowi  zespołu, w sześćdziesiątą rocznicę jego śmierci.  Naszą szkołę reprezentowali Barbara Petrykowska – Bodal i Tomasz Bodal, którzy na ręce dyrektora „Mazowsza” Jacka Bonieckiego przekazali obraz namalowany przez uczennice klasy szóstej oraz list z życzeniami dla zespołu od dyrektor Agaty Bogiel. Podczas koncertu artyści z „Mazowsza”, jak zawsze zachwycali perfekcyjnym wykonaniem pieśni i tańców. W przerwie odbyła się uroczystość nadania imienia Tadeusza Sygietyńskiego sali prób orkiestry. Uczestniczyli w nim, m.in. Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik i Prezes Związku Artystów Scen Polskich Olgierd Łukaszewicz.

   Dnia 20 maja  2015r. w Ogrodzie Jordanowskim MDK odbył się PIKNIK „ZŁOTA BIBLIOTEKA NA ROGATKACH” z okazji jubileuszu 50-lecia Filii Bibliotecznej nr 2 Książnicy Płockiej.

Uczniowie klas II i III z naszej szkoły, przez 3 godziny, z ogromnym zadowoleniem brali udział w licznych atrakcjach przygotowanych przez organizatorów. W programie znalazły się nastepujące kąciki: pokaz doświadczeń chemicznych „Junior Odkrywca”, miasteczko kuglarskie Jo Art Show, malowanie twarzy i kącik charakteryzacji oraz konkursy z nagrodami. Piknik poprowadziła p. Joanna Stanowska. Dyrektor Książnicy Płockiej Pani Joanna Banasiak uroczyście podsumowała konkurs plastyczny pn. „Biblioteka na Rogatkach za 50 lat”. Laureaci otrzymali dyplomy, nagrody książkowe i rzeczowe.

Z okazji tak pięknego jubileuszu Dyrektor „dwunastki” Pani Agata Bogiel wręczyła Kierownikowi Filii nr 2 - Pani Marioli Wiśniewskiej okolicznościowy adres i bukiet kwiatów.

   Dnia 21 maja 2015r. klasy Ib i Ic były na wycieczce szkolnej w Solcu Kujawskim.

Dzieci wzięły udział w warsztatach paleontologicznych , oglądały eksponaty zgromadzone w muzeum, pokonały ścieżkę dydaktyczną ukazującą różne rodzaje zwierząt żyjących w poszczególnych epokach, obejrzały film przyrodniczy w wersji 5D. Dzięki temu w sposób interesujący zapoznały się historią, życiem i budową dinozaurów.

Wycieczkę zorganizowały i opiekę sprawowały:  p. Małgorzata Morawska-Zazga , p. Halina Michalak , p. Magdalena Tyburska , p. Tamara Wojciechowska.

  W dniach 18-22 maja odbył się obóz kondycyjny w Sarbinowie Morskim dla uczniów uczęszczających do klas sportowych. Uczniowie pracowali nad poprawą sprawności ogólnej i specjalnej, ale znalazł się też czas na zabawę i rozrywkę. Poniżej znajduję się fotoreportaż z pobytu.

   15 maja uczniowie klas IVa, VIa i VIb wyjechali na jednodniową wycieczkę do Africa Centre w Sobanicach. Pobyt w afrykańskiej wiosce Kunajamo był dla ucznów okazją do poznania specyfiki życia rówieśników na Czarnym Lądzie: ich kultury, trudności i radości życia codziennego. Opiekę nad uczniami sprawowały pani Sylwia Lubińska, pani Karolina Gołębiewska i pani Marzena Smulska.

W dniu 13 maja 2015r. uczniowie klas IIIA i VA byli na wycieczce w Warszawie. Zwiedzali Stadion Narodowy tzw. Trasą Piłkarza oraz Centrum Nauki Kopernik. Był także posiłek w Mc Donalds. Wrażenia z wyjazdu na długo pozostaną w pamięci wszystkich jego uczestników. Uczniami opiekowali się wychowawcy obu klas – Barbara Petrykowska – Bodal i Tomasz Bodal, a także Agnieszka Petrykowska –Chmielewska i Magdalena Drabik.

 Dnia 11 maja 2015r. drużyna naszej szkoły w składzie: Nikola Ratkowska, Karolina Zaleska, Adam Krużmanowski i Dawid Tomaszewski, brała udział w eliminacjach miejskich Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, który odbywał się w Zespole Szkół nr 1 w Płocku. Turniej składał się z 3 części:

1.       części teoretycznej, w której każdy uczeń rozwiązywał test skłdający się z 20 pytań sprawdzających wiedzę z zakresu ruchu drogowego i 10 pytań zawierających zasady zachowania na skrzyżowaniach,

2.       2. części praktycznej pomocy przedlekarskiej, w której drużyna musiała wykazać się umiejętnością udzielenia pomocy w sytuacji porażenia prądem, omdlenia i opatrzenia rany przedramienia oraz

3.       części praktycznej jazdy na rowerze po torze przeszkód, gdzie uczniowie musieli wykazać się umiejętnością bardzo precyzyjnej jazdy

 

Nasza drużyna zajęła III miejsce i zdobyła piękny puchar. Drużyną opiekowała się p. Elżbieta Krawczyk

  9 maja nasza Szkoła wzięła udział w XVII Pikniku Europejskim. W tym roku reprezentowaliśmy Grecję. Społeczność Dwunastki od samego początku aktywnie uczestniczyła w przygotowaniach. W Paradzie Europejskiej dumnie kroczyła liczna grupa uczniów w strojach starożytnych Greków. Nie brakowało także motywów nawiązujących do sztuki greckiej autorstwa pani Anny Anulewicz -Wiercińskiej. Przed Ratuszem można było podejść do naszego kramu, spróbować greckich specjałów, posłuchać Zorby i pozować do zdjęć jako greccy bogowie. Uczniowie klas starszych pod okiem pani Karoliny Gołębiewskiej, pani Marzeny Smulskiej i pani Sylwii Lubińskiej przekazywali ciekawostki dotyczące Grecji. Oprócz poczęstunku, ogromnym zainteresowaniem zwiedzających cieszyły się przygotowane mini słowniczki z przydatnym słownictwem oraz sprawdzone przepisy kuchni greckiej. Na scenie zaprezentował się także zespół New Dance w układzie tanecznym, do którego choreografię przygotowała pani Elżbieta Kwiecińska.

   Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowania: uczniom, nauczycielom i rodzicom. Ευχαριστώ!

       4 maja 2015 r., o godz. 18, w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej w Płocku odbył się koncert charytatywny „Płock- Miasto Bohater”. Uroczystość była przypomnieniem wydarzeń z 1920 r., gdy Płock został zaatakowany przez bolszewickich najeźdźców  . Upamiętniono bohaterów tamtych dni, młodych obrońców naszego miasta- Antolka Gradowskiego,  Tadzia Jeziorowskiego , Józia Kaczmarskiego i Stefana Zawadzkiego, którzy za waleczność i odwagę otrzymali z rąk Marszałka Józefa Piłsudskiego w dniu 10 kwietnia 1921 r. odznaczenie wojskowe – Krzyż Walecznych. Takie samo odznaczenie oraz  zaszczytny tytuł:  Miasto – Bohater otrzymał Płock.

   Udział w części artystycznej koncertu wzięli, wraz z SP 17, G4 i G5, uczniowie naszej szkoły- grupa teatralna, pod opieką pani Edyty Szymczak oraz chór szkolny pod kierownictwem pana Tomasza Sarniaka. Młodzi aktorzy odgrywali role wycieczkowiczów zwiedzających współczesny Płock, brali też udział w rozmowach z przewodnikiem na temat minionych wydarzeń, natomiast chórzyści uświetnili całą uroczystość wykonaniem najpiękniejszych, wzruszających pieśni patriotycznych.

   Honorowy patronat nad uroczystością objęli: poseł na Sejm RP p. Elżbieta Gapińska i Prezydent Miasta Płocka p. Andrzej Nowakowski.

W sobotę 25 kwietnia 2015 r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Płocku odbyły się XXXVII eliminacje rejonowe Konkursu Recytatorskiego „Pięknie być człowiekiem”.

Naszą szkołę reprezentowały uczennice wyłonione w drodze eliminacji szkolnych.

Jury w składzie dla szkół podstawowych z klas I-III i z kl. IV-VI:

Ewa Lilianna Matusiak – metodyk z Książnicy Płockiej

Maciej Woźniak – poeta i felietonista

po wysłuchaniu recytatorów postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

w kategorii wiekowej kl. I-III

III NAGRODA

Aleksandra Kochańska kl. III a

Uczennica przygotowana pod kierunkiem p. Barbary Petrykowskiej-Bodal.

III NAGRODA

Aleksandra Dobrzeniak kl. II a

Uczennica przygotowana pod kierunkiem p. Iwony Maławskiej.

w kategorii wiekowej kl. IV-VI

I NAGRODA

Emilia Wysocka kl. IV c

Uczennica przygotowana pod kierunkiem p. Edyty Szymczak i p. Magdaleny Drabik.

I NAGRODA

Gabriela Bąbała kl. IV a

Uczennica przygotowana pod kierunkiem p. Edyty Szymczak i p. Magdaleny Drabik.

Wyróżnienie

Wiktoria Jabłońska kl. IV a

Uczennica przygotowana pod kierunkiem p. Edyty Szymczak i p. Magdaleny Drabik.

Jury wytypowało po dwóch najlepszych recytatorów z każdej grupy wiekowej do dalszego etapu konkursu. Dwie recytatorki Emilka i Gabrysia będą reprezentowały naszą szkołę podczas uroczystego finału o zasięgu powiatowym. Finał odbędzie się 23 maja 2015 r. w Książnicy Płockiej.

 

W dniach od 22 do 24 kwietnia 2015 roku uczniowie klas szóstych pod opieką pani Jolanty Ossowskiej-Krzemińskiej, p. Sylwii Lubińskiej, p. Agnieszki Świtalskiej i p. Karoliny Gołębiewskiej przebywali na Zielonej Szkole w Sendeniu. Dzieci brały udział w warsztatach "Od ziarenka do bochenka", "Pożyteczne pszczoły" oraz "Węże nie są zimne i śliskie". Dużych emocji dostarczyło samodzielne wytapianie świec z wosku pszczelego, wyrabianie ciasta na chleb czy pokaz żywych gadów. Uczniowie zwiedzali również Nadleśnictwo w Łącku oraz brali udział w prelekcjach na temat Gostynińsko Włocławskiego Parku Krajobrazowego oraz odnawialnych źródeł energii. Szóstoklasiści miło spędzili czas podczas dyskoteki, wspólnych zabaw i spacerów czy ogniska z pieczeniem kiełbasek.

    W dniu 16 kwietnia 2015 roku uczniowie naszej szkoły pod opieką  nauczycieli - pani Elżbiety Kwiecińskiej i pana Tomasza Sarniaka - wystąpili z programem artystycznym dla dzieci z całej Polski z Zespołem Williama, przebywających wraz ze swoimi rodzicami podczas II turnusu w Ośrodku Rekreacji Rehabilitacji i Wypoczynku "12 Dębów" w Zaździerzu k/Płocka. 

    Przed wdzięczną publicznością zaprezentowały się dziewczęta z zespołu tańca nowoczesnego New-Dance, młodzi aktorzy z kl.IV-VI - w bajce muzycznej pt."Jaś i Małgosia" oraz najmłodsze "gwiazdeczki" - uczennice klas pierwszych - w tańcu i piosence pt."My jesteśmy krasnoludki".

    Uwieńczeniem programu była wspólna zabawa ze śpiewem piosenki "Niedźwiadek".

Uśmiech na twarzach dzieci, ich zainteresowanie, oraz udział w zabawie był dla nas najmilszym wydarzeniem i bodźcem do dalszej pracy.

    Dnia 21 kwietnia 2015 r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Płocku odbył się KONKURS WIEDZY O POLSKIM PARLAMENTARYZMIE pod hasłem „Bez praw nie może być prawdziwej wolności”. Konkurs został zorganizowany pod patronatem Pani Elżbiety Gapińskiej Posłanki na Sejm RP i Pana Andrzeja Nowakowskiego Prezydenta Miasta Płocka.

Zakres tematyczny konkursu dotyczył  podstawowych terminów związanych z działalnością polskiego parlamentu, wiedzy o procesie tworzenia prawa, zadań obu izb, praw i obowiązków posłów i senatorów oraz symboli narodowych.

Naszą szkołę reprezentował dwuosobowy zespół w składzie: Adam Krawczyński i Kamil Kuźniewski z kl. VI b. Uczniowie w pierwszym etapie rozwiązywali test złożony z 20 pytań, natomiast w drugim etapie losowali pytania z zestawu i odpowiadali przed komisją. Chłopcy otrzymali max. ilość punktów i tym samym zajęli I miejsce. Nagrodą w konkursie jest wycieczka klasowa do Sejmu RP na zaproszenie Posłanki na Sejm RP, Pani Elżbiety Gapińskiej. Przejazd do Warszawy ufundowała Komunikacja Miejska w Płocku.

Uroczystość wręczenia nagród została zaplanowana na Dzień Flagi RP 2 maja 2015 r. o godz. 16.00 przed Ratuszem.

Uczniów do konkursu przygotowała p. Magdalena Drabik.

Dnia 27 marca 2015r. klasa Ib wzięła aktywny udział w sadzeniu drzew i krzewów przy Domu Technika w Płocku.

Akcja została zorganizowana przez PKN Orlen w ramach programu kompensacyjnego, mającego na celu posadzenie nowych roślin w miejscach usuniętych pod inwestycje na terenach przemysłowych.

Uczniowie przeszli krótki kurs BHP, a następnie wspólnie z pracownikami Biura Ochrony Środowiska Spółki sadzili drzewa. Wykonywali również prace plastyczne dotyczące ochrony środowiska. Ta bardzo ciekawa lekcja zakończyła się wspólnym obiadem i wręczeniem dyplomów Małego Ekologa.

Wycieczka została zorganizowana przez pana Arkadiusza Kamińskiego.

Dnia 20 marca 2015r. w naszej szkole odbył się apel „Powitanie wiosny”.

Apel przygotowali uczniowie klas II a i II b pod kierunkiem wychowawców – p. Iwony Maławskiej i p. Małgorzaty Skierkowskiej.

Tego dnia wszyscy uczniowie kl. I-III przyszli ubrani na zielono.

Uczniowie zaprezentowali program artystyczny na powitanie wiosny. Recytowali wiersze i śpiewali piosenki. Na koniec nauczono dzieci wiosennej zabawy.

Ostatnik punktem apelu było wręczenie przez dyrekcję szkoły medali i dyplomów uczniom-laureatom stypendiady wczesnoszkolnej. Uczniów wyróżniono w następujących konkursach: matematycznym „Plusik”, ortograficznym „Ortografek”, czytelniczym „Abecadło” i plastycznym „Plastuś”.

Apel o tematyce wiosennej wszystkim bardzo się podobał.

 

Dla uczniów klas IV-VI została zorganizowana zabawa ph. WIOSENNY TALENT SHOW”.

Chętni uczniowie prezentowali przed szerszą publicznością swoje talenty: wokalne, taneczne oraz grę na instrumentach. Jury w składzie: Olga „Wojewódzka” - przewodnicząca, Magdalena „Cerekwicka”, Marzena „Kozidrak” wyłoniło zwycięzców. Nie zabrakło także pokazu mody wiosennej.

Wszyscy bawili się wyśmienicie. Imprezę szkolną przygotowały: p. Sylwia Lubińska, p. Marta Bieniek, p. Karolina Gołębiewska. O oprawę muzyczną zadbał p. Tomasz Sarniak.

Dnia 12 marca 2015 roku odbył się w Szkole Podstawowej nr 12 Dzień Otwarty dla dzieci 6 i 7letnich i ich rodziców. Zgromadzeni na sali gimnastycznej goście mogli obejrzeć prezentację multimedialną o szkole, którą prezentowała pani dyrektor Agata Bogiel. Następnie uczniowie klas trzecich pod opieką swoich wychowawców: p. Marioli Jakóbczyk, p. Grażyny Orłowskiej i p. Barbary Petrykowskiej Bodal przedstawili część artystyczną pt. ,,Zaczarowanym pociągiem w świat bajki, pokazując zgromadzonym dzieciom fragmenty najbardziej znanych bajek, do których oprawę muzyczną i chór szkolny przygotował p. Tomasz Sarniak. Dużą atrakcją dla wszystkich gości był występ zespołu New Dance i pierwszaków w strojach krasnoludków przygotowanych przez p. Elżbietę Kwiecińską. Całości dopełniła kolorowa dekoracja przygotowana przez p. A. Anulewicz Wiercińską. Bajkowe stroje, wspaniała recytacja wierszy i tekstów oraz piękny śpiew i taniec na pewno pozostawiły w pamięci zebranych gości miłe wspomnienia z pobytu w naszej placówce.

Dwie daty - 8 i 10 marca 2015 roku - to dla uczniów klasy I e ważne daty. Chłopcy pamiętali o Święcie Kobiet, a dziewczęta - o Święcie Mężczyzn. Z tej okazji odbyła się wycieczka do Centrum Zabaw HAPPY PARK w Stróżewku. Wspólne  uczestnictwo w konkursach, studio tatuaży, tańce w rytmach ulubionych dziecięcych utworów muzycznych, zdrowo spożytkowane pokłady nieskończonej energii, integracja z rówieśnikami - to super trzygodzinna zabawa i aktywnie spędzony czas w bajkowej scenerii.

Dziękuję rodzicom uczniów klasy I e za sponsoring i pomoc w realizacji tej niezapomnianej imprezy.

W dniu 6 marca br. uczniowie klasy Ie uczestniczyli w lekcji w Bibliotece im. W.Chotomskiej pt."Wyjątkowy słoń w kratkę" na podst. serii książek Dawida Mckee i opowiadania pt."Elmer".  Zajęcia te, ( jak wszystkie inne), prowadzone przez panią Anetę Krzemińską - Wojtczak, wniosły nie tylko wspaniałe przeżycia, ale również wzbogaciły pierwszoklasistów o nowe doświadczenia. Umiejętne wyprowadzenie dzieci ze świata bajek do otaczającej rzeczywistości uczy nie tylko kulturalnego zachowania na co dzień, ale również odpowiedzialności, umiejętności współpracy w grupie, skupienia uwagi i wyciągania wniosków. Niewątpliwie urozmaiceniem zajęć była zabawa z chustą animacyjną Klanzy i bohaterem opowiadania - słoniem Elmerem -( przebranym uczniem). Na zakończenie każdy z uczestników otrzymał szablon słonia w kratkę. Polecenie pracy domowej brzmiało:" Pokoloruj pięknie słonia, a na odwrocie napisz wymyśloną przez siebie zagadkę.

Dzieci były zachwycone. Dziękujemy! 

Wychowawca klasy  -  Elżbieta Kwiecińska

Lekcja z mistrzem

W związku z projektem Ministerstwa Sportu i Turystyki „Stop Zwolnieniom z wf-u”  4 marca w naszej szkole gościliśmy aktualnego Mistrza Świata w siatkówce plażowej do lat 21 Michała Bryla.

Pan Michał poprowadził zajęcia wychowania fizycznego w klasach: IV c, IV a, V a, V c.  Uczniowie mieli wyjątkową okazję ćwiczyć z Mistrzem. Podczas zajęć uczniowie mogli doskonalić odbicia sposobem górnym i dolnym, a także rozegrano gry, w które aktywnie włączył się pan Michał.
Na zakończenie każdy uczeń otrzymał przygotowane gadżety i zdjęcie z autografem Mistrza.

Dnia 3 marca 2015 roku odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas trzecich przygotowany przez panią Barbarę Petrykowską – Bodal. Każdą klasę reprezentowało trzech uczniów. Przedstawiciele klas trzecich mieli do uzupełnienia tekst z lukami zawierający wiele wyrazów z różnymi trudnościami ortograficznymi. Rozstrzygnięcie nastąpiło dopiero po drugim etapie. Mistrzem Ortografii został Jakub Kalinowski z klasy III b. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali piękne dyplomy za udział. Mistrz Ortografii otrzymał dyplom i nagrodę książkową. Uczniowie klas trzecich wykazali się dużą znajomością zasad ortograficznych.

„Usłyszę – zapomnę, zobaczę – zapamiętam,

zrobię – zrozumiem”

          W dniu 24 lutego 2015 roku uczniowie klasy Ie z wychowawcą – 

p.Elżbietą Kwiecińską – wzięli udział w warsztatach cukierniczych w

Zespole Szkół Usług i Przedsiębiorczości w Płocku.

          Pod czujnym okiem pedagoga – p. Mirosława Wojciechowskiego i jego podopiecznych – ucz.kl.I ZSUiP– pierwszoklasiści poznali cały przebieg procesu technologicznego wypieku rogalików.

Samodzielnie wałkowały ciasto, kroiły, smarowały powidłami i formowały ciasteczka. Układały na blaszkach i z zapartym tchem czekały na efekt końcowy. Ale na tym nie koniec. Wyjęte, gorące z pieca rogaliki „malowały” lukrem. A potem … mniam, mniam – aaale pycha.

          No cóż – niestety – nie zdradzimy tajników przepisu. Trzeba tam być, przeżyć i zrobić osobiście.iście.

W imieniu uczniów klasy Ie serdecznie dziękuję panu dyrektorowi Henrykowi Cicheckiemu za wyrażenie zgody na udział dzieci w warsztatach, panu Miłosławowi Wojciechowskiemu – za wspaniałą naukę, pani Beacie Szwech – kierownikowi warsztatów szkolnych oraz panu Krzysztofowi Koteckiemu – kierownikowi gospodarczemu ZSUiP w Płocku. Były to niezapomniane wrażenia i zdobyte nowe doświadczenia.

                                                                     Elżbieta Kwiecińskacińska

Apel, który odbył się 20 lutego 2015r. był poświęcony patronce szkoły Mirze Zimińskiej – Sygietyńskiej. O życiu i działalności wybitnej Płocczanki przypomnieli uczniowie z klas IIIA i VA recytujący wiersze i czytający teksty, a także chór szkolny tworzący oprawę muzyczną. Apel przygotowali: Barbara Petrykowska - Bodal – recytacje, Agnieszka Petrykowska – Chmielewska – prezentacja multimedialna i dekoracje, Tomasz Bodal – teksty oraz Tomasz Sarniak – oprawa muzyczna.

Apel był także podsumowaniem I semestru nauki i zachowania. Pani Dyrektor wraz z Panią Wicedyrektor wręczyły dyplomy i słodycze uczniom klas IV, V i VI mającym najwyższe średnie.

W rywalizacji klasowej  I miejsce zajęła klasa IV c

                                               II miejsce – klasa VI a

                                               III miejsce – klasa V b

Gospodarze ww. klas otrzymali dyplomy i słodycze.

W dalszej części apelu Pani Dyrektor dokonała podsumowania konkursu matematycznego i historycznego. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i słodycze, a nauczyciele dyplomy-podziękowania.

Po uroczystym apelu uczniowie klasy VI a z wychowawcą Panią Sylwią Lubińska i Panią Dyrektor Agatą Bogiel udali się pod pomnik Miry Zimińskiej - Sygietyńskiej usytuowany przy ulicy Tumskiej. Uroczyście złożono kwiaty przed pomnikiem w obecności: pomysłodawcy budowy pomnika - Pana Zdzisława Belickiego, Pani Jolanty Marciniak - Tygodnik Płocki oraz przedstawiciela Muzeum Mazowieckiego - Pani Beaty Kamińskiej.

 Dnia 10 lutego 2015r. odbyła się Zabawa Choinkowa.

W dniu 09.02.2015r. w naszej szkole gościła ZUMBA.

Zumba to taniec zainspirowany połączeniem elementów tańców latynoamerykańskich oraz elementów fitness. Został on opracowany przez tancerza i choreografa Alberto "Beto" Pereza w Kolumbii w latach 90. XX wieku

Uczniowie klas I – VI mieli możliwość wzięcia udziału w zajęciach prowadzonych przez absolwenta naszej szkoły, a jednocześnie instruktora zumby Łukasza Świtalskiego.

 Uczniowie naszej szkoły chętnie włączyli się w ćwiczenia, które w połączeniu z rytmiczną muzyką sprawiły, że wszyscy zaczęli się wspaniale ruszać, a przy tym odczuwali niesamowitą radość z tańca.

 Dnia 16 stycznia 2015r. odbył się apel dla klas I – III pt.” My się zimy nie boimy”. Apel przygotowali uczniowie z klasy I a wraz z wychowawcą Katarzyną Norycą. Uczniowie przedstawili kilka scenek, jak bezpiecznie i zdrowo spędzić ferie zimowe. Uroczystość urozmaiciły piosenki tematyce zimowej śpiewane przez uczniów.  Dzieci zwróciły również uwagę na potrzeby ptaków i zwierząt leśnych podczas zimy.

 W grudniu ogłosiliśmy w klasach IV rozgrywki w ringo i rozpoczęliśmy przygotowania techniczno-taktyczne. Wychowawcy wraz z klasą wybierali drużyny w skład której wchodziło 8 chłopców i 8 dziewczynek. Pozostali uczniowie klasy tworzyli ekipę kibicującą. Mieli za zadanie przygotować transparenty, okrzyki, wierszyki czy piosenki zagrzewające swoją drużynę do walki. Mecze  rozgrywane były w styczniu, systemem „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów. Jednocześnie w drużynie grało 3 chłopców i 3 dziewczynki plus po jednym zawodniku rezerwowym. Jednego seta grała jedna drużyna z klasy, a drugiego seta druga drużyna. W przypadku remisu w trzecim decydującym secie grali wszyscy zawodnicy drużyny zmieniając się po błędzie, chłopiec za chłopca, a dziewczynka za dziewczynkę tak aby na boisku było 3 chłopców i 3 dziewczynki. Sety grano do 15 punktów. Na początku rozgrywek wystąpiły dziewczęta ze szkolnego zespołu cheerleaders. Mecze były bardzo emocjonujące. Uczniowie przygotowali wspaniałe transparenty i okrzyki motywujące drużynę do walki. Rozgrywki podsumowała dyrektor szkoły Pani Agata Bogiel. Wszyscy uczniowie klas IV otrzymali słodki upominek, klasy - pamiątkowe dyplomy wykonane specjalnie na te rozgrywki, dodatkowo zwycięska klasa puchar.

Rywalizację wygrała klasa IVb II miejsce zajęła klasa Ivc, a  III miejsce klasa IVa

 W świetlicy szkolnej odbył się konkurs „Najpiękniejsza ozdoba Bożonarodzeniowa” dla klas I-III.

Dzieci przygotowały piękne ozdoby, przy ich wykonaniu zastosowały różnorodne techniki i materiały. Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się 17 grudnia 2014 roku. Wszyscy uczestnicy konkursu dostali wspaniałe nagrody, upominki oraz dyplomy.

Wychowawcy świetlicy szkolnej serdecznie dziękują za udział w konkursie.

Dnia 16 grudnia w klasie Ia odbyło się spotkanie wigilijne, na które przybyły dzieci wraz z rodzicami. Dzieci recytowały wiersze oraz śpiewały piosenki. Zapanował naprawdę świąteczny nastrój. Wszyscy podzielili się opłatkiem oraz złożyli sobie świąteczne życzenia.

Rodzice przygotowali pyszne dania oraz wypieki, które wszystkim bardzo smakowały.

Wieczór umiliły kolędy, wspólne zabawy oraz gra na skrzypcach w wykonaniu Julii Morreale – siostry naszej Weroniki. Dzieci otrzymały słodkie upominki.

Wszyscy dobrze się bawili i w świetnych nastrojach wracali do domów.

 

 W dniu 15 grudnia 2014r. w SP nr 22 odbył się Turniej Piłki Nożnej dla kl. I – II organizowany przez Płocką Akademię Piłkarską. W turnieju uczestniczyło 6 szkół; SP 5, SP 11,  SP 12, SP 17, SP 22, SP 23. Nasza reprezentacja zajęła II miejsce, 2 razy remisując i 3 razy wygrywając. Ponadto otrzymaliśmy 2 wyróżnienia indywidualne; króla strzelców dla Adriana Ziemkiewicza i najlepszego zawodnika dla Bartosza Borowskiego.

Skład reprezentacji:

Bartosz Kępczynski, Filip Pluciak, Jakub Budnicki, Oskar Cywiński, Adrian Ziemkiewicz, Bartosz Borowski, Sebastian Plisko, Tobiasz Jędrzejak, Patryk Pazdrak, Dominik Piotrowski.

Hau, hau, hau - Burek i Puszek dziękują!

Nasi uczniowie klas I-III zawsze pamiętają o pomocy dla bezdomnych zwierząt znajdujących się w płockim schronisku. W tym roku dzieci przyniosły pokarm, koce, poduszki, poszewki. Została zebrana ogromna paczka i przekazana dla około 170 piesków i 5 kotów.

Serdeczne podziękowania kierujemy do Rodziców uczniów, którzy nie byli obojętni na los czworonogów.

Akcję  Samorządu Uczniowskiego dla schroniska prowadziła pani Iwona Maławska.

 Dnia 9 grudnia 2014r. klasa 5c przygotowała na lekcji języka polskiego Ucztę na Olimpie. Uczniowie wcielili się w mitologicznych bohaterów: bogów, boginie, herosów, tytanów i nimfy. Biesiadę poprowadził łaskawy Zeus wraz z żoną Herą. Goście snuli opowieści, rozpoznawali koligacje rodzinne, opowiadali anegdoty.

Uczniowie wykazali się znajomością mitów i historii z życia bohaterów, w postacie których się wcielili.

 Dnia 9 grudnia 2014 roku  w Centrum Widowiskowo – Sportowym ORLEN ARENA odbyła się uroczystość wręczenia nagród przyznanych w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym pn.: ,,Odkryj z nami Płock” w ramach akcji turystyczno – edukacyjnej ,,Odkryj z nami Płock” dofinansowanej ze środków Miasta Płocka.  Na podsumowaniu konkursu byli obecni goście z Płockiej Lokalnej Organizacji Turystycznej, z Urzędu Miasta Płocka , przedstawiciel Orlen Areny i wiele innych osób. Z klasy III a w w/w konkursie wzięło udział 11 dziewczynek. Pod opieką pani Barbary Petrykowskiej – Bodal uczennice wykonały piękne i bardzo ciekawe prace. Za udział w w/w konkursie wszyscy otrzymali piękne dyplomy, kalendarze na 2015 rok z ilustracjami nagrodzonych prac, plany lekcji i wspaniałe paczki ze słodyczami.

W dniach od 8 do 12 grudnia 2014r. w naszej szkole odbył się Tydzień Angielski, który przybliżył uczniom wiedzę na temat obszaru anglojęzycznego. Klasy starsze miały za zadanie przygotowanie prezentacji multimedialnych, plakatów oraz innych prac dotyczących Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych i Australii. Pomysłowość uczniów nie miała granic, w klasach pojawiły się gry i flagi, a na tablicach i drzwiach pracowni językowych zawisły plakaty na temat kultury krajów anglojęzycznych. Spora część uczniów wykazała się wiedzą oraz umiejętnościami informatycznymi przygotowując bardzo ciekawe prezentacje multimedialne. Oprócz ciekawostek przekazywanych przez nauczycieli mogliśmy podziwiać prace związane z tradycyjnym jedzeniem, popularnymi sportami czy słynnymi zabytkami.

                                  ENGLISH IS FUN !

      6 grudnia 2014 r. W Książnicy Płockiej nastąpił finał XIV Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „Młodzi Twórcy Literatury”. W tym roku konkurs zatytułowany był „Lajkuj czytanie”, a prace przysłało 403 młodych pisarzy z całej Polski. Wśród laureatów znalazło się pięć osób z naszej szkoły: Amelia Duch- klasa 4c, Małgorzata Piechota- klasa 4c, Oliwia Kraszewska- klasa 4c, Paweł Szymczak- klasa 4c, Kamil Kuźniewski- klasa 6b. Do konkursu przygotowała polonistka, pani Edyta Szymczak.

   Podczas uroczystego wręczenia nagród nasi młodzi twórcy mieli okazję porozmawiać z jury konkursu- pisarką i publicystką, panią Ewą Nowak oraz dziennikarką radiową, poetką, panią Teresą Drozdą, a także panią Joanną Banasiak, dyrektorem Książnicy Płockiej.

  Dodatkową nagrodą i szczególnym wyróżnieniem był udział Kamila Kuźniewskiego w audycji radiowej „Strefa Kultury” Radia Dla Ciebie w Warszawie, gdzie wraz z dójką innych laureatów udzielił wywiadu i podzielił się swoimi refleksjami na temat książek i czytania. Zachęcamy do posłuchania audycji: ycji:

 

RDC

 

Więcej do poczytania na temat konkursu:

Na stronach książnicy                Tygodnik Płocki

 

Gratulujemy wszystkim laureatom i zachęcamy do tworzenia własnych opowiadań i tekstów literackich.

Dnia 5 grudnia 2014 roku w klasie III a odbyły się Mikołajki. Św. Mikołaj wraz ze swoim pomocnikiem rozdawali uczniom długo wyczekiwane prezenty. Kiedy już wszystkie dzieci trzymały w rękach upominki zapakowane w piękne świąteczne torby i kolorowe okolicznościowe papiery, nastąpił moment kulminacyjny – pani wychowawczyni Barbara Petrykowska – Bodal dała sygnał, że można je rozpakować. W klasie nastąpił gwar, śmiech, radość i wspólna zabawa nowo otrzymanymi prezentami. Potem był bardzo słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Klasowe Mikołajki w sali nr 8 przebiegły w miłej i świątecznej atmosferze.

Gwiazdka w ZOO

Przedświąteczny nastrój zapanował również w płockim Zoo.

Dnia 4 grudnia dzieci z klasy II c i III b zostały zaproszone na imprezę „Gwiazdka w Zoo”. Gości przywitał Dyrektor Ogrodu, Pan Krzysztof Kelman. Dzieci, pod okiem pracowników Zoo, przygotowały piękne ozdoby na choinkę. W czasie pracy pojawił się Mikołaj z ogromnym wężem boa na szyi, którego dzieci mogły dotknąć i na temat którego mogły porozmawiać z Mikołajem. Pomocnice Mikołaja prezentowały dzieciom patyczaki , żółwia i jaszczurkę. Po wspaniale wykonanej pracy, na dzieci czekała niespodzianka. Przygotowały kuwetki z pokarmami dla tamaryn i marmozet oraz makaków japońskich, a także mieszankę ziaren dla dzikich ptaków bytujących na terenie Ogrodu. Potem dzieci odwiedziły karmniki dla ptaków, wysypując im ziarno oraz ekspozycje małp, gdzie przy pomocy opiekunów poczęstowały zwierzęta owocami, warzywami, granulatami, daktylami i rodzynkami. Potem było krótkie szaleństwo na placu zabaw. Uczniowie byli bardzo zadowoleni.

Dzieci Pożegnały się z pracownikami Zoo życząc sobie wzajemnie Wesołych Świąt.

Uczniowie oraz nauczyciele dziękują za mikołajkową  niespodziankę.

Dnia 28listopada 2014 roku w świetlicy szkolnej odbyły się andrzejki dla klas I-III .

Uczniowie klasy VI b przebrani  za wróżki i wróżbitów zapoznali gości z tradycją i obrzędami wróżb andrzejkowych,  wprowadzili dzieci w świat magii wypowiadając zaklęcie. Następnie zaprosili wszystkich do stanowisk wróżbiarskich przy których dzieci mogły dowiedzieć się co wydarzy się w ich najbliższej przyszłości.  Na zakończenie dzieci bawiły się przy muzyce, uczestnicząc przy tym w rozmaitych konkursach m.in.  z balonem,  miotłą, kapeluszem.

Organizatorami zabaw andrzejkowych były: Magda Tyburska, Marta Zawadewicz, Katarzyna Leiblich, Agnieszka Kijanowska.

 

Dnia 28 listopada 2014 roku w klasie 3a odbyły się klasowe andrzejki. Był to dzień tradycyjnych wróżb andrzejkowych i żartów. Dzień wcześniej pani wychowawczyni Barbara Petrykowska – Bodal opowiadała dzieciom o wielu różnych wróżbach andrzejkowych . Wszyscy uczniowie wróżyli sobie w sali nr 8 i w świetlicy szkolnej. Następnie w sali lekcyjnej dzieci wspólnie się bawiły i ucztowały przy obfitym, słodkim poczęstunku przygotowanym przez rodziców.

 

SŁODKI I MIŁY DZIEŃ to nie tylko tytuł wycieczki, a rzeczywiste przeżycia dzieci,  podczas pobytu w Warszawie dnia  26.11.2014 r. Uczestnikami tych wrażeń byli uczniowie klasy II b, II c i III c.

Podczas warsztatów w słodkiej Krainie Krówek dzieci mogły poznać historię cukierków, proces ich wytwarzania,  zaprojektować etykietę, samodzielnie zapakować cukierki,  wziąć udział w konkursie plastycznym oraz posmakować krówek. Dzieci otrzymały również słodkie upominki.

W czasie przejazdu przez centrum Warszawy dzieci podziwiały nowoczesne rozwiązania  architektoniczne, oglądały Stare Miasto z Zamkiem Królewskim i Kolumną Zygmunta oraz zachwyciły się wielkością Nike- pomnika ku czci  Bohaterom Warszawy.

Popołudnie uczniowie spędzili na terenie Centrum Nauki Kopernik. W najnowocześniejszym w Polsce Planetarium obejrzały seans „Sekrety kartonowej rakiety”. Poznały znaczenie słów „astronom, astronauta”, odbyły fantastyczną podróż w Kosmos i odwiedziły wszystkie planety. Następnie zwiedzały interaktywne wystawy: Człowiek i środowisko, Świat w ruchu, Korzenie cywilizacji, Strefę światła. Wrażeń dopełnił pyszny obiad w restauracji na terenie CNK.

Uczniami opiekowały się Panie: Małgorzata Skierkowska, Małgorzata Miaśkiewicz, Mariola Jakóbczyk, Magdalena Drabik oraz Anna Welenc.

Projekt „Mam apetyt na czytanie” to propozycja Książnicy Płockiej na Rok Czytelnika.  Skierowany jest on do wszystkich – przedszkolaków i uczniów, studentów, osób pracujących zawodowo, seniorów. Każdy będzie miał szansę zaspokoić swój apetyt na czytanie.

W związku z tą wspaniałą inicjatywą w dniach 12 i 13 oraz 19 listopada 2014r. nasza szkoła gościła  pracowników Filii nr 2 Książnicy PłockiejPani Mariola Wiśniewska i p. Anna Jasińska pięknie czytały uczniom klas drugich.  Natomiast Pani Aneta Krzemińska-Wojtczak równie pięknie czytała uczniom klas trzecich.  Bibliotekarka z Chotomka odwiedziła naszą szkołę 18 i 27 listopada br. Prezentowane były fragmenty następujących książek: „Mikołajek i inne chłopaki”, „Detektyw Pozytywka”, „Bazgroły ze szkoły”, „1:0 dla Korniszonka”, „Najwyższa Góra Świata” oraz „Wszystkie moje mamy”. Dzieci słuchały z zaciekawieniem i chętnie odpowiadały na zadane przez panie bibliotekarki pytania. Ponad to 27 listopada Pani Anna Jasińska czytała fragmenty książek klasie V a i VI c. Pani Anna opowiedziała o bibliotece, w której jest zatrudniona i zachęcała uczniów klas starszych do zapisania się do Filii nr 2. Na koniec czytania była słodka i zdrowa niespodzianka - jabłka. Wszyscy uczniowie z dużym apetytem skosztowali jabłka i poczuli niemniejszy  apetyt na czytanie.

Święto Niepodległości Polski było obchodzone, jak co roku bardzo uroczyście. W dniu 6 listopada uczniowie klas II i III obejrzeli prezentację multimedialną oraz wysłuchali wierszy i  informacji związanych z 96 rocznicą odzyskania wolności. Poszczególne klasy przychodziły o wyznaczonych godzinach do sali   nr 8,  gdzie Barabara Petrykowska – Bodal wraz ze swoimi uczniami z klasy III A, przybliżyła wydarzenia związane z najważniejszym świętem wszystkich Polaków. Natomiast w dniu 7 listopada, w sali nr 18, uczniowie klas IV – VI obejrzeli adresowaną do nich prezentację oraz wysłuchali informacji i wierszy związanych ze świętem obchodzonym 11 listopada. Obie prezentacje multimedialne przygotowała Agnieszka Petrykowska – Chmielewska, do tekstów napisanych przez Tomasza Bodala. Uczniowie, mieli jak co roku piękną lekcję patriotyzmu.

5 listopada klasy Id oraz III b pod opieką pani Grażyny Orłowskiej, p. Katarzyny Leiblich, p. Julity Ruteckiej i p. Agnieszki Krzywdy – Zgorzelskiej wybrały się na wycieczkę do gospodarstwa ekologicznego w Grzybowie. W programie wycieczki było między innymi zwiedzanie ekologicznej piekarni, poznanie pracy piekarza, własnoręczne wyrabianie i pieczenie razowego chlebka. Po zajęciach na temat pszczelarstwa dzieci miały możliwość wykonania własnej świecy z wosku. Nie obyło się bez zwiedzania gospodarstwa, karmienia, dojenia i zaganiania kóz. Dzieci poznały uprawy oraz zwierzęta dziko żyjące i udomowione. Na koniec odbyły się zajęcia ze sztuki ludowej regionu, dzieci wycinały wycinanki ludowe. Szczęśliwe i zadowolone wróciły do domu z powiewem świeżości i sposobami na życie zgodne z ekologią.

5 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Postaci z Bajek. W związku z tym radosnym świętem Biblioteka dla Dzieci zaprosiła wszystkich chętnych na występ oraz rozstrzygnięcie konkursu plastycznego, które odbyły się 7 listopada 2014r. Młodzi aktorzy z naszej szkoły zaprezentowali bajkę muzyczną „Jaś i Małgosia”. Uczniów do występu przygotowała p. Elżbieta Kwiecińska. Publiczność wraz kl. I e gromkimi brawami podziękowała za wspaniały występ.

Koncert edukacyjny w siedzibie „MAZOWSZA”

Dnia 5 listopada 2014r. grupa 46 uczniów wzięła udział w koncercie edukacyjnym ph. „Piękna nasza Polska cała” w siedzibie Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „MAZOWSZE” w Otrębusach k. Warszawy. Tę liczną grupę tworzyły dzieci biorące udział w części artystycznej przedstawienia z okazji 50. urodzin naszej szkoły.

Dzieci obejrzały tańce ludowe z różnych regionów Polski oraz instrumenty charakteryzujące muzykę w danym tańcu. Po koncercie zwiedziliśmy wystawę strojów oraz pamiątkowych zdjęć znajdującą się w Mateczniku Mazowsze. Następnie udaliśmy się na spacer po parku.

Do Płocka wróciliśmy z mnóstwem wspaniałych doznań artystycznych.

Opiekę nad uczniami sprawowały: p. Edyta Szymczak, p. Elżbieta Kwiecińska, p. Marta Bieniek oraz p. Tamara Wojciechowska. Kierownikiem wycieczki była p. Magdalena Drabik.

W dniach 23 i 24 października 2014 roku odbyły się obchody jubileuszu 50. urodzin naszej szkoły.

W czwartek społeczność szkolna uczestniczyła w uroczystej Mszy św. w parafii św. Józefa w Płocku, a w piątek o godz. 11:00 rozpoczęła się uroczystość jubileuszowa. W sali gimnastycznej pojawiło się wielu zacnych gości. Uczniowie zaprezentowali wyjątkowy program artystyczny, który nawiązywał  do 50. letniej historii szkoły...      czytaj całą informację.

Dnia 14 października w naszej szkole odbył się apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Dyrekcja szkoły, nauczyciele, pracownicy obsługi i administracji oraz uczniowie wszystkich klas obejrzeli inscenizację o tym jak piękną ale i wymagającą jest praca w szkole.

Uczniowie klasy 1a, przygotowani przez panią Katarzynę Norycę, zaśpiewali piosenkę oraz powiedzieli wierszyki. Pierwszaczki były naprawdę urocze!

Uczniowie klasy 4a, przygotowani przez panią Karolinę Gołębiewską, zaprezentowali wesołe wiersze o każdym pracowniku szkoły. Krystian i Wiktoria poprowadzili całą uroczystość.

Chór szkoły, jak zawsze doskonały, został przygotowany przez pana Tomasza Sarniaka.

Całości dopełnił występ zespołu New Dance pod kierunkiem pani Elżbiety Kwiecińskiej.

Ich taniec wywołał burzę oklasków!

Wszystkim pracownikom szkoły jeszcze raz składamy najserdeczniejsze życzenia!

Dnia 08.10.2014 r. uczniowie klasy II c byli w  Hipermarkecie Auchan. Nie, nie! Nie robili zakupów! Tym razem zwiedzali. 

Pod kierunkiem menager sklepu uczniowie obserwowali pracę na niektórych działach. Na monitoringu , „okiem” wielu kamer, mogli przyjrzeć się  robiącym zakupy klientom. Zachowując wszystkie zasady higieny, obserwowali pracę piekarzy i próbowali lepić figurki z ciasta oraz z marcepanu. Obejrzeli ogromne maszyny do wyrobu pieczywa, ciast oraz krojenia mięsa, wyrobu wędlin i pakowania powstałych artykułów. W sali konferencyjnej na dzieci czekało mnóstwo niespodzianek. Za gościnę i miłe przyjęcie uczniowie podziękowali dyrektorowi oraz obsłudze hipermarketu.

Jedna wycieczka, jeden sklep, a wiele nauki o pracy ludzi w różnych zawodach. To była wspaniała lekcja dla małych uczniów i jednocześnie klientów Hipermarketu Auchan.

Uczniowie klasy II c oraz wychowawca dziękują Rodzicom za zaplanowanie i zorganizowanie wycieczki.

W dniach 06_10 – 10 – 2014 odbył się obóz kondycyjny w tatrach – Biały Dunajec k/Zakopanego, dla klas sportowych funkcjonujących w Płockiej Akademii Piłki Nożnej.

Na obozie koncentrowano się nad poprawą wytrzymałości ogólnej piłkarzy, poprzez wędrówki szklakami górskimi.

Odnowa biologiczna po wysiłku odbywała się na basenie termalnym.

Po za tym uczestnicy korzystając z pięknej pogody mogli podziwiać uroki polskich gór.

W dniu 3. października 2014 r. w Gimnazjum nr 5 w Płocku odbyły się warsztaty pt.: „Ojczyzna okiem historyka i przyrodnika” dla klasy 6a ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Płocku. Były one realizowane w ramach konkursu „Strażnicy Natury” na najlepiej przeprowadzoną kampanię Sprzątanie Świata.

Uczniowie mieli zajęcia w parku dydaktycznym „Moja wymarzona szkoła” oraz w sali nr 93.

Na warsztatach uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Płocku:

  • Opisywali planety krążące wokół Słońca.
  • Poznali budowę materii i budowę układu okresowego pierwiastków.
  • Opisywali skały magmowe.
  • Odkrywali na mapie wygasłe wulkany w Polsce oraz chronione obszary znajdujące się w ich pobliżu.
  • Stworzyli własne wulkany wykonując doświadczenia chemiczne.
  • Rozwiązywali krzyżówki przyrodnicze.
  • Poznali historię miasta Płocka.
  • Rozwiązywali historyczne łamigłówki związane z Płockiem.
  • Zmienili się w dyplomowanych historyków i rozpoznawali stare przedmioty określając  ich przeznaczenie.

 

Warsztaty „Ojczyzna okiem historyka i przyrodnika” przygotowały:

p. Jolanta Malecka

p. Iwona Kołodziejska

p. Olga Zalewska

Dobrzy ludzie to światło w czasach pogardy. Wrażliwość, z jaką Renata Piątkowska pokazuje zło i dobro, sprawia, że możemy bezpiecznie oddać tę książkę w ręce dzieci.

Dnia 7 października 2014r. o godz. 17.00 Książnica Płocka Biblioteka dla Dzieci im. Wandy Chotomskiej zaprosiła na promocję książki Renaty Piątkowskiej pt. „Wszystkie moje mamy”. W programie organizatorzy przewidzieli: spotkanie z autorką Renatą Piątkowską, fragmenty historii o małym Szymku Baumanie uratowanym z warszawskiego getta oraz kiermasz książek dla dzieci. Pani Renata Piątkowska pięknie opowiadała o Pani Irenie Sendlerowej, która była i jest wzorem dobra i miłości, szlachetnym klejnotem w koronie człowieczeństwa. I tylko po Niej dzwony dzwońcie … Dzięki Jej gorącemu sercu, niezłomnej odwadze i determinacji, a przede wszystkim dzięki Jej bezgranicznej miłości do dzieci – Irena Sendlerowa, przy pomocy zaufanych i poświęcających się wraz z Nią łączniczek, uratowała z otchłani getta warszawskiego 2500 dzieci.

Spotkanie było bardzo wzruszające i niesamowicie pouczające. Wraz z p. Magdaleną Drabik w spotkaniu wzięły udział następujące uczennice: Alicja Sułek z kl. IV b, Aleksandra Milewska i Alicja Walczewska z kl. V a, Maria Dorobek z kl. V c oraz Sandra Sieradzka z kl. VI a.

Dnia 3 października 2014r. w Chotomku odbyło się spotkanie autorskie z Panem Grzegorzem Kasdepke. Na spotkanie została zaproszona klasa II b z wychowawcą p. Małgorzatą Skierkowską oraz p. Magdaleną Drabik. Autor wielu książek dla dzieci bardzo ciekawie opowiadał o sobie i swojej twórczości. Pan Grzegorz prezentował fragmenty swoich książek. W dalszej części uczniowie jak profesjonalni dziennikarze zadawali Panu Kasdepke bardzo pomysłowe pytania. Uczestnicy spotkania mieli możliwość zakupu książek i otrzymania wpisu z dedykacją od samego Autora. Na zakończenie klasa II b zrobiła sobie pamiątkowe zdjęcie z bohaterem spotkania. Uczniowie bardzo zadowoleni i w dobrych humorach wrócili do szkoły.

Dnia 2 października 2014r. w naszej szkole miało miejsce niecodzienne wydarzenie.

Na zaproszenie Pani Dyrektor Agaty Bogiel i Przewodniczącego Zarządu Rady Mieszkańców Osiedla „Wyszogrodzka” Pana Łukasza Dąbrowskiego naszą szkołę odwiedzili piłkarze pierwszej drużyny Wisły Płock: Paweł Magdoń, Fabian Hiszpański, Bartłomiej Sielewski, Cezary Stefańczyk. Spotkanie w ramach Płockiej Akademii Piłki Nożnej odbyło się w sali gimnastycznej. Adresowane było do uczniów klas trzecich i trzech klas sportowych funkcjonujących w naszej szkole – kl. IV b, kl. V c i kl. VI c. Na początku spotkania sportowcy przedstawili się publiczności i krótko opowiedzieli o sobie. Następnie nauczyciel wychowania fizycznego, realizujący zajęcia w ramach Płockiej Akademii Piłki Nożnej Pan Jerzy Stachowicz opowiedział o historii piłki nożnej w Płocku, wymieniając ludzi znanych z tego kręgu. W dalszej części odbyła się konferencja w stylu 100 pytań do … Uczniowie zadawali piłkarzom nurtujące ich pytania. Po konferencji sportowcy podpisywali plakaty klubowe. Uczniowie otrzymali także pamiątkowe proporczyki. Niesamowita gratka czekała na uczniów kl. IV b, którzy mieli możliwość zagrania z piłkarzami. Ogromną niespodzianką okazał się konkurs rzutów karnych. Królem strzelców został Igor Chrostowski. Wszyscy uczestnicy spotkania byli zachwyceni wspaniałą sportową atmosferą panującą na tym spotkaniu.

Dnia 24 września 2014 roku uczniowie klasy 3a wraz z wychowawcą panią  Barbarą Petrykowską – Bodal odwiedzili Stowarzyszenie Pomocy Osobom z Niepełnosprawnością Umysłową ,,Jestem”. Uczniowie zostali bardzo miło przyjęci. W świetlicy stowarzyszenia czekał na nich słodki poczęstunek – napoje, kruche ciasteczka i pyszne cukierki. Następnie dzieci miały możliwość zapoznania się z podopiecznymi stowarzyszenia i jego działalnością, dzięki pani kierownik i pani psycholog, które w bardzo przystępny sposób przybliżyły uczniom istotę działalności stowarzyszenia. Dzieci dowiedziały się, że Stowarzyszenie ,,Jestem” jest organizacją pożytku publicznego i działa na rzecz osób niepełnosprawnych intelektualnie i ich rodzin na terenie Płocka i subregionu płockiego od 1993 roku. Uczniowie otrzymali także informację, że misją stowarzyszenia jest udzielanie wszechstronnej pomocy osobom niepełnosprawnym i kreowanie ich pozytywnego wizerunku w społeczeństwie. Następnie dzieci zwiedziły dwie stałe placówki prowadzone przez stowarzyszenie: Warsztat Terapii Zajęciowej i jego trzy pracownie: rękodzieła, aktywizacji społeczno – zawodowej i zabawkarskiej oraz Ośrodek Pomocy Rewalidacyjnej dla małych dzieci niepełnosprawnych. Uczniowie nawiązali bardzo miłe i przyjazne relacje z podopiecznymi stowarzyszenia i wspólnie z nimi wykonywali proste czynności, np. rozdzielanie sznurka.

23 września 2014 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w IX Biegu Przełajowym o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 13 w Trzepowie.

V miejsce zajęła Klaudia Moderacka z klasy 5c.

III miejsce zajął Adam Krużmanowski z klasy 5, 

III miejsce zajęła Laura Gronkiewicz z klasy 6a.

II miejsce zajęła Olga Krzemińska z klasy 6. .

Uczniów przygotowała pani Agnieszka Świtalska

Dnia 26.09.2014 roku w naszej szkole odbył się apel organizacyjno-porządkowy dla klas IV-VI.  Na apelu Pani Dyrektor – Agata Bogiel mówiła o bezpieczeństwie, zachowaniu uczniów podczas przerw śródlekcyjnych i zajęć dydaktycznych, a także o nagrodach i karach wynikających z zapisu w Statucie Szkoły. Uczniom klas IV – VI zaprezentował się Samorząd Uczniowski. Uczniowie klas szóstych - Olga Krzemińska – Przewodnicząca SU, Kamil Kuźniewski – Zastępca i Julia Dylewska – Skarbnik przedstawili plan jego działalności na rok szkolny 2014/2015.

Pani Dyrektor życzyła wszystkim uczniom powodzenia i wielu sukcesów w nowym roku szkolnym.

Dnia 25 września 2014 roku odbyły się apele organizacyjno – porządkowe dla klas młodszych. Spotkania w poszczególnych grupach wiekowych poprowadziła Pani Wicedyrektor – Beata Mokrska.  Pani Wicedyrektor przygotowała prezentację multimedialną dotyczącą bezpieczeństwa w szkole i w drodze do szkoły. Poza tym rozmawiała z uczniami na temat właściwego zachowania w szkole, na lekcjach oraz podczas przerw śródlekcyjnych.  Opowiedziała także o programach „Szklanka mleka” i „Owoce w szkole”. Uczniowie mieli możliwość zadać Pani Wicedyrektor nurtujące ich pytania.

Pani Wicedyrektor życzyła wszystkim uczniom bezpiecznego i miłego pobytu w szkole oraz wielu sukcesów w nowym roku szkolnym.

W dniach 23-24 września 2014r. klasa V b uczestniczyła w wycieczce do Żelazowej Woli i Zaździerza.

Wycieczka częściowo sfinansowana była ze środków uzyskanych z nagrody pieniężnej za zajęcie I miejsca w konkursie na najpiękniejszy przewodnik po Płocku w formie komiksu, realizowany w ramach projektu „Płock na szóstkę”.

Uczniowie odwiedzili Dworek Fryderyka Chopina. Poznali wiele interesujących faktów i ciekawostek z życia znanego kompozytora. Następnie przemieściliśmy się autokarem do Ośrodka Rekreacji, Rehabilitacji i Wypoczynku „12 Dębów” w Zaździerzu k. Płocka, gdzie na dzieci czekało mnóstwo atrakcji, m.in. przejazd bryczką, Park Linowy, basen z jacuzzi, dyskoteka, plac zabaw, bilard, boisko do gry w piłkę nożną. Poza tym korzystaliśmy z uroków Gostynińsko Włocławskiego Parku Krajobrazowego. Organizatorem wycieczki była p. Anna Anulewicz – Wiercińska, opiekę pełniły p. Katarzyna Leiblich i p. Magdalena Drabik.

Dnia 18 września 2014 roku w sali gimnastycznej naszej szkoły odbyły się eliminacje do Zespołu Pieśni i Tańca „Wisła” Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki.

Lekcja tańca odbyła się w ramach zajęć wychowania fizycznego i pozwoliła stwierdzić, którzy uczniowie klas starszych posiadają predyspozycje taneczne, które umożliwiają wstąpienie w szeregi zespołu. Instruktorzy zapewnili, że dzięki owocnej współpracy i przychylności Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki próby w ZPiT „Wisła” prowadzone są przez fachową kadrę i są bezpłatne. Pierwsze zajęcia odbędą się w Gimnazjum Nr 5 przy ul. Królowej Jadwigi 4 w Płocku.

Uczniowie wybrani drogą eliminacji otrzymali płytę z tańcami i biuletyn informujący o Zespole.

Dnia 17 września 2014 roku, w sali gimnastycznej naszej szkoły,  odbyło się spotkanie z Panem Policjantem w ramach programu „Bezpieczna droga do szkoły”. Program ten skierowany był do uczniów klas młodszych.

Pan Policjant bardzo ciekawie omówił zasady prawidłowego poruszania się po drodze, m.in. bezpiecznego przechodzenia przez pasy. Dzieci chętnie zadawały pytania i brały udział w scenkach dotyczących ich bezpieczeństwa.

PIKNIK – TAJEMNICZY… OGRÓD JORDANOWSKI

 

Dnia 12 września 2014 roku, w godz. 10.00-13.00, w Ogródku Jordanowskim miał miejsce Piknik Literacki z okazji obchodów Roku Czytelnika.

Organizatorami i sponsorami imprezy byli: Książnica Płocka im. Władysława Broniewskiego, Filia biblioteczna nr 2, Rada Mieszkańców Osiedla „Wyszogrodzka”, Młodzieżowy Dom Kultury im. Króla Maciusia Pierwszego, Szkoła Podstawowa nr 12 w Płocku im. Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej, Pan Łukasz Dąbrowski – Przewodniczący Zarządu Rady Mieszkańców Osiedla „Wyszogrodzka”.

Pani Alicja Charzyńska Wicedyrektor Książnicy Płockiej powitała przybyłych gości: Pana Andrzeja Nowakowskiego Prezydenta Miasta Płocka, Pana Grzegorza Dziwotę Przewodniczącego Rady Mieszkańców Osiedla „Wyszogrodzka”, Pana Łukasza Dąbrowskiego, Panią Agatę Bogiel Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 12 w Płocku, Panią Katarzynę Zygmuntowicz Dyrektora Miejskiego Przedszkola nr 9 w Płocku oraz Panią Joannę Stankowską z Aktorskiej Agencji JMC Studio w Warszawie prowadzącą imprezę piknikową.

Na Piknik zostały zaproszone przedszkolaki z MP nr 9 w Płocku oraz drugoklasiści ze SP nr 12 w Płocku.

Na dzieci czekało mnóstwo atrakcji, m.in.: konkurs malarski, malowanie twarzy, zabawy z chustą, malowanie ekotoreb, zabawa w cyrk, gipsowe aniołki, konkurs-kalambury, zakładki, ekoramki. Dziewczęta miały niebywałą okazję zapleść we włosy kolorowe warkoczyki, natomiast chłopcy mogli zadać ciekawe pytania reprezentantom drużyny Piłki nożnej Wisły Płock. Wszyscy uczestnicy imprezy mogli otrzymać plakaty z podpisami piłkarzy. Niewątpliwą atrakcją dla uczniów było rozegranie meczu ze sportowcami. Miłośnicy zwierząt mogli poobcować z podopiecznymi płockiego ZOO: kozami, żółwiami, wężami. Poza tym dzieci otrzymały liczne nagrody, niespodzianki, kolorowe balony i mogły skosztować pyszną watę cukrową.

Z ogromnym zadowoleniem i we wspaniałych humorach wróciliśmy do szkoły.

NARODOWE CZYTANIE „Potopu” Henryka Sienkiewicza

 

Dnia 6 września 2014 roku, w sobotnie popołudnie, odbyło się NARODOWE CZYTANIE „Potopu” Henryka Sienkiewicza w ramach ogólnopolskiej akcji publicznego czytania pod patronatem Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego. Organizatorami tego jakże ważnego wydarzenia  kulturalnego była Książnica Płocka im. Władysława Broniewskiego oraz Urząd Miasta Płocka.

Na Wzgórzu Tumskim, we wspaniałej scenerii odbyło się głośne czytanie. Po powitaniu przybyłych przez Dyrektora Książnicy Panią Joannę Banasiak, czytanie powieści rozpoczął Prezydent Miasta Pan Andrzej Nowakowski, następnie Zastępca Prezydenta Miasta Pan Roman Siemiątkowski, Posłanka na Sejm RP Pani Elżbieta Gapińska, Radny Rady Miasta Płocka Pan Wojciech Hetkowski, Kierownik Oddziału Kultury Pani Jadwiga Wojnarowska-Nadrowska, aktor Teatru Dramatycznego w Płocku Pan Mariusz Pogonowski.

Po wysłuchaniu jednego z fragmentów powieści zgromadzeni mogli obejrzeć walkę na szable w wykonaniu przedstawicieli Bractwa Kurkowego.

Od godz. 15.00 fragmenty „Potopu” czytali uczniowie płockich podstawówek. Nasza szkoła zaprezentowała się jako trzecia – po SP nr 22 i SP nr 5. Po szkołach podstawowych czytały gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne. Naszą szkołę reprezentowała pięcioosobowa grupa uczennic: Lidia Kołodziejska, Wiktoria Wierzbicka, Laura Gronkiewicz z kl. VI a oraz Klaudia Kamińska i Natalia Baniecka z kl. VI b.

Osoby, które zabrały ze sobą egzemplarz „Potopu” otrzymały okolicznościowy stempel w książce.

Pani Magdalena Drabik odebrała z rąk Pani Joanny Banasiak CERTYFIKAT potwierdzający udział SP nr 12 w ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania.

 

Dnia 1 września 2014 roku o godz. 9.00 odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015. Rozpoczęcie klas pierwszych miało miejsce w sali gimnastycznej. Pani Dyrektor Agata Bogiel serdecznie przywitała gości, uczniów i rodziców. Wśród przybyłych był Proboszcz Parafii Św. Józefa w Płocku, Pani Ewa Machała – Prezes Stowarzyszenia „Szkoła pod brzozami”, Pan Ryszard Rzymkowski – Pełnomocnik ds. Rad Mieszkańców Osiedli, Pan Łukasz Dąbrowski – Przewodniczący Zarządu Rady Mieszkańców Osiedla Wyszogrodzka. Pani Wicedyrektor Beata Mokrska odczytała tekst ślubowania pierwszoklasisty. Dzieci otrzymały drobne upominki. Część artystyczną przygotowali uczniowie klas drugich. Piosenki w wykonaniu Julii Krasuckiej z kl. V b i Roksany Korzeniewskiej z kl. V uświetniły uroczystość. Występujących przygotowali: p. Małgorzata Skierkowska, p. Małgorzata Miaśkiewicz, p. Iwona Maławska, p. Tomasz Sarniak. Następnie uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawcami przeszli do swoich klas lekcyjnych:

Klasa I a – Wychowawca Katarzyna Noryca, sala nr 14

Klasa I b – Wychowawca Małgorzata Morawska-Zazga, sala nr 4

Klasa I c – Wychowawca Halina Michalak, sala nr 6

Klasa I d – Wychowawca Julita Rutecka, sala nr 7

Klasa I e – Wychowawca Elżbieta Kwiecińska, sala nr 5

 

 

   

 

 


SP12 admin © 2014


Powrót do treści | Wróć do menu głównego