Szkoła Podstawowa nr 12


Idź do treści

Menu główne:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Aktualności 2016/2017

 

 

 

 

 

 

 

W styczniu rozpoczął się remont boiska szkolnego a zakończył się w sierpniu.

22.06.17 Apel klas starszych podsumowujący rok szkolny 2016/2017.

21.06.17 Apel klas młodszych podsumowujący  czytelnictwo, przestrogi wakacyjne.

20.06.17 Zakończenie projektu „Przerwa na teatr”- spektakl w szkole muzycznej.

Posumowanie Kampanii Rowerowy Maj.

W dniu 12 czerwca 2017r. odbył się Międzyszkolny Konkurs Muzyki Kabaretowej.

W dniu 12 czerwca klasa II b była na wycieczce w Dinoparku w Kołacinku. Uczniowie mieli podczas wyjazdu wiele atrakcji. Najpierw był spacer z przewodnikiem po ścieżce mezozoicznej, podczas którego dzieci dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy o życiu dinozaurów, mogły je także dokładnie obejrzeć, a niektóre nawet dotykać. Kolejne punkty programu to: wykonywanie dinozaurów z balonów, plac zabaw z plastikowymi kulkami, odkopywanie szkieletu dinozaura, plac zabaw ze zjeżdżaniem na linie, wystawa skamieniałości, automaty do gier zręcznościowych i wystawa dawnych narzędzi rolniczych. Na zakończenie pobytu w Dinoparku był spacer z przewodnikiem po krainie bajek. W drodze powrotnej był posiłek w McDonalds w Kutnie. Wszyscy uczniowie byli z wycieczki bardzo zadowoleni, a do domu przywieźli wiele pamiątek zakupionych podczas wyjazdu. Opiekę nad uczniami sprawowali: wychowawczyni Barbara Petrykowska – Bodal, Tomasz Bodal oraz Monika Marczewska.

W czwartek 8 czerwca klasa 3 d wraz z wychowawczynią p. Julitą Piaskowską wybrała się do Urzędu Miasta na zwiedzanie Ratusza oraz spotkanie z panem prezydentem Andrzejem Nowakowskim. Uczniowie zwiedzili część reprezentacyjnych pomieszczeń w Ratuszu, przez chwilę wczuli się w rolę radnych w sali obrad a na koniec  rozmawiali z panem prezydentem. Zadawali ciekawe pytania i dowiedzieli się wielu ciekawostek z jego życia. To spotkanie na długo pozostanie w ich pamięci.

 

Obóz kondycyjny dla klas sportowych w dniach 0d 5 do 8 czerwca w Białym Dunajcu.

Dn.07.06.2017r. klasa 2a i 2d były na wycieczce w Sierpcu. W Muzeum Wsi Mazowieckiej uczniowie zwiedzali zagrody chłopskie. Na warsztatach: ” Na szkle malowanie” dzieci samodzielnie wykod yrób masła”. Na zakończenie było ognisko z pieczeniem kiełbasek oraz zabawy.

Opiekę nad dziećmi sprawowały: p.Mariola Jakóbczyk, p.Agnieszka Kijanowska, p.Katarzyna Leiblich, p.Monika Marczewska.

W dniach 5 i 6 czerwca uczniowie z  klas II c i III d pod opieką p. Grażyny Orłowskiej, p. Marty Kowalskiej – Uptas, p. Magdaleny Drabik i p. Julity Piaskowskiej wzięli udział w Zielonej Szkole na Warmii. Pierwszego dnia  uczniowie zwiedzali Muzeum Budownictwa Ludowego w Olsztynku oraz przeszli spacerkiem po olsztyńskim Starym Mieście, po którym oprowadził nas sympatyczny pan Andrzej. Pokazał nam gotycki zamek, fragmenty murów miejskich z Wysoka Bramą, katedrę św. Jakuba i Stary Ratusz. Następnie udaliśmy się do malowniczo położonego hotelu nad jeziorem Żbik w Olsztynie, gdzie zjedliśmy posiłek. Po zakwaterowaniu uczniowie kąpali się w basenie i bawili Bajkolandii. Wieczorem razem z grupą czwartoklasistów z Płońska odbyły się emocjonujące podchody. Dzieci bardzo chętnie wykonywały wszystkie zadania pozostawione przez druga grupę.  Drugiego dnia pojechaliśmy do planetarium w Olsztynie, gdzie obejrzeliśmy seans oraz zwiedziliśmy Hutę Szkła Artystycznego w Olsztynku, gdzie z kolei dzieci zobaczyły wręcz magiczny pokaz wyrobu szklanych ozdób. Na zakończenie wycieczki wszyscy uczniowie otrzymali od biura podróży piękne szklane pamiątki. Wszyscy uczniowie wrócili z wycieczki zadowoleni, pełni wrażeń i niezapomnianych wspomnień.

 

W dniu 5 czerwca 2017 roku uczniowie klas V naszej szkoły przystąpili do egzaminu na kartę rowerową. Część praktyczna polegała na ocenie kierującego rowerem pod kątem przestrzegania przepisów ruchu drogowego i umiejętności prawidłowej techniki jazdy, a w szczególności płynnego ruszania z miejsca, jazdy po prostej i ósemce, hamowania i zatrzymania pojazdu w określonym miejscu. Egzamin przeprowadzał policjant z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Płocku, który na zakończenie pogratulował wszystkim zdającym pozytywnego wyniku egzaminu. Do egzaminu teoretycznego przygotowywała uczniów Anna Anulewicz-Wiercińska.

Piknik Rodzinny z okazji Dnia Dziecka - w tym roku odbył się na terenie Orlika - Ogrodu Jordanowskiego.

Dnia 25 maja 2017 roku klasa II b pod opieką wychowawczyni Barbary Petrykowskiej – Bodal i rodzica pani Moniki Jędrzejak była w Galerii Mosty, w restauracji Gusto Dominium. Uczniowie z dużym zainteresowaniem zwiedzali zaplecze pizzerii i słuchali pani, która ich oprowadzała. Mieli także okazję do przyglądania się, jak wyrabia się ciasto na pizzę. Następnie sami w grupach, ubrani w stroje kucharskie przygotowywali pizzę do pieczenia - układali na cieście warzywa, owoce i wędliny. Kontrolowali także czas  pieczenia pizzy. Na koniec każdy uczeń otrzymał tę część pizzy, którą sam przygotowywał i napój do popicia. Na zakończenie wizyty w pizzerii Gusto Dominium uczniowie otrzymali drobne upominki i piękne pamiątkowe dyplomy.

Wycieczka klasy IIIb do fabryki  „Levi Strauss” w Płocku w dniu 25-05-2017r.

Dnia 23 maja 2017 roku klasa II b pod opieką wychowawczyni pani Barbary Petrykowskiej – Bodal i klasa II d pod opieką wychowawczyni pani Agnieszki Kijanowskiej i pani Katarzyny Leiblich była w Zakątku Odkrywców w Starym Boryszewie. Uczniowie przy doskonale przygotowanych stanowiskach pracy, w rękawiczkach jednorazowego użytku i w specjalnych okularach  własnoręcznie wykonywali barwne i pachnące kredki. Następnie wspaniale się bawili przy rytmach energicznej muzyki, żeby potem ochłonąć i obejrzeć pokaz Zaczarowanego Ołówka, który przeniósł dzieci w świat magii. Dzieci były zachwycone pobytem w Zakątku Odkrywców, do szkoły wróciły roześmiane trzymając w dłoniach barwne i pachnące kredki.

Dnia 22 maja klasa 3 d wraz z wychowawczynią p. Julitą Piaskowską wybrała się do ZOO na lekcję „Planeta małp”. Dzieci poznały różnice między małpami i przygotowały dla nich posiłek. Podczas spaceru po ZOO z panią przewodnik dzieci obejrzały wiele ciekawych zwierząt i dowiedziały się wiele ciekawostek z ich życia. W mini zoo mogły głaskać i karmić kózki oraz zobaczyć inne domowe zwierzęta. Po zakończeniu zwiedzania czekała na uczniów prawdziwa frajda – zabawy w parku linowym znajdującym się na terenie zoo. 

 

PIKNIK EUROPEJSKI 13 MAJA 2017

W dniu 13 maja 2017r. nasza szkoła wzięła udział w XIX Pikniku Europejskim. Reprezentowaliśmy Białoruś.

Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele wzięli udział w barwnym korowodzie. Ubrani w białe podkoszulki z białoruskimi krajkami, prezentowaliśmy się naprawdę wspaniale. Przed Szanowną Komisją, a potem przed Ratuszem zaprezentował się zespół taneczny prowadzony przez Panią Elżbietę Kwiecińską. Dziewczęta tańczyły układ do białoruskiej piosenki.

Na Starym Rynku przygotowaliśmy kram prezentujący Białoruś. Kram przygotowały Pani Iwona Maławska, Pani Halina Michalak, Pani Julita Piaskowska i Pani Małgorzata Skierkowska. Nauczycielki i Rodzice ubrani byli w oryginalne podkoszulki sprowadzone specjalnie na tą okazję z Białorusi. Na kramie udekorowanym barwami tego kraju prezentowano również oryginalne słodycze, kwas chlebowy i sok brzozowy. Częstowano także smacznymi jabłkami . Dzieci z klas II e i III d ubrane w stroje ludowe rozdawały ulotki z ciekawostkami o Białorusi i mieście partnerskim – Nowopołocku. Niespodzianką była wizyta delegacji białoruskiej z  merem Nowopołocka na czele.

Szczególnie chcemy podziękować Pani Agnieszce Zielińskiej – rodzicowi z klasy II e, która brała bardzo aktywny udział w przygotowaniach do tego dnia.

Kram naszej szkoły cieszył się ogromnym powodzeniem i wszystkim bardzo się podobał.

 

Wycieczka do Łodzi w dniu 09-05-2017.

Uczniowie klasy I a w „Chotomku”.

W ciągu roku szkolnego uczniowie klasy Ia trzykrotne gościli w Bibliotece dla Dzieci im. Wandy Chotomskiej. Uczestniczyli w lekcjach bibliotecznych na tematy: „Anioły są wśród nas”, „Wtsydziołki, śmiechołki i dąsacze, czyli jak sobie poradzić z różnymi humorkami” oraz „ Pompon i Miziołek- bohaterowie książek Joanny Olech”. Uczniowie serdecznie dziękują pani Anecie Krzemińskiej- Wojtczak za niezapomniane spotkania z książką.

PS

Zobaczcie jak rosły nasze pierwszaki :) i... czytajcie książki!!!

 

 

W dniu 28.04.17r.  najpierw klasy II i III, a następnie IV, V i VI uczestniczyły w apelu poświęconym majowym świętom. Uczniowie uzyskali informacje o Święcie Pracy, Święcie Flagi Rzeczypospolitej i symbolach narodowych, a przede wszystkim o jednym z dwóch najważniejszych świąt narodowych, czyli o Święcie Konstytucji 3 Maja. Teksty, wiersze i piosenki zaprezentowane podczas apelu przez uczniów klasy IIb i Va oraz chór szkolny, w bardzo przystępny sposób przybliżyły wszystkim majowe święta. Uroczystość przygotowali: Barbara Petrykowska – Bodal, Tomasz Bodal i Tomasz Sarniak.

W dniach 24- 26 kwietnia klasa III b i III c była na ,,zielonej szkole” w Górach Świętokrzyskich.

Wchodziliśmy na Łysą Górę, oglądaliśmy jaskinię Raj, byliśmy w Parku Miniatur, korzystaliśmy z atrakcji w Jurajskim Parku w Bałtowie. Bawiliśmy się na dyskotece, pływaliśmy na basenie, korzystaliśmy z różnych atrakcji zaproponowanych przez organizatorów wyjazdu.

Wspólny pobyt był bardzo udany, pozwolił nam lepiej się poznać i zintegrować.

22 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi. Z tej okazji w naszej szkole zorganizowano apel pod hasłem „Dbajmy o naszą planetę”, w którym wzięli udział uczniowie klasy II c oraz ich starsi koledzy z klasy VI a i VI c. Przedstawienie uświetnił pokaz mody ekologicznej, który został ciepło przyjęty przez publiczność, a występującym w nim uczniom dostarczył wiele radości. Modelki i modele zaprezentowali się w szykownych kreacjach, według własnego pomysłu, wykonanych z materiałów przyjaznych dla środowiska. Apel przygotowały panie Grażyna Orłowska i Marta Bieniek, a o stronę muzyczną przedstawienia zadbał pan Tomasz Sarniak.

W ramach obchodów Dnia Ziemi zorganizowano również wystawę prac uczniów, nagrodzonych w konkursie „1001 drobiazgów ekologicznych”.

Spotkanie z policją - Rowerowy Maj w dniu 21 kwietnia 2017r.

Dnia 10.04.2017r w bibliotece odbyły się szkolne eliminacje kl I -III do konkursu „Pięknie być człowiekiem”. Dzieci recytowały wiersze znanych polskich poetów.

I miejsce zajęła Julia Gralicka z kl 3b

II miejsce zajął Aleksander Pankowski z kl 3a

III miejsce zajął Ksawery Bieniek z kl 3d

Pierwsza dwójka będzie reprezentowała naszą szkołę w eliminacjach rejonowych dnia 22kiwietnia w MDK w Płocku . Konkurs organizuje Książnica Płocka.

Dnia 7  kwietnia 2017 r. byliśmy u naszych przyjaciół w ZSOS nr 7 w Płocku. Wspólnie robiliśmy wiosenne kanapki, które potem z ogromnym apetytem zjedliśmy. Niektórzy z nas mówili, że nigdy nie jedli takich pysznych kanapek, inni, że jeszcze tyle nie zjedli, a jeszcze inni, że po raz pierwszy samodzielnie robili jedzenie. Po jedzeniu była wspólna zabawa i tańce przy muzyce. Kolejne spotkanie już za miesiąc. Tym razem czeka nas wspólna wycieczka...

Dnia 6 kwietnia 2017 roku odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas drugich przygotowany przez panią Barbarę Petrykowską – Bodal. Każdą klasę reprezentowało dwóch uczniów. Przedstawiciele klas drugich mieli do uzupełnienia tekst z lukami zawierający wiele wyrazów z różnymi trudnościami ortograficznymi. Rozstrzygnięcie nastąpiło już po pierwszym etapie. Mistrzem Ortografii został Miłosz Serowski z klasy II b. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali piękne dyplomy za udział, a Mistrz Ortografii otrzymał jeszcze jeden dyplom i nagrodę książkową. Wszystkim uczestnikom w/w konkursu pogratulował pan Tomasz Bodal, nauczyciel historii i bibliotekarz, który był także w komisji konkursowej.

                               W PŁOCKU, CZY TEŻ W ŁODZI

                               UCZEŃ Z ODBLASKAMI CHODZI

Dnia 3 kwietnia 2017r. w naszej szkole odbył sie apel dla klas I-III na którym gościliśmy p. Iwonę Szczęsną - pracownika Fundacji na Rzecz Bezpieczeństwa "FENIKS" i koordynatora projektu "Znam przepisy - jestem bezpieczny", a także ciocię Agnieszkę i Lwa Honorka - przedstawicieli Wydziału Profilaktyki Straży Miejskiej w Płocku. Podczas apelu zaprezentowali się uczniowie z klasy IV b i chór szkolny w przedstawieniu pt. "Dziecko w ruchu drogowym" promującym zasady bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym, które obowiązują dzieci jako pieszych, rowerzystów i pasażerów. Po przedstawieniu dzieci odpowiadały na pytania związane z tematyką występu, za trafne odpowiedzi otrzymały niespodzianki, natomiast zaangażowane w przedstawienie dzieci otrzymały nagrody w postaci zestawów bezpieczeństwa ruchu drogowego. Za udział w projekcie nasza szkoła otrzymała dyplom i aparat fotograficzny. Uczniów do występu przygotowali p. Magdalena Drabik, p. Anna Anulewicz-Wiercińska, p. Tomasz Sarniak.

W dniu  30 marca o godzinie 17.30 w sali gimnastycznej naszej szkoły odbył  się spektakl, w którym wystąpili uczestnicy projektu „Przerwa na teatr”.

 

24 marca 2017r. uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 12 w Płocku wzięli udział w warsztatach pn. “Poznaj swoją rzekę”. Warsztaty zorganizowane zostały w ramach projektu realizowanego przez Fundacje Fundusz Lokalny Ziemi Płockiej Młodzi Razem pn. “Z Tumskiego Wzgórza spoglądam na Wisłę, królową polskich rzek”.

Projekt jest dofinansowany ze środków Fundacji Fundusz Grantowy dla Płocka. 

 

   

Dnia 23 marca 2017 odbył się Dzień Otwarty dla dzieci, które podejmą naukę w klasie I w roku szkolnym 2017/2018. Program uroczystości zakładał: część artystyczną w wykonaniu uczniów naszej szkoły, zwiedzanie szkoły wraz z rodzicami, rozmowy z nauczycielami i dyrekcją oraz informacje na temat naboru do klas pierwszych. Część artystyczna zaczęła się występem uczniów klas trzecich, prezentujących wiersze Juliana Tuwima i Jana Brzechwy, a zakończyła występem tanecznym cheerleaderek. Po części artystycznej rodzice mieli możliwość porozmawiania z panią dyrektor i zadania pytań, a dzieci w tym czasie bawiły się w sali obok. W dalszej kolejności dzieci wraz z rodzicami odwiedzali pracownie lekcyjne, świetlicę i stołówkę.

21 marca 2017r. w naszej szkole odbył się „ Wiosenny Talent Show”. Impreza została zorganizowana w ramach obchodów Dnia Samorządności Szkolnej. Uczniowie biorący udział w konkursie prezentowali swoje talenty i umiejętności w takich kategoriach jak: śpiew, układy taneczne, etiuda teatralna oraz gra na instrumencie muzycznym. Młodych artystów oceniało jury, złożone z nauczycieli oraz uczniów z Samorządu Uczniowskiego. W trakcie zmagań konkursowych wyłoniono następujących zwycięzców:

I miejsce- - Emilia Wysocka z klasy VI c (śpiew)

II miejsce- Kinga Brzezińska z klasy V a (taniec free style)

                     Gabriela Bąbała z klasy VI a (taniec free style)

III miejsce- Aleksandra Banasiak z klasy VI c (beatbox)               

                      Maciej Żuk z klasy VI a ( pokaz gry na keyboardzie)

                     Zuzanna Kiciak i Oliwia Kraszewska z klasy VI c  (etiuda teatralna)

 Jury przyznało również 3 wyróżnienia. Są to:

-        Zespół muzyczny „Twenty nine pilots”

-        Sandra Masiukiewicz z klasy V c (śpiew)

-        Mikołaj Sieklucki z klasy V a (śpiew)

Imprezę „Wiosenny Talent Show” uświetnił występ dziewczynek z zespołu „ New Dance”, prowadzony przez panią Elżbietę Kwiecińską, który zaprezentował bardzo energetyczny układ taneczny.

Występy wszystkich artystów były niezwykle oryginalne, a publiczność oceniła je gromkimi brawami. Uczestnicy konkursu otrzymali słodkie upominki oraz dyplomy. Uroczystość przygotowały panie Marta Bieniek, Karolina Gołębiewska, Marzena Smulska i pan Tomasz Sarniak.

Dnia 21 marca 2017 r. w naszej szkole odbył się apel „ Poszukiwania wiosny”.

Apel przygotowali uczniowie klasy  3 d  wraz z wychowawcą p. Julitą Piaskowską.

 

Dnia 08.03.2017r w naszej szkole odbyło się spotkanie autorskie z Panem Tomaszem Trojanowskim autorem książek dla dzieci  i młodzieży. W spotkaniu udział wzięły klasy: 2b,2c,2e i 4a. W miłej atmosferze autor zaprezentował swoje książki: "Kocie historie", "Nowe kocie historie", "Lulek, Dziobaś i spółka", "Włochacz i obca cywilizacja" oraz "Stroiciel". Dzieciom spotkanie bardzo się podobało. Na koniec  p. Tomasz Trojanowski podpisał swoje książki.

Dnia 3 marca 2017 r. klasa 6c, pod opieką nauczycielki języka polskiego pani Edyty Szymczak, uczestniczyła w spotkaniu dotyczącym zmianom zachodzącym w języku polskim, archaizmom i ich przekształceniom znaczeniowym. Wykład zatytułowany „Co złodziej, który miał nogi ciekawe, trzymał w piwnicy” poprowadziła pani dr Agata Hącia- językoznawca, członek Rady Języka Polskiego. Spotkanie odbyło się Książnicy Płockiej, w ramach obchodzonego niedawno Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego.

 Dnia 08.02.2017 r uczniowie klasy I a i I b byli na wycieczce w Warszawie.

„Kosmiczną podróż” rozpoczęli obejrzeniem seansu pt.” Polaris” w Planetarium „Niebo Kopernika”. W Teatrze Robotycznym podziwiali aktorskie umiejętności robotów. Wspaniale było też samodzielnie sterować robotem! Posileni smacznym obiadem, eksperymentowali na terenie Centrum Nauki Kopernik. Tutaj każdy znalazł coś dla siebie- eksponaty przyciągały do prowadzenia różnych doświadczeń.  Najczęściej dzieci pokonywały przejście na „tonącym okręcie-  Tytaniku”, co nie było takie łatwe! A potem... To była wystawa! Kosmiczna! Rakiety, pojazdy kosmiczne, skafandry kosmonautów, kapsuły kosmonautów, wnętrze kapsuły, pokarm kosmonautów, a nawet toaleta- wszystko prawdziwe. Szkoda tylko, że dzień tak szybko mijał i trzeba było „wrócić na Ziemię”.

Dnia 8 lutego 2017 roku po raz kolejny gościliśmy naszych przyjaciół z Zespołu Szkół Ogólnokształcących Specjalnych  Płocku.

Na początku goście  wspólnie z Panią Dyrektor  zwiedzili naszą szkołę.  Następnie uczniowie z obu klas II a i II c uczestniczyli w zajęciach nt. ,,Skąd się bierze szczęście?"

Po nauce przyszedł czas na wspólną zabawę oraz smaczny poczęstunek. Za dwa miesiące znowu się spotkamy. Już nie możemy się doczekać , kiedy odwiedzimy naszych kolegów.

                 Zabawa choinkowa w dniu 26 stycznia 2017 r.

                 W dniu 26 stycznia 2017 r. minęło 20 lat od śmierci naszej Patronki Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej.  Z tej okazji o godz. 11:00 uczniowie klasy IIe z p. M. Skierkowską i z p. dyrektor Agatą Bogiel złożyli kwiaty przy pomniku Pani Miry. W godzinach popołudniowych w Książnicy Płockiej odbyła się „Nadzwyczajna Randka z Manią”. W programie wystąpili uczniowie naszej szkoły przygotowani przez p. Edytę Szymczak i p. Tomasza Sarniaka.  Odbyła się również albumu „Kocham to moje miasto” z fotografiami autorstwa p. Jana Waćkowskiego. Na zakończenie spotkania zgromadzeni licznie płocczanie obejrzeli film autorstwa p. Jana Gawryłkiewicza „ Śpiewa i mówi Mira Zimińska-Sygietyńska!”. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele Zespołu Pieśni i Tańca „Mazowsze”, Muzeum Mazowieckiego, Urzędu Miasta Płocka oraz płocczanie, którym bliska jest postać

MIRY ZIMIŃSKIEJ-SYGIETYŃSKIEJ.

 

Artykuł w Gazecie Płock: http://plock.wyborcza.pl/plock/7,35681,21297556,plocczanie-wspominali-slynna-artystke-szefowa-mazowsza-swoja.html

 

Zespół muzyczny Szkoły Podstawowej nr 12 w Płocku "Rozlane Herbaty" zdobył złotą gwiazdę na IX Szkolno-Parafialnym Festiwalu Kolęd Rogozino 2017 który odbył się 21.01.2017.

Skład zespołu:

Oliwia Smulska           - gitara akustyczna

Emilia Wysocka          - pianino

Amelia Duch              - janczary

Julia Tomaszewska     - gitara basowa

Katarzyna Dziadosz    - bongosy

Katarzyna Grabarczyk - dzwonki

Aleksandra Banasiak   - zestaw perkusyjny

Natalia Jakubowska    - wokal

 

16142585_370006756711229_5181851634639356911_n.jpg (4508 B)

 

Jasełka Bożonarodzeniowe –2016

 

Dnia 21.12.2016 w „Chotomku” klasa 3b wzięła udział w spotkaniu  autorskim z Beatą Ostrowicką .  Dzieci bardzo chętnie zadawały pytania, rozmawiały a na koniec zakupiły książki z osobistą dedykacją autorki dla każdego dziecka.

W ostatnich dniach grudnia uczniowie klas 5a, 5b, 5c podczas lekcji języka polskiego uczestniczyli w Uczcie na Olimpie, podsumowującej cykl zajęć o mitologii. Uczniowie wcielili się w bogów i postaci mitologiczne oraz zaprezentowali  historie swoich bohaterów. Nie zabrakło także boskiego nektaru- ambrozji oraz wielu oryginalnie wykonanych atrybutów. Ucztę poprowadził sam wielki Zeus. Na przyjęciu pojawili się: Hera, Posejdon, Achilles, Afrodyta i wiele innych znakomitych postaci. Goście snuli opowieści, rozpoznawali koligacje rodzinne, opowiadali anegdoty.

 Uczniowie wykazali się dużą wiedzą na temat mitów i ich greckich bohaterów.

 NOWE  KSIĄŻKI  W BIBLIOTECE  SZKOLNEJ

W ramach programu „ Narodowy  Program  Rozwoju  Czytelnictwa” zostało zakupionych ponad 1000  książek.  Każdy  znajdzie coś dla siebie.  Serdecznie  zapraszamy wszystkie  dzieci i wszystkich pracowników szkoły.

16 grudnia 2016r. w naszej szkole odbyło się szkolenie pod hasłem "Bezpieczna zima" przeprowadzone przez przedstawicieli WOPR Płock, w którym uczestniczyli uczniowie klas III, IV i V. Dzieci dowiedziały się, jak mają zachowywać się podczas zabaw zimowych. W ramach pogadanki urozmaiconej pokazem multimedialnym, ratownicy WOPR przekazali uczniom niezbędną wiedzę z zakresu zasad bezpiecznego przebywania na lodzie oraz postępowania w sytuacjach zagrożenia. Szkolenie prowadzili ratownicy, którzy osobiście uczestniczyli w niejednej akcji ratunkowej na lodzie i w wodzie, a przekazana przez nich wiedza może ocalić życie. Na koniec była też niespodzianka, odwiedziły nas dwa psy - ratownicy suczka Orka i pies Brytan, które oczywiście wzbudziły ogólną sympatię.

W grudniu odbył się Szkolny Kiermasz Świąteczny. Uczniowie klas IV- VI przygotowali ozdoby i przysmaki bożonarodzeniowe. Jak zawsze był to uroczysty dzień!

 

Dnia 15 grudnia 2016 roku odbyło się podsumowanie Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego pt. ,, Moja Bezpieczna droga do szkoły”  zorganizowanego przez Straż Miejską w Płocku. Z klasy II b siedmioro dzieci wzięło udział. Julia Dolniak, Blanka Strzałkowska, Igor Kolasiński, Gabriela Raczyńska, Miłosz Szczawiński wykonali piękne prace plastyczne dowolną techniką, a Olaf Reszczyński i Roksana Machowska wykonali estetyczne, bardzo ciekawe makiety. Wszystkie dzieci za udział w w/w konkursie otrzymały dyplomy, a Roksana Machowska, która  zajęła III miejsce otrzymała piękną nagrodę w olbrzymiej, świątecznej torbie. Wszyscy byli bardzo zadowoleni i cieszyli się, że ich koleżanka zajęła tak wysokie miejsce.

Dnia 15 grudnia 2016 roku klasa II b i II d uczestniczyła w wycieczce do Stróżewka , w warsztatach kulinarnych pt. ,,Zakątkowe ciasteczka”. Dzieci same wyrabiały ciasto na ciasteczka, wygniatały wzory z foremek, a po upieczeniu ozdabiały lukrem i różnokolorowymi wiórkami. Na koniec samodzielnie pakowały do przygotowanych torebek. Następnie wszyscy pięknie się bawili , tańczyli przy rytmicznej muzyce, aby po chwili otrzymać w prezencie czapki mikołajowe. Kiedy dzieci cichutko siedziały na wykładzinie wszedł Św. Mikołaj, który odpowiadał na pytania dzieci i wręczył każdemu zaczarowany ołówek. Z uśmiechami na twarzy, wspaniałymi wrażeniami wszyscy wrócili do szkoły.

Zadanie publiczne „Od literackich fascynacji do scenicznych kreacjirealizowane w Szkole Podstawowej Nr 12 w Płocku i współfinansowane ze środków otrzymanych od Gminy Miasta Płock, w ramach realizacji  przez Stowarzyszenie „Szkoła pod Brzozami” w Płocku zostało oficjalnie zakończone.

 

Uczestnicy trzech grup pracujących w projekcie zaprezentowali finał, będący podsumowaniem warsztatów. Efekt końcowy to przedstawienie teatralne, wystawione dwukrotnie- 30 listopada i 14 grudnia, będące adaptacją frgm. powieści C.S. Lewisa “Opowieści z Narnii”.

 

Grupa teatralna, pod kierunkiem pani Edyty Szymczak- nauczycielki języka polskiego, włączając elementy współczesne opracowała scenariusz spektaklu, a następnie wystawiła sztukę dla społeczności szkolnej. Uczestnicy projektu wcielili się w postaci książki Lewisa, zaprezentowali wybrane historie czworga rodzeństwa: Łucji (w tej roli Zuzanna Kiciak), Edmunda ( Paweł Szymczak), Zuzanny ( Julia Szalkowska) oraz Piotra ( Szymon Machała ). W opowieści znalazł się także Profesor (Jakub Blicharski). Nie mogło zabraknąć też postaci z magicznego świata Narnii- sympatycznego Pana Tumnusa ( Gabriela Bąbała) oraz złej i podstępnej Białej Czarownicy (Oliwia Kraszewska). Osobami ze świata współczesgo byli- Amelia Duch, Aniela Kowalska, Łukasz Bogucki. Sufler- Wiktoria Jabłońska.

 

Całe wydarzenie uświetniła baśniowa scenografia, która pozwoliła widzom przenieść się do trzech czasów: współczesnego, wojennego oraz magicznego świata Narnii. Dekorację przygotowywali podczas swoich zajęć uczesnicy grupy plastycznej, prowadzonej przez panią Annę Anulewicz-Wiercińską, nauczycielkę plastyki. Na scenie oglądać mogliśmy wnętrze starego domu Profesora wraz z magiczną szafą, przez której drzwi bohaterowie przedostawali  się do ośnieżonej, migoczącej blaskiem Narnii. Widzowie mogli także rozpoznać latarnię, pod którą Łucja spotkała po raz pierwszy Pana Tumnusa, a także sanie Białej Czarownicy wraz z jej renami. Uczniowie współtworzący dekorację z grupy plastycznej to: Oliwia Jamowska, Igor Chrostowski, Izabela Woźnowska, Maja Bieńkowska, Alicja Graczyk, Natalia Kołecka, Agata Lewandowska, Wiktoria Michalak, Natalia Ceglewska, Oliwia Gagat, Dorota Maciejewska, Ola Dendys.

 

 Piękna dekoracja i gra młodych aktorów została dopełniona przez oprawę muzyczną oraz utwory wykonane przez uczestników grupy muzycznej w składzie: Aleksandra Pietruszewska, Natalia Jakubowska, Julia Tomaszewska, Mateusz Reguliński, Klaudia Zabielska, Maria Lewandowska, Alicja Leiblich, Joanna Staniszewska, Weronika Kwiatkowska, Sandra Masiukiewicz, Alicja Sułek, Batalia Bury,. Śpiew młodych artystów wprowadził występujących i widzów w magiczny klimat. Opiekunem grupy był pan Tomasz Sarniak, nauczyciel muzyki.

Dnia 9 grudnia 2016 roku, uczniowie klasy Ib wraz z panią Iwoną Maławską i panią Karoliną Gołebiewską uczestniczyli w spotkaniu ze Świętym Mikołajem z Roveniemi z dalekiej Laponii, który zawitał do płockiego ZOO.  Z tej okazji uczniowie odświętnie się przebrali: dziewczynki za śnieżynki, a chłopcy za reniferki oraz zaprezentowali piosnkę „Santa”. Na koniec, w prezencie, wręczyli Mikołajowi kosz z pierniczkami, aby w drodze powrotnej jedząc je wspominał spotkanie.  Mikołajowi występ bardzo się podobał i wręczył uczniom drobne upominki. Prosił też o przekazanie informacji, że w Wigilię będzie pamiętał o wszystkich uczniach ze Szkoły Podstawowej Nr 12

9 grudnia 2016r. uczniowie klasy III b spotkali się z rodzicami i wychowawczynią na Wigilii Klasowej.

Dzieci zaprezentowały specjalnie na tę okazję przygotowany program artystyczny. Było wspólne składanie życzeń, śpiewanie kolęd, potrawy wigilijne, mikołajowe prezenty i bardzo miła atmosfera.

Uczniowie uczestniczyli w warsztatach zdobienia pierników.

Dnia 9 grudnia 2016 roku uczniowie klasy II c wraz z wychowawcą Grażyną Orłowską oraz asystentką p. Agnieszką Krzywdą- Zgorzelską uczestniczyli w zajęciach świątecznych w Szkole Podstawowej Nr 24 z Zespołem Szkół Specjalnych Nr 7 w Płocku. Na początku dzieci zwiedziły nową, piękną szkołę. Najbardziej uczniom klasy II c podobała się sala do zajęć sensorycznych. Potem razem z nowymi kolegami z klasy II a uczniowie obejrzeli prezentację dotyczącą życia Świętego Mikołaja, wspólnie rozwiązywali krzyżówki i zagadki świąteczne oraz kolorowali postać Mikołaja. Na koniec obie klasy bawiły się i  smakowały świątecznych pierniczków i czekoladek. Dziękujemy pani Ilonce wychowawczyni klasy II a za zorganizowanie wspaniałych wspólnych zajęć i pokazanie szkoły. Kolejne spotkanie już po Nowym Roku.

Dnia 9 grudnia 2016r. na Pływalni „ Podolanka” odbyły się Mikołajkowe Zawady Pływackie dla uczniów klas trzecich. Przedstawiciele klas mieli za zadanie przepłynąć długość basenu wybranym stylem. Gdy wyszli z basenu czekał na nich Mikołaj, który częstował cukierkami. Wszyscy odważnie i bez problemów przepłynęli basen. Potem czekała ich wspólna zabawa oraz słodkie upominki.

Dnia 8 grudnia 2016 roku klasy II c i II e pojechały na wycieczkę do Kołacinka do Krainy św. Mikołaja. Na miejscu dzieci powitała Śnieżynka.Najpierw oprowadziła dzieci po ścieżce dydaktycznej "Najpiękniejsze baśnie świata". Potem zwiedzano dom św. Mikołaja i rosyjskiego Dziadka Mroza. Dzieci dowiedziały się, jaka jest różnica między św. Mikołajem i Dziadkiem Mrozem. Potem każda klasa zrobiła sobie zdjęcie przed ogromną piękną szopką bożonarodzeniową. nadszedł wreszcie czas na wizytę w Komnacie św. Mikołaja. Tu dzieci obejrzały biurko, przy którym Święty czyta listy od  dzieci. Można też było przy nim usiąść i poczuć się jak prawdziwy Mikołaj. Wreszcie nastąpiło spotkanie z Mikołajem. Siedział na pięknym tronie. Rozmawiał z dziećmi, pytał o ich marzenia. Na końcu wręczył każdemu niewielki upominek, a elfy zebrały listy dzieci. Kolejnym punktem programu był obiad, zakup pamiątek i wspaniała zabawa wśród kulek, tuneli, drabinek.

Wycieczka była bardzo udana. Dzieci pełne wrażeń i zadowolone wróciły do domów. Pan kierowca i pilot orzekli, że z tak grzecznymi dziećmi mogą jechać nawet na koniec świata.

Dnia 7 grudnia 2016 roku w Spółdzielczym Domu Kultury w Płocku odbyło się podsumowanie XIII edycji miejskiego konkursu plastycznego z cyklu „Tradycje i zwyczaje polskie” na najciekawszą Szopkę Bożonarodzeniową.

Celem konkursu było kultywowanie obrzędów i tradycji związanych ze świętami Bożego Narodzenia. Uczniowie Naszej Szkoły otrzymali w nim liczne nagrody.

W kategorii szopek wykonanych przez grupy uczniów klas IV – VI szkół podstawowych I miejsce zdobyły: Maja Bieńkowska, Joanna Staniszewska i Aleksandra Pietruszewska – uczennice klasy Vb , II miejsce zdobyli: Maciej Chodubski, Wiktor Kraśniewski i Bartek Misiak – uczniowie klasy VIb

W kategorii szopek wykonanych przez rodziny II miejsce zdobył Kacper Kamiński uczeń klasy Vb

Po wręczeniu nagród uczniowie wzięli udział w warsztatach plastycznych.

Uczniów do konkursu przygotowywała nauczycielka plastyki i zajęć technicznych, p. Anna Anulewicz –Wiercińska.

Dnia 6 grudnia 2016 roku w klasie II b w świątecznej, klasowej scenerii z pięknie ubraną żywa choinką odbyły się mikołajki klasowe. Po powrocie z zajęć na basenie, czekał na dzieci w klasie Św. Mikołaj z workami pełnymi prezentów. Uczniowie byli zachwyceni wizytą tak miłego gościa, ale i zdziwieni, jak Św. Mikołaj znalazł się w klasie skoro drzwi były zamknięte na klucz. Dzieci z ogromną radością powitały Św. Mikołaja śpiewając Mu piosenkę i recytując wierszyk. Święty Mikołaj najpierw rozmawiał z dziećmi, zadawał pytania i żartował, a potem przy pomocy wychowawczyni wręczył każdemu dziecku piękną, świąteczną torbę z wieloma niespodziankami. Następnie uczniowie klasy II b podziękowali Św. Mikołajowi i odprowadzili Go do samych drzwi machając na pożegnanie. Po powrocie do klasy nastąpił moment kulminacyjny – pani wychowawczyni Barbara Petrykowska – Bodal dała sygnał, że można je rozpakować. W klasie nastąpił gwar, śmiech, radość i wspólna zabawa nowo otrzymanymi prezentami. Na zakończenie pani wychowawczyni przeczytała uczniom opowiadanie nt. ,,Historia Św. Mikołaja”. Uczniowie byli bardzo zadowoleni, że mieli tak wspaniale zorganizowane mikołajki.

    W dniu 3 grudnia 2016 roku o godzinie 11.00 na Starym Rynku w Płocku odbył się konkurs „Zaczarowana choinka” zorganizowany podczas IV Jarmarku Bożonarodzeniowego. W konkursie brały udział dziewczynki z klasy Vb pod opieką p. K. Leiblich, M. Zawadewicz-Mikołajczyk,      M. Tyburskiej.

   W pierwszej części konkursu uczennice miały za zadanie jak najładniej ubrać choinkę. Ozdoby zostały przygotowane pod kierunkiem nauczyciela plastyki – p. A. Anulewicz-Wiercińskiej. W kolejnej części dziewczynki zaprezentowały się w przedstawieniu o tematyce świątecznej. Na zakończenie odbyła się gra terenowa związana z historią i zabytkami Płocka.

   Drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Płocku zajęła drugie miejsce.

Nasi uczniowie nagrodzeni w Ogólnopolskim Konkursie Literackim!

3 grudnia br. w Książnicy Płockiej im. Władysława Broniewskiego odbyło się uroczyste podsumowanie i wręczenie nagród laureatom XXVI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego dla Dzieci i Młodzieży „Młodzi Twórcy Literatury” pod tytułem  „966-otwórzcie drzwi do świata”

W kategorii wiekowej 11-12 lat II miejsce zajęła Oliwia Kraszewska z klasy 6c, zaś wyróżnienia otrzymali: Aleksandra Dendys i Mateusz Niewiadomski, także z klasy 6c. Młodzi twórcy wykazali się niezwykle oryginalnym podejściem do tematu, który w tym roku wymagał użycia wyjątkowych umiejętności pisarskich i wyobraźni.

Nagrodzeni odebrali gratulacje i nagrody przyznane przez jury:  Panią  Ewę Nowak- autorkę książek dla dzieci i młodzieży oraz Panią Martynę Chuderską, dziennikarkę Redakcji Dziecięcej i Młodzieżowej Polskiego Radia.

Uczniów do konkursu przygotowała nauczycielka języka polskiego, pani Edyta Szymczak

 http://ksiaznicaplocka.pl/2016/12/05/mlodzi-tworcy-nagrodzeni/

                W listopadzie zbieraliśmy karmę, koce i zabawki dla maluszków z Domu Tymczasowego dla Szczeniąt „Judyta”. Jak zawsze uczniowie naszej szkoły bardzo chętnie włączyli się do akcji, za co serdecznie dziękujemy! Zbiórkę zorganizowała pani Karolina Gołębiewska i pani Barbara Petrykowska- Bodal.

                Dnia 30listopada 2016 roku w świetlicy szkolnej odbyły się andrzejki dla klas I-III .

                Uczennice klasy VI c przebranie za wróżki  zapoznały gości z tradycją i obrzędami wróżb andrzejkowych,  wprowadziły dzieci w świat magii wypowiadając zaklęcie. Następnie zaprosiły wszystkich do stanowisk wróżbiarskich przy których dzieci mogły dowiedzieć się co wydarzy się w ich najbliższej przyszłości.  Na zakończenie dzieci bawiły się przy muzyce, uczestnicząc przy tym w rozmaitych konkursach m.in.  z balonem,  miotłą, kapeluszem.

                Organizatorami zabaw andrzejkowych były: Magda Tyburska, , Katarzyna Leiblich.

Dnia  30 listopada  kl  3B,  wzięła  udział w  międzyszkolnych  zawodach sportowych „Lekkoatletyka  dla  każdego”  w  SP  nr 22 w Płocku.  Zespół  wystąpił w  5  konkurencjach  lekkoatletycznych:

  1. Sztafeta  sprintersko-płotkarska
  2. Drabinka koordynacyjna
  3. Skoki na krzyżaki
  4. Rzut p. lekarską
  5. Rzut oszczepem

Dzieci  zajęły  IV  miejsce,  dostały  pamiątkowe  medale  i dyplomy.

Opiekę nad  dziećmi  sprawowały: p. Małgorzata  Morawska – Zazga i p. Małgorzata Dolna

W dniu 30.11.2016r w ramach kampanii " Stop zwolnieniom z wf" gościem naszej szkoły był Maksymilian Rogalski -  piłkarz nożny, pomocnik, kapitan Wisły Płock. Mistrz poprowadził zajęcia w klasie 6b. Podczas zajęć uczniowie mieli możliwość zapoznania się z zasadami treningu piłkarza oraz rozegrali, krótkie mecze. Na zakończenie  Pan  Maksymilian Rogalski odpowiadał na pytania uczniów i rozdawał zdjęcia ze swoich autografem. Każdy uczestnik zajęć otrzymał kubek z logo kampanii.

Dnia 25 listopada odbył się Festyn Zdrowia dla uczniów klas I-III. W sali gimnastycznej zrobiło się kolorowo i wesoło od pięknych strojów, w których przybyli uczniowie. Na scenie debiutowały dzieci z klasy I a w przedstawieniu na temat " Świeże owoce, surowe jarzyny, to dla zdrowia witaminy". Uczniowie w humorystyczny sposób przypomniały wiersz Juliana Tuwima pt. "Katar", zachęciły do spożywania owoców i warzyw, aby być zdrowym oraz przedstawiły ruchowo piosenkę "Jarzynowa gimnastyka".  Następnie poszczególne klasy prezentowały informacje na temat znaczenia owoców i warzyw dla naszego zdrowia. Uczniowie w "owocowych" strojach pokazywali przygotowane plakaty, które stały się potem wystawą na głównym holu. Przypominają one uczniom o codziennym spożywaniu owoców i warzyw. Zachęcamy do obejrzenia wystawy.

Dn.23.11.2016 r. klasa 2a i 2d były na wycieczce w Łodzi.

Najważniejszym wydarzeniem był DISNEY ON ICE:100 lat magii DISNEYA!

Czternaście ponadczasowych bajek, trzydzieści piosenek oraz ponad pięćdziesiąt niezapomnianych bohaterów, między innymi: Anna, Elsa i Olaf z disneyowskiej Krainy Lodu!

To wszystko w jednym spektakularnym show!

Dzieci integrowały się także podczas gry w profesjonalnej kręgielni.

Opiekę nad dziećmi sprawowały: p. Mariola Jakóbczyk, p. Agnieszka Kijanowska, p. Katarzyna Leiblich, p. Monika Marczewska.

W poniedziałek 14 listopada 2016r. w naszej szkole odbył się apel z okazji Święta Niepodległości. Uczniowie klasy IIIc, wraz z chórek szkolnym przygotowali część artystyczną którą zaprezentowali przed całą społecznością szkolną Panował podniosły nastrój.

Na ostatnich lekcjach języka polskiego klasy 6a i 6c wykonywały twórczą pracę związaną z omawianą wcześniej lekturą pt. „Ten obcy” Ireny Jurgielewiczowej. Uczniowie, wykorzystując znajomość książki, zrobili makiety przestrzenne ukazujące wyspę opisaną w powieści, mapy w formie plakatów, gry planszowe i karciane, a także pełne zwrotów akcji przedstawienie w formie teatrzyku kukiełkowego. Młodzież wykazała się doskonałą znajomością lektury, umiejętnością pracy z tekstem i wyszukiwania cytatów oraz właściwego ich użycia w pracy. Uczniowie zgodnie pracowali w zespołach, sami przydzielali role w grupie, dzięki czemu rozwijali umiejętności interpersonalne.

W dniach 24.10 – 04.11.2016 w świetlicy szkolnej odbyła sie wystawa zatytuowana "Ludzie w różnych zakątkach świata". Uczniowie odwiedzający wystawę mogli dowiedzieć się o tym jak żyją   i gdzie mieszkają ludzie w różnych miejscach na Ziemi. Przybliżona została tematyka kultury i obyczajów, jak również specyficznych zwyczajów w poszczególnych rejonach świata. Organizatorem wystawy była Joanna Kicińska- Majewska.

Dnia 3 i 4 listopada 2016 roku na stołówce szkolnej odbyło się spotkanie uczniów klas młodszych z pracownikami Straży Miejskiej na temat ,,Bezpieczna droga do szkoły i ze szkoły”. Dzieci obejrzały 2 filmy na w/w temat, a potem odpowiadały na pytania dotyczące treści obejrzanych filmów. Pracownicy Straży Miejskiej w bardzo przystępny i obrazowy sposób starali się przypomnieć i utrwalić razem z uczniami zasady bezpiecznego poruszania się i zachowania w ruchu ulicznym w mieście i poza terenem zabudowanym.

28 października 2016 r. ( w piątek) gościliśmy Przedszkolaki z najstarszych grup z Miejskiego Przedszkola nr 9 i Miejskiego Przedszkola nr 12 w Płocku. Dzieci zaszczyciły nas obecnością na spektaklu teatralnym zatytułowanym Kopciuszek”, przygotowanym na zajęciach w ramach projektu artystycznego Od literackich fascynacji do teatralnych kreacji”, trwającego w naszej szkole od marca 2016 r. Wśród widowni byli także uczniowie klas pierwszych SP 12. Grupa teatralna pod opieką pani Edyty Szymczak zaprezentowała baśń, przypominającą historię skromnej i pracowitej dziewczyny, która w zamian za swoją dobroć, znajduje szczerą miłość i poślubia szlachetnego księcia.

Dekorację do przedstawienia przygotowała grupa plastyczna pod opieką pani Anny Anulewicz-Wiercińskiej, zaś o oprawę muzyczną zadbała grupa muzyczna pod kierownictwem pana Tomasza Sarniaka.

Młodzi widzowie byli bardzo szczerymi odbiorcami- żywo reagowali na dialogi i sceny przedstawienia. Wczuwając się  w opowiadaną historię na przemian okazywali zdziwienie, radość i współczucie dla bohaterki. Spektakl zakończył się owacjami dla młodych, utalentowanych aktorów.

 Chotomek - Spotkanie autorskie z Zuzanną Orlińską w dniu 27-10-2016.

Dnia 26.10.2016 r. kl. II c gościła uczniów z kl. II a Szkoły Podstawowej Nr 24 z Zespołu Szkół Specjalnych Nr 7 w Płocku. Na początku spotkania uczniowie uczestniczyli w zabawach integracyjnych, a następnie w zajęciach z edukacji przyrodniczej, polonistycznej i matematycznej. Naszym gościom bardzo spodobały się zajęcia z wykorzystaniem tablicy interaktywnej. Na koniec zajęć uczniowie obydwu klas wspólnie spożyli zdrową przekąskę (owoce i warzywa) oraz pobawili się z klasowymi pupilami. Te niecodzienne zajęcia to była dla nas prawdziwą lekcją empatii.

Dnia 22 października 2016r.  w ramach programu Giving Back to Schools, pracownicy firmy LEVI STRAUSS POLAND S.A. wraz z rodzicami i dziećmi z SP 12, wykonali szereg prac porządkowych na terenie szkoły. Zostały pomalowanie szatnie przy bloku W-F, zgrabione liście wokół szkoły. Po pracy wszyscy uczestnicy akcji udali się do stołówki szkolnej na poczęstunek przygotowany przez rodziców klasy III a. Były pyszne ciasta upieczone przez mamy, ciasteczka, cukierki, kawa i herbata.

BARDZO DZIĘKUJEMY PRACOWNIKOM Firmy LEVI STRAUSS POLAND S.A., zaznaczając, że fundusze uzyskane w tym czynie społecznym zostaną przeznaczone na potrzeby naszych uczniów.

W piątek 21 października 2016r. z inicjatywy Stowarzyszenia „Szkoła pod Brzozami” rozpoczął się projekt z cyklu "SPOTKANIA Z CIEKAWYMI LUDŹMI". Pierwszym gościem był dr nauk medycznych Włodzimierz Klonowski. Nasz gość posiada specjalizację z chirurgii ogólnej i chirurgii naczyniowej, pracuje na stanowisku ordynatora I oddziału chirurgii ogólnej i onkologicznej Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku. Dzieci miały okazję poznać bliżej pracę chirurga, zadawały bardzo dużo pytań. Pan doktor odpowiedział na wszystkie, a dzieci podziękowały za spotkanie wręczając bukiet kwiatów i własnoręcznie wykonaną kartkę.

W ramach Kampanii "Stop zwolnieniom z WF" w dniu 18-10-2016 r. gościem naszej szkoły był

PIOTR KUŚ - Mistrz Europy, wielokrotny medalista Mistrzostw Polski, Sędzia klasy narodowej, instruktor. Mistrz prowadził 3 godz. zajęć w: kl. IVb, VIa, VIc.

Apele z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

AKADEMIA LWA HONORKA
Dnia 13.10.2016 r. uczniowie klasy Ia spotkali się z Lwem Honorkiem i ciocią Agnieszką w celu nagrania audycji dla słuchaczy radia. Temat audycji, to „Bezpieczeństwo na drodze”. Pierwszoklasiści wykazali się świetną znajomością zasad przechodzenia przez jezdnię oraz znaków drogowych, umiejscowionych przy przejściach dla pieszych. Goście obejrzeli również prace uczniów, a potem wręczyli dzieciom pamiątki. Tydzień później wszyscy słuchacze Katolickiego Radia Diecezji Płockiej mogli wysłuchać nagranej audycji.
Akcja Straży Miejskiej AKADEMIA LWA HONORKA trwa nadal, a uczniowie klasy Ia, jako nowo przyjęci członkowie, zapraszają do wysłuchania audycji w każdą środę o godz. 9.35.
Koleżanko, kolego- bądź bezpieczny!

"SEKRETNE ŻYCIE ZWIERZAKÓW DOMOWYCH" - film wytwórni Universal Pictures- zabawny, wesoły, pełen humoru, ale nie tylko. To kapitalny wzorzec - PRZYJAŹŃ to coś, o co warto walczyć za wszelką cenę i nigdy się nie poddawać. Potęga przyjaźni pomaga wydostać się z każdej opresji.

To film, który dostarczył  także wiele radości miłośnikom zwierząt, jakimi są uczniowie klasy III e, którzy z pewnością nie zapomną również o tym, jak ważne jest ich godne traktowanie.

Dziękuję rodzicom za sponsoring i pomoc podczas wyjścia do kina.

Wycieczka do Solca Kujawskiego

Wyprawa do JuraParku odbyła się dnia 07.10.2016 r. Uczniowie klas: I a i II e „przenieśli się” w prehistoryczne czasy. Poruszali się ścieżką, a wśród rozmaitych roślin górowały całe rodziny dinozaurów. Nad wędrowcami „krążyły” olbrzymie ważki. Potem „płynęli” podwodną łodzią, którą „uszkodził” ogromny gad morski. Musieli jeszcze „odnowić” kolory amonitom i „odnaleźć” kości dinozaura. W skamielinach, odnajdywali ślady odległego życia. W „Restauracji jaskiniowej” posilili się, aby móc udźwignąć archeologiczne zdobycze. Pełni wrażeń „powrócili” w dzisiejsze czasy, by opowiedzieć wszystkim o swoich przygodach.

Lekcja WF-U z Mistrzem - LOVRO MIHIĆ

Dzień Chłopca z „Kotem w butach”

Przygoda z „Kotem w butach” w Teatrze Dramatycznym w Płocku była fantastycznym przeżyciem dla uczniów klasy I a. Wspaniała gra aktorów oczarowała dzieci i włączyła ich do wspólnej wędrówki z niezwykłym bohaterem. Uczniowie z zainteresowaniem śledzili jego przygody. Potem, za kulisami, odkrywali tajemnice teatru. Poznali ludzi, których nie widać na scenie, ale bez ich pracy nie odbyłoby się żadne przedstawienie. Wędrując przez pracownie, garderoby, magazyny i długie korytarze, dotarli do gabinetu dyrektora teatru, który nie odmówił spotkania z małymi widzami. Uczniowie podziękowali za gościnę i nie zakłócając pracy ludzi teatru, pożegnali się.

Dzieci z klasy I a serdecznie dziękują Wszystkim za teatralną przygodę.

W piątek, 30 września br. na zaproszenie Zakładu Komunikacji Miejskiej, uczniowie klasy II a i III e uczestniczyli w zajęciach dydaktycznych w ramach AKADEMII MŁODEGO PASAŻERA pod nazwą "Lekcja w zajezdni".

Wspólnie ze strażnikami z Zespołu Profilaktyki Straży Miejskiej - LWEM HONORKIEM (p. B.Wielkopolskim) i p .Agnieszką ANDRZEJEWSKĄ oraz p. Kingą Wochowską -pracownikiem ZKM, autobus podjechał pod naszą szkołę. Po entuzjastycznym powitaniu, skasowaniu okolicznościowych biletów i zajęciu miejsc w autobusie wyruszyliśmy w niezwykłą podróż. Trasa do siedziby KM minęła w wesołej atmosferze przy śpiewie piosenki przygotowanej specjalnie na tę okazję. Na miejscu przywitali nas prezes KM - p. Janusz Majchrzak i wiceprezes p. Marcin Uchwał. Obydwu Panom uczniowie wręczyli własnoręcznie wykonane i podpisane, pamiątkowe, czerwone karty w kształcie autobusów.

Po otrzymaniu przepustek mogliśmy wejść na teren zakładu. Podczas kilku godzin spędzonych w zajezdni dzieci uczyły się, jak bezpiecznie podróżować komunikacją miejską. Pracownicy Straży Miejskiej wyjaśniali m.in. jak wsiadać do autobusu, co oznaczają piktogramy w pojazdach, co można, a czego nie można robić w pojazdach komunikacji miejskiej. Taka wizyta to także doskonała okazja, aby zobaczyć, jak funkcjonuje zajezdnia i obejrzeć mnóstwo fascynujących sytuacji, np."latający autobus". Dzieci dowiedziały się, kiedy autobusy wyjeżdżają na trasę, kto i gdzie je myje, sprząta, naprawia, ile waży jeden autobus, jaka jest pojemność baku, ile litrów benzyny spala na 100/kilometrów, ile kilometrów ma najdłuższa linia autobusowa w Płocku. Na te i inne pytania zadawane przez dzieci odpowiadał p. Krzysztof .....

Na zakończenie "Lekcji w zajezdni" każdy z uczniów otrzymał odblask, który będzie mógł przypiąć do plecaka. Niespodzianką okazał się również słodki poczęstunek dla wszystkich uczestników.

Z bagażem nowych doświadczeń wróciliśmy do szkoły bardzo zadowoleni.

28 września 2016 r. klasa II a była na zajęciach w CUD MIÓD. Główna atrakcją były warsztaty kreatywne „Tęcza”, na których dzieci samodzielnie wykonywały doświadczenie. Uczniowie uczestniczyli też w zajęciach: ruchowych, rozwijających logiczne myślenie oraz interaktywnych.

Opiekę nad uczniami sprawowali: pani Mariola Jakóbczyk oraz rodzice.

Dnia 22 -23 września 2016 roku odbyły się apele organizacyjno – porządkowe dla klas młodszych. Spotkania w poszczególnych grupach wiekowych poprowadziła Pani wicedyrektor – Beata Mokrska.  Dla klas pierwszych została przedstawiona prezentacja multimedialna „Bezpieczeństwo w szkole i w drodze do szkoły”. Poruszone były tematy dotyczące właściwego zachowania na lekcjach oraz podczas przerw lekcyjnych.  Pani wicedyrektor omówiła  realizację programów „Mleko w szkole” i „Owoce i warzywa w szkole” oraz odpowiadała na pytania dzieci.

Na zakończenie życzyła wszystkim uczniom bezpiecznego i miłego pobytu w szkole oraz wielu sukcesów w nowym roku szkolnym.

 

Dnia 16 września 2016 roku w naszej szkole odbył się apel organizacyjno-porządkowy dla uczniów klas IV-VI.  Na apelu Pani Dyrektor – Agata Bogiel mówiła o bezpieczeństwie, zachowaniu uczniów podczas przerw lekcyjnych i zajęć dydaktycznych.

Uczniom klas IV – VI zaprezentował także się Samorząd Uczniowski, który przedstawił plan swojej działalności na rok szkolny 2016/2017.

Pani Dyrektor życzyła wszystkim uczniom powodzenia i wielu sukcesów w nowym roku szkolnym.

22 września klasa III b i III c była na wycieczce w Toruniu ,,Gotyk na dotyk”.

Uczniowie zwiedzali Stare Miasto, Dom Kopernika, katedrę, krzywą wieżę. Brały udział w warsztatach pieczenia pierników w Muzeum Żywego Piernika, uczestniczyli w seansie kosmicznym w Planetarium. Przewodnik w stroju rycerza z Zakonu Krzyżackiego opowiadał legendy toruńskie, ciekawostki z życia Mikołaja Kopernika i oprowadzał nas po mieście.

W dnia 17 września 2016 roku Stowarzyszenie „SZKOŁA POD BRZOZAMI” zorganizowało rodzinny

„PIKNIK POD BRZOZAMI – TU TRZY POKOLENIA
ZDROWYM STYLEM ŻYCIA WYPĘDZĄ DZIŚ LENIA”

napisali o nas: link

Dnia 3 września 2016 roku, w sobotnie popołudnie, odbyło się NARODOWE CZYTANIE „QUO VADIS” Henryka Sienkiewicza w ramach ogólnopolskiej akcji publicznego czytania pod patronatem Pary Prezydenckiej. Organizatorami tego jakże ważnego wydarzenia  kulturalnego była Książnica Płocka im. Władysława Broniewskiego oraz Urząd Miasta Płocka. W ogrodzie Książnicy Płockiej, we wspaniałej scenerii odbyło się głośne czytanie. Po powitaniu przybyłych przez Dyrektora Książnicy Panią Joannę Banasiak, czytanie powieści rozpoczął Prezydent Miasta Płocka Andrzej Nowakowski, następnie Zastępca Prezydenta Miasta Roman Siemiątkowski, Posłanka na Sejm RP Elżbieta Gapińska, Radny Rady Miasta Płocka Wojciech Hetkowski oraz aktor Teatru Dramatycznego Mariusz Pogonowski. Około godz. 15.00 fragmenty „Quo vadis” czytali uczniowie płockich podstawówek. Naszą szkołę reprezentowały trzy uczennice z klas szóstych: Emilia Wysocka, Gabriela Bąbała, Natalia Wochowska. Pani Magdalena Drabik odebrała z rąk Pani Joanny Banasiak CERTYFIKAT potwierdzający udział naszej szkoły w ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania.

1 września 2016, uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017.

   

 

 

 

 


SP12 admin © 2016


Powrót do treści | Wróć do menu głównego